Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 07.09.2026 06:00 (3 dni)

Budowa kompleksu sportowego Orlik w Rozwadzy

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00392764

Zamawiający

Gmina Zdzieszowice

Bolesława Chrobrego 34

47-330 Zdzieszowice, Opolskie

NIP: 1990004025

REGON: 531413120

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego postępowania jest wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” inwestycji pod nazwą „Budowie kompleksu sportowego Orlik w Zdzieszowicach”, na działce nr 758/20 obręb ew. 0005 Rozwadza, ul. Parkowa/Waryńskiego. Inwestycja polega na budowie kompleksu sportowego wraz z wykonaniem prac budowlanych związanych z realizacją w/w zamówienia i uzyskaniem wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych. Powierzchnia terenu - 11.092,71 m2 (podane wymiary dotyczą pola gry i nie uwzględniają obrzeży chodnikowych) - boisko piłkarskie – 1.860 m2 - boisko wielofunkcyjne – 608 m2 - zaplecze sanitarno – szatniowe – 112 m2 - nawierzchnie utwardzone – 1.616,92 m2 - teren biologicznie czynny 6.895,79 m2

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
okres gwarancji i rękojmi 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Opolskie — na podstawie 20 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych)

Najniższa cena

667 121 PLN

Średnia cena

3 324 892 PLN

Najwyższa cena

14 253 240 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
PLAYLAND Piotr Jarząbek Brzeg 1 1 592 958 PLN 1 592 958 PLN
MAGIC GARDEN OBIEKTY SPORTOWE SP. Z O.O. Jaworzno 1 828 881 PLN 828 881 PLN
PLAYLAND Piotr Jarząbek Brzeg 1 878 338 PLN 878 338 PLN
BUDBIS Sp. z o.o. Sp.k. Nysa 1 667 121 PLN 667 121 PLN
INTERHALL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ KATOWICE 1 1 728 811 PLN 1 728 811 PLN
"INVEST-BUD" Kompleksowa Realizacja Inwestycji Patryk Moszek Pokrzywnica 1 - -
Patryk Moszek „INVEST-BUD” Kompleksowa Realizacja Inwestycji Pokrzywnica 1 - -
Usługi Ogrodnicze Krystian Juzwiszyn Namysłów 1 - -
K+D Budownictwo sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 1 - -
Techbud Sp. z o.o. Opole 1 14 253 240 PLN 14 253 240 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Remont boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 10 w Nysie

BUDBIS Sp. z o.o. Sp.k. 667 121 PLN

2026-08-21 07:23:43Z

Modernizacja Stadionu Sportowego przy ul. Bolesława Chrobrego 31 w Kędzierzynie-Koźlu - przebudowa strefy międzyboiskowej oraz budowa piłkochwytu.

K+D Budownictwo sp. z o.o. -

2026-08-07 11:56:32Z

Remont boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 1 w Nysie

PLAYLAND Piotr Jarząbek 878 338 PLN

2026-07-31 05:49:07Z

Budowa boiska wielofunkcyjnego we Włodarach

MAGIC GARDEN OBIEKTY SPORTOWE SP. Z O.O. 828 881 PLN

2026-07-14 10:33:01Z

Budowa przyszkolnej hali sportowej wraz z boiskiem wielofunkcyjnym przy Publicznej Szkole Podstawowej na oś. Koźle Rogi - w ramach realizacji programu OLIMPIA

Patryk Moszek „INVEST-BUD” Kompleksowa Realizacja Inwestycji -

2026-07-03 13:08:06Z

Modernizacja boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią oraz rozbudowa infrastruktury sportowej w Parku Miejskim

Usługi Ogrodnicze Krystian Juzwiszyn -

2026-06-30 10:25:11Z

Modernizacja basenu w Bąkowie

Techbud Sp. z o.o. 14 253 240 PLN

2026-06-23 08:24:06Z

Remont boiska piłkarskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Poprawa warunków treningowych dla klubów sportowych w Kędzierzynie-Koźlu poprzez modernizację boiska Stadionu Blachownia.

ANMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-06-23 06:50:35Z

Budowa przyszkolnej hali sportowej wraz z boiskiem wielofunkcyjnym przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 9, oś. Śródmieście - w ramach realizacji programu OLIMPIA

"INVEST-BUD" Kompleksowa Realizacja Inwestycji Patryk Moszek -

2026-06-08 11:23:35Z

Odbudowa gminnej infrastruktury sportowej – boiska przy PSP w Lewinie Brzeskim

PLAYLAND Piotr Jarząbek 1 592 958 PLN

2026-05-13 06:58:25Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 114 952 PLN Średnia: 1 650 602 PLN Max: 17 998 748 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowa kompleksu sportowego Orlik w Rozwadzy

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zdzieszowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413120

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bolesława Chrobrego 34

1.5.2.) Miejscowość: Zdzieszowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-330

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: jbg@zdzieszowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdzieszowice.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa kompleksu sportowego Orlik w Rozwadzy

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6bd2c607-2c73-4f6e-a59c-55bb74b8cd43

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00392764

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038606/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 Budowa kompleksu sportowego ORLIK 2025 w Rozwadzy

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6bd2c607-2c73-4f6e-a59c-55bb74b8cd43

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Wszelka korespondencja w postępowaniu prowadzona będzie za pośrednictwem platformy zakupowej e-Zamówienia oraz w zakresie dopuszczonym niniejszą SWZ, także przy użyciu poczty elektronicznej jbg@zdzieszowice.pl, z zastrzeżeniem, że złożenie oferty jest możliwe wyłącznie za pośrednictwem platformy e-Zamówienia.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych w Urzędzie Miejskim w Zdzieszowicach jest Burmistrz Zdzieszowic, ul. Bolesława Chrobrego 34, 47-330 Zdzieszowice;
2) Zamawiający wyznaczył inspektora ochrony danych Pana Witolda Trybałę, z którym można się skontaktować pod adresem: iod@zdzieszowice.pl;
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w związku z przepisami Pzp, w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego pn. „Budowa kompleksu sportowego Orlik w Rozwadzy Edycja 2025. Oznaczenie sprawy: IN.271.13.2026;
4) Zamówieniem publicznym na potrzeby którego będą przetwarzane Pana/Pani dane osobowe jest zamówienie publiczne, któremu towarzyszy niniejsza klauzula (dalej: „Zamówienie”);
5) Dane osobowe i kategorie Pani/Pana danych osobowych przetwarzane na potrzeby postępowania wynikają bezpośrednio z SWZ zamówienia, Zamawiający przetwarza w szczególności imię, nazwisko, dane teleadresowe, informacje o kwalifikacjach i doświadczeniu zawodowym, dane zawarte w rejestrach publicznych (KRS, CEIDG);
6) Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych przede wszystkim będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 Pzp, a także podmioty przetwarzające działające na zlecenie Zamawiającego (np. dostawcy usług IT, kancelarie prawne) oraz pracownicy i współpracownicy Zamawiającego;
7) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, minimum przez okres trwałości projektu, czyli 5 lat od daty ostatniej płatności, która zostanie przekazana przez instytucję;
8) Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z Pzp;
9) W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących,
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych* (*skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmiana wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmiana postanowień umowy w zakresie niezgodnym z Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu i jego załączników),
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO* (*prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony prawnej innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego UE lub państwa członkowskiego),
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna
Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Nie przysługuje Panu/Pani:
- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych,
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO,
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego postępowania jest wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” inwestycji pod nazwą „Budowie kompleksu sportowego Orlik w Zdzieszowicach”, na działce nr 758/20 obręb ew. 0005 Rozwadza, ul. Parkowa/Waryńskiego. Inwestycja polega na budowie kompleksu sportowego wraz z wykonaniem prac budowlanych związanych z realizacją w/w zamówienia i uzyskaniem wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych.
Powierzchnia terenu - 11.092,71 m2 (podane wymiary dotyczą pola gry i nie uwzględniają obrzeży chodnikowych)
- boisko piłkarskie – 1.860 m2
- boisko wielofunkcyjne – 608 m2
- zaplecze sanitarno – szatniowe – 112 m2
- nawierzchnie utwardzone – 1.616,92 m2
- teren biologicznie czynny 6.895,79 m2

4.2.6.) Główny kod CPV: 45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych

45232452-5 - Roboty odwadniające

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71355000-1 - Usługi pomiarowe

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-08-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji i rękojmi

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, o których mowa w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej.
O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonali należycie:
a) co najmniej dwie roboty budowlane, polegające na budowie boiska o nawierzchni z trawy sztucznej o wartości nie mniejszej niż 1.000.000,00 zł brutto każda
b) co najmniej jedną robotę budowlaną, polegającą na budowie boiska o nawierzchni poliuretanowej, o wartości nie mniejszej niż 1.000.000,00 zł brutto.

O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy dysponują lub będą dysponować osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia, tj.:
a) osobą na stanowisku kierownika budowy posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń oraz posiadającą min. 3 letnie doświadczenie zawodowe, licząc od daty uzyskania uprawnień budowlanych, w pełnieniu funkcji kierownika budowy,
b) osobą na stanowisku kierownika robót branży sanitarnej tj. 1 osobę posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń,
c) osobą na stanowisku projektanta branży architektonicznej, posiadającym uprawnienia w specjalności architektonicznej (lub równoważne umożliwiające pełnienie tej funkcji na przedmiotowej inwestycji),
d) osobą na stanowisku projektanta branży konstrukcyjno-budowlanej posiadającym uprawnienia w specjalności konstrukcyjno-budowlanej (lub umożliwiające pełnienie tej funkcji na przedmiotowej inwestycji),
e) osobą na stanowisku projektanta branży sanitarnej posiadającym uprawnienia do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych (lub umożliwiające pełnienie tej funkcji na przedmiotowej inwestycji).
Uwaga:
Zamawiający dopuszcza wskazanie tej samej osoby do kierowania robotami w wielu branżach pod warunkiem posiadania stosownych uprawnień.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Wybrany Wykonawca jest zobowiązany do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego z Zamawiającym na warunkach określonych w projektowanych postanowieniach umownych stanowiących załącznik do SWZ.
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian w zawartej umowie w formie aneksu, w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 Pzp. Zmiana umowy wymaga dla swojej ważności pod rygorem nieważności zachowania formy pisemnej.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-07 08:00

8.2.) Miejsce składania ofert: platforma e-Zamówienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-07 09:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-06

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Dokumenty, potwierdzające spełnienie wymagań opisanych w SWZ:
a) dla nawierzchni ze sztucznej trawy:
• Raport z badań dotyczący oferowanego systemu nawierzchni (tj. mata + trawa+ wypełnienie EPDM) przeprowadzonego przez specjalistyczne laboratorium potwierdzający zgodność parametrów z FIFA Quality Concept for Football Turf (edycja 2015) dla poziomu FIFA Quality i Quality Pro potwierdzający spełnienie wszystkich parametrów wymaganych w dokumentacji;
• Raport z badań laboratoryjnych przeprowadzony przez specjalistyczne laboratorium dla systemu sztucznej trawy (mata + sztuczna trawa + Wypełnienie granulat EPDM) potwierdzający zgodność z normą EN 15330- 1:2013;
• Atest PZH lub równoważny dla oferowanej trawy i wypełnienia EPDM;
• Autoryzacja producenta trawy syntetycznej wystawiona dla wykonawcy na realizowaną inwestycję;
• Raport z badań przeprowadzony przez niezależne i akredytowane
laboratorium dla włókna oferowanej trawy syntetycznej na zawartość wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (WWA) potwierdzający zgodność z Rozporządzeniem UE (WE) nr 2021/1199 do rozporządzenia REACH;
• Raport z badań przeprowadzony przez niezależne i akredytowane
laboratorium potwierdzające, że trawa syntetyczna spełnia zalecenia dotyczące ochrony środowiska zgodnie z normą DIN 18035-7:2019-12 „Boisko sportowe - Część 7: Systemy murawy syntetycznej";
• Raport z badań przeprowadzony przez niezależne akredytowane laboratorium potwierdzający, że włókno oferowanej trawy spełnia wymagania normy EN 71-3-2019, Bezpieczeństwo zabawek - Cześć 3: Migracja określonych pierwiastków;
• Dokument wydany przez niezależne, akredytowane laboratorium potwierdzający, iż oferowana sztuczna trawa (włókno+podkład) nadaje się do ponownego przetworzenia (recyklingu).

b) dla boiska wielofunkcyjnego:
• Kompletny raport z badania na zgodność z aktualną normą PN-EN 14877:2014, potwierdzający wyszczególnione powyżej parametry;
• Karta techniczna potwierdzająca technologie wykonania, autoryzowana przez producenta potwierdzająca spełnienie wyspecyfikowanych wymagań technologicznych;
• Aktualny Atest Higieniczny PZH lub równoważny;
• Autoryzacja producenta oferowanej nawierzchni sportowej wydana wykonawcy i dotycząca przedmiotowego zadania;
• Aktualny Certyfikat FIBA potwierdzający przydatność nawierzchni do gry w koszykówkę;
• Kompletny raport z badań potwierdzający bezpieczeństwo ekologiczne oraz zawartość określonych związków chemicznych zgodne z normą DIN 18035-6:2021, wydane przez niezależne laboratorium posiadające akredytację;
• Kompletny raport z badań zawartości WWA, wykonany przez niezależne akredytowane laboratorium;
• Kompletny raport z badań odporności na zamrażanie (mrozoodporność) / rozmrażanie (20 cykli o schemacie -20°C/+20 °C), wykonany przez specjalistyczne laboratorium, potwierdzający określone wymagania w zakresie mrozoodporności dedykowane oferowanej nawierzchni.
2026-08-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
14.08.2026
Termin składania ofert
07.09.2026 06:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
45212200-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych) 45000000-7 (Roboty budowlane) 71000000-8 (Usługi architektoniczne budowlane inżynieryjne i kontrolne) 45111291-4 (Roboty w zakresie zagospodarowania terenu) 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę) 45233253-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych) 45212221-1 (Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych) 45232452-5 (Roboty odwadniające) 45340000-2 (Instalowanie ogrodzeń płotów i sprzętu ochronnego) 71221000-3 (Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych) 71355000-1 (Usługi pomiarowe) 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania) 45000000-7 - Roboty budowlane 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych 45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych 45232452-5 - Roboty odwadniające 45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego 71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych 71355000-1 - Usługi pomiarowe 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Okres realizacji

do 2027-08-31