Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Budowa sieci wodociągowej wzdłuż Alei Św. Jakuba w Łebie

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00263164

Zamawiający

Gmina Miejska Łeba

Łeba, Pomorskie

NIP: 8411624019

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

83-140 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
EKO-TECH Karol Słomski Gniew 192510657

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 EKO-TECH Karol Słomski (Gniew) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Pomorskie — na podstawie 9 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233200-1)

Najniższa cena

341 786 PLN

Średnia cena

748 331 PLN

Najwyższa cena

1 724 132 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Solid-Stet Sp. z o. o. Sp. k Szczecin 3 508 084 PLN 1 524 251 PLN
EKO-TECH Karol Słomski Gniew 1 - -
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe WASKO Dariusz Rostankowski Mareza 1 1 724 132 PLN 1 724 132 PLN
Chmurzyński Sychta Sp. z o.o. Sp. k. Delowo 1 341 786 PLN 341 786 PLN
Firma Wielobranżowa Rajmund Lica Brodnica Górna 1 494 460 PLN 494 460 PLN
Przedsiębiorstwo Budowy Dróg SA Starogard Gdański 1 1 387 088 PLN 1 387 088 PLN
Firma "TENOR" budowa, utrzymanie dróg i ulic Jerzy Kaca Susz 1 514 929 PLN 514 929 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Wykonanie robót budowlanych w zakresie dróg gminnych na terenie gminy Żukowo – remont dróg gruntowych polegający na profilowaniu, zagęszczeniu oraz wykonaniu warstw z kruszywa

Chmurzyński Sychta Sp. z o.o. Sp. k. 341 786 PLN

2026-08-07 08:34:35Z

Budowa drogi gminnej w Białkach dz. nr 84

Firma "TENOR" budowa, utrzymanie dróg i ulic Jerzy Kaca 514 929 PLN

2026-08-06 06:40:44Z

Wykonanie robót budowlanych w zakresie dróg gminnych na terenie gminy Żukowo – roboty brukarskie

Firma Wielobranżowa Rajmund Lica 494 460 PLN

2026-07-10 11:53:14Z

Budowa sieci wodociągowej wzdłuż Alei Św. Jakuba w Łebie

EKO-TECH Karol Słomski -

2026-05-27 08:57:04Z

„Budowa ul. Świerkowej w Pelplinie”

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg SA 1 387 088 PLN

2026-05-20 09:46:25Z

Zagospodarowanie terenu w błękitno - zieloną infrastrukturę przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Prabutach, ul. Grunwaldzka 6

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe WASKO Dariusz Rostankowski 1 724 132 PLN

2026-05-20 08:40:39Z

Modernizacja kompleksów sportowych "Moje Boisko - ORLIK 2012" w Chojnicach przy ul. Lichnowskiej, przy ul. Jedności i przy ul. J. Tuwima

Solid-Stet Sp. z o. o. Sp. k 519 356 PLN

2026-04-29 12:32:18Z

Modernizacja kompleksów sportowych "Moje Boisko - ORLIK 2012" w Chojnicach przy ul. Lichnowskiej, przy ul. Jedności i przy ul. J. Tuwima

Solid-Stet Sp. z o. o. Sp. k 502 734 PLN

2026-04-29 12:32:18Z

Modernizacja kompleksów sportowych "Moje Boisko - ORLIK 2012" w Chojnicach przy ul. Lichnowskiej, przy ul. Jedności i przy ul. J. Tuwima

Solid-Stet Sp. z o. o. Sp. k 502 161 PLN

2026-04-29 12:32:18Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 305 PLN Średnia: 798 057 PLN Max: 8 782 178 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zmianie umowy
Roboty budowlane
Budowa sieci wodociągowej wzdłuż Alei Św. Jakuba w Łebie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Łeba

1.3) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979743

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Kościuszki 90

1.4.2.) Miejscowość: Łeba

1.4.3.) Kod pocztowy: 84-360

1.4.4.) Województwo: pomorskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.4.7.) Numer telefonu: 59 8661 510

1.4.8.) Numer faksu: 59 8661 337

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@leba.eu

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://leba.um.gov.pl

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

SEKCJA II - INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy zmiany:

Umowy

2.2.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-650a74b4-b463-11ee-a66a-5e0e9a75a9a0

2.3.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00263164

2.4.) Wersja ogłoszenia: 01

2.5.) Data ogłoszenia: 2026-05-27

SEKCJA III - PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA/UMOWA RAMOWA

3.1.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

3.1.1.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00042197

3.2.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

3.4.) Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.) Rodzaj zamówienia:

Roboty budowlane

3.6.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa sieci wodociągowej wzdłuż Alei Św. Jakuba w Łebie

3.7.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest: Budowa sieci wodociągowej wzdłuż Alei Św. Jakuba
w Łebie.
2. Prace należy wykonać na podstawie:
dokumentacji projektowej pn. „Budowa sieci wodociągowej 90/110/200mm PE””, wykonanych przez PROJEKTOWANIE I NADZORY BRANŻY SANITARNEJ ZBIGNIEW WYSOKIŃSKI, ul. E. Plater 14a/4, 84-300 Lębork
Powyższa dokumentacja stanowi załącznik nr 8 do niniejszej SWZ.
3. Szczegółowy zakres w/w prac do wykonania, określony został w dokumentacji projektowej budowlanej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, które stanowią załącznik
nr 8 SWZ. Dokumentacja projektowa, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót oraz opis przedmiotu zamówienia znajdujący się w SWZ obejmują całość zadania inwestycyjnego.
4. Wykonawca ma obowiązek zastosować się do wytycznych zawartych w uzgodnieniach oraz dokonać wszelkich czynności w nich wskazanych (z wyłączeniem zawierania umów). Kopie prowadzonej korespondencji należy niezwłocznie przekazać Zamawiającemu do trzech dni od ich wysłania i otrzymania.
5. Wykonawca ma obowiązek poinformowania właściwych gestorów sieci i urządzeń
o rozpoczęciu prac.
6. Wykonawca ma obowiązek wykonania próby szczelności przewodów wodociągowych przed odbiorem końcowym.
7. Wykonawca, jako warunek odbioru końcowego, ma obowiązek przedstawienia wyników badań dopuszczających wodę (z nowowybudowanego odcinka sieci wodociągowej) do spożycia przez ludzi.
8. Wykonawca ma obowiązek wykonania 4 przyłączy wodociągowych określonych w dokumentacji projektowej „Przyłącze objęte odrębnym postępowaniem”
9. Wykonawca ma obowiązek przywrócenia terenu, na którym będą wykonywanie roboty, do stanu pierwotnego przez dokonaniem zgłoszenia zakończenia robót Zamawiającemu.
10. Wszelkie koszty związane z prowadzeniem robót, wykonaniem uzgodnień na czas trwania robót, zajęciem terenu na czas trwania robót, pokrywa Wykonawca.
11. W przypadku wystąpienia w którejkolwiek pozycji przedmiotu zamówienia nazw własnych Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych. Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie wbudowanie rozwiązań równoważnych polegających na zastosowaniu innych materiałów i urządzeń niż podane w dokumentacji projektowej pod warunkiem zapewnienia wszystkich parametrów nie gorszych niż określone w tej dokumentacji. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga, zgodnie z art. 101 ust. 5 Pzp złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających równoważność tych materiałów i urządzeń. Złożone ww. dokumenty będą podlegały ocenie przez autora dokumentacji projektowej, który sporządzi stosowną opinię. Opinia ta będzie podstawą do podjęcia przez Zamawiającego decyzji
o przyjęciu oferty lub jej odrzuceniu z powodu „nierównoważności” zaproponowanych rozwiązań równoważnych.
W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty ujęto materiały
i urządzenia zaproponowane w dokumentacji projektowej. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, rodzaj materiału, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość oraz pozostałe parametry przypisane poszczególnym materiałom i urządzeniom w Dokumentacji projektowej. Dopisuje się wyraz „lub równoważny” do wszystkich nazw, znaków towarowych, patentów lub pochodzenia wskazanych
w Dokumentacji projektowej. Wszystkie zapisy SWZ należy rozpatrywać łącznie z opisem technicznym zawartym w Dokumentacji projektowej. W sytuacji, gdy wymagania w SWZ przekraczają wymagania zawarte w normach zastosowanie mają postanowienia zawarte
w SWZ.
12. Załączone do SWZ przedmiary robót nie są obowiązujące i stanowią jedynie materiał pomocniczy dla Wykonawcy, który w celu opracowania oferty winien opracować własny przedmiar robót opierając się na projekcie dokumentacji budowlanej.
13. Zasilanie terenu budowy w energię elektryczną i wodę oraz odbiór odpadów i nieczystości Wykonawca zobowiązany będzie wykonać na własny koszt i własnym staraniem. W przypadku korzystania z przyłączy Zamawiającego Wykonawca jest zobowiązany przed rozpoczęciem robót zamontować własne liczniki na każdym punkcie poboru wody oraz energii elektrycznej, udokumentować ich odczyt oraz przekazać Zamawiającemu.
14. Wykonawca ma obowiązek zabezpieczyć materiały rozbiórkowe w taki sposób, aby mogły one być wykorzystane do ponownego wykorzystania. W szczególności dotyczy to krawężników, kostki drogowej, płytek, oznakowania drogowego. Wykonawca ma obowiązek zdać powstały materiał protokolarnie z uwzględnieniem jego rodzaju i ilości. Przed utylizacją jakiegokolwiek materiału rozbiórkowego należy zwrócić się do Zamawiającego z zapytaniem, czy nie jest on potrzebny do ponownego wykorzystania.
15. Wykonawca zapewni obsługę budowy: kierownika budowy w branży sanitarnej.
16. Wykonawca ma obowiązek wykonania i wprowadzenia czasowej organizacji ruchu (jeśli będzie taka potrzeba) na czas trwania prac w rejonach ulic, skrzyżowań i wjazdów. Konieczne jest zapewnienie ciągłego dojazdu do posesji dla mieszkańców ulicy i służb ratunkowych. Dopuszcza się czasowe i krótkotrwałe zamknięcia przejezdności po wcześniejszym zawiadomieniu mieszkańców i Zamawiającego z określeniem czasu zamknięcia i wprowadzeniem właściwej czasowej organizacji ruchu.
17. Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia Podwykonawcy. Zamawiający nie zastrzega obowiązku wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań.
18. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie powierzy Podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani.
19. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób do wykonywania wskazanych poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia:
 budową sieci wodociągowej i przyłączy wodociągowych oraz usuwaniem kolizji na sieciach oraz pracami wykończeniowymi na sieciach i przyłączach oraz studniach w tym na sieci i przyłączach wodociągowych,
 pracami wykończeniowymi.
20. W trakcie realizacji zamówienia zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec wykonawcy odnośnie spełniania przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 13 czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:
a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów
i dokonywania ich oceny,
b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów,
c) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia.
21. W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie wykonawca przedłoży zamawiającemu wskazane poniżej dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wskazane w punkcie 19 czynności w trakcie realizacji zamówienia:
 oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, imion i nazwisk tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy;
 poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub podwykonawcę kopię umowy/umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, których dotyczy ww. oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony). Kopia umowy/umów powinna zostać zanonimizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 r., poz. 1000) (tj. w szczególności bez adresów, nr PESEL pracowników). Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. Informacje takie jak: data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfikowania;
 zaświadczenie właściwego oddziału ZUS, potwierdzające opłacanie przez wykonawcę lub podwykonawcę składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia na podstawie umów o pracę za ostatni okres rozliczeniowy;
 poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub podwykonawcę kopię dowodu potwierdzającego zgłoszenie pracownika przez pracodawcę do ubezpieczeń, zanonimizowaną w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 r., poz. 1000). Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji.
22. Z tytułu niespełnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 19 czynności zamawiający przewiduje sankcję w postaci obowiązku zapłaty przez wykonawcę kary umownej w wysokości określonej w istotnych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego. Niezłożenie przez wykonawcę w wyznaczonym przez zamawiającego terminie żądanych przez zamawiającego dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę traktowane będzie jako niespełnienie przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 19 czynności.
23. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę, zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.

3.8.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

3.9.) Dodatkowy kod CPV:

45000000-7 - Roboty budowlane

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

SEKCJA IV - PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE/UMOWIE RAMOWEJ

4.1.) Data zawarcia umowy/umowy ramowej: 2024-04-08

4.2.) Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej:

2 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): EKO-TECH Karol Słomski

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 192510657

4.3.3.) Ulica: Konopnickiej

4.3.4.) Miejscowość: Gniew

4.3.5.) Kod pocztowy: 83-140

4.3.6.) Województwo: pomorskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy/umowy ramowej: 249790,05 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP: 2024/BZP 00278368/01

SEKCJA V - ZMIANA UMOWY/UMOWY RAMOWEJ

5.1.) Data zmiany umowy/umowy ramowej): 2024-06-04

5.2.) Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej:

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.) Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej:

Zmiana terminu wykonania umowy nastąpiła z powodu okoliczności, których zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć. Wydłużenie terminu wykonania umowy rozbieżnościami pomiędzy dokumentacją projektową, która została wykonana m.in. na podstawie warunków technicznych wydanych przez gestora sieci oraz na aktualnej (na dzień opracowania) mapie do celów projektowych. Następnie dokumentacja techniczna została uzgodniona przez przedstawiciela Przedsiębiorstwa Wodociągowego „Łeba-Wicko. Jednakże w trakcie wykonywania robót budowlanych (prac ziemnych) Wykonawca zgłosił inspektorowi nadzoru inwestorskiego oraz przedstawicielowi Przedsiębiorstwa Wodociągowego „Łeba-Wicko” różnice pomiędzy lokalizacją istniejącej infrastruktury (widocznej na mapie znajdującej się w projekcie), a stanem faktycznym. Rozbieżności dotyczyły także materiału oraz średnic infrastruktury wodociągowej będącej w zakresie zamówienia.

5.4.) Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej:

Zmienia się treść:
§2 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
1) Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot umowy w terminie 75 dni od dnia podpisania umowy.

5.5.) Wartość zmiany umowy

5.5.1.) Wartość zmiany: 0

5.5.2.) Kod waluty: PLN

5.5.3.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.6.) Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy: Nie

2026-05-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zmianie umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
27.05.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233200-1
45233200-1 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni) 45000000-7 (Roboty budowlane) 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45231110-9 (Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów) 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków)