Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 6 842 490 PLN

Budowa stacji uzdatniania wody wraz z budową systemu wodociągowego i zarządzania gospodarką wodną w Gminie Zawonia

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00359843

Zamawiający

Gmina Zawonia

Trzebnicka

55-106 Zawonia, Dolnośląskie

NIP: 9151603787

REGON: 931934905

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
METROLOG Sp. z o.o. Czarnków 7631861838

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 METROLOG Sp. z o.o. (Czarnków) Umowa podpisana 6 842 490 PLN 6 842 490 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Dolnośląskie — na podstawie 35 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45300000-0)

Najniższa cena

144 337 PLN

Średnia cena

1 165 931 PLN

Najwyższa cena

6 842 490 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
ENERGO CONSTRUCTION Sp. z o.o. Wrocław 3 - -
Montaż Partner Barbara Filarowska Dąbrowice 2 - -
METROLOG Sp. z o.o. Czarnków 2 6 842 490 PLN 6 842 490 PLN
Montaż Partner Barbara Filarowska Dąbrowice 1 227 399 PLN 227 399 PLN
SYNERGIS INSTALACJE Sp. z o.o. Wałbrzych 1 - -
Eco Grand Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 1 1 221 805 PLN 1 221 805 PLN
ALL INSTAL Kamienna Góra 1 899 982 PLN 899 982 PLN
BOMAX TEY sp. z o. o. Poznań 1 - -
Termoexpert S.A. Kędzierzyn-Koźle 1 - -
Elektrotermex sp. z o.o. Ostrołęka 1 603 396 PLN 603 396 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Remont budynku przy ul. Dolnobrzeskiej 46 we Wrocławiu w zakresie zmiany systemu ogrzewania.

ENERGO CONSTRUCTION Sp. z o.o. -

2026-09-01 12:49:40Z

Remont budynku mieszkalnego przy ul. Stanisławowskiej 68 we Wrocławiu w zakresie zmiany systemu ogrzewania.

Biuro Inżynierskie BIMER Łukasz Sobulski -

2026-09-01 12:36:01Z

Roboty remontowe w zakresie zmiany systemu ogrzewania w gminnych lokalach mieszkalnych we Wrocławiu

ABT Agnieszka Baczewska - Trocha 144 337 PLN

2026-08-28 06:21:49Z

Remont budynku mieszkalnego przy ul. Przyjaźni 48 we Wrocławiu w zakresie zmiany systemu ogrzewania.

SYNERGIS INSTALACJE Sp. z o.o. -

2026-08-24 07:38:56Z

Kompleksowy remont węzłów ciepła w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych na osiedlu Stabłowice we Wrocławiu należących do TBS Wrocław Sp. z o.o.

Termoexpert S.A. -

2026-08-13 09:22:32Z

Remont budynku przy ul. Średzkiej 4 we Wrocławiu w zakresie zmiany systemu ogrzewania

Montaż Partner Barbara Filarowska -

2026-07-29 11:46:27Z

Remont budynku przy ul. Płońskiego 6 we Wrocławiu w zakresie zmiany systemu ogrzewania.

Montaż Partner Barbara Filarowska -

2026-07-29 11:39:31Z

Budowa stacji uzdatniania wody wraz z budową systemu wodociągowego i zarządzania gospodarką wodną w Gminie Zawonia

METROLOG Sp. z o.o. -

2026-07-24 07:09:20Z

Budowa stacji uzdatniania wody wraz z budową systemu wodociągowego i zarządzania gospodarką wodną w Gminie Zawonia

METROLOG Sp. z o.o. 6 842 490 PLN

2026-07-24 06:08:46Z

Remont budynku przy ul. Jajczarskiej 8 we Wrocławiu w zakresie zmiany systemu ogrzewania.

ENERGO CONSTRUCTION Sp. z o.o. -

2026-07-21 07:00:17Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 81 PLN Średnia: 1 109 851 PLN Max: 10 024 500 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa stacji uzdatniania wody wraz z budową systemu wodociągowego i zarządzania gospodarką wodną w Gminie Zawonia

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zawonia

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934905

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Trzebnicka

1.5.2.) Miejscowość: Zawonia

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-106

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 713128182

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rolnictwo@zawonia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zawonia.pl/19/strona-glowna.html

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zawonia

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa stacji uzdatniania wody wraz z budową systemu wodociągowego i zarządzania gospodarką wodną w Gminie Zawonia

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7a709ccf-3490-11ef-acf6-4e696a6d8c25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00359843

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00035147/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa stacji uzdatniania wody wraz z budową systemu wodociągowego i zarządzania gospodarką wodną w Gminie Zawonia

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00386971

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RGK.271.4.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 5569105,50 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.:
„Budowa stacji uzdatniania wody wraz z budową systemu wodociągowego i zarządzania gospodarką wodną w Gminie Zawonia”. Inwestycja dofinansowana z Programu Rządowego Fundusz POLSKI ŁAD: Program Inwestycji Strategicznych
2.Zaprojektowanie robót budowlanych nastąpi w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowy pn.: „Budowa stacji uzdatniania wody wraz z budową systemu wodociągowego i zarządzania gospodarką wodną w Gminie Zawonia”.
3.Miejsce realizacji przedmiotu zamówienia
−województwo: dolnośląskie,
−powiat: trzebnicki,
−gmina: Zawonia,
−obręb ewidencyjny: Zawonia,
−numery ewidencyjny działki:
Ujęcie i stacja uzdatniania wody - działka numer ewidencyjny 81/27, obręb 0021 Zawonia
Projektowana sieć wodociągowa - działki numer ewidencyjny 81/27, 81/47, 81/46, obręb 0021 Zawonia, z miejscem włączenia do istniejącej sieci wodociągowej PVC DN 160 w dz. 81/46 przy drodze powiatowej nr 1335D.
Projektowane włączenie do istniejącej sieci wodociągowej wsi Zawonia PVC DN 110 w celu awaryjnego zasilania zbiorników wody czystej - działki numer ewidencyjny 593, 81/27 obręb 0021 Zawonia, zgodnie z załączonym podziałem działki 81/27.
4.Zakres rzeczowy przedsięwzięcia obejmuje:
W ramach przedsięwzięcia planuje się budowę stacji uzdatniania wody (SUW) w Zawoni, zlokalizowanej na działce nr 81/27, obręb Zawonia, budowę rurociągu zasilającego projektowaną SUW z istniejącej sieci wodociągowej PVC DN 110,
zlokalizowanej w dz. nr 593, poprowadzonej w dz. 81/27, zgodnie z załączonym wstępnym podziałem działki, włączenie projektowanej SUW do sieci wodociągowej zasilającej miejscowości Budczyce, Pęciszów, Sucha Wielka, Kałowice i Pstrzejowice, po dz. nr 81/47, 81/46, wpiętej do istniejącej sieci wodociągowej PVC DN 160, zlokalizowanej w dz. 81/46
przy drodze powiatowej nr 1335D oraz budowę przyłącza kanalizacji sanitarnej do stacji uzdatniania wody, wraz z odcinkiem sieci kanalizacji sanitarnej, zaprojektowanym do istniejącego odcinka sieci kanalizacji sanitarnej, w dz. nr 593. Sieć kanalizacyjna, do której należy zaprojektować wpięcie, nie jest siecią czynną. Szacowany termin jej uruchomienia Zamawiający określa do dnia 31.12.2027 r. Do tego czasu Wykonawca zaprojektuje i wykona tymczasowy zbiornik na ścieki
bytowe wraz z jego podłączeniem, o którym mowa w PFU. Wykonawca w ramach zadania zaprojektuje i wykona rurociąg tłoczny kanalizacji odprowadzający ścieki przemysłowe (popłuczyny) do najbliższego cieku - Rzeka Głęboki Rów.
Wykonawca dokona na etapie projektowania weryfikacji i optymalizacji miejsca odprowadzenia rurociągu tłocznego.
Ponadto przewiduje się w ramach systemu wodociągowego i zarządzania gospodarką wodną w gminie Zawonia zakup i dostawę nowych wodomierzy, demontaż istniejących wodomierzy, zakup i dostawę zaworów odcinających, montaż nowych wodomierzy wraz z zaworem odcinającym przed wodomierzem w przypadku stwierdzenia niesprawności działania zaworu, zakup i dostawę plomb zatrzaskowych, montaż plomb po montażu nowych wodomierzy, zakup, dostawę i uruchomienie
systemu radiowego odczytu wodomierzy, zakup, dostawę i uruchomienie oprogramowania do wizualizacji miejsc potencjalnych strat wody, zakup, dostawę i uruchomienie oprogramowania będącego bazą odczytów wodomierzy niezależną od programu do rozliczania odbiorców wody. Lokalizacja punktów adresowych do wymiany wodomierzy zgodna z załącznikiem nr 1 do niniejszego OPZ. W zakresie inwestycji planuje się także zaprojektowanie i wykonanie instalacji
fotowoltaicznej o mocy 35-40 kWp. Moc instalacji fotowoltaicznej nie może przekraczać mocy przyłączeniowej.
Celem inwestycji jest zaopatrzenie w wodę odbiorców w miejscowościach Budczyce, Pęciszów, Sucha Wielka, Kałowice i Pstrzejowice z nowoprojektowanej stacji uzdatniania wody, zmniejszenie obciążenia ujęcia wody głównej Stacji Uzdatniania Wody w Zawoni, poprawa niezawodności dostaw wody do odbiorców, zapewnienie właściwej jakości wody uzdatnionej oraz
zabezpieczenie awaryjnych dostaw wody na cele przeciwpożarowe.
Szczegółowy zakres obowiązków Wykonawcy, został określony w dokumentacji przetargowej, w szczególności w Opisie Przedmiotu Zamówienia OPZ, stanowiącym część III SWZ, Programie Funkcjonalno – Użytkowym oraz w Części II SWZ – Projektowane postanowienia umowy. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca opracuje dokumentację projektową,
wykona roboty budowlane oraz będzie sprawował nadzór autorski. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym opracowania oraz inne obowiązki Wykonawcy, określono w Opisie Przedmiotu Zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

38421100-3 - Wodomierze

31000000-6 - Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie

31700000-3 - Urządzenia elektroniczne, elektromechaniczne i elektrotechniczne

31300000-9 - Drut i kabel izolowany

31200000-8 - Aparatura do przesyłu i eksploatacji energii elektrycznej

31100000-7 - Elektryczne silniki, generatory i transformatory

44800000-8 - Farby, lakiery i mastyksy

44200000-2 - Wyroby konstrukcyjne

44100000-1 - Materiały konstrukcyjne i elementy podobne

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

51900000-1 - Usługi instalowania systemów sterowania i kontroli

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71500000-3 - Usługi związane z budownictwem

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6842490,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8875636,95 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6842490,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: METROLOG Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7631861838

7.3.3) Ulica: ul. Kościuszki 97

7.3.4) Miejscowość: Czarnków

7.3.5) Kod pocztowy: 64-700

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6842490,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 21 miesiące

2026-07-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
24.07.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość szacunkowa
5 569 106 PLN
Wartość umowy
6 842 490 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45300000-0
45300000-0 (Roboty instalacyjne w budynkach) 45332200-5 (Roboty instalacyjne hydrauliczne) 38421100-3 (Wodomierze) 31000000-6 (Maszyny aparatura urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie) 31700000-3 (Urządzenia elektroniczne elektromechaniczne i elektrotechniczne) 31300000-9 (Drut i kabel izolowany) 31200000-8 (Aparatura do przesyłu i eksploatacji energii elektrycznej) 31100000-7 (Elektryczne silniki generatory i transformatory) 44800000-8 (Farby lakiery i mastyksy) 44200000-2 (Wyroby konstrukcyjne) 44100000-1 (Materiały konstrukcyjne i elementy podobne) 45000000-7 (Roboty budowlane) 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę) 45112000-5 (Roboty w zakresie usuwania gleby) 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45112700-2 (Roboty w zakresie kształtowania terenu) 45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej) 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków) 45231400-9 (Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych) 45230000-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych autostrad dróg lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu) 45223800-4 (Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji) 51900000-1 (Usługi instalowania systemów sterowania i kontroli) 71200000-0 (Usługi architektoniczne i podobne) 71300000-1 (Usługi inżynieryjne) 71500000-3 (Usługi związane z budownictwem)