Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 194 955 PLN

Budowa stacji uzdatniania wody w Bemowie Piskim wraz z przebudową sieci wodociągowej. Etap I – wykonanie dokumentacji projektowej

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00303901

Numer referencyjny: Or.ZP.271.8.2026

Zamawiający

Gmina Biała Piska

Plac Adama Mickiewicza 25

12-230 Biała Piska, Warmińsko-mazurskie

NIP: 8491499704

REGON: 790671490

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej obejmującej rozwiązania projektowe dla dwóch zadań inwestycyjnych tj.: • „Budowa stacji uzdatniania wody w Bemowie Piskim” • „Przebudowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami w Bemowie Piskim” 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załącznikach nr 10, 11 i 12 do SWZ. 3. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych w sytuacji, gdyby w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy, a takim odniesieniem nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywane, w normie, ocenie technicznej, aprobacie specyfikacji technicznej, systemie referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. 4. Inwestycja realizowana jest w ramach otrzymanej dotacji na dofinansowanie zadań własnych z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej zgodnie z Programem Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025 –2026.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Doświadczenie zawodowe 40%

Dokumenty zamówienia

Załącznik nr 21

Załącznik nr 21. Warunki Techniczne sieć.pdf

Załącznik nr 11

Załącznik nr 11. Koncepcja budowy SUW w Bemowie Piskim.pdf

Załącznik nr 1

Załącznik nr 1.doc

Załącznik nr 6

Załącznik nr 6.doc

Załącznik nr 5

Załącznik nr 5.doc

Załącznik nr 17

Załącznik nr 17. Operat wodnoprawny.zip

Załącznik nr 10

Załącznik nr 10 OPZ.pdf

Załącznik nr 19

Załącznik nr 19. Zaświadczenie o MPZP.pdf

Załącznik nr 18

Załącznik nr 18. Analiza ryzyka.zip

Załącznik nr 15

Załącznik nr 15. Dokumentacja hydrogeologiczna.zip

Załącznik nr 14

Załącznik nr 14. Pozwolenie wodnoprawne.pdf

Załącznik nr 12

Załącznik nr 12. Koncepcja przebudowy sieci w Bemowie Piskim.pdf

Załącznik nr 9

Załącznik nr 9.doc

SWZ

SWZ.doc

Załącznik nr 7

Załącznik nr 7.doc

Załącznik nr 4

Załącznik nr 4.doc

Załącznik nr 3

Załącznik nr 3.doc

Załącznik nr 8

Załącznik nr 8.doc

Załącznik nr 2

Załącznik nr 2.doc

Załącznik nr 13

Załącznik nr 13. Sprawozdania z badań wody surowej.pdf

Załącznik nr 20

Załącznik nr 20. Warunki Techniczne SUW.pdf

Załącznik nr 16

Załącznik nr 16. Decyzja strefa ochrony bezpośredniej.pdf

Odpowiedź na zapytanie złożone w dn. 25.06.2026 r.

Odpowiedź na zapytanie z dn. 25.06.2026 r..pdf

Informacja o kwocie

Informacja o kwocie.pdf

Informacja z otwarcia ofert

Informacja z otwarcia ofert.pdf

Informacja o wyborze oferty najkorzystniejszej

Informacja o wyborze oferty najkorzystniejszej.pdf

Ogłoszenie o wyniku postępowania

Ogłoszenie o wyniku postępowania.pdf

Wypełnij dokumenty

Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Pracownia Projektowa DobroL Józef Dobrowolski Olsztyn 7390103348

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Pracownia Projektowa DobroL Józef Dobrowolski (Olsztyn) Umowa podpisana 194 955 PLN 194 955 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Warmińsko-mazurskie — na podstawie 88 rozstrzygniętych przetargów (CPV 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania)

Najniższa cena

18 696 PLN

Średnia cena

170 151 PLN

Najwyższa cena

731 235 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Biuro Projektowe i Nadzoru "FILAR" Paweł Wysocki Pisz 3 34 522 PLN 103 566 PLN
Firma Inżynieryjno Projektowa Maciej Domysławski Suwałki 3 133 988 PLN 401 964 PLN
Pro Michał Bancewicz Olsztyn 3 82 000 PLN 246 000 PLN
Zakład Usług Projektowych i Nadzoru Drogownictwa Roman Szczepan Mrągowo 3 - -
Pracownia Projektowa „dib” Łukasz Zieliński Iława 3 70 520 PLN 207 870 PLN
AKINT Sp. z o.o. Warszawa 2 - -
Centrum Projektu Tomasz Świtaj Gołdap 2 54 120 PLN 54 120 PLN
Ryn Marina Łukasz Borsuk Ryn 2 - -
Usługi Inżynierskie Kamil Szymborski Pisz 2 91 312 PLN 91 312 PLN
Pracownia Projektowa XPRO Kamil Bukowski Nowe Miasto Lubawskie 2 95 000 PLN 184 000 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz ze STWiOR: Przebudowa ul. A. Mickiewicza, ul. 8-go Maja, ul. Mazurskiej i ul. T. Kościuszki wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej

Usługi Inżynierskie Maciej Bartosiewicz -

2026-09-01 12:14:04Z

Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego dla zadania, pn.: „Budowa drogi dla pieszych i rowerów w ciągu DK15 w msc. Lubawa”

Biuro Projektowe DROMAX Daniel Niedźwiecki 255 671 PLN

2026-08-04 11:50:23Z

Sporządzenie dokumentacji projektowej dla zadania "Przebudowa odcinków drogi 1339N Frednowy - Franciszkowo - Mątyki - Dziarny (dr. woj. nr 536)

Retbud mgr inż. Joanna Retel -

2026-07-28 05:10:50Z

Wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowo-technicznej modernizacji budynku B Szpitala Psychiatrycznego SPZOZ w Węgorzewie

JNS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 284 622 PLN

2026-07-27 12:33:50Z

Budowa stacji uzdatniania wody w Bemowie Piskim wraz z przebudową sieci wodociągowej. Etap I – wykonanie dokumentacji projektowej

Pracownia Projektowa DobroL Józef Dobrowolski 194 955 PLN

2026-07-27 07:22:47Z

Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania pn: „Modernizacja systemu wentylacji i klimatyzacji w budynku nr 6 przy ul. Warszawskiej 30 w Olsztynie”.

Domo-Technologie -

2026-07-23 09:50:19Z

Opracowania dokumentacji projektowej przebudowy drogi od corso do ulicy Jeziorowej w Gołdapi

Centrum Projektu Tomasz Świtaj -

2026-07-17 09:49:54Z

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztowej dla zadania inwestycyjnego pn. „Budowa drogi gminnej 240N na działce nr 54 w miejscowości Chełchy”

PRO-GAL PRZEMYSŁAW GALIŃSKI 178 350 PLN

2026-07-10 12:01:44Z

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn.: „Modernizacja obiektu sportowego przy ul. Krakusa 25 w Elblągu”

AKINT Sp. z o.o. -

2026-07-10 11:15:37Z

Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla realizacji zadania pn. „Budowa budynku magazynowego na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej Gminy Ełk”

ENERGOPROJEKTY SP. Z O. O. 187 000 PLN

2026-07-10 08:04:24Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 1 800 PLN Średnia: 169 870 PLN Max: 1 050 383 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Budowa stacji uzdatniania wody w Bemowie Piskim wraz z przebudową sieci wodociągowej. Etap I – wykonanie dokumentacji projektowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Biała Piska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671490

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Adama Mickiewicza 25

1.5.2.) Miejscowość: Biała Piska

1.5.3.) Kod pocztowy: 12-230

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki

1.5.7.) Numer telefonu: 874241350

1.5.8.) Numer faksu: 874241351

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@bialapiska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.bialapiska.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa stacji uzdatniania wody w Bemowie Piskim wraz z przebudową sieci wodociągowej. Etap I – wykonanie dokumentacji projektowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d216921b-7aff-4112-8874-69ab1f51248e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00303901

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00058930/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Budowa stacji uzdatniania wody w Bemowie Piskim wraz z przebudową sieci wodociągowej Etap I - wykonanie dokumentacji projektowej

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d216921b-7aff-4112-8874-69ab1f51248e

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
2. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacja zamieszczona w zakładce „Centrum Pomocy”. 3. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania. 4. Sposób sporządzania i przekazywania
dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowanie) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (zw. dalej
„Rozporządzeniem w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych”). 5. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań, zawiadomień i zadawanie pytań. „Formularze do komunikacji” umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą lub rozporządzeniem w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z
wszytym podpisem (typ wewnętrzny). 6. Możliwość korzystania z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta
uproszczonego na Platformie e-Zamówienia. 7. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Obowiązek informacyjny wynikający z art. 13 RODO w przypadku zbierania danych osobowych bezpośrednio od osoby fizycznej, której dane dotyczą, w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: Or.ZP.271.8.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej obejmującej rozwiązania projektowe dla dwóch zadań inwestycyjnych tj.: • „Budowa stacji uzdatniania wody w Bemowie Piskim”
• „Przebudowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami w Bemowie Piskim”
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Załącznikach nr 10, 11 i 12 do SWZ. 3. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych w sytuacji, gdyby w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy, a takim odniesieniem nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywane, w normie, ocenie technicznej, aprobacie specyfikacji technicznej, systemie referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
4. Inwestycja realizowana jest w ramach otrzymanej dotacji na dofinansowanie zadań własnych z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej zgodnie z Programem Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025 –2026.

4.2.6.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71322200-3 - Usługi projektowania rurociągów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-15

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Sposób oceny ofert został opisany w Rozdziale XIV.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie zawodowe

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące zdolności technicznej i zawodowej. Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże, że: a)dysponuje co najmniej jedną osobą posiadającą wymagane uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń, zgodnie z ustawą z dnia 07.07.1994 r. Prawo budowlane i przynależy do Polskiej Izby Inżynierów Budowlanych, b) Wykonawca w ciągu ostatnich 5 latach zaprojektował stację uzdatniania wody o wydajności większej niż 450 m3/dobę i w tym okresie stacja została wybudowana, odebrana protokołem końcowym i uruchomiona. Do wykazu Wykonawca dołączy dowody potwierdzające, że zamówienie zostało wykonane należycie, przy czym dowodami mogą być referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego zamówienie zostało wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Wykonawca zobowiązany jest złożyć następujące podmiotowe środki dowodowe w celu potwierdzania braku podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu: a) oświadczenie Wykonawcy dotyczące przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5) (załącznik nr 4 do SWZ), b) zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
c) zaświadczenie albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1) ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem Zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert Wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności; d) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego/jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wykonawca zobowiązany jest złożyć następujące podmiotowe środki dowodowe w celu potwierdzania spełniania warunków udziału w postępowaniu: a) wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami -załącznik nr 7 do SWZ, b) wykaz wykonanych prac (załącznik nr 9 do SWZ) wraz ze stosownymi dowodami potwierdzającymi należyte wykonanie zadania.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty, w tym pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy) . Oświadczenie z art. 117 ust. 4 ustawy wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (jeżeli dotyczy) – oświadczenie stanowi załącznik nr 6 do SWZ.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenia, o którym mowa w Rozdziale IX pkt 5 ppkt 1) składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji w zakresie w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Szczegółowy rodzaj i zakres zmiany umowy został opisany w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik Nr 8 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-01 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-01 12:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-07-30

2026-06-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
23.06.2026
Termin składania ofert
01.07.2026 09:00
Wartość umowy
194 955 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania) 71322000-1 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej) 71322200-3 (Usługi projektowania rurociągów) 71248000-8 (Nadzór nad projektem i dokumentacją) 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 71322200-3 - Usługi projektowania rurociągów 71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

Okres realizacji

do 2026-12-15