Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
„Budowa nowego obiektu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach przy ul. Wojewódzkiej 56”
Zamawiający
Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
Katowice, Śląskie
NIP: 6340136434
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| PBO Śląsk Sp. z. o.o. | Sosnowiec | - |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | PBO Śląsk Sp. z. o.o. (Sosnowiec) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 2 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45214400-4)
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| CZĘSTOBUD Sp. z o.o. Częstochowa | 1 | - | - |
| PBO Śląsk Sp. z. o.o. Sosnowiec | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Wykonanie robót budowlanych w budynku UJD w Częstochowie przy ul. Waszyngtona 4/8 w Częstochowie, obejmujących:1) dostosowanie budynku do obowiązujących przepisów p.poż, 2) remont klatki schodowej
2026-07-16 12:49:23Z
„Budowa nowego obiektu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach przy ul. Wojewódzkiej 56”
2026-07-15 12:54:23Z
Cała Polska — 42 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00345042 z dnia 2026-07-15 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Budowa nowego obiektu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach przy ul. Wojewódzkiej 56”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
1.2.) Oddział zamawiającego: AKADEMIA MUZYCZNA IM. KAROLA SZYMANOWSKIEGO W KATOWICACH
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000275760
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Zacisze, 3
1.4.2.) Miejscowość: Katowice
1.4.3.) Kod pocztowy: 40-025
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@am.katowice.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://am.katowice.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-90e0e5fc-4c2d-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00345042
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-07-15
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2021/S 230-602092
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Budowa nowego obiektu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach przy ul. Wojewódzkiej 56”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa nowego obiektu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach przy ul. Wojewódzkiej 56.
2. Przedmiot zamówienia został podzielony na III Etapy, przy czym:
2.1. Etap I -to etap gwarantowany
2.2. Etap II – to etap objęty prawem opcji nr 1
2.3. Etap III – to etap objęty prawem opcji nr 2
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagania Zamawiającego względem przedmiotu zamówienia zostały określone w:
3.1. Załączniku nr 2 do SWZ: opis przedmiotu zamówienia (przedmiary robót, dokumentacja projektowa i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót),
3.2. Załącznik nr 3 do SWZ – podział przedmiotu zamówienia na potrzeby prawa opcji.
3.3. Załączniku nr 4 do SWZ: wzór umowy.
3.9.) Główny kod CPV: 45214400-4 - Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem wyższym
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2022-04-12
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
44 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PBO Śląsk Sp. z. o.o.
4.3.1.1.) Dane wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: WODPOL Sp. z o.o.
4.3.3.) Ulica: Wojska Polskiego 136a
4.3.4.) Miejscowość: Sosnowiec
4.3.5.) Kod pocztowy: 41-208
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 109189500,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2022/S 084-223353
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-05-18
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 19
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana technologii wykonania robót palowych z uwagi na wystąpienie nieprzewidzianych w dokumentacji przetargowej odpadów niebezpiecznych.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Opis zamówienia po zmianie znajduje się pod linkiem: https://am.katowice.pl/assets/media/d4d8050ca7f083fb2a97ca0564be61df.pdf
5.4.6.) Wartość zmiany: 200000,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Konieczność usunięcia i utylizacji odpadów niebezpiecznych, które nie były przewidziane w dokumentacji przetargowej.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Opis zamówienia po zmianie znajduje się pod linkiem: https://am.katowice.pl/assets/media/d4d8050ca7f083fb2a97ca0564be61df.pdf
5.4.6.) Wartość zmiany: 2414775,78
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Z uwagi na wystąpienie nieprzewidzianych w dokumentacji przetargowej odpadów niebezpiecznych, w tym substancji ropopochodnych, w celu wyeliminowania ryzyka polegającego na przeciekaniu substancji niebezpiecznych do wnętrza budynku, konieczne stało się wykonanie robót dodatkowych polegających na zastosowaniu dodatkowej izolacji powłokowej przeciwwodnej.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Opis zamówienia po zmianie znajduje się pod linkiem: https://am.katowice.pl/assets/media/d4d8050ca7f083fb2a97ca0564be61df.pdf
5.4.6.) Wartość zmiany: 116842,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wykonanie robot zamiennych i dodatkowych w celu poprawy jakości estetycznej ścian oraz zwiększenia komfortu użytkowania przestrzeni publicznej.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Opis zamówienia po zmianie znajduje się pod linkiem: https://am.katowice.pl/assets/media/d4d8050ca7f083fb2a97ca0564be61df.pdf
5.4.6.) Wartość zmiany: 100713,35
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 5
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana technologii robot związanych z wykonaniem muru oporowego.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Opis zamówienia po zmianie znajduje się pod linkiem: https://am.katowice.pl/assets/media/d4d8050ca7f083fb2a97ca0564be61df.pdf
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 6
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana sposobu wykonania Sali wielofunkcyjnej box-in-box poprzez zastosowanie rozwiązania polegającego na wykorzystaniu szalunku demontowalnego w postaci dwuczłonowych klinów stalowo-drewnianych drewnianych i sklejki oraz wełny o niskiej gęstości jako wypełnienie przestrzeni dylatacyjnej w celu polepszenia akustyki.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Opis zamówienia po zmianie znajduje się pod linkiem: https://am.katowice.pl/assets/media/d4d8050ca7f083fb2a97ca0564be61df.pdf
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 7
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Z uwagi na technologie robót część robot z zakresu III przeniesiono do II i odwrotnie. Zmiana spowodowała zmiany wynagrodzenia za poszczególne etapy, ale nie zmieniło się wynagrodzenie łączne
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Opis zamówienia po zmianie znajduje się pod linkiem: https://am.katowice.pl/assets/media/d4d8050ca7f083fb2a97ca0564be61df.pdf
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 8
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Na wniosek wykonawcy, po przeprowadzeniu postępowania koncyliacyjnego na podstawie Regulaminu Sądu Polubownego przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej , strony przystąpiły do mediacji i zawarły ugodę w sprawie waloryzacji umownej i pozaumownej wynagrodzenia , dokonując jednocześnie zmian postanowień umowy w zakresie waloryzacji.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Opis zamówienia po zmianie znajduje się pod linkiem: https://am.katowice.pl/assets/media/d4d8050ca7f083fb2a97ca0564be61df.pdf
5.4.6.) Wartość zmiany: 6191741,04
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 9
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W celu uaktualnienia projektu do najnowocześniejszych standardów realizacji sztuk teatralnych, operowych oraz muzycznych obecnych w podobnych salach koncertowych na całym świecie – zlecono wykonanie robót dodatkowych i zamiennych w zakresie realizacji prac związanych z koniecznością zmiany funkcjonalności Sali wielofunkcyjnej w zakresie elementów mechaniki sceny wraz z portalem scenicznym w budynku Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach przy ul. Wojewódzkiej 56.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Opis zamówienia po zmianie znajduje się pod linkiem: https://am.katowice.pl/assets/media/d4d8050ca7f083fb2a97ca0564be61df.pdf
5.4.6.) Wartość zmiany: 297738,65
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 10
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wykonawca wniósł na podstawie §27 ust. 11 Umowy (w brzmieniu nadanym Ugodą z dnia 6 maja 2024 r.) o waloryzację umowną wynagrodzenia w wysokości 3.205.975,61 zł netto za roboty etapu 3.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Opis zamówienia po zmianie znajduje się pod linkiem: https://am.katowice.pl/assets/media/d4d8050ca7f083fb2a97ca0564be61df.pdf
5.4.6.) Wartość zmiany: 3172025,29
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 11
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Z uwagi na dynamiczny rozwój technologii w zakresie wyposażenia scenicznego oraz konieczność zapewnienia wyższej efektywności operacyjnej, bezpieczeństwa technicznego i jakości realizowanych przedstawień teatralnych oraz wydarzeń muzycznych, zaszła potrzeba modyfikacji pierwotnych założeń projektowych.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Opis zamówienia po zmianie znajduje się pod linkiem: https://am.katowice.pl/assets/media/d4d8050ca7f083fb2a97ca0564be61df.pdf
5.4.6.) Wartość zmiany: 1976546,75
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 12
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W toku realizacji Inwestycji pojawiła się konieczność dostosowania zakresu wykonywanych prac do warunków technicznych ujawnionych na etapie wykonawczym, zmian projektowych oraz decyzji Zamawiającego, mających na celu zapewnienie pełnej funkcjonalności, trwałości i zgodności inwestycji z wymaganiami użytkowymi, normami techniczno-budowlanymi oraz obowiązującymi przepisami prawa.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Opis zamówienia po zmianie znajduje się pod linkiem: https://am.katowice.pl/assets/media/d4d8050ca7f083fb2a97ca0564be61df.pdf
5.4.6.) Wartość zmiany: 652548,23
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 13
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W toku realizacji zadania, z uwagi na stwierdzone błędy projektowe wymagające zmiany lub korekty dokumentacji, konieczność dostosowania robót do warunków technicznych ujawnionych na etapie wykonawczym, przedstawione przez projektantów wraz z uzasadnieniem propozycje zmian i doprecyzowań niektórych rozwiązań, a także w związku ze zmianami i decyzjami wprowadzonymi z uwagi na interes Zamawiającego, dokonano modyfikacji zakresu części robót.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Opis zamówienia po zmianie znajduje się pod linkiem: https://am.katowice.pl/assets/media/d4d8050ca7f083fb2a97ca0564be61df.pdf
5.4.6.) Wartość zmiany: 586875,30
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 14
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W trakcie realizacji Umowy okazało się konieczne wykonanie robót dodatkowych oraz robót zamiennych, w szczególności w zakresie instalacji oświetleniowych, instalacji odgromowej oraz wyposażenia strefy wjazdowej rampy parkingu podziemnego. Roboty te zostały zidentyfikowane w toku realizacji zadania i wynikają z konieczności dostosowania zakresu wykonywanych prac do warunków technicznych ujawnionych na etapie wykonawczym, zmian projektowych oraz decyzji Zamawiającego oraz Projektantów, mających na celu zapewnienie pełnej funkcjonalności, trwałości
i zgodności inwestycji z wymaganiami użytkowymi oraz obowiązującymi przepisami prawa.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Opis zamówienia po zmianie znajduje się pod linkiem: https://am.katowice.pl/assets/media/d4d8050ca7f083fb2a97ca0564be61df.pdf
5.4.6.) Wartość zmiany: 223945,76
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 15
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W trakcie realizacji Umowy ujawniła się konieczność wykonania robót dodatkowych i zamiennych, w szczególności w zakresie robót konstrukcyjnych, instalacyjnych i wykończeniowych. Roboty te wynikają z warunków technicznych stwierdzonych na etapie realizacji, zmian projektowych oraz decyzji Zamawiającego i Projektantów, ukierunkowanych na zapewnienie pełnej funkcjonalności, trwałości i zgodności inwestycji z wymaganiami użytkowymi oraz przepisami prawa.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Opis zamówienia po zmianie znajduje się pod linkiem: https://am.katowice.pl/assets/media/d4d8050ca7f083fb2a97ca0564be61df.pdf
5.4.6.) Wartość zmiany: 276562,58
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 16
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W toku realizacji Umowy ujawniła się konieczność wprowadzenia zmian projektowych oraz zlecenia wykonania robót zamiennych, w szczególności w zakresie układu drogowego oraz zagospodarowania terenu w rejonie wjazdu do Akademii. W związku z powyższym, Wykonawca wystąpił wydłużenie terminu realizacji umowy oraz zmianę wynagrodzenia.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Opis zamówienia po zmianie znajduje się pod linkiem: https://am.katowice.pl/assets/media/d4d8050ca7f083fb2a97ca0564be61df.pdf
5.4.6.) Wartość zmiany: 620000,00
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 17
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W trakcie realizacji robót Wykonawca zgłosił roszczenie o zmianę wynagrodzenia, wskazując na konieczność wykonania ogrodzenia frontowego w sposób odmienny od przewidzianego w dokumentacji projektowej. Konieczność ta wynikała z ujawnionych w toku realizacji Umowy błędów dokumentacji projektowej, polegających w szczególności na przyjęciu rozwiązań technicznych, które nie mogły zostać zrealizowane w warunkach faktycznych.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Opis zamówienia po zmianie znajduje się pod linkiem: https://am.katowice.pl/assets/media/d4d8050ca7f083fb2a97ca0564be61df.pdf
5.4.6.) Wartość zmiany: 43824,30
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 18
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W toku realizacji Umowy ujawniła się konieczność wykonania robót dodatkowych wynikających z zaleceń Państwowej Straży Pożarnej, która w swoim stanowisku wykazała nieprawidłowości oraz nieścisłości w zakresie rozwiązań przyjętych w projekcie budowlanym i wykonawczym. Okoliczności te uniemożliwiały uzyskanie pozytywnej decyzji właściwego organu oraz wymagały wykonania dodatkowych robót w celu zapewnienia zgodności Obiektu z przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa pożarowego, a także umożliwienia jego bezpiecznego użytkowania zgodnie z przeznaczeniem. W szczególności konieczne okazało się zastosowanie rozwiązań wykraczających poza zakres pierwotnej dokumentacji projektowej.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Opis zamówienia po zmianie znajduje się pod linkiem: https://am.katowice.pl/assets/media/d4d8050ca7f083fb2a97ca0564be61df.pdf
5.4.6.) Wartość zmiany: 78158,93
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 19
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W toku realizacji Inwestycji ujawniła się konieczność dostosowania zakresu wykonywanych robót do warunków technicznych stwierdzonych na etapie realizacyjnym, zmian projektowych oraz decyzji i wytycznych Zamawiającego, mających na celu zapewnienie pełnej funkcjonalności, trwałości oraz zgodności Inwestycji z wymaganiami użytkowymi, obowiązującymi normami techniczno-budowlanymi oraz zasadami wiedzy technicznej.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Opis zamówienia po zmianie znajduje się pod linkiem: https://am.katowice.pl/assets/media/d4d8050ca7f083fb2a97ca0564be61df.pdf
5.4.6.) Wartość zmiany: 147981,78
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 129730844,08 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
2) Podstawy prawne poszczególnych aneksów:
1. Aneks nr 1: art. 455 ust. 1 pkt 1) i pkt 4) ustawy prawo zamówień publicznych oraz § 26 ust. 6 lit. c) Umowy.
2. Aneks nr 2: art. 455 ust. 1 pkt 1) oraz art. 455 ust. 1 pkt 4) ustawy prawo zamówień publicznych oraz § 26 ust. 5 lit. b) oraz § 26 ust. 8 Umowy.
3. Aneks nr 3: art. 455 ust. 1 pkt 4) ustawy prawo zamówień publicznych.
4. Aneks nr 4: art. 455 ust. 2 ustawy prawo zamówień publicznych.
5. Aneks nr 5: art. 455 ust. 1 pkt 1) ustawy prawo zamówień publicznych oraz § 26 ust. 6 lit. b) Umowy.
6. Aneks nr 6: § 26 ust. 3 lit. c); § 26 ust. 5 lit. b) oraz § 26 ust. 6 lit. b) Umowy.
7. Aneks nr 7: art. 455 ust. 2 ustawy prawo zamówień publicznych.
8. Ugoda: art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz art. 48 ust. 1 pkt. 3 ustawy z dnia 7 października 2022 r. o zmianie niektórych ustaw w celu uproszczenia procedur administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców.
9. Aneks nr 8: art. 455 ust. 2 ustawy prawo zamówień publicznych.
10. Aneks nr 9: art. 439 ustawy prawo zamówień publicznych oraz § 27 ust. 10 i nast. Umowy.
11. Aneks nr 10: art. 455 ust. 2 ustawy prawo zamówień publicznych oraz § 26 ust. 3 lit. c, oraz § 26 ust. 6 lit. c) Umowy.
12. Aneks nr 11: art. 455 ust. 2 ustawy prawo zamówień publicznych.
13. Aneks nr 12: art. 455 ust. 2 ustawy prawo zamówień publicznych.
14. Aneks nr 13: art. 455 ust. 2 ustawy prawo zamówień publicznych.
15. Aneks nr 14: art. 455 ust. 2 ustawy prawo zamówień publicznych.
16. Aneks nr 15: art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy prawo zamówień publicznych oraz § 26 ust. 3 lit. c oraz § 26 ust. 6 lit b) Umowy, a także art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy prawo zamówień publicznych.
17. Aneks nr 16: art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy prawo zamówień publicznych oraz § 26 ust. 6 lit. b) Umowy, a także art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.
18. Aneks nr 17: art. 455 ust. 1 pkt. 4 ustawy prawo zamówień publicznych.
19. Aneks nr 18: art. 455 ust. 2 ustawy prawo zamówień publicznych.
3) Kwoty wskazane w niniejszym ogłoszeniu jako "wartość zmiany" zostały wskazane jako wartości netto.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 15.07.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.13
- Próg unijny
- Powyżej progów UE