Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 1 108 503 PLN

Budowa/przebudowa dróg gminnych - Przebudowa drogi gminnej w m. Młynary gm. Margonin

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00278321

Numer referencyjny: ZP.271.8.2026

Zamawiający

Gmina Margonin

Kościuszki 13

64-830 Margonin, Wielkopolskie

NIP: 6070055742

REGON: 570791030

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej w m. Młynary gm. Margonin z betonu asfaltowego o szerokości 5,0 m i długości 699,78 m. Projektowana inwestycja przewiduje następujący zakres robót budowlanych: - wykonanie konserwacji istniejących rowów przydrożnych, - wykonanie nowej konstrukcji drogi gminnej o nawierzchni asfaltowej, - wykonanie pobocza drogi z jasnego kruszywa, - wykonanie oznakowania poziomego oraz pionowego, Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawarty jest projekcie budowlanym, szczegółowej specyfikacji technicznej oraz pomocniczo w przedmiarze robót. Pozostałe warunki dotyczące wykonania zamówienia zostały określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 3.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
termin realizacji zamówienia 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Kowalski Budownictwo Sp. z o.o. Żnin 562 180 46 60

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Kowalski Budownictwo Sp. z o.o. (Żnin) Umowa podpisana 1 108 503 PLN 1 108 503 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Wielkopolskie — na podstawie 105 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg)

Najniższa cena

119 654 PLN

Średnia cena

1 067 726 PLN

Najwyższa cena

9 343 298 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Firma Drogowa Begier Sławomir S.K.A. Nekla 9 - -
Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Drogowe Sp. z o. o. Olsza 7 376 155 PLN 1 128 466 PLN
KOMA MARIUSZ KOWALSKI Poznań 3 536 597 PLN 536 597 PLN
Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego SA Kalisz Kalisz 3 1 686 683 PLN 5 060 048 PLN
Kowalski Budownictwo Sp. z o.o. Żnin 3 560 661 PLN 1 681 984 PLN
AB. Rental Arkadiusz Błażejczak Wolsztyn 3 - -
Asta-Bud P.S.A. Piła 3 1 420 289 PLN 4 260 868 PLN
Firma Drogowa Begier Sławomir S. K. A. Nekla 2 - -
Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych S.A. Koło 2 268 398 PLN 268 398 PLN
Firma Drogowa Begier Sławomir S.KA. Nekla 2 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Remont dróg gminnych o nawierzchni bitumicznej w miejscowościach Marunowo, Białężyn, Hutka

Zakład Usług Komunalnych Juliusz, Roman Pilarski s.c. 371 914 PLN

2026-09-04 06:05:02Z

Przebudowa drogi gminnej przy ul. Szkolnej i ul. Polnej w Kruszewie

VIABUD Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa -

2026-09-03 06:47:08Z

Modernizacja drogi gminnej w Nieborzynie Kolonii

Firma Budowlano-Remontowo-Drogowa Dariusz Białobrzycki 244 718 PLN

2026-09-02 09:16:03Z

Wzmocnienie nawierzchni DW 178 odcinek Zofiowo -Czarnków od km 44+320 do 45+745

Redon Nakło Sp. z o.o. 2 283 836 PLN

2026-08-31 08:22:47Z

Budowa chodnika w ul. Kasztelańskiej (wraz z budową sieci kanalizacji deszczowej i przebudową sieci gazowej)

KOMA MARIUSZ KOWALSKI -

2026-08-26 12:03:08Z

Remont dróg powiatowych na terenie Gminy Kłodawa Etap I CZ I– Remont odcinka drogi powiatowej nr 3406P w miejscowości Dzióbin CZ II– Remont odcinka drogi powiatowej nr 3431P w miejscowości Dzióbin

TRANS-SPILI Sp. z o.o. 848 493 PLN

2026-08-26 09:09:29Z

Przebudowa drogi powiatowej nr 3404P na odcinku Olszówka - Głębokie

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo- Mostowych S.A., 1 976 896 PLN

2026-08-24 10:52:58Z

Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 3419P w miejscowości Budzisław Nowy

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A -

2026-08-24 10:47:46Z

Budowa/przebudowa dróg gminnych - Przebudowa drogi gminnej w m. Młynary gm. Margonin

Kowalski Budownictwo Sp. z o.o. 1 108 503 PLN

2026-08-24 08:20:16Z

„Remont drogi powiatowej nr 1653P na odcinku dr. woj. 196 – Lechlin, gm. Skoki”

Kowalski Budownictwo -

2026-08-20 19:38:22Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 46 000 PLN Średnia: 1 418 443 PLN Max: 13 987 308 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowa/przebudowa dróg gminnych - Przebudowa drogi gminnej w m. Młynary gm. Margonin

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Margonin

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791030

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kościuszki 13

1.5.2.) Miejscowość: Margonin

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-830

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@margonin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.margonin.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa/przebudowa dróg gminnych - Przebudowa drogi gminnej w m. Młynary gm. Margonin

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3a43a3b8-3e43-46b8-85cd-c7ddbf05f047

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00278321

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00008120/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Budowa/przebudowa dróg gminnych

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_margonin/

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_margonin/

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Postęp prow jest w j polskim za pośred
platformazakupowa.pl pod adr https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_margonin/W celu skrócenia czasu udziel odpow na pytania
komunik między zamaw a wykon w zakresie:przesył Zamaw pytań do treści SWZ;przesył odpow na wezwanie Zamaw do złożenia
podmiot środ dowod;przesył odpow na wezwanie Zamaw do złożenia/popraw/uzupełn oświadczenia,o którym mowa w
art.125ust.1,podmiot środ dowod,innych dokumen lub oświad skład w postęp;przesył odpow na wezwanie Zamaw do złoż wyjaśn
dot treści oświad,o którym mowa w art.125ust.1lub złoż podmiot środ dowod lub innych dokum lub oświad skład w postęp;przesył
odpow na wezw Zamaw do złoż wyjaśn dot. treści przedmiot środ dowod;przesł odpow na inne wezwania Zamaw wynik z ustawy-
Pzpprzesył wniosków,informacji,oświadWykona;przesył odwoł/inneodbywa się za pośredplatformazakupowa.pl i formularza Wyślij
wiadomość do zamawZa datę przeka (wpływu)oświad,wniosków, zawiad oraz info przyjm się datę ich przesł za pośred
platformazakupowa.pl poprzez klik przycisku„Wyślij wiadomość do zamaw” po których pojawi się komunikat, że wiadom została
wysłana do zamawUwaga! Wykona niezalog korzyst z“Wyślij wiadomość zamaw”, po klik przycisku Wyślij,otrzyma na adres
mailowy, podany w poluTwój adres e-mail,wiad mail zawieraj kod uwierzyteln.Kod należy wpisać w polu Kod Uwierzytelniający, a
następnie potwierdzić przyciskiemWyślij.Następnie Wykon otrzyma potwierdz wysłania wiadomości.Kod uwierzytelniający jest
aktywny przez 30minod wygener lub do mom wygener kolej kodu. amawi będzie przekazy wykonaw informacje za pośred
platformazakupowa.pl.Inf dot odpow na pytania, zm specyf zm terminu skład i otwar ofert Zamaw będzie zamieszc na platformie w
sekcji “Komunikaty”.Koresp, której zgodnie z obowią przep adresatem jest konkretny wykon,będzie przekaz za pośred
platformazakupowa.pl do konkr wykonawcy.Wykon jako podmiot profes ma obow sprawdzania komunik i wiadom bezp na
platformazakupowa.pl przesł przez zamaw gdyż system powiad może ulec awarii lub powiad może trafić do folderu SPAM.Zamaw,
zgod zRozpPrezesaRM z dn 30grudnia2020r. w sprawie spos sporządz i przekazyw inf oraz wymagań techn dla dokum elektr oraz
środ kom elektron w postęp o udziel zamów publ lub konkursie(Dz.U.z2020r.poz.2452),okreś niezbędne wymaga sprzętowo-aplikacyj
umożl pracę na platformazakupowa.pl,tj.:stały dostęp do sieci Internet o gwarant przepustow nie mniej niż 512kb/s,komputer klasy
PClubMAC o następ konfig pamięć min.2GBRam,procesorIntel IV2GHZ lub jego nowsza wersja,jeden z syst operacyjnych-
MSWindows 7,Mac Os x 10 4,Linux,lub ich nowsze wersje,zainstal dowolna, inna przeglą internet niż InternetExplorer,włączona
obsługa JavaScript,zainstal program AdobeAcrobatReader lub inny obsługuj format plików .pdf,Szyfr na platformazakupowa.pl
odbywa się za pomocą protokołuTLS 1.3.Oznacz czasu odbioru dan przez platf zakup stdatę oraz dokładny czas (hh:mm:ss)gener
wg.czasu lokalnego serwera synchron z zegarem GłównegoUrzęduMiar.Wykon,przystępując do nin postęp o udziel zamów
publ:akceptuje warunki korzyst z platformazakupowa.pl określone w Regulam zamieszcz na stronie internetowej pod linkiem w
zakł„Regulamin oraz uznaje go za wiążący,zapoznał i stosuje się do Instruk skład ofert/wniosków dostęp pod linkiem. Zamaw nie
ponosi odpowiedz za złoż oferty w sposób niezgodny z Instr korzyst z platformazakupowa.pl, w szczegól za sytuację, gdy zamaw
zapozna się z treścią oferty przed upływ term skład ofert (np.złoż oferty w zakładWyślij wiadomość do zamaw Taka oferta zost
uznana przez Zamaw za ofertę handlową i nie będzie brana pod uwagę w przedmiot postęp poniew nie został speł obow narzucony
w art. 221 ust Pzp.Zamaw inf, że instruk korzyst z platformazakupowa.pldot w szczegól logowania, skład wniosk o wyjaśnienie treści
SWZ, składania ofert oraz innych czynn podejw nin postęp przy użyciu platformazakupowa.pl znaj się w zakła „Instrukcje dla
Wykonawców" na stronie inter pod adr: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): ROZDZIAŁ XXII. Postanowienia końcowe

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): ROZDZIAŁ XXII. Postanowienia końcowe

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.8.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej w m. Młynary gm. Margonin z betonu asfaltowego o szerokości 5,0 m i długości 699,78 m.
Projektowana inwestycja przewiduje następujący zakres robót budowlanych:
- wykonanie konserwacji istniejących rowów przydrożnych,
- wykonanie nowej konstrukcji drogi gminnej o nawierzchni asfaltowej,
- wykonanie pobocza drogi z jasnego kruszywa,
- wykonanie oznakowania poziomego oraz pionowego,
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawarty jest projekcie budowlanym, szczegółowej specyfikacji technicznej oraz pomocniczo w przedmiarze robót.
Pozostałe warunki dotyczące wykonania zamówienia zostały określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 3.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: termin realizacji zamówienia

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

a) Wiedza i doświadczenie wykonawcy - w realizacji (zakończeniu) w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, zadań polegających na – co najmniej 2 roboty budowlane w zakresie budowy/przebudowy/remontu dróg o nawierzchni bitumicznej o wartości co najmniej 500.000,00 zł każda z robót brutto wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone - załącznik nr 4 do SWZ

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

formularz ofertowy - wypełniony i podpisany przez wykonawcę – załącznik nr 1, oświadczenie podmiotu udostępniającego
zasoby – załącznik nr 6, pełnomocnictwo ( o ile dotyczy)

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

ROZDZIAŁ XX. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-06-23 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_margonin

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-06-23 10:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-07-22

2026-06-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
08.06.2026
Termin składania ofert
23.06.2026 08:00
Wartość umowy
1 108 503 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg) 45111000-8 (Roboty w zakresie burzenia roboty ziemne) 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45233300-2 (Fundamentowanie autostrad dróg ulic i ścieżek ruchu pieszego) 45233290-8 (Instalowanie znaków drogowych) 45233221-4 (Malowanie nawierzchi) 45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego 45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych 45233221-4 - Malowanie nawierzchi

Okres realizacji

3 miesiące