Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Purdzie – ETAP II.
Zamawiający
GMINA PURDA
Purda, Warmińsko-mazurskie
NIP: 7393756720
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Firma Handlowo-Usługowa Arko-Rol s.c., Arkadiusz Wojtkowski, Janusz Wojtkowski | Olsztyn | NIP: 7393474275 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Firma Handlowo-Usługowa Arko-Rol s.c., Arkadiusz Wojtkowski, Janusz Wojtkowski (Olsztyn) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Warmińsko-mazurskie — na podstawie 4 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45216100-5)
Najniższa cena
726 858 PLN
Średnia cena
1 302 204 PLN
Najwyższa cena
1 877 549 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Usługi Remontowo - Budowlane Patryk Śliwka Lidzbark | 1 | 726 858 PLN | 726 858 PLN |
| Firma Handlowo-Usługowa ARKO-ROL S.C. Arkadiusz Wojtkowski, Janusz Wojtkowski Olsztyn | 1 | - | - |
| Firma Handlowo-Usługowa Arko-Rol s.c., Arkadiusz Wojtkowski, Janusz Wojtkowski Olsztyn | 1 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe „Lubtech” Sp. z o.o. Fijewo 50A | 1 | 1 877 549 PLN | 1 877 549 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Purdzie – ETAP II.
2026-07-06 08:56:43Z
Budowa budynku magazynu zasobów ochrony ludności i obrony cywilnej w Łążynie wraz z niezbędna infrastrukturą
2026-06-01 09:21:55Z
Budowa garażu OSP w Starym Dłutowie – II etap
2026-04-20 05:38:30Z
Budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Purdzie
2026-03-09 08:57:21Z
Cała Polska — 6 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00324411 z dnia 2026-07-06 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Purdzie – ETAP II.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: GMINA PURDA
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743189
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Purda 19
1.4.2.) Miejscowość: Purda
1.4.3.) Kod pocztowy: 11-030
1.4.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.4.7.) Numer telefonu: +48 89 512 22 23
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@purda.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.purda.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-22cda06f-1413-11ef-9381-e6cc5d6d04e5
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00324411
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-07-06
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00328646
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
Budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Purdzie – ETAP II.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest budowa remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Purdzie – ETAP II.
Roboty budowlane obejmują budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej - ETAP II w zakresie budowy: sali wielofunkcyjnej pomieszczenie 007, suszarni węży pomieszczenie 015 (etap II od wysokości górnej powierzchni belki -attyki), instalacje wewnętrzne: deszczówka, elektryczną, alarmowa, nagłośnienia, instalacją ogrzewania, teletechniczna, wentylacja, klimatyzacja, zagospodarowanie terenu (parking, ciągi jezdne z kostki betonowej na podbudowie bez wjazdów i chodnika, odsiane trawą). Wyposażenie sali wielofunkcyjnej w sprzęt: kamera ze statywem- 1szt., kamera konferencyjna – 1 szt., mikrofony szkoleniowe – 17 szt., mikrofon dynamiczny – 2 szt., laptop – 1 szt., ekran – 1 szt., projektor (rzutnik) – 1 szt., fantom rodzina – trzy manekiny do szkoleń – 1 kpl., defibrylator szkoleniowy – 1 szt.
Zakres, sposób wykonania i szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wynikający stanowi dokumentacja projektowa na wykonanie robót budowlanych, na którą składa się:
- Dokumentacja projektowa budowy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej- stanowiąca załącznik Nr 1 do pozwolenia na budowę Pur/122/2020 z dnia 03.12.2020r. wydanego z upoważnienia Starosty Olsztyńskiego przez głównego specjalistę w Wydziale Budownictwa inwestycji,
- Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót,
- Przedmiary robót - element pomocniczy do sporządzenia wyceny stanowiący Załącznik nr 5 do SWZ.
Wykonawca zobowiązany jest oddać zamawiającemu kompletny technicznie i technologicznie przedmiot zamówienia, który może samoistnie spełniać funkcję gospodarczą lub techniczną i jest wynikiem całości robót budowlanych w zakresie budownictwa.
Obecnie Zamawiający realizuje Etap I budowy remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Purdzie. Termin zakończenia robót związanych z Etapem I planowany jest na październik 2024 r.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 5 do SWZ - Dokumentacja projektowa wraz z pozostałymi dokumentami.
3. Dofinansowanie inwestycji z rządowego funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.
3.9.) Główny kod CPV: 45216100-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych dla służb porządku publicznego lub służb ratunkowych
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
45262300-4 - Betonowanie
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45410000-4 - Tynkowanie
45442100-8 - Roboty malarskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-16
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
20 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Firma Handlowo-Usługowa Arko-Rol s.c., Arkadiusz Wojtkowski, Janusz Wojtkowski
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7393474275
4.3.3.) Ulica: ul. Leśna 9/2
4.3.4.) Miejscowość: Olsztyn
4.3.5.) Kod pocztowy: 10-173
4.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1992600,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00414870/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 5
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiany umowy dokonano na podstawie § 12 ust. 10 i 11 umowy.
"10. Zamawiający zastrzega sobie zmianę ilości wykonywanych robót wraz ze zmianą terminu ich wykonania w zależności od zmian w programie Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych lub innych wytycznych wynikających z zawartej promesy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, wówczas nastąpią zmiany harmonogramu rzeczowo-finansowego.
11. Zamawiający dopuszcza możliwość uszczegółowienia podziału danego elementu robót w harmonogramie rzeczowo-finansowym złożonym w ofercie. Zamawiający dopuszcza możliwość wyodrębnienia mniejszych zakresów robót danego elementu harmonogramu rzeczowo-finansowego, które będą służyć do wystawienia faktury przejściowej danego elementu prac."
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Dokonano zmiany harmonogramu rzeczowo-finansowego stanowiącego Załącznik nr 1 do umowy oraz wyznaczono dwa etapy realizacji inwestycji (Etap 1 i Etap 2).
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiany umowy dokonano na podstawie § 12 ust. 11 umowy.
"11. Zamawiający dopuszcza możliwość uszczegółowienia podziału danego elementu robót w harmonogramie rzeczowo-finansowym złożonym w ofercie. Zamawiający dopuszcza możliwość wyodrębnienia mniejszych zakresów robót danego elementu harmonogramu rzeczowo-finansowego, które będą służyć do wystawienia faktury przejściowej danego elementu prac."
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Dokonano zmiany harmonogramu rzeczowo-finansowego stanowiącego Załącznik nr 1 do umowy.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiany umowy dokonano na podstawie § 12 ust. 11 umowy.
"11. Zamawiający dopuszcza możliwość uszczegółowienia podziału danego elementu robót w harmonogramie rzeczowo-finansowym złożonym w ofercie. Zamawiający dopuszcza możliwość wyodrębnienia mniejszych zakresów robót danego elementu harmonogramu rzeczowo-finansowego, które będą służyć do wystawienia faktury przejściowej danego elementu prac."
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Dokonano zmiany harmonogramu rzeczowo-finansowego stanowiącego Załącznik nr 1 do umowy.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiany umowy dokonano na podstawie § 12 ust. 11 umowy.
"11. Zamawiający dopuszcza możliwość uszczegółowienia podziału danego elementu robót w harmonogramie rzeczowo-finansowym złożonym w ofercie. Zamawiający dopuszcza możliwość wyodrębnienia mniejszych zakresów robót danego elementu harmonogramu rzeczowo-finansowego, które będą służyć do wystawienia faktury przejściowej danego elementu prac."
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Dokonano zmiany harmonogramu rzeczowo-finansowego stanowiącego Załącznik nr 1 do umowy.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 5
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiany umowy dokonano na podstawie § 12 ust. 1 pkt 10) umowy.
"1. Zmiana umownego terminu zakończenia przedmiotu niniejszej Umowy jest możliwa w następujących przypadkach:
10) w przypadku wystąpienia warunków atmosferycznych i warunków gruntowych, które ze względów obiektywnych będą uniemożliwiały wykonanie robót budowlano–montażowych, zgodnie z normami techniczno–budowlanymi."
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Wydłużono termin zakończenia robót będących przedmiotem umowy, wydłużono termin realizacji inwestycji w etapie 2, zmieniono harmonogram rzeczowo-finansowy stanowiący Załącznik nr 1 do umowy.
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1842540,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Nie
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 06.07.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE