Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 153 750 PLN

Budowa oświetlenia ulicznego na ul. Narutowicza w miejscowości Sokolniki-Las

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00304678

Numer referencyjny: ZP.272.4.2026

Zamawiający

Gmina Ozorków

Wigury 14

95-035 Ozorków, Łódzkie

NIP: 7322150542

REGON: 472057796

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa oświetlenia ulicznego w miejscowości Sokolniki-Las, na odcinku ulicy Narutowicza (droga powiatowa) na podstawie zgłoszenia budowy lub wykonywania innych robót budowlanych do którego nie wniesiono sprzeciwu oraz zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik do tego zgłoszenia. Obecnie ulica Narutowicza w Sokolnikach-Lesie na projektowanym odcinku nie jest oświetlona. Teren inwestycji wymaga usunięcia drzew i zakrzaczeń wskazanych w inwentaryzacji. Lokalizacja i szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony został w załączonych do SWZ dokumentacji projektowej wraz z załącznikami, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz w projekcie umowy (istotne postanowienia umowy).

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Gwarancja 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
SP-INSTAL spółka z o.o. Zgierz NIP 7322210600

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 SP-INSTAL spółka z o.o. (Zgierz) Umowa podpisana 153 750 PLN 153 750 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Łódzkie — na podstawie 9 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)

Najniższa cena

19 065 PLN

Średnia cena

120 753 PLN

Najwyższa cena

566 328 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
FIRMA USŁUGOWA Magdalena Patyk Wieluń 8 62 192 PLN 497 535 PLN
ENERGJON Jarosław Jończyk Kozierogi 2 64 085 PLN 128 171 PLN
Safepass Sp. z o. o. Kędzierzyn-Koźle 1 224 000 PLN 224 000 PLN
Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „Larix” Sp. z o.o. Lubliniec 1 566 328 PLN 566 328 PLN
SOLUMEN sp. z o.o. Zajączkowo 35A, 1 - -
SP-INSTAL spółka z o.o. Zgierz 1 153 750 PLN 153 750 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 13 653 PLN Średnia: 287 674 PLN Max: 7 991 107 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowa oświetlenia ulicznego na ul. Narutowicza w miejscowości Sokolniki-Las

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ozorków

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057796

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wigury 14

1.5.2.) Miejscowość: Ozorków

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-035

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.7.) Numer telefonu: 42 2771444

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@ug-ozorkow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ug-ozorkow.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa oświetlenia ulicznego na ul. Narutowicza w miejscowości Sokolniki-Las

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5b366438-5475-4c36-a03d-2ef5a6b2daac

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00304678

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040427/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa oświetlenia ulicznego na ul. Narutowicza w miejscowości Sokolniki-Las

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-ozorkow

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Składanie ofert odbywa się poprzez Platformę Zamówień Publicznych PZP SIDAS, która dostępna jest po zalogowaniu na stronie app.sidaspzp.pl.
Komunikacja między Zamawiającym, a wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2024r. poz. 1513 ze zmianami).
Szczegółowe informacje w dokumentach przetargowych.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Korespondencja przy użyciu środków komunikacji elektronicznej odbywa się w następujący sposób:
1) Przed upływem terminu składania ofert (między innymi: pytania do postępowania, wnioski o wyjaśnienie SWZ):
a) za pośrednictwem portalu pzp, gdzie po zalogowaniu się na uprzednio założone swoje konto, użytkownik wskazuje postępowanie. Po wejściu w szczegół wskazanego postępowania przechodzi do zakładki „Komunikacja”, która dotyczy wybranego postępowania. W celu przygotowania nowej wiadomości wybiera opcje „Utwórz wiadomość”. Następnie wskazuje „Kategorię wiadomości” i wprowadza treść w polu „Wiadomość”. W ramach korespondencji można dodać załącznik poprzez opcję „Dołącz plik”
b) bezpośrednio na adres poczty elektronicznej gmina@ug-ozorkow.pl,
2) Po upływie terminu składania ofert między innymi: dokumenty, oświadczenia, wyjaśnienia za pośrednictwem Platformy Zamówień Publicznych PZP SIDAS – analogicznie jak w przypadku korespondencji przed upływem terminu składania ofert.
Szczegółowe informacje w dokumentach przetargowych.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz.U.UE.L.2016.119.1), zwane dalej „RODO”, informujemy, że:
1) Administratorem danych osobowych jest Wójt Gminy Ozorków z siedzibą przy ul. Wigury 14 (95-035) Ozorków, NIP: 7322150542.
2) W celu należytej ochrony danych osobowych, Administrator powołał Inspektorem Ochrony Danych, z którym można się skontaktować pod adresem e-mail: iod@ug-ozorkow.pl.
3) Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji.
4) Odbiorcami danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania.
5) Dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z postanowieniami ustawy PZP.
6) Obowiązek podania danych osobowych jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy PZP, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; niepodanie przez Panią/Pana danych osobowych będzie skutkowało brakiem możliwości wzięcia udziału w niniejszym postępowaniu o udzieleniu zamówienia publicznego.
7) W odniesieniu do danych osobowych, decyzje nie będą podejmowane przez Administratora w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
8) Przysługujące prawa do przekazanych danych osobowych:
- na podstawie art. 15 RODO - prawo dostępu do swoich danych osobowych;
- na podstawie art. 16 RODO - prawo do sprostowania swoich danych osobowych;
- na podstawie art. 18 RODO - prawo ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
- prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy RODO;
9) Nie przysługuje:
- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.272.4.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa oświetlenia ulicznego w miejscowości Sokolniki-Las, na odcinku ulicy Narutowicza (droga powiatowa) na podstawie zgłoszenia budowy lub wykonywania innych robót budowlanych do którego nie wniesiono sprzeciwu oraz zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik do tego zgłoszenia. Obecnie ulica Narutowicza w Sokolnikach-Lesie na projektowanym odcinku nie jest oświetlona. Teren inwestycji wymaga usunięcia drzew i zakrzaczeń wskazanych w inwentaryzacji. Lokalizacja i szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony został w załączonych do SWZ dokumentacji projektowej wraz z załącznikami, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz w projekcie umowy (istotne postanowienia umowy).

4.2.6.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Gwarancja

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1) Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym (zgodnie z art. 113 ustawy Pzp) - Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie.
2) Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej (zgodnie z art. 114 ustawy PZP) - Zamawiający nie określa warunków udziału w postępowaniu w tym zakresie.
3) Sytuacja ekonomiczna lub finansowa (zgodnie z art. 115 ustawy PZP):
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca udokumentuje, że posiada dokument potwierdzający, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 100.000,00 zł.
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może złożyć wymaganych przez zamawiającego podmiotowych środków dowodowych, wykonawca składa inne podmiotowe środki dowodowe, które w wystarczający sposób potwierdzają spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku udziału w postępowaniu dotyczącego sytuacji ekonomicznej lub finansowej.
4) Zdolność techniczna lub zawodowa (zgodnie z art. 116 ustawy PZP):
1) Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonanie co najmniej 1 robotę polegającą na budowie lub rozbudowie lub modernizacji lub remoncie oświetlenia ulicznego o wartości co najmniej 100.000,00 zł brutto,
2) Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże co najmniej 1 osobę posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: a) Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024r. poz. 1616), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (załącznik nr 5 do SWZ);
b) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: a) Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonywania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz z załączeniem dowodów określających, czy roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty (załącznik nr 6 do SWZ);
Wymagane jest wykazanie: wykonanie co najmniej 1 roboty polegającej na budowie lub rozbudowie lub modernizacji lub remoncie oświetlenia ulicznego o wartości co najmniej 100.000,00 zł brutto
b) Wykazu osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z podaniem informacji na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (załącznik nr 7 do SWZ);
Wymagane jest wykazanie: co najmniej 1 osoby posiadającej uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych;
c) dokumenty potwierdzające, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 100.000,00 zł.
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może złożyć wymaganych przez zamawiającego podmiotowych środków dowodowych, wykonawca składa inne podmiotowe środki dowodowe, które w wystarczający sposób potwierdzają spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku udziału w postępowaniu dotyczącego sytuacji ekonomicznej lub finansowej.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Do przygotowania oferty zaleca się wykorzystanie Formularza Ofertowego, którego wzór stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. W przypadku, gdy Wykonawca nie korzysta z przygotowanego przez Zamawiającego wzoru, w treści oferty należy zamieścić wszystkie informacje wymagane w Formularzu Ofertowym.
Do oferty – Formularza ofertowego stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ należy dołączyć:
a) Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym w pkt 12.4. SWZ - zgodnie z załącznikiem nr 2 do SWZ (dla wykonawcy/wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie) i załącznik nr 2A do SWZ (dla podmiotu udostępniającego zasoby – jeżeli dotyczy). Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w SWZ. Oświadczenie składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. W przypadku powoływania się na zasoby podmiotu trzeciego Wykonawca, w zakresie polegania na zdolnościach technicznych podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia wraz z oświadczeniem Wykonawcy, o którym wyżej mowa, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełniania warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby.
b) Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik: Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta (tj. w formie elektronicznej lub postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym). Dopuszcza się także złożenie elektronicznej kopii (skanu) pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej, w formie elektronicznego poświadczenia sporządzonego stosownie do art. 97 § 2 ustawy z dnia 14 lutego 1991r. - Prawo o notariacie, które to poświadczenie notariusz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, bądź też poprzez opatrzenie skanu pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej kwalifikowanym podpisem, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym mocodawcy. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego.
c) Oświadczenie z art. 117 ust. 4 ustawy PZP (jeżeli dotyczy) wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, z którego wynika, że usługi wykonają poszczególni wykonawcy (wzór – załącznik nr 3 do SWZ),
d) Oświadczenie z art. 118 ust. 3 ustawy PZP (jeżeli dotyczy) podmiotu udostępniającego zasoby (wzór – załącznik nr 4 do SWZ).
Dokumenty podmiotów zagranicznych zostały określone w swz.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1) Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego – nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę.
3) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, zobowiązani się złożyć wraz z ofertą stosowne pełnomocnictwo – nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie / pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę. Pełnomocnictwo, o którym mowa powyżej może wynikać albo z dokumentu pod taką samą nazwą, albo z umowy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
4) Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie (przez każdego z Wykonawców lub upoważnionego pełnomocnika).
5) W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienie przez Wykonawców oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ustawy PZP składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie te potwierdza brak podstaw wykluczenia - każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia nie może podlegać wykluczeniu z postępowania w oparciu o wskazane w SWZ podstawy wykluczenia. Powyższe oznacza, iż oświadczenie w zakresie braku podstaw wykluczenia musi złożyć każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
6) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają roboty, do realizacji których te zdolności są wymagane (zgodnie z art. 117 ust 3 ustawy PZP),
7) W przypadku, o którym mowa w art. 117 ust. 2 i 3 ustawy PZP, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, że roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy (wzór oświadczenia – załącznik nr 4 do SWZ).

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzania zawarto w projektowanych postanowieniach umowy (załącznik do swz).

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-08 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę z załącznikami należy złożyć poprzez Platformę Zamówień Publicznych PZP SIDAS dostępną na stronie app.sidaspzp.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-08 09:15

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-06-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
23.06.2026
Termin składania ofert
08.07.2026 07:00
Wartość umowy
153 750 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45316110-9 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego)

Okres realizacji

3 miesiące