Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 585 480 PLN

Budowa tężni solankowej w formule zaprojektuj i wybuduj – numer postępowania: 34/ZP/26.

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00266556

Numer referencyjny: 34/ZP/26

Zamawiający

Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola

Aleja "Solidarności" 90

01-003 Warszawa, Mazowieckie

NIP: 5252248481

REGON: 01525964000184

Opis przedmiotu zamówienia

1) Lokalizacja: Park E. Szymańskiego zlokalizowany jest pomiędzy ulicami Górczewską, Elekcyjną, Wolską i Aleją Prymasa Tysiąclecia na terenie Dzielnicy Wola m.st. Warszawy. Teren na którym ma powstać tężnia znajduje się w rejonie zagospodarowanej części w rejonie działek ewidencyjnych: nr 8 i 10, obręb 6-07-04. 2) Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zaakceptowanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej, robót polegających między innymi na wybudowaniu tężni solankowej wraz z przyłączami w Parku E. Szymańskiego w Warszawie. 3) Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: a) wykonanie, na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego (PFU), stanowiącego załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy - wzoru umowy, zwanych dalej także wzorem umowy, dokumentacji projektowej dotyczącej między innymi wybudowania tężni solankowej wraz z przyłączami w Parku E. Szymańskiego w Warszawie, wraz z wymaganymi uzgodnieniami, b) wykonanie robót budowlanych/prac, zgodnie z dokumentacją projektową opracowaną przez Wykonawcę i zaakceptowaną przez Zamawiającego, w szczególności dotyczących: - wybudowania tężni solankowej wraz z przyłączami oraz wbudowanymi siedziskami i pergolą z oświetleniem, - wykonania nawierzchni przepuszczalnej wokół tężni z obrzeżami betonowymi, - dostawy i montażu elementów małej architektury, - dostawy i nasadzenia zieleni, c) sporządzenie dokumentacji powykonawczej, d) pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych/prac, wykonywanych zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową. 4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres prac oraz sposób i warunki realizacji oraz odbioru przedmiotu zamówienia określają: a) projektowane postanowienia umowy - wzór umowy, stanowiące załącznik nr 6 do SWZ, b) program funkcjonalno-użytkowy (PFU), który stanowi załącznik nr 1 do wzoru umowy. 5) Informacja o podziale/braku podziału zamówienia na części. Zamawiający dokonał podziału zamówienia związanego z robotami budowlanymi w zakresie architektury krajobrazu i zagospodarowania terenów sportowych - rekreacyjnych na części, z których każda stanowi przedmiot oddzielnego postępowania. Niniejsze postępowanie dotyczy jednej z ww. części zamówienia. 6) Zgodnie z treścią § 3 ust. 2 wzoru umowy, Wykonawca zobowiązany jest do posiadania polisy odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż 500.000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy zł 00/100), przez cały okres trwania umowy. 7) Zamawiający nie wymaga odbycia wizji lokalnej. 8) Zamawiający informuje, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie udzielanego zamówienia kwotę brutto 599.600,00 zł. 9) Gwarancja. Wykonawca udzieli gwarancji: a) na wykonane roboty budowlane, w tym na wbudowane materiały i urządzenia na okres minimum 36 miesięcy. Wykonawca może zaproponować wydłużenie okresu gwarancji na wykonane roboty budowlane do 60 miesięcy. Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane stanowi kryterium oceny ofert – patrz Rozdział XIV SWZ, b) na dokonane nasadzenia na okres 12 miesięcy. 10) Podwykonawcy: wszelkie regulacje i wymagania dotyczące podwykonawstwa, Zamawiający zawarł we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ. 11) Zamówienie należy zrealizować w terminie 16 miesięcy od dnia podpisania umowy, z zastrzeżeniem, iż Wykonawca wykona i dostarczy Zamawiającemu dokumentację projektową w terminie 4 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Kryteria oceny ofert

Cena 52%
Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane, w tym na wbudowane materiały i urządzenia 48%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
KRYSZTAŁOWY ŚWIAT Aldona Grabowska-Pajdak Libiąż NIP: 6281172456

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 KRYSZTAŁOWY ŚWIAT Aldona Grabowska-Pajdak (Libiąż) Umowa podpisana 585 480 PLN 585 480 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 27 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych)

Najniższa cena

249 572 PLN

Średnia cena

1 387 960 PLN

Najwyższa cena

10 844 049 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
ROYAL PLAY Łukasz Piotrowski 07-320 Małkinia Górna 3 344 120 PLN 344 120 PLN
PRZEDSIEBIORSTWO REMONTOWO-USŁUGOWE FRU-MAL ANETA ZYCH Warszawa 2 1 147 000 PLN 1 147 000 PLN
JAD-TRANS Jankowice 39 2 250 920 PLN 250 920 PLN
MARTINEX Firma Ogólno - Budowlana Marcin Soczewka Zabiele 2 - -
ROW Sp. z o.o. Łomianki 1 - -
Eversport Sp. z o.o. Warszawa 1 10 844 049 PLN 10 844 049 PLN
Supreme Sport Sp. z o.o. Warszawa 1 662 970 PLN 662 970 PLN
ALTRAMPS Sp. z o.o. Trzebinia 1 1 126 680 PLN 1 126 680 PLN
Inżynieria Wodna s.c. Końskie Ryszard Herman , Zbigniew Duran Końskie 1 249 572 PLN 249 572 PLN
Novum Spółka z o.o. Szczytno 1 279 626 PLN 279 626 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Modernizacja terenu sportowego w Szkole Podstawowej nr 289, ul. Broniewskiego 99A

PRZEDSIEBIORSTWO REMONTOWO-USŁUGOWE FRU-MAL ANETA ZYCH 1 147 000 PLN

2026-09-02 10:49:00Z

Budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Łomnie

ROYAL PLAY Łukasz Piotrowski -

2026-08-25 06:49:41Z

Doposażenie terenu rekreacyjnego przy Gminnym Przedszkolu w Cegłowie o ogród społecznościowy w ramach poprawy dostępu do małej infrastruktury publicznej.

Novum Spółka z o.o. 279 626 PLN

2026-08-23 09:14:50Z

Modernizacja boisk sportowych wielofunkcyjnych przy Zespole Szkół i Placówek w Chwałowicach

ECOFORMA HUBERT WÓJCIK 923 845 PLN

2026-08-21 08:21:18Z

Modernizacja boisk przy Szkole Podstawowej nr 408 przy ul. Arkuszowej 202

ROW Sp. z o.o. -

2026-08-20 14:06:18Z

Budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Łomnie

ROYAL PLAY Łukasz Piotrowski -

2026-08-04 07:58:52Z

Budowa tężni solankowej w formule zaprojektuj i wybuduj – numer postępowania: 34/ZP/26.

KRYSZTAŁOWY ŚWIAT Aldona Grabowska-Pajdak 585 480 PLN

2026-07-31 07:25:55Z

Budowa boiska sportowego wraz z zapleczem w Borowiu – etap I.

MARTINEX Firma Ogólno - Budowlana Marcin Soczewka -

2026-07-27 08:07:51Z

„Budowa obiektów małej architektury w ramach modernizacji istniejącego placu zabaw przy ul. H. Sienkiewicza w Grodzisku Mazowieckim”

Grupa EPX Paweł Matera 614 479 PLN

2026-07-03 11:25:25Z

Modernizacja Szkoły Podstawowej nr 263 im. Powstańców Wielkopolskich przy ul. Szegedyńskiej 11 w Warszawie

PRZEDSIEBIORSTWO REMONTOWO-USŁUGOWE FRU-MAL ANETA ZYCH -

2026-06-12 08:02:31Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 37 527 PLN Średnia: 933 529 PLN Max: 10 844 049 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Budowa tężni solankowej w formule zaprojektuj i wybuduj – numer postępowania: 34/ZP/26.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola

1.3.) Oddział zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa, Dzielnica Wola

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000184

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja "Solidarności" 90

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 01-003

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wola.zzp@um.warszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.um.warszawa.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa tężni solankowej w formule zaprojektuj i wybuduj – numer postępowania: 34/ZP/26.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d9387a01-3294-4b5e-8737-f0e7890af1f5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00266556

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-05-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00618489/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa tężni solankowej - w formule zaprojektuj i wybuduj

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/293373/notice/public/details

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://zamowienia.um.warszawa.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania sprzętowo-aplikacyjne: Stały dostęp do sieci Internet o przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s; Komputer PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej; Zainstalowana przeglądarka w wersji
wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2; Włączona obsługa JavaScript; Program Acrobat Reader lub inny obsługujący format.pdf. Wielkości i formaty przesyłanych danych: Pojedynczy plik nie może przekroczyć 100 MB; Dopuszczalne formaty plików: txt, rtf, pdf ,xps, odt, ods, odp, doc, xls, ppt, docx, xlsx, pptx, csv, jpg, jpeg, tif, tiff, geotiff, png, svg, wav, mp3, avi, mpg, mpeg, mp4,
m4a, mpeg4, ogg, ogv, zip, tar, gz, gzip, 7z, html, xhtml, css, xml, xsd, gml, rng, xsl, xslt, TSL, XMLsig, XAdES, CAdES, ASIC, XMLenc. Kodowanie i czas odbioru danych: Plik załączony i zapisany przez Wykonawcę, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z Głównym Urzędem Miar. Wymagania sprzętowoaplikacyjne w zakresie podpisywania ofert: 1) W przypadku składania oferty w formie elektronicznej (podpisywania
dokumentów kwalifikowanym podpisem elektronicznym) - Przeglądarka internetowa Microsoft Edge, Chrome, Firefox w wersji wspieranej przez producenta. Rekomendowaną przeglądarką do złożenia oferty podpisanej Kwalifikowanym Podpisem Elektronicznym jest Firefox. Uruchomienie
oprogramowania do składania podpisu wymaga również zainstalowania Java (licencja EPL) w wersji OpenJDK 8 lub Java (licencja Oracle) w wersji 1.8.0_202 32 bitowej oraz 64 bitowej, pozwalające na przyjmowanie przez użytkownika sesyjnych plików cookie oraz obsługującej szyfrowanie. Konieczne jest również dodanie adresu witryny platformy eZamawiający (ezamawiający.pl) do
wyjątków (exception site list) w Javie. Zainstalowanie dedykowanego komponentu Szafir SDK oraz aplikację Szafir Host, który odpowiada za obsługę funkcjonalności podpisu elektronicznego w platformie eZamawiający (aplikacja dostępna do pobrania z poziomu Systemu). Przed uruchomieniem platformy eZamawiający, w pierwszej kolejności podłącz czytnik z kartą kryptograficzną
do komputera. Informacje dotyczące odpowiedniego przygotowania stanowiska znajdują się na stronie:
https://oneplace.marketplanet.pl/przygotujstanowiskopc- wykonujac-ponizsze-kroki Prawidłowość konfiguracji stanowiska do złożenia oferty zaleca się zweryfikować po zalogowaniu do OnePlace, po kliknięciu przycisku „SPRAWDŹ PODPIS”.
2. W przypadku składania oferty w postaci elektronicznej (podpisywania dokumentów podpisem osobistym), wykonawca musi posiadać: E-dowód osobisty osoby składającej ofertę w Systemie; Włączona w przeglądarce opcja obsługi JavaScript; Zainstalowane na komputerze środowisko uruchomieniowe ORACLE JAVA (dla systemu Windows - w wersji 32 oraz 64 bitowej – do
pobrania ze strony producenta w sekcji Java SE Runtime Environment 8u202 - Windows x86 Offline oraz Windowsx64, dla systemu Mac - do pobrania ze strony producenta w sekcji Java SE Development Kit 8u202 - Mac OSX x64; alternatywnie do oprogramowania ORACLE - JAVA w wersji OpenJDK) Zainstalowana aplikacja Szafir Host; Zainstalowane oprogramowanie do obsługi e-dowodu Edowód menadżer dostępne na stronie https://www.gov.pl/web/e-dowod; Podłączony lub wbudowany w komputer czytnik karty edowód. Prawidłowość konfiguracji stanowiska do złożenia oferty zaleca się zweryfikować po zalogowaniu do OnePlace, po kliknięciu przycisku „SPRAWDŹ PODPIS”. 3. W przypadku składania wniosku lub oferty w postaci elektronicznej (podpisywania dokumentów profilem zaufanym), wykonawca musi posiadać: Profil zaufany osoby składającej wniosek lub ofertę w Systemie. Pozostałe wymagania i informacje zostały szczegółowo opisanie w Rozdziale V SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 34/ZP/26

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.5.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 2115867,22 PLN

4.1.6.) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 489850,95 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Lokalizacja: Park E. Szymańskiego zlokalizowany jest pomiędzy ulicami Górczewską, Elekcyjną, Wolską i Aleją Prymasa Tysiąclecia na terenie Dzielnicy Wola m.st. Warszawy. Teren na którym ma powstać tężnia znajduje się w rejonie zagospodarowanej części w rejonie działek ewidencyjnych: nr 8 i 10, obręb 6-07-04.

2) Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zaakceptowanej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej, robót polegających między innymi na wybudowaniu tężni solankowej wraz z przyłączami w Parku E. Szymańskiego w Warszawie.

3) Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
a) wykonanie, na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego (PFU), stanowiącego załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy - wzoru umowy, zwanych dalej także wzorem umowy, dokumentacji projektowej dotyczącej między innymi wybudowania tężni solankowej wraz z przyłączami w Parku E. Szymańskiego w Warszawie, wraz z wymaganymi uzgodnieniami,
b) wykonanie robót budowlanych/prac, zgodnie z dokumentacją projektową opracowaną przez Wykonawcę i zaakceptowaną przez Zamawiającego, w szczególności dotyczących:
- wybudowania tężni solankowej wraz z przyłączami oraz wbudowanymi siedziskami i pergolą z oświetleniem,
- wykonania nawierzchni przepuszczalnej wokół tężni z obrzeżami betonowymi,
- dostawy i montażu elementów małej architektury,
- dostawy i nasadzenia zieleni,
c) sporządzenie dokumentacji powykonawczej,
d) pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych/prac, wykonywanych zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową.

4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres prac oraz sposób i warunki realizacji oraz odbioru przedmiotu zamówienia określają:
a) projektowane postanowienia umowy - wzór umowy, stanowiące załącznik nr 6 do SWZ,
b) program funkcjonalno-użytkowy (PFU), który stanowi załącznik nr 1 do wzoru umowy.

5) Informacja o podziale/braku podziału zamówienia na części.
Zamawiający dokonał podziału zamówienia związanego z robotami budowlanymi w zakresie architektury krajobrazu i zagospodarowania terenów sportowych - rekreacyjnych na części, z których każda stanowi przedmiot oddzielnego postępowania. Niniejsze postępowanie dotyczy jednej z ww. części zamówienia.

6) Zgodnie z treścią § 3 ust. 2 wzoru umowy, Wykonawca zobowiązany jest do posiadania polisy odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż 500.000,00 zł (słownie: pięćset tysięcy zł 00/100), przez cały okres trwania umowy.

7) Zamawiający nie wymaga odbycia wizji lokalnej.

8) Zamawiający informuje, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie udzielanego zamówienia kwotę brutto 599.600,00 zł.

9) Gwarancja. Wykonawca udzieli gwarancji:
a) na wykonane roboty budowlane, w tym na wbudowane materiały i urządzenia na okres minimum 36 miesięcy. Wykonawca może zaproponować wydłużenie okresu gwarancji na wykonane roboty budowlane do 60 miesięcy. Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane stanowi kryterium oceny ofert – patrz Rozdział XIV SWZ,
b) na dokonane nasadzenia na okres 12 miesięcy.

10) Podwykonawcy: wszelkie regulacje i wymagania dotyczące podwykonawstwa, Zamawiający zawarł we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.

11) Zamówienie należy zrealizować w terminie 16 miesięcy od dnia podpisania umowy, z zastrzeżeniem, iż Wykonawca wykona i dostarczy Zamawiającemu dokumentację projektową w terminie 4 miesięcy od dnia podpisania umowy.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 52

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji na wykonane roboty budowlane, w tym na wbudowane materiały i urządzenia

4.3.6.) Waga: 48

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej, tj. Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił niniejszy warunek jeśli wykaże, że:
a) nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, licząc wstecz od dnia w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 2 roboty budowlane, o wartości brutto minimum 150.000,00 zł* każda, polegające na budowie zautomatyzowanej** tężni solankowej*** wraz z niezbędnymi przyłączami do mediów (np. elektrycznych lub wodnych lub kanalizacyjnych).
Zamawiający wymaga, aby wartość brutto minimum 150.000,00 zł dotyczyła tylko robót budowlanych polegających na budowie zautomatyzowanej tężni solankowej wraz z niezbędnymi przyłączami do mediów (np. elektrycznych lub wodnych lub kanalizacyjnych) - w przypadku gdyby w zrealizowanym zadaniu zakres robót obejmował również inne roboty budowlane lub prace).
* W przypadku gdy kwoty w złożonych dokumentach podane będą w innej walucie niż złoty polski – Zamawiający dokona przeliczenia tej kwoty na złote polskie na podstawie średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych, określonego w Tabeli Kursów Narodowego Banku Polskiego na dzień wszczęcia postępowania.
** przez określenie „zautomatyzowana” Zamawiający rozumie system samoczynnie zarządzających pracą pomp solanki, dozowaniem oraz czasem inhalacji, sterujący pracą instalacji technologicznych.
*** przez określenie „tężnia solankowa” Zamawiający rozumie tężnię wypełnioną gałęziami tarniny, po której spływa solanka, czyli woda mineralna z naturalnymi solami, pobierana ze zbiornika i pompowana na szczyt konstrukcji, spływająca po gałęziach tworząc charakterystyczny aerozol solankowy.
b) dysponuje osobami, które zostaną skierowane do realizacji zamówienia, w szczególności, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 524), posiadającymi uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności:
- konstrukcyjno-budowlanej - co najmniej jedną osobą, która będzie pełniła funkcję kierownika budowy,
- instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych - co najmniej jedną osobą, która będzie pełniła funkcję kierownika robót,
- instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych - co najmniej jedną osobą, która będzie pełniła funkcję kierownika robót.
2. Zamawiający informuje, iż Wykonawcy występujący wspólnie, w rozumieniu art. 58 ustawy Pzp, ww. warunki udziału w postępowaniu mogą spełniać wspólnie / łącznie.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Oświadczenie o aktualności informacji zawartych w złożonym w postępowaniu oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania określonych przez Zamawiającego w Rozdziale VI pkt 1 SWZ. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 9 do SWZ.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, licząc wstecz od dnia w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, rodzaju, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane. Wzór wykazu robót budowlanych stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
Uwaga:
Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji robót budowlanych, wykonanych wspólnie z innymi Wykonawcami, ww. wykaz, dotyczy robót budowlanych, w których wykonaniu Wykonawca bezpośrednio uczestniczył.

2) dowody określające, czy wskazane w ww. wykazie roboty budowlane zostały wykonane należycie. Przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty,

3) wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wzór wykazu stanowi załącznik nr 8 do SWZ,

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający, przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy. Rodzaj i zakres zmian oraz warunki wprowadzenia zmian wskazane są we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-06-18 09:30

8.2.) Miejsce składania ofert: https://zamowienia.um.warszawa.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-06-18 09:45

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-07-17

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów postępowania w tym SWZ wraz z załącznikami można uzyskać pod adresem:
https://zamowienia.um.warszawa.pl/pn/umw/demand/293373/notice/public/details
2026-05-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
28.05.2026
Termin składania ofert
18.06.2026 07:30
Wartość umowy
585 480 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
45112720-8 (Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych) 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania) 71248000-8 (Nadzór nad projektem i dokumentacją) 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne) 45233200-1 (Roboty w zakresie różnych nawierzchni) 77310000-6 (Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych) 45220000-5 (Roboty inżynieryjne i budowlane) 45330000-9 (Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne) 45311200-2 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych) 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania 71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni 77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane 45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

Okres realizacji

16 miesiące