Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Budowa ekranów akustycznych dla Centrum Integracji Społecznej „Wodne Ogrody” w Wejherowie w formule „zaprojektuj i wybuduj”

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00313568

Zamawiający

GMINA MIASTA WEJHEROWA

Wejherowo, Pomorskie

NIP: 5881000993

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

88-140 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
CHOCOLATE KMCS DESIGN KRYSTIAN STEFAŃSKI; MY WAY KRYSTIAN STEFAŃSKI Szadłowice REGON: 340830089

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 CHOCOLATE KMCS DESIGN KRYSTIAN STEFAŃSKI; MY WAY KRYSTIAN STEFAŃSKI (Szadłowice) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Pomorskie — na podstawie 11 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45220000-5)

Najniższa cena

535 784 PLN

Średnia cena

1 184 916 PLN

Najwyższa cena

2 483 178 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Zakład Gospodarki Komunalnej w Jezierzycach Sp. z o.o. Jezierzyce 2 - -
„MOST” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sopot 2 - -
Przedsiębiorstwo Wodno-Melioracyjne WODMEL Derra i Potrykus spółka jawna Wejherowo 2 - -
ROKA BUDOWNICTWO Sp. z o.o. Starogard Gdański 1 - -
FBSerwis SA Warszawa 1 2 483 178 PLN 2 483 178 PLN
Przedsiębiorstwo Wodno-Melioracyjne WODMEL Derra i Potrykus spółka jawna Wejherowo 1 535 784 PLN 535 784 PLN
Przedsiębiorstwo Wodno-Welioracyjne WODMEL Derra i Potrykus spółka jawna Wejherowo 1 535 784 PLN 535 784 PLN
„BUDREM-RYBAK” Sp. z o.o. Sp.k. Luzino 1 - -
CHOCOLATE KMCS DESIGN KRYSTIAN STEFAŃSKI; MY WAY KRYSTIAN STEFAŃSKI Szadłowice 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Remont estakady w ciągu ul. Rakoczego w Gdańsku

„MOST” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością -

2026-08-25 12:30:50Z

Wykonywanie odmuleń i robót awaryjno-naprawczych na urządzeniach wodnych oraz w ich obrębie zlokalizowanych na terenie Gdyni rejon południowy

Przedsiębiorstwo Wodno-Melioracyjne WODMEL Derra i Potrykus spółka jawna -

2026-08-13 07:52:24Z

Wykonywanie odmuleń i robót awaryjno-naprawczych na urządzeniach wodnych oraz w ich obrębie zlokalizowanych na terenie Gdyni rejon północny

Przedsiębiorstwo Wodno-Melioracyjne WODMEL Derra i Potrykus spółka jawna -

2026-08-13 07:28:34Z

Budowa ekranów akustycznych dla Centrum Integracji Społecznej „Wodne Ogrody” w Wejherowie w formule „zaprojektuj i wybuduj”

CHOCOLATE KMCS DESIGN KRYSTIAN STEFAŃSKI; MY WAY KRYSTIAN STEFAŃSKI -

2026-06-30 05:58:58Z

Remont estakady w ciągu ul. Rakoczego w Gdańsku

„MOST” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością -

2026-06-22 08:05:22Z

Remont dylatacji modułowych na trasie Sucharskiego w Gdańsku.

FBSerwis SA 2 483 178 PLN

2026-06-11 07:54:45Z

Wykonywanie odmuleń i robót awaryjno-naprawczych na urządzeniach wodnych oraz w ich obrębie zlokalizowanych na terenie Gdyni (rejon południowy i rejon północny).

Przedsiębiorstwo Wodno-Melioracyjne WODMEL Derra i Potrykus spółka jawna 535 784 PLN

2026-06-10 09:59:02Z

Wykonywanie odmuleń i robót awaryjno-naprawczych na urządzeniach wodnych oraz w ich obrębie zlokalizowanych na terenie Gdyni (rejon południowy i rejon północny).

Przedsiębiorstwo Wodno-Welioracyjne WODMEL Derra i Potrykus spółka jawna 535 784 PLN

2026-06-10 09:59:02Z

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 235 Brusy – Chojnice polegająca na rozbudowie mostu w km 39 + 507 nad rz. Brdą

ROKA BUDOWNICTWO Sp. z o.o. -

2026-06-02 06:10:45Z

Utworzenie 62 nowych miejsc opieki dla dzieci w wieku do lat 3 w ramach budowy żłobka w Gminie Miasto Reda, ul. Gniewowska 4, 84-240 Reda (...)

„BUDREM-RYBAK” Sp. z o.o. Sp.k. -

2026-06-01 11:23:27Z

Cała Polska — 166 przetargów

Min: 11 000 PLN Średnia: 1 676 265 PLN Max: 19 587 750 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa ekranów akustycznych dla Centrum Integracji Społecznej „Wodne Ogrody” w Wejherowie w formule „zaprojektuj i wybuduj”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTA WEJHEROWA

1.2.) Oddział zamawiającego: Wydział Zamówień Publicznych i Funduszy Zewnętrznych

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675215

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: pl. Jakuba Wejhera 8

1.4.2.) Miejscowość: Wejherowo

1.4.3.) Kod pocztowy: 84-200

1.4.4.) Województwo: pomorskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.4.7.) Numer telefonu: (58) 677 71 13, (58) 677 71 15

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: wzpifz@um.wejherowo.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.wejherowo.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-54161228-893b-4cf7-af30-a15272a2f5b1

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00313568

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-06-30

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00617154

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Budowa ekranów akustycznych dla Centrum Integracji Społecznej „Wodne Ogrody” w Wejherowie w formule „zaprojektuj i wybuduj”

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa ekranów akustycznych dla Centrum Integracji Społecznej „Wodne Ogrody” w Wejherowie w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
2. Opis przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają:
1) Opis przedmiotu zamówienia, stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ,
2) Projektowane postanowienia umowy, stanowiące Załącznik nr 8 do SWZ.

3.9.) Główny kod CPV: 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-02-10

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

6 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): CHOCOLATE KMCS DESIGN KRYSTIAN STEFAŃSKI; MY WAY KRYSTIAN STEFAŃSKI

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 340830089

4.3.4.) Miejscowość: Szadłowice

4.3.5.) Kod pocztowy: 88-140

4.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 434190,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/BZP 00097990/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-05-15

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 2

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wykonawca zgodnie z zakresem Umowy opracował projekt budowlany i w dniu 17.04.2025 r. złożył do Starosty Wejherowskiego wniosek o pozwolenie na budowę (przesyłka kurierska - data doręczenia 18.04.2025 r.).
Zgodnie z art. 35 § 3 Kpa „Załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż w ciągu miesiąca, a sprawy szczególnie skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, zaś w postępowaniu odwoławczym - w ciągu miesiąca od dnia otrzymania odwołania”.
Starosta Wejherowski w ciągu miesiąca nie załatwił sprawy a dopiero w dniu 28.05.2025 r. wydał zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie zatwierdzenia projektu i wydania pozwolenia na budowę.
Do dnia 22.07.2025 r. pozwolenie na budowę nie zostało wydane.
Ponadto Zamawiający podjął decyzję, że przekazanie placu budowy Wykonawcy będzie możliwe po zamknięciu sezonu tj. po dniu 29.09.2025 r. co jest konieczne ze względów bezpieczeństwa użytkowników basenów

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zamawiający wymaga, aby Przedmiot Umowy został zrealizowany w terminie 10 miesięcy od dnia zawarcia Umowy, tj. do dnia 10.12.2025 r., z tym że:
1) projekt i wszystkie roboty budowl. objęte Przedmiotem Umowy winny zostać zrealizowane oraz zgłoszone Zamawiającemu do odbioru końcowego robót budowl. w terminie 9 miesięcy od dnia zawarcia Umowy, tj. do dnia 10.11.2025 r.;
2) dokonanie wszelkich formalności umożliwiających użytkowanie obiektu budowl. powstałego w wyniku robót budowl. objętych Przedmiotem Umowy w szczególności odebranie przez Zamawiającego wszystkich robót budowl., zawiadomienie właściwego organu o zakończeniu budowy oraz uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu informacji, że organ ten nie wniósł sprzeciwu w drodze decyzji lub uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu budowl. powstałego w wyniku robót budowl. objętych Przedmiotem Umowy winno nastąpić w terminie 10 miesięcy od dnia zawarcia Umowy, tj. do dnia 10.12.2025 r.”

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wykonawca zgodnie z zakresem zawartej umowy opracował projekt budowlany i 17.04.2025 r. złożył do Starosty Wejherowskiego wniosek o pozwolenie na budowę. Starosta Wejherowski w dniu 28.05.2025 r. wydał zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie zatwierdzenia projektu i wydania pozwolenia na budowę. Pozwolenie na budowę zostało wydane 01.10.2025 r.
W dniu 17.10.2025. r do Starosty Wejherowskiego wpłynęło odwołanie od przedmiotowej decyzji, które w dniu 27.10.2025 r. zostało przekazane do Wydziału Infrastruktury Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Pismem z dnia 30.10.2025 r. (data wpływu 03.11.2025 r.) Wykonawca wystąpił z wnioskiem o aneks terminowy w związku z brakiem prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę i zbliżającym się okresem zimowym uniemożliwiającym prowadzenie robót budowlanych.
Mając powyższe na względzie Zamawiający stwierdził, że nie ma możliwości zrealizowania zakresu Przedmiotu Umowy w terminie umownym tj. do dnia 10.12.2025 r.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zamawiający wymaga, aby Przedmiot Umowy został zrealizowany w terminie 15 miesięcy od dnia zawarcia Umowy, tj. do dnia 10.05.2026 r., z tym że:
1) projekt i wszystkie roboty budowl. objęte Przedmiotem Umowy winny zostać zrealizowane oraz zgłoszone Zamawiającemu do odbioru końcowego robót budowl. w terminie 14 miesięcy od dnia zawarcia Umowy, tj. do dnia 10.04.2026 r.;
2) dokonanie wszelkich formalności umożliwiających użytkowanie obiektu budowl. powstałego w wyniku robót budowl. objętych Przedmiotem Umowy w szczególności odebranie przez Zamawiającego wszystkich robót budowl., zawiadomienie właściwego organu o zakończeniu budowy oraz uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu informacji, że organ ten nie wniósł sprzeciwu w drodze decyzji lub uzyskanie i przekazanie Zamawiającemu ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu budowl. powstałego w wyniku robót budowl. objętych Przedmiotem Umowy winno nastąpić w terminie 15 miesięcy od dnia zawarcia Umowy, tj. do dnia 10.05.2026 r.”

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 423335,25 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Nie

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
30.06.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45220000-5
45220000-5 (Roboty inżynieryjne i budowlane) 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania) 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę)