Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Budowa, przebudowa oraz zmiana sposobu użytkowania obiektów Zajezdni Tramwajowej przy ul. Toruńskiej 278 w Bydgoszczy – Etap 1.
Zamawiający
Miasto Bydgoszcz
Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
NIP: 9531011863
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| MIRBUD S.A. | Skierniewice | 8361702207 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | MIRBUD S.A. (Skierniewice) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Kujawsko-pomorskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7)
Najniższa cena
12 891 PLN
Średnia cena
2 020 968 PLN
Najwyższa cena
89 800 000 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| BUD-POL Sp. z o.o. Toruń | 10 | 610 627 PLN | 6 106 267 PLN |
| Firma Remontowo-Budowlana Paweł Filocha Sicienko | 3 | 79 888 PLN | 239 664 PLN |
| FIRMA PROJEKTOWO WYKONAWCZA "KOGA" GABRIELA SALA Grudziądz | 3 | 309 000 PLN | 927 000 PLN |
| USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE WIOLETTA PRECZEWSKA Grudziądz | 3 | 510 796 PLN | 1 021 592 PLN |
| PHU GRA-MAR Joanna Woźniak Kowalewo Pomorskie | 2 | 467 925 PLN | 935 850 PLN |
| ROSMOSIS – Wawrzyniak Group Sp. z o.o. Sp.K. Perzyce 46 | 2 | 601 048 PLN | 1 202 097 PLN |
| ZIB-TECH Zbigniew Krupiński Toruń | 2 | 488 855 PLN | 488 855 PLN |
| AP-Invest Sp. z o. o. Łochowo | 2 | 1 154 308 PLN | 2 308 615 PLN |
| Zakład Ogólnobudowlany Marcin Karczewski 87-600 Lipno, Lipno | 2 | - | - |
| Zakład Ogólnobudowlany „Termex” Andrzej Mielcarek Szubin | 2 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Zakup, dostawa i montaż urządzeń sportowo-rekreacyjnych w sołectwie Paliwodzizna
2026-09-04 06:32:27Z
Budowa ścieżki pieszo-rowerowej przez Park Miejski w Solcu Kujawskim w ramach zadania budżetowego pn.: „Budowa ścieżek rowerowych w Solcu Kujawskim”
2026-09-04 06:03:34Z
REMONT NIERUCHOMOŚCI – ZLOKALIZOWANYCH NA TERENIE KOMPLEKSU PRZY UL. SZUBIŃSKIEJ 2 ORAZ B. POTOCKIEGO 14 W BYDGOSZCZY
2026-09-04 05:47:56Z
REMONT NIERUCHOMOŚCI – ZLOKALIZOWANYCH NA TERENIE KOMPLEKSU PRZY UL. SZUBIŃSKIEJ 2 ORAZ B. POTOCKIEGO 14 W BYDGOSZCZY
2026-09-04 05:47:56Z
REMONT NIERUCHOMOŚCI – ZLOKALIZOWANYCH NA TERENIE KOMPLEKSU PRZY UL. SZUBIŃSKIEJ 2 ORAZ B. POTOCKIEGO 14 W BYDGOSZCZY
2026-09-04 05:47:56Z
Budowa świetlicy wiejskiej na dz. nr 26/5 i 26/8 w miejscowości Gorczenica (II postępowanie)
2026-09-03 11:56:46Z
Budowa, przebudowa oraz zmiana sposobu użytkowania obiektów Zajezdni Tramwajowej przy ul. Toruńskiej 278 w Bydgoszczy – Etap 1.
2026-09-03 11:05:16Z
Rozbudowa z przebudową garażu OSP w Nowogrodzie
2026-09-03 09:07:08Z
Modernizacja budynku przy ul. Szymborskiej 69 w Inowrocławiu
2026-09-03 06:41:43Z
„Mini Park” Praw Kobiet (Budżet Obywatelski 2025 r.)
2026-09-02 12:39:17Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00420895 z dnia 2026-09-03 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa, przebudowa oraz zmiana sposobu użytkowania obiektów Zajezdni Tramwajowej przy ul. Toruńskiej 278 w Bydgoszczy – Etap 1.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bydgoszcz
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351297
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Jezuicka 1
1.4.2.) Miejscowość: Bydgoszcz
1.4.3.) Kod pocztowy: 85-102
1.4.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.4.7.) Numer telefonu: +48 52 58 58 124
1.4.8.) Numer faksu: +48 52 58 58 273
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: wzp@um.bydgoszcz.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bydgoszcz.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d61add39-d3a6-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00420895
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-09-03
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 77929-2024
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Budowa, przebudowa oraz zmiana sposobu użytkowania obiektów Zajezdni Tramwajowej przy ul. Toruńskiej 278 w Bydgoszczy – Etap 1.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem inwestycji jest przebudowa i rozbudowa Zajezdni Tramwajowej, na którą składa się budowa, przebudowa i rozbudowa obiektów budowlanych oraz infrastruktury technicznej związanej z funkcjonowaniem zajezdni wraz rozbiórkami obiektów budowlanych i infrastruktury technicznej. Zakres rzeczowy inwestycji w Etapie 1 obejmuje: przebudowę sieci uzbrojenia terenu (przyłącza i instalacje na obszarze projektowanego nowego zagospodarowania zajezdni), w tym: wodociągowe, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, ciepłownicze, energetyczne i trakcyjne; budowę budynku stacji transformatorowo-trakcyjnej 15/0,6 kV (z wyposażeniem oraz pomieszczeniami portierni); przebudowę i rozbudowę układu torowo-sieciowego oraz drogowego; budowę budynku tokarki podtorowej z wyposażeniem; budowę budynku myjni tramwajów z proekologicznym wyposażeniem technologicznym; budowę budynku dyspozytorni ruchu; rozbiórki obiektów budowlanych i infrastruktury technicznej.
3.9.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów
45232220-0 - Roboty budowlane w zakresie podstacji
45234116-2 - Budowa torów
45234121-0 - Roboty w zakresie kolei tramwajowej
45234126-5 - Roboty związane z liniami tramwajowymi
45262300-4 - Betonowanie
45262310-7 - Zbrojenie
45262410-8 - Wznoszenie konstrukcji budynków
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-02-01
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
26 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): MIRBUD S.A.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8361702207
4.3.3.) Ulica: Unii Europejskiej 18
4.3.4.) Miejscowość: Skierniewice
4.3.5.) Kod pocztowy: 96-100
4.3.6.) Województwo: łódzkie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 96658320 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 26/2024 77929-2024
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-31
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 12
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Aneks nr 1 z dnia 11.03.2024r. w związku z wnioskami Wykonawcy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiana kierownika budowy oraz kierownika robót torowych
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Aneks nr 2 z dnia 20.05.2024r. w związku z wnioskiem Wykonawcy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiana Podwykonawcy, zmiana kierownika robót w specjalności instalacyjnej (wod.kan., c.o., wentyl., gaz.)
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Aneks nr 4 z dnia 26.11.2024r
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
aktualizacja harmonogramu rzeczowo-finansowego oraz waloryzacji wynagrodzenia Wykonawcy zmiana wynagrodzenia Wykonawcy
po zmianie: 97 585 243,38 zł (brutto)
5.4.6.) Wartość zmiany: 926923,38
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Aneks nr 5 z dnia 19.03.2025r. w związku z wnioskiem Wykonawcy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
zmiana kierownika robót torowych
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 5
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Aneks nr 6 z dnia 29.08.2025r. oraz Protokół konieczności nr 1 z dnia 08.07.2025r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
1. Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy.
1) etap I przed zmianą: w terminie 14 miesięcy od daty zawarcia umowy
po zmianie: w terminie 22 miesięcy i 30 dnia od daty zawarcia umowy
2) etap II przed zmianą: w terminie 26 miesięcy od daty zawarcia umowy
po zmianie: w terminie 30 miesięcy od daty zawarcia umowy
2. Zmiana finansowania w latach.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 6
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Aneks nr 6 z dnia 29.08.2025r. oraz Protokół konieczności nr 1 z dnia 08.07.2025r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
wartość zmiany (roboty dodatkowe) z art. 455 ust. 1 pkt 3 uPzp: 1 729 589,38 zł (brutto)
5.4.6.) Wartość zmiany: 1729589,38
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 7
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Aneks nr 6 z dnia 29.08.2025r. oraz Protokół konieczności nr 1 z dnia 08.07.2025r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
wartość zmiany (roboty zaniechane) z art. 455 ust. 1 pkt 2 uPzp: -36 096,64 zł (brutto)
wartość zmiany (roboty dodatkowe) z art. 455 ust. 1 pkt 2 uPzp: 973 609,48 zł (brutto)
Łączna wartość umowy - po zmianach: 100 252 345,60 zł (brutto)
5.4.6.) Wartość zmiany: 937512,84
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 8
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Aneks nr 8 z dnia 29.12.2025r. w związku z wnioskiem Wykonawcy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy.
1) etap I
- przed zmianą: w terminie 22 miesięcy i 30 dnia od daty zawarcia umowy
- po zmianie: w terminie 26 miesięcy i 29 dni od daty zawarcia umowy
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 9
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Aneks nr 11 z dnia 08.04.2026r. w związku z wnioskiem Wykonawcy - waloryzacja wynagrodzenia
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zwiększenie wartości wynagrodzenia:
- przed zmianą: 100 252 345,60 zł (brutto)
- po z mianie: 100 520 347,18 zł (brutto)
5.4.6.) Wartość zmiany: 268001,58
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.4.2.) Numer zmiany: 10
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Aneks nr 12 z 25.05.2026r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy.
1) etap I
- przed zmianą: w terminie 26 miesięcy i 29 dni od daty zawarcia umowy
- po zmianie: w terminie 28 miesięcy od daty zawarcia umowy
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 11
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Aneks nr 13 z 14.07.2026r., Protokół konieczności nr 2 z dnia 26.06.2026r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana terminu realizacji przedmiotu umowy.
1) II Etapu
- przed zmianą: 30 miesięcy od daty zawarcia umowy
- po zmianie: 30 miesięcy i 30 dni od daty zawarcia umowy.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 12
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 2 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Aneks nr 13 z 14.07.2026r., Protokół konieczności nr 2 z dnia 26.06.2026r.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zwiększenie wynagrodzenia Wykonawcy: do kwoty 102 405 274,94 zł brutto (roboty dodatkowe zamienne i zaniechane )
5.4.6.) Wartość zmiany: 1884927,76
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 99999 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
2. Aneks nr 7 z dnia 22.12.2025r. art. 454 ust. 2 w związku z nieistotną zmianą umowy zmiana finansowania w latach
3. Aneks nr 9 z dnia 06.02.2026r. art. 454 ust. 2 w związku z nieistotną zmianą umowy - wprowadzenie obligatoryjnego stosowania Krajowego Systemu e-Faktur
4. Aneks nr 10 z dnia 03.03.2026 r. art. 454 ust. 2 w związku z nieistotną zmianą umowy - w sprawie doprecyzowania zapisów umownych w zakresie stosowania Krajowego Systemu e-Faktur,
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 03.09.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Powyżej progów UE