Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i rozbudowa sieci wodociągowej we wsi Lewickie i Lewickie-Kolonia

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00306938

Zamawiający

Gmina Juchnowiec Kościelny

Juchnowiec Kościelny, Podlaskie

NIP: 9661813207

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

16-001 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Kazimierz Samborski Księżyno 5421023745

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Kazimierz Samborski (Księżyno) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Podlaskie — na podstawie 25 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45231300-8)

Najniższa cena

68 266 PLN

Średnia cena

1 454 142 PLN

Najwyższa cena

4 182 000 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Zakład Budownictwa Sanitarnego SANBUD s.c. Antoni Żelechowski, Kamil Żelechowski Łomża 5 132 015 PLN 264 030 PLN
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Dąbrowa Białostocka 2 4 182 000 PLN 3 768 720 PLN
STING Sp. z o.o. Warszawa 2 3 592 000 PLN 3 592 000 PLN
Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego Sp. z o.o. Suwałki 2 1 349 310 PLN 1 349 310 PLN
Automatyka Arkadiusz Czyżewski Świerże Leśniewek 1 - -
ACA INVEST Sp. z o.o. Warszawa 1 - -
EKO MTK SP. Z O. O. Nadarzyn 1 - -
Przedsiębiorstwo Instalacyjno - Budowlane Kazimierz Samborski Księżyno 1 - -
Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Kazimierz Samborski Księżyno 1 - -
Bogdan Józef falkowski Instalacje Stanisławowo 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

ROZBUDOWA SIECI WODOCIĄGOWEJ I KANALIZACJI SANITARNEJ W BAKAŁARZEWIE

Usługi Transportowe Krzysztof Iwanowski 231 285 PLN

2026-08-31 07:54:40Z

Przebudowa sieci wodociągowej z przyłączami w miejscowości Szumowo

Zakład Budownictwa Sanitarnego SANBUD s.c. Antoni Żelechowski, Kamil Żelechowski 68 266 PLN

2026-07-02 08:32:33Z

Przebudowa sieci wodociągowej z przyłączami w miejscowości Szumowo

Zakład Budownictwa Sanitarnego SANBUD s.c. Antoni Żelechowski, Kamil Żelechowski 195 763 PLN

2026-07-02 08:32:33Z

Przebudowa sieci wodociągowej z przyłączami w miejscowości Szumowo

Zakład Budownictwa Sanitarnego SANBUD s.c. Antoni Żelechowski, Kamil Żelechowski -

2026-07-02 08:32:33Z

Przebudowa sieci wodociągowej z przyłączami w miejscowości Szumowo

Zakład Budownictwa Sanitarnego SANBUD s.c. Antoni Żelechowski, Kamil Żelechowski -

2026-07-02 08:32:33Z

Przebudowa sieci wodociągowej z przyłączami w miejscowości Szumowo

Zakład Budownictwa Sanitarnego SANBUD s.c. Antoni Żelechowski, Kamil Żelechowski -

2026-07-02 08:32:33Z

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i rozbudowa sieci wodociągowej we wsi Lewickie i Lewickie-Kolonia

Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Kazimierz Samborski -

2026-06-24 12:58:33Z

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Reszkowce – Bity Kamień w formule „zaprojektuj i wybuduj”

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. -

2026-06-19 09:50:18Z

Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Szczuczynie ETAP II

EKO MTK SP. Z O. O. -

2026-06-18 05:50:15Z

Przebudowa doziemnej instalacji wodociągowej na kampusie Politechniki Białostockiej - ZK-DZP.262.83.2024

Bogdan Józef falkowski Instalacje -

2026-06-17 12:10:22Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 23 370 PLN Średnia: 670 345 PLN Max: 4 494 174 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i rozbudowa sieci wodociągowej we wsi Lewickie i Lewickie-Kolonia

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Juchnowiec Kościelny

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659355

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Jaśminowa 19

1.4.2.) Miejscowość: Juchnowiec Kościelny

1.4.3.) Kod pocztowy: 16-061

1.4.4.) Województwo: podlaskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.4.7.) Numer telefonu: 85 68 69 200

1.4.8.) Numer faksu: 85 68 59 239

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@juchnowiec.gmina.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.juchnowiec.gmina.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b690a375-ec13-11ee-b4e0-4ac387c144e3

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00306938

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-06-24

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00263001

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.7.) Nazwa zamówienia:

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i rozbudowa sieci wodociągowej we wsi Lewickie i Lewickie-Kolonia

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zamówienia pn. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i rozbudowa sieci wodociągowej we wsi Lewickie i Lewickie-Kolonia, w ramach którego zostanie wybudowana sieć kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, przepompowniami ścieków i zalicznikowymi instalacjami niskiego napięcia zasilającymi przepompownie ścieków oraz sieć wodociągowa. Inwestycja będzie realizowana we wsiach Lewickie i Lewickie-Kolonia, gmina Juchnowiec Kościelny. Zamówienie będzie realizowane w następujących etapach:
ETAP PKP – Budowa sieci kanalizacji ciśnieniowej z rur i kształtek z tworzywa sztucznego PE ø 32-200 mm wraz z infrastrukturą towarzyszącą, zlokalizowaną na terenie zamkniętym PKP, dz. nr 767/1 obręb Lewickie
ETAP I/VI – Budowa sieci wodociągowej rozdzielczej i sieci kanalizacji sanitarnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, zlokalizowana na działkach nr 184/2 obręb Brończany oraz 660/1, 667/4, 486/2m 491/5, 508/1, 490/17, 795/1, 884 obręb Lewickie
ETAP II/VI – Budowa sieci wodociągowej rozdzielczej i sieci kanalizacji sanitarnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, zlokalizowana na działkach nr 486/4, 486/2, 896, 749/1, 878, 873, 772/3, 772/2, 751/1, 804 obręb Lewickie
ETAP III/VI – Budowa sieci wodociągowej rozdzielczej i sieci kanalizacji sanitarnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, zlokalizowana na działkach nr 1 obręb Lewickie Kolonia oraz 756/2, 486/3, 489/5, 486/2, 888/2, 887/8, 458/2, 515/24, 515/37, 449/6, 757/1, 448/1, 448/5 obręb Lewickie. W zakres zamówienia Etapu III nie wchodzi budowa sieci wod-kan na działkach nr 455/12 i 454 obręb Lewickie, t.j.:
a) kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej PVC fi 200 mm długości ok. 220 m od studni S3.20 do studni S3.54 oraz sieci wodociągowej długości ok. 220 m od węzła W3.22 do węzła W3/24 wraz z hydrantami ppoż. H 3.9 i H3.10,
b) kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej PVC fi 200 mm długości ok. 230 m, od studni S3.23 do studni S3.59 oraz sieci wodociągowej długości ok. 267,5 m od węzła W3.25 do węzła W3.27 wraz z hydrantami ppoż. H3.11 i H3.12,
ETAP IV/VI – Budowa sieci wodociągowej rozdzielczej i sieci kanalizacji sanitarnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, zlokalizowana na działkach nr 757/1, 515/43, 515/59, 515/54, 551/15, 541, 551/24, 551/31, 551/33, 559/20, 558/1 obręb Lewickie
ETAP IVa/VI – Budowa sieci wodociągowej rozdzielczej i sieci kanalizacji sanitarnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, zlokalizowana na działce nr 758/24 obręb Lewickie. W zakres zamówienia Etapu IVa nie wchodzi odcinek sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej długości ok. 242,5 m od punku B1 do stydni Sc40 oraz sieci wodociągowej długości ok. 250 m od węzła W4.20 do węzła W4.40 wraz z hydrantami H4.7 i H4.8
ETAP V/VI – Budowa sieci wodociągowej rozdzielczej i sieci kanalizacji sanitarnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą, zlokalizowana na działkach nr 442, 558/1, 559/21, 559/22 obręb Lewickie oraz 1, 66, 267, 163/3 obręb Lewickie Kolonia
ETAP Va/VI – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z infrastrukturą techniczną, zlokalizowana na działce nr, 163/10 obręb Lewickie Kolonia
ETAP VI/VI – Budowa sieci wodociągowej rozdzielczej i sieci kanalizacji sanitarnej wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, zlokalizowana na działkach nr 149/10, 149/11, 149/13, 486/4, 732/2, 732/3, 772/3, 772/4 obręb Lewickie oraz 1, 14/4, 15/12, 18/10, 19/1, 21/2, 60/15, 60/17, 60/19, 60/21, 60/23, 60/25, 197 obręb Lewickie Kolonia, W zakres zamówienia Etapu VI nie wchodzi budowa sieci kanalizacji sanitarnej długości 15 od studni S6.6 do studni S6.45, położona na działce nr 15/4 obręb Lewickie Kolonia
- zgodnie z dokumentacją techniczną opracowaną przez Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych WODMAR s.c. Bożena Jaworska, Marcin Jaworski 16-673 Białystok ul. Św. Kingi 30, szczegółową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, specyfikacją warunków zamówienia oraz niniejszym opisem przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik Nr 10 do SWZ.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączonej do specyfikacji warunków zamówienia: dokumentacji projektowej, projekcie robót geologicznych, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym niniejszy załącznik Nr 10 do SWZ oraz załączonych przedmiarach robót, które stanowią wyłącznie element pomocniczy.
Przedmiary robót powinny być analizowane w powiązaniu z projektami, wynikami wizji lokalnej, zasadami wiedzy technicznej, sztuką budowlaną, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, specyfikacją warunków zamówienia i należy je uzupełnić o pozycje robót pominięte, a wynikające z powyższych ustaleń.
Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane i przedmiot zamówienia na okres nie krótszy niż 5 lat.

3.9.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

3.10.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-05-21

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

do 2026-06-15

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane Kazimierz Samborski

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5421023745

4.3.3.) Ulica: Południowa

4.3.4.) Miejscowość: Księżyno

4.3.5.) Kod pocztowy: 16-001

4.3.6.) Województwo: podlaskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 19323300,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00372754/01

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-15

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 4

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Zmiana numeru konta Wykonawcy.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Zamawiający dokona płatności faktur: częściowej i końcowej z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności, w terminie do 30 dni od otrzymania przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury, po odebraniu robót przez Zamawiającego i podpisaniu przez strony protokołu odbioru końcowego przedmiotu umowy, w formie przelewu na rachunek bankowy Wykonawcy prowadzony w banku: Bank Spółdzielczy w Białymstoku o numerze 65 8060 0004 0090 8801 2000 0010, w tym wartość sprzedaży netto będzie opłacona na rachunek rozliczeniowy Wykonawcy, a podatek od towarów i usług zostanie opłacony na specjalny rachunek bankowy Wykonawcy - rachunek VAT.

5.4.6.) Wartość zmiany: 0,00

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wprowadzenie podwykonawcy do realizacji zamówienia oraz zmiana terminu wykonania przedmiotu umowy z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, spowodowanych względami technicznymi wykonania robót.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Treść § 4 ust. 1 i 2 otrzymała brzmienie:
„1. Wykonawca zobowiązuje się wykonać siłami własnymi następujące części zamówienia: część ETAPU I/VI, ETAP II/VI, ETAP III/VI, ETAP IV/VI, ETAP IVa/VI, ETAP V/VI, ETAP Va/VI, ETAP VI/VI.
2. Pozostałe roboty Wykonawca wykona przy pomocy podwykonawcy: Przedsiębiorstwo Inżynierii Lądowej AQUARIUS Sp. z o.o. Sp. K. 15-620 Białystok ul. Techniczna 5 w następującym zakresie: ETAP PKP oraz część ETAPU I/VI.”

Treść § 5 ust. 1 umowy otrzymała brzmienie:
„1. Wykonawca zobowiązuje się zrealizować przedmiot niniejszej umowy w terminie do 21 miesięcy od dnia podpisania niniejszej umowy, w tym:
a) Termin rozpoczęcia – w dniu podpisania umowy,
b) Termin zakończenia – do 21 miesięcy od dnia podpisania umowy.”

5.4.6.) Wartość zmiany: 0,00

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Wystąpienie okoliczności, za które odpowiedzialności nie ponosi Wykonawca oraz okoliczności, w których wykonanie robót stało się niemożliwe z przyczyn technicznych, tj. wystąpienie niesprzyjających warunków atmosferycznych - bardzo mroźnej pogody z temperaturami spadającymi do -20C, a przy gruncie nawet do -24C/-25C.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Treść § 5 ust. 1 otrzymała brzmienie:
„1. Wykonawca zobowiązuje się zrealizować przedmiot niniejszej umowy w terminie:
a) Termin rozpoczęcia – w dniu podpisania umowy,
b) Termin zakończenia – do 30 kwietnia 2026 r.”

5.4.6.) Wartość zmiany: 0,00

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 4

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Nawiązując do treści wystąpienia Wykonawcy z dnia 21.01.2026 r. w sprawie przedłużenia terminu wykonania robót budowlanych ww. inwestycji oraz nawiązując do Odpowiedzi na pytanie nr 1, zawartej w Wyjaśnieniach treści specyfikacji warunków zamówienia z dnia 5 kwietnia 2024 r. znak: INW.271.1.16.2024, stanowiących integralną część Specyfikacji warunków zamówienia Nr INW.271.1.16.2024 z dnia 27 marca 2024 r. w postępowaniu o udzielenie zamówienia prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji na wykonanie robót budowlanych pn. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej i rozbudowa sieci wodociągowej we wsi Lewickie i Lewickie-Kolonia

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Treść § 5 umowy otrzymała brzmienie:
1. „Wykonawca zobowiązuje się zrealizować przedmiot niniejszej umowy w terminie:
a) Termin rozpoczęcia – w dniu podpisania umowy,
b) Termin zakończenia robót budowlanych – do 30 kwietnia 2026 r.
c) Termin zakończenia całego przedmiotu umowy – do 15 czerwca 2026 r.
2. Za datę zakończenia wykonywania całego przedmiotu umowy ustala się datę podpisania protokołu odbioru końcowego.
3. Zamawiający informuje, iż ze względu na warunki otrzymanego dofinansowania nie będzie możliwości wydłużenia terminu zakończenia przedmiotu zamówienia, bez zgody Prezesa Rady Ministrów. Wykonawca zobowiązany jest tak zaplanować wykonanie robót budowlanych i przedmiotu zamówienia, aby powyższy termin został dotrzymany.
4. Odbiór przedmiotu umowy zostanie dokonany komisyjnie, przez przedstawicieli obu stron, na podstawie protokołu końcowego odbioru przedmiotu umowy.
........."

5.4.6.) Wartość zmiany: 0,00

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 19323300,00 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-06-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
24.06.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45231300-8
45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków) 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45232423-3 (Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków) 45315300-1 (Instalacje zasilania elektrycznego)