Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Budowa i oznakowanie Lubańskiej Pętli Rowerowej
Zamawiający
Gmina Miejska Lubań
Lubań, Dolnośląskie
NIP: 6131568359
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| ZOBUD RAFAŁ NOWOSZA (ZOBUD Rafał Nowosza) | Zaręba | REGON 360533134 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | ZOBUD RAFAŁ NOWOSZA (ZOBUD Rafał Nowosza) (Zaręba) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Dolnośląskie — na podstawie 7 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233123-7)
Najniższa cena
303 577 PLN
Średnia cena
372 788 PLN
Najwyższa cena
442 000 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| BUDOSPRZĘT-WAŁBRZYCH SP. Z O.O. Wałbrzych | 2 | 303 577 PLN | 303 577 PLN |
| POL-DRÓG S.A. Drawsko Pomorskie | 1 | - | - |
| Brukarstwo Szymon Smajda Pisarzowice | 1 | 442 000 PLN | 442 000 PLN |
| EMISTON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Składowice | 1 | - | - |
| ZYBI TRANS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Raszówka | 1 | - | - |
| ZOBUD RAFAŁ NOWOSZA (ZOBUD Rafał Nowosza) Zaręba | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Budowa i oznakowanie Lubańskiej Pętli Rowerowej
2026-08-10 12:27:23Z
„Przebudowa drogi wewnętrznej na działkach nr 406 i 7/1 obr. Nowa Wieś Wielka, gmina Paszowice.”
2026-07-21 06:23:42Z
„Przebudowa drogi wewnętrznej na działkach nr 406 i 7/1 obr. Nowa Wieś Wielka, gmina Paszowice.”
2026-06-25 06:56:00Z
Dodatkowe utrzymanie dróg leśnych oraz dojazdów pożarowych na terenie Nadleśnictwa Lubin w 2025r.
2026-04-29 09:23:28Z
LIPNICA- droga dojazdowa do gruntów rolnych
2026-04-16 07:32:10Z
Utrzymanie dróg leśnych oraz dojazdów pożarowych na terenie Nadleśnictwa Lubin w 2025r.
2026-03-27 11:44:50Z
Przebudowa nawierzchni drogi wzdłuż muru cmentarnego oraz fragmentu ulicy Cichej.
2026-03-06 10:18:47Z
Cała Polska — 102 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00385613 z dnia 2026-08-10 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa i oznakowanie Lubańskiej Pętli Rowerowej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Lubań
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821380
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: 7 Dywizji 14
1.4.2.) Miejscowość: Lubań
1.4.3.) Kod pocztowy: 59-800
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: boi.um@miastoluban.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.luban.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-53d1ebdd-e013-11ed-9355-06954b8c6cb9
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00385613
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-10
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2023/BZP 00186960
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Budowa i oznakowanie Lubańskiej Pętli Rowerowej
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Budowa i oznakowanie Lubańskiej Pętli Rowerowej.
Inwestycja realizowana będzie na następujących działkach:
• 4/27 (AM10), 1 (AM13), 22/3 (AM11), 25/1 (AM11), 11/2 (AM13), 11/1 (AM13), 11/3 (AM12), 10/4 (AM12) - OBRĘB I,
3 (AM3), 2 (AM3), 3/2 (AM5), 4/5 (AM5), 11 (AM15), 8 (AM6), 11 (AM7), 2 (AM7), 7/7 (AM7), 15/1 (AM7) - OBRĘB II,
• 1/1 (AM6), 8 (AM7), 6 (AM7), 1 (AM8), 1/4 (AM3), 3 (AM1) - OBRĘB V.
jedn. ewid. 021001_1.
UWAGA!
Drogi dojazdowej do gruntów rolnych o długości 728 m ( w dokumentacji projektowej odcinek 4’ – 4 – 5 rys. 2.6 oraz 2.7) przebiegających po wykreślonych działkach o nr ewid. 7 (AM13), 17/2 (AM12), 12/2 (AM12) Obręb I oraz nr ewid. 5/2 (AM4) Obręb II proszę nie wyceniać. Nie jest ona przedmiotem tego zamówienia.
Inwestycja obejmuje obszar terenów rolnych i leśnych, które nie stanowią dróg publicznych w Lubaniu.
Ścieżki wytrasowane zostały częściowo po istniejących drogach gruntowych, które stanowią również dojazdy pojazdów rolnych do pól oraz częściowo po terenach niezagospodarowanych stanowiących łąki wraz z zadrzewieniem.
Jezdnia ścieżek rowerowych oraz dróg rolnych dojazdowych wykonana będzie z nawierzchni bitumicznej. Warstwy należy ułożyć w jednej szerokości bez szwa technologicznego.
Projektuje się budowę jezdni ścieżek rowerowych oraz dróg rolnych dojazdowych oraz nawierzchni MOR z kostki betonowej brukowej szarej o grubości 8cm.
Projektuje się na terenie Parku na Kamiennej Górze warstwę ścieralną jako nieulepszoną nawierzchnię drogową, której warstwa ścieralna jest wykonana z mieszanki mineralnej bez użycia lepiszcza lub spoiwa.
Projektowane Miejsca Obsługi Rowerzystów (MOR) zlokalizowane zostały przy projektowanych trasach rowerowych w województwie dolnośląskim, powiecie lubańskim, m. Lubań w działkach:
MOR-1
Dz. nr 4/27 (AM10) OBRĘB I
MOR-2
Dz. nr 7/7 (AM7) OBRĘB II
MOR-3
Dz. nr 1/4 (AM3) OBRĘB V
Wiata oraz całe wyposażenie Miejsc Obsługi Rowerzystów posadowione zostaną na utwardzonej nawierzchni o wymiarach 9,0m x 9,0m z kostki betonowej gr. 8,0 cm /szara/ obramowanej obrzeżem betonowym 8,0 x 30,0cm. Szczegóły konstrukcji nawierzchni podano w części PAB branży drogowej.
Miejsca Odpoczynku Rowerzystów tzw. MOR zostało zaprojektowane w jednym stylu. Drewno, z którego wykonana zostanie wiata, ławki, kosz na śmieci wykonane zostaną z podobnych materiałów, w podobnym kolorze i w stylu jak przedstawiono na poniższych zdjęciach.
Elementy małej architektury powinny być zamocowane w twardym i stabilnym podłożu, zabezpieczone przed kradzieżą.
Na obszarze parku miejskiego na Kamiennej Górze roboty budowlane prowadzić zgodnie z Decyzja Nr 576/2023 z dnia 07.04.2023 - Pozwolenie na prowadzenie robót budowlanych na obszarze historycznego układu urbanistycznego lub zespołu budowlanego. Nadzór dendrologiczny zapewnia wykonawca robót.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zawiera dokumentacja techniczna stanowiąca załącznik Nr 7 do SWZ, na która składa się:
1) Projekt Budowlany Zagospodarowania Terenu,
2) Projekt Architektoniczno-Budowlany – Branża Drogowa,
3) Projekt Architektoniczno-Budowlany – Miejsce Obsługi Rowerzystów (MOR),
4) Projekt Docelowej Organizacji Ruchu,
5) Opinia Geotechniczna,
6) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
7) Przedmiar Robót
8) Uzgodnienia i Decyzje
3.9.) Główny kod CPV: 45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2023-08-21
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
13 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): ZOBUD RAFAŁ NOWOSZA (ZOBUD Rafał Nowosza)
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: FIRMA PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWA ROBERTO ROBERT DROSZCZ
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 360533134
4.3.3.) Ulica: ul. Juliusza Słowackiego 60
4.3.4.) Miejscowość: Zaręba
4.3.5.) Kod pocztowy: 59-800
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 3746800,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2023/BZP 00360448/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2024-12-16
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
1. W związku ze zmianą przez Zamawiającego przebiegu części ścieżek rowerowych zmienia się numery działek, po których przebiega trasa rowerowa.
2. W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi oraz wykonaniem robót zamiennych i dodatkowych wydłuża się termin wykonania umowy Nr ZP.271.9.2023 z dnia 21 sierpnia 2023r. o
1 miesiąc i dwa tygodnie.
3. W związku z wykonaniem robót dodatkowych nieprzewidzianych w dokumentacji projektowej zwiększa się wynagrodzenie Wykonawcy o kwotę 203 844,30 zł brutto w tym za wykonanie remontu kładki nad potokiem Lubawka w kwocie 47 395,84 zł brutto.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmieniono numery działek,
Przesunięto termin do 16.12.2024r.
Zwiększono wynagrodzenie Wykonawcy
5.4.6.) Wartość zmiany: 203844,30
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3950644,30 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 10.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE