Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 299 725 PLN
Dostawa 2 fabrycznie nowych samochodów
Numer referencyjny: 3017-7.261.7.2026
Zamawiający
PROKURATURA OKRĘGOWA W KRAKOWIE
ul. Lubicz 25
31-503 Kraków, Małopolskie
NIP: 6761070081
REGON: 000000342
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Dokumenty zamówienia
SWZ
3017-7.261.7.2026 SWZ TP.2_dwa samochody_podpis.pdf
Zał. nr 4 do SWZ - projekt umowy
3017-7.261.7.2026 Zał. nr 4 do SWZ - projekt umowy.docx
Zał. nr 1 - OPZ
3017-7.261.7.2026 Zał. nr 1 do SWZ - OPZ spec. tech. pojazdów.docx
Zał. nr 2 do SWZ - Formularz oferty
3017-7.261.7.2026 Zał. nr 2 do SWZ_FORMULARZ OFERTY.docx
Zał. nr 3 do SWZ - oświadczenie z art. 125 ust. 1
3017-7.261.7.2026 Zał. nr 3 do SWZ_Oświadczenie z art. 125 ust. 1 dla Wykonawcy.docx
Wyjaśnienia treści SWZ - odpowiedzi na pytania
3017-7.261.7.2026 Wyjaśnienia_podpis.pdf
projekt umowy - modyfikacja
3017-7.261.7.2026 Zał. nr 4 do SWZ - projekt umowy - MODYFIKACJA.docx
Upublicznienie kwoty na sfinansowanie zamówienia
Upublicznienie kwoty na sfinansowanie zamówienia.pdf
Informacja z otwarcia ofert
3017-7.261.7.2026 Informacja z otwarcia ofert - 2 samochody_podpis.pdf
Wybór oferty najkorzystniejszej
3017-7.261.7.2026 Wynik_Platforma eZamówienia i wszyscy Wykonawcy_podpis.pdf
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| PORSCHE INTER AUTO POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ | Warszawa | 6461002655 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | PORSCHE INTER AUTO POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Warszawa) | Umowa podpisana | 299 725 PLN | 299 725 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 40 rozstrzygniętych przetargów (CPV 34110000-1 - Samochody osobowe)
Najniższa cena
189 000 PLN
Średnia cena
249 067 PLN
Najwyższa cena
304 230 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| PORSCHE INTER AUTO POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa | 3 | 299 725 PLN | 299 725 PLN |
| ZIMNY AUTO Sp. z o.o. Łódź | 3 | - | - |
| Sobiesław Zasada Kraków | 2 | - | - |
| Toyota Sabaj Łódź Sp. Jawna Rzgów | 2 | 189 949 PLN | 189 949 PLN |
| Inter Auto Sp. z o.o. Kraków | 2 | - | - |
| TOYOTA & LEXUS ROMANOWSKI Sp. z o.o. Kraków | 2 | 304 230 PLN | - |
| AUTO BĄCZEK Sp. z o.o. Sp. k. Tarnów | 2 | - | - |
| KOLACZEK spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Wieliczka | 2 | 189 000 PLN | 189 000 PLN |
| AUTO BROKER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Lublin | 2 | 222 600 PLN | 222 600 PLN |
| Frank-Cars Sp. z o.o. Częstochowa | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego klasy aut kompaktowych „C”, o nadwoziu typu hatchback/liftback/sedan, z napędem na obie osie (4x4), wyprodukowanego w 2026 r.
2026-09-02 06:26:33Z
Zakup i dostawa samochodu osobowego - limuzyna klasy E z silnikiem benzynowym oraz świadczenie usług serwisu gwarancyjnego dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie
2026-09-01 11:24:29Z
Dostawa 2 fabrycznie nowych samochodów
2026-09-01 09:34:50Z
Dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego klasy aut kompaktowych „C”, o nadwoziu typu hatchback/liftback/sedan, z napędem na obie osie (4x4), wyprodukowanego w 2026 r.
2026-08-28 07:00:27Z
Dostawa samochodu osobowego na potrzeby utworzenia Straży Gminnej w Gminie Gorlice
2026-08-26 12:20:15Z
Dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego klasy aut kompaktowych „C”, o nadwoziu typu hatchback/liftback/sedan, z napędem na obie osie (4x4), wyprodukowanego w 2026 r.
2026-08-21 07:34:21Z
Dostawa samochodu 8-osobowego typu minibus
2026-08-10 09:08:05Z
Zakup samochodu w ramach projektu „Wsparcie straży miejskiej w Krzeszowicach w ochronie środowiska, w tym ochronie powietrza”
2026-08-05 07:56:53Z
IR.ZP.271.22.2025 Dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego do użytku służbowego na potrzeby Urzędu Gminy Grybów
2026-07-07 07:08:12Z
Zakup samochodu osobowego typu SUV na potrzeby Prokuratury Regionalnej w Krakowie
2026-07-02 12:57:38Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00370027 z dnia 2026-07-30 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa 2 fabrycznie nowych samochodów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: PROKURATURA OKRĘGOWA W KRAKOWIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000000342
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Lubicz 25
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-503
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.pokra@prokuratura.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/po-krakow
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa 2 fabrycznie nowych samochodów
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-241395f0-9f76-45ce-9ef7-9d72b6fa2daa
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00370027
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00139680/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa samochodów
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-241395f0-9f76-45ce-9ef7-9d72b6fa2daa3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-241395f0-9f76-45ce-9ef7-9d72b6fa2daa
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl/pl/
oraz poczty elektronicznej (uwaga - poczta elektroniczna – nie dotyczy składania ofert).
14. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
15. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
16. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (22) 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl/pl/ w zakładce „Zgłoś problem”.
Oferta i załączniki do oferty muszą być podpisane przez upoważnionego (upoważnionych) przedstawiciela (przedstawicieli)
Wykonawcy za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego, lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub
podpisem osobistym.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Rozdział XX SWZ
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Rozdział XX SWZ
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: 3017-7.261.7.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch fabrycznie nowych samochodów, zgodnie z opisem i wymaganiami zawartymi w Załączniku nr 1 do Specyfikacji.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz ze wskazaniem wymagań jakościowych odnoszących się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do Specyfikacji.
3. Pozostałe warunki określa projekt umowy, stanowiący Załącznik nr 4 do Specyfikacji.
4.2.6.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-30
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 2. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty spośród ofert niepodlegających odrzuceniu, Zamawiający będzie stosował niżej podane kryteria:
KRYTERIUM WARTOŚĆ PUNKTOWA WAGI W %
CENA oferty brutto 100%
Ocena będzie dokonywana według skali punktowej, przy założeniu, że maksymalna punktacja wynosi 100 punktów:
Kryterium CENA oferty brutto:
Liczba punktów = (cena (min)/cena (oceniana) * 100, gdzie:
Cena(min) – najniższa cena spośród wszystkich ofert ocenianych
Cena(oceniana) – cena podana w ofercie ocenianej
3. Za ofertę najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która w sumie uzyska największą liczbę punktów w kryterium cena.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
D. Dokumenty składające się na ofertęa) Załącznik nr 2 - Formularz Ofertowy, podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez osoby umocowane należycie do reprezentowania Wykonawcy,
b) Wypełniony Załącznik nr 1 (Opis przedmiotu zamówienia) podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez osoby umocowane należycie do reprezentowania Wykonawcy
Uwaga !!! Załącznik nr 1 do SWZ stanowi treść oferty, i nie podlega uzupełnieniu. W przypadku nie dołączenia do oferty wypełnionego załącznika nr 1 do SWZ, Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie Art. 226 ust. 1 pkt 5), jako niezgodną z warunkami zamówienia (z zastrzeżeniem Art. 223 ustawy Pzp)
c) Załącznik nr 3 do SWZ - Oświadczenie z art. 125 ust. 1 dla Wykonawcy
d) W przypadku Wykonawców działających przez pełnomocnika – pełnomocnictwo,
e) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienia – dokument stwierdzający ustanowienie przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie pełnomocnika do reprezentowania ich
w Postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania
w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego,
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
7. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku ich oferta musi spełniać następujące wymagania:a) W odniesieniu do wymagań postawionych przez Zamawiającego, każdy
z Wykonawców ubiegających się wspólnie o zamówienie, oddzielnie musi udokumentować, że nie podlega wykluczeniu z Postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, oraz art. 7 ust 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r. poz. 514 z późn. Zm.).
b) Wykonawcy występujący wspólnie muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w Postępowaniu lub do
reprezentowania ich w Postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo należy
przedłożyć w ofercie w formie, o której mowa w ust. 5) powyżej,
c) Wszelka korespondencja w Postępowaniu prowadzona będzie wyłącznie z pełnomocnikiem, o którym mowa w ust. 7 lit.
b),
d) Wypełniając Formularz Ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na „Wykonawcę”; w miejscu „np. nazwa i
adres Wykonawcy” należy wpisać dane dotyczące każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie
zamówienia, a nie dane pełnomocnika Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Zamawiający wymaga od Wykonawcy, aby zawarł z nim umowę w sprawie zamówienia publicznego na warunkachokreślonych w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 1 do Specyfikacji.
2. Zamawiający, zgodnie z art. 454 ust. 1 ustawy Pzp, przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy
w sprawie zamówienia publicznego, w sposób i na warunkach określonych w projekcie umowy.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-07 08:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-241395f0-9f76-45ce-9ef7-9d72b6fa2daa
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-07 08:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-05
8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak
8.6.) Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji: 3
8.7) Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców:
1) Zamawiający dopuści do negocjacji 3 Wykonawców. W przypadku gdy w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniuwpłynie więcej ofert, Zamawiający zastosuje wskazane kryteria oceny ofert. Wykonawcy (w liczbie 3), którzy otrzymają
najwyższą ilość punktów, zostaną zaproszeni do udziału do negocjacji – z zastrzeżeniem, że Zamawiający może odstąpić
od przeprowadzenia negocjacji.
2) Jeżeli liczba wykonawców, którzy złożyli oferty niepodlegające odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 1 – 6 jest
mniejsza niż 3, Zamawiający kontynuuje postępowanie.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 30.07.2026
- Termin składania ofert
- 07.08.2026 06:00
- Wartość umowy
- 299 725 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2026-11-30