Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
D/95/2025 DOPOSAŻENIE DYDAKTYCZNEJ BAZY WYKŁADOWEJ UNIWERSYTETU OPOLSKIEGO
Zamawiający
UNIWERSYTET OPOLSKI
Opole, Opolskie
NIP: 7540007179
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| A+V Sp. z o.o | Wrocław | 8992747780 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | A+V Sp. z o.o (Wrocław) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Opolskie — na podstawie 3 rozstrzygniętych przetargów (CPV 32232000-8)
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| A+V Sp. z o.o Wrocław | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Cała Polska — 16 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00386014 z dnia 2026-08-10 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
D/95/2025 DOPOSAŻENIE DYDAKTYCZNEJ BAZY WYKŁADOWEJ UNIWERSYTETU OPOLSKIEGO
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET OPOLSKI
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001382
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Plac Mikołaja Kopernika 11
1.4.2.) Miejscowość: Opole
1.4.3.) Kod pocztowy: 45-040
1.4.4.) Województwo: opolskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@uni.opole.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zamowienia.uni.opole.pl
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1218bf7e-d85b-4451-9da8-9571133f76c5
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00386014
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-10
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2026-OJS223-00766531
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Tak
3.4.) Nazwa projektu lub programu:
ze względu na zbyt dużą ilość znaków nazwa projektu została wskazana w dokumentacji postępowania
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
D/95/2025 DOPOSAŻENIE DYDAKTYCZNEJ BAZY WYKŁADOWEJ UNIWERSYTETU OPOLSKIEGO
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest: Doposażenie dydaktycznej bazy wykładowej Uniwersytetu Opolskiego.
Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1A oraz 1B do SWZ.
Zamawiający ponadto udostępnia w załącznikach nr 1C–1E dokumentację techniczną wszystkich aul objętych modernizacją zawierającą w szczególności rzuty i rysunki aul z wymiarami stopni, podestów i układem konstrukcyjnym w celu ułatwienia wykonawcom prawidłowego przygotowania ofert. Dodatkowo poglądowo Zamawiający udostępnia aktualne zdjęcia aul przedstawiające ich stan istniejący.
3.9.) Główny kod CPV: 32232000-8 - Sprzęt wideokonferencyjny
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 39153000-9 - Meble konferencyjne
48515000-1 - Pakiety oprogramowania do wideokonferencji
30213000-5 - Komputery osobiste
30213200-7 - Komputer tablet
32320000-2 - Sprzęt telewizyjny i audiowizualny
32351000-8 - Akcesoria do sprzętu dźwiękowego i wideo
32333000-6 - Aparatura do nagrywania lub powielania obrazu wideo
32340000-8 - Mikrofony i głośniki
30211000-1 - Komputery wysokowydajne
31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne
32200000-5 - Aparatura transmisyjna do radiotelefonii, radiotelegrafii, transmisji radiowej i telewizyjnej
32300000-6 - Odbiorniki telewizyjne i radiowe oraz aparatura nagrywająca dźwięk lub obraz lub aparatura powielająca
32500000-8 - Urządzenia i artykuły telekomunikacyjne
39130000-2 - Meble biurowe
39110000-6 - Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2026-02-17
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
do 2026-03-254.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): A+V Sp. z o.o
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8992747780
4.3.3.) Ulica: ul. Sucha 2
4.3.4.) Miejscowość: Wrocław
4.3.5.) Kod pocztowy: 50-086
4.3.6.) Województwo: dolnośląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 8343085,08 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2026-OJS038-00128933
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-29
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
W toku realizacji Umowy ujawniły się okoliczności niemożliwe do przewidzenia przez Zamawiającego działającego z należytą starannością, zarówno na etapie przygotowania i prowadzenia postępowania przetargowego, jak i na etapie zawierania Umowy. Okoliczności te mają charakter obiektywny i wykraczają poza standardowe ryzyka związane z realizacją kontraktu
tego rodzaju i obejmują one w szczególności:
a. konieczność dostosowania otworów okiennych do montażu rolet wskazanych przez Zamawiającego w aulach A i B,
b. konieczność wyrównania stopni w aulach A1, A2 oraz 045 celem prawidłowego montażu podstopnic LED,
c. konieczność wyłożenia wykładziny w ilości przekraczającej ilości wskazane w pierwotnym zamówieniu,
d. ujawnioną podczas wykonywania okablowania w aulach A1 i A2 szczególnie wysoką twardość elementów konstrukcyjnych, dodatkowo wzmocnionych zbrojeniem, co w sposób niemożliwy do wcześniejszego przewidzenia znacząco zwiększyło pracochłonność
robót,
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Strony zgodnie postanawiają, iż w § 2 ust. 1 umowy ulega zmianie zapis z:
„1. Przedmiot umowy, o którym mowa w § 1 umowy, zostanie zrealizowany przez Wykonawcę w terminie
do dnia 15.06.2026 r. licząc od dnia zawarcia umowy.”
na
„1. Przedmiot umowy, o którym mowa w § 1 umowy, zostanie zrealizowany przez Wykonawcę w terminie
do dnia 29.06.2026 r. licząc od dnia zawarcia umowy.”
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 8343085,08 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE
- 17.02.2026 r. w związku z wejściem w życie przepisów wprowadzających obowiązek stosowania KSeF
- 23.03.2026 r. działając na podstawie § 7 ust. 4 pkt 2 lit. c) i d) Umowy Strony zgodnie postanawiają, iż w § 2 ust. 1 umowy ulega zmianie zapis z:
„1. Przedmiot umowy, o którym mowa w § 1 umowy, zostanie zrealizowany przez Wykonawcę w terminie
do dnia 20.03.2026 r. licząc od dnia zawarcia umowy.”
na
„1. Przedmiot umowy, o którym mowa w § 1 umowy, zostanie zrealizowany przez Wykonawcę w terminie
do dnia 15.06.2026 r. licząc od dnia zawarcia umowy.”
Pełna nazwa projektu:
Modernizacja i wyposażenie obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne – Uniwersytet Opolski, będącego elementem Inwestycji D2.1.1 pn.„Inwestycje związane z modernizacją i doposażeniem obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” w ramach Umowy nr KPOD.07.05-IP.10-0001/25/KPO/3519/2025/207 z dnia 22.07.2025 r. o objęcie wsparciem ze środków Planu rozwojowego
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 10.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.13
- Próg unijny
- Powyżej progów UE