Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 03.09.2026 07:00 (Jutro)

Dostawa automatycznego czytnika TLD dla IFJ PAN (DZP.260.36.2026)

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00405621

Numer referencyjny: DZP.260.36.2026

Zamawiający

INSTYTUT FIZYKI JĄDROWEJ IM. HENRYKA NIEWODNICZAŃSKIEGO POLSKIEJ AKADEMII NAUK

ul. Radzikowskiego, 152

31-342 Kraków, Małopolskie

NIP: 6750000444

REGON: 000326983

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa automatycznego czytnika termoluminescencyjnego do odczytu dawkomierzy termoluminescencyjnych w Laboratorium Dozymetrii Indywidualnej i Środowiskowej IFJ PAN w Krakowie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Termin realizacji zamówienia 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 17 rozstrzygniętych przetargów (CPV 38540000-2 - Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa)

Najniższa cena

277 184 PLN

Średnia cena

398 111 PLN

Najwyższa cena

611 870 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Life Technologies Polska Sp. z o. o. Warszawa 2 277 184 PLN 277 184 PLN
Hexagon Metrology Sp. z o.o. Kraków 2 - 1 230 000 PLN
HEXAGON METROLOGY Sp. z o.o. Kraków 2 - -
Skyfi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Gliwice 2 - -
OPTOTOM INSTRUMENTS SYKUŁA I WSPÓLNICY SPÓŁKA KOMADYTOWO-AKCYJNA Końskie 1 - -
Geotronics Dystrybucja Sp. z o.o. Kraków 1 611 870 PLN 611 870 PLN
Mikoserw Dominik Mikołajczyk Szczawa 1 - -
LABSOFT Sp. z o.o. Warszawa 1 - -
RadPro International GmbH Remscheid 1 305 280 PLN 305 280 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Zakup modernizacji WMP Leitz PMM-G do postaci multisensorycznej

Hexagon Metrology Sp. z o.o. 615 000 PLN

2026-08-06 13:05:24Z

Zakup systemu interferometrii laserowej dla WMP Leitz PMM-G

Hexagon Metrology Sp. z o.o. 615 000 PLN

2026-08-06 12:45:15Z

Dostawa systemu do skanowania lotniczego dla Politechniki Krakowskiej

Geotronics Dystrybucja Sp. z o.o. 611 870 PLN

2026-08-04 15:59:55Z

Zakup systemu interferometrii laserowej dla WMP Leitz PMM-G

LABSOFT Sp. z o.o. -

2026-07-07 09:44:58Z

Zakup modernizacji WMP Leitz PMM-G do postaci multisensorycznej

HEXAGON METROLOGY Sp. z o.o. -

2026-07-07 09:41:01Z

Dostawa zestawu do oznaczania stężenia i amplifikacji kwasów nukleinowych na potrzeby modyfikacji programu studiów na WBBiB - „Doskonały Uniwersytet - kształcenie dla gospodarki”

Life Technologies Polska Sp. z o. o. -

2026-06-09 12:05:12Z

Dostawa automatycznego czytnika TLD dla IFJ PAN (DZP.260.25.2026)

RadPro International GmbH 305 280 PLN

2026-06-09 08:58:52Z

Zakup wraz z dostawą i instalacją systemu do rejestracji i analizy wideo z oprogramowaniem i zestawem akcesoriów

Skyfi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością -

2026-05-07 10:58:45Z

Dostawa zestawu do oznaczania stężenia i amplifikacji kwasów nukleinowych na potrzeby modyfikacji programu studiów na WBBiB - „Doskonały Uniwersytet - kształcenie dla gospodarki”

Life Technologies Polska Sp. z o. o. 277 184 PLN

2026-04-14 10:28:41Z

Wyłonienie Wykonawcy w zakresie dostawy dwóch kompletnych systemów do rejestracji parametrów jakości wody w ciekach dla Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Mikoserw Dominik Mikołajczyk -

2026-04-10 10:17:09Z

Cała Polska — 194 przetargów

Min: 4 805 PLN Średnia: 359 288 PLN Max: 1 211 097 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa automatycznego czytnika TLD dla IFJ PAN (DZP.260.36.2026)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: INSTYTUT FIZYKI JĄDROWEJ IM. HENRYKA NIEWODNICZAŃSKIEGO POLSKIEJ AKADEMII NAUK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000326983

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Radzikowskiego, 152

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-342

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@ifj.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.ifj.edu.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

badania naukowe

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa automatycznego czytnika TLD dla IFJ PAN (DZP.260.36.2026)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9744fcbd-e2bd-4975-9de2-0ccaed563d35

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00405621

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00108462/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.15 Czytnik termoluminescencyjny

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9744fcbd-e2bd-4975-9de2-0ccaed563d35

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Szczegółowe określenie wymagań technicznych i organizacyjnych dot. korespondencji elektronicznej zawarto w SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Określenie zasad związanych z obowiązkiem informacyjnym RODO zawarto w SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Szczegółowe określenie zasad związanych z ograniczeniem stosowania RODO zawarto w SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DZP.260.36.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa automatycznego czytnika termoluminescencyjnego do odczytu dawkomierzy termoluminescencyjnych w Laboratorium Dozymetrii Indywidualnej i Środowiskowej IFJ PAN w Krakowie.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 38540000-2 - Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 98 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin realizacji zamówienia

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Do oferty każdy Wykonawca dołącza:
1) aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w załączniku nr 4 do SWZ. Informacje zawarte w oświadczeniu stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca/ Podmiot udostępniający zasoby nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, następujących podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia:
1) oświadczenie Wykonawcy/Podmiotu udostępniającego zasoby o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu wskazanym przez Zamawiającego w załączniku nr 4 do SWZ, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych w § 2 ust. 1 pkt 7 rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od Wykonawcy (Dz. U. poz. 2415), o ile dotyczy.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Do oferty każdy Wykonawca dołącza:
1) aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w zakresie wskazanym przez Zamawiającego w załączniku nr 4 do SWZ. Informacje zawarte w oświadczeniu stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca/ Podmiot udostępniający zasoby nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu,
2) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli Wykonawca polega na zasobach lub sytuacji podmiotu trzeciego) do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

1. Opis przedmiotu zamówienia lub inny dokument potwierdzający, że oferowane dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, cechy lub kryteria

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

1. Opis przedmiotu zamówienia lub inny dokument potwierdzający, że oferowane dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, cechy lub kryteria

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1. formularz ofertowy
2. formularz cenowy
3. pełnomocnictwo (o ile oferta będzie podpisana przez pełnomocnika)

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

określone w SWZ

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, w tym warunki jej zmiany, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy określa załącznik nr 5 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma e-Zamówienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-02

2026-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
25.08.2026
Termin składania ofert
03.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.14
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 38540000-2 - Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa
38540000-2 (Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa)

Okres realizacji

98 dni