Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 277 184 PLN
Dostawa zestawu do oznaczania stężenia i amplifikacji kwasów nukleinowych na potrzeby modyfikacji programu studiów na WBBiB - „Doskonały Uniwersytet - kształcenie dla gospodarki”
Numer referencyjny: 80.272.43.2026
Zamawiający
UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI
ul. Gołębia 24
31-007 Kraków, Małopolskie
NIP: 6750002236
REGON: 000001270
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Life Technologies Polska Sp. z o. o. | Warszawa | 118-00-39-931 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Life Technologies Polska Sp. z o. o. (Warszawa) | Umowa podpisana | 277 184 PLN | 277 184 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 17 rozstrzygniętych przetargów (CPV 38540000-2 - Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa)
Najniższa cena
277 184 PLN
Średnia cena
398 111 PLN
Najwyższa cena
611 870 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Life Technologies Polska Sp. z o. o. Warszawa | 2 | 277 184 PLN | 277 184 PLN |
| Hexagon Metrology Sp. z o.o. Kraków | 2 | - | 1 230 000 PLN |
| HEXAGON METROLOGY Sp. z o.o. Kraków | 2 | - | - |
| Skyfi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Gliwice | 2 | - | - |
| OPTOTOM INSTRUMENTS SYKUŁA I WSPÓLNICY SPÓŁKA KOMADYTOWO-AKCYJNA Końskie | 1 | - | - |
| Geotronics Dystrybucja Sp. z o.o. Kraków | 1 | 611 870 PLN | 611 870 PLN |
| Mikoserw Dominik Mikołajczyk Szczawa | 1 | - | - |
| LABSOFT Sp. z o.o. Warszawa | 1 | - | - |
| RadPro International GmbH Remscheid | 1 | 305 280 PLN | 305 280 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Zakup modernizacji WMP Leitz PMM-G do postaci multisensorycznej
2026-08-06 13:05:24Z
Zakup systemu interferometrii laserowej dla WMP Leitz PMM-G
2026-08-06 12:45:15Z
Dostawa systemu do skanowania lotniczego dla Politechniki Krakowskiej
2026-08-04 15:59:55Z
Zakup systemu interferometrii laserowej dla WMP Leitz PMM-G
2026-07-07 09:44:58Z
Zakup modernizacji WMP Leitz PMM-G do postaci multisensorycznej
2026-07-07 09:41:01Z
Dostawa zestawu do oznaczania stężenia i amplifikacji kwasów nukleinowych na potrzeby modyfikacji programu studiów na WBBiB - „Doskonały Uniwersytet - kształcenie dla gospodarki”
2026-06-09 12:05:12Z
Dostawa automatycznego czytnika TLD dla IFJ PAN (DZP.260.25.2026)
2026-06-09 08:58:52Z
Zakup wraz z dostawą i instalacją systemu do rejestracji i analizy wideo z oprogramowaniem i zestawem akcesoriów
2026-05-07 10:58:45Z
Dostawa zestawu do oznaczania stężenia i amplifikacji kwasów nukleinowych na potrzeby modyfikacji programu studiów na WBBiB - „Doskonały Uniwersytet - kształcenie dla gospodarki”
2026-04-14 10:28:41Z
Wyłonienie Wykonawcy w zakresie dostawy dwóch kompletnych systemów do rejestracji parametrów jakości wody w ciekach dla Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
2026-04-10 10:17:09Z
Cała Polska — 194 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00137456 z dnia 2026-03-03 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa zestawu do oznaczania stężenia i amplifikacji kwasów nukleinowych na potrzeby modyfikacji programu studiów na WBBiB - „Doskonały Uniwersytet - kształcenie dla gospodarki”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI
1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych UJ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001270
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Gołębia 24
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-007
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: katarzyna1.jasinska@uj.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.uj.edu.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa zestawu do oznaczania stężenia i amplifikacji kwasów nukleinowych na potrzeby modyfikacji programu studiów na WBBiB - „Doskonały Uniwersytet - kształcenie dla gospodarki”
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-de968172-f82b-4124-bcf3-ffa581c42354
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00137456
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-03-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.15.) Nazwa projektu lub programu
„Doskonały Uniwersytet – kształcenie dla gospodarki”. Umowa o dofinansowanie projektu w ramach PROGRAMU FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU SPOŁECZNEGO 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (nr umowy: FERS.01.05-IP.08-0301/23-00).
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12710143.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/uj_edu
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Szczegółowe określenie wymagań technicznych i organizacyjnych dot. korespondencji elektronicznej zawarto w rozdziale IX SWZ, tj. Informacja o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń i dokumentów wraz ze wskazaniem osób
uprawnionych do kontaktów wykonawcami
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Szczegółowe określenie zasad związanych z obowiązkiem informacyjnym RODO zawarto w rozdziale XXII SWZ, tj. Informacja o przetwarzaniu danych osobowych dotyczy wykonawcy będącego osobą fizyczną.
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Szczegółowe określenie zasad związanych z obowiązkiem informacyjnym RODO zawarto w rozdziale XXII SWZ, tj. Informacja o przetwarzaniu danych osobowych dotyczy wykonawcy będącego osobą fizyczną.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: 80.272.43.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.5.) Wartość zamówienia: 225892,00 PLN
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy w zakresie dostawy zestawu do oznaczania stężenia i amplifikacji kwasów nukleinowych na potrzeby modyfikacji programu studiów na WBBiB na kierunku Biotechnologia molekularna II stopnia w ramach realizacji projektu „Doskonały Uniwersytet - kształcenie dla gospodarki”.
2. Przedmiot zamówienia musi zostać dostarczony do Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieszczącego się przy ul. Gronostajowej 7, 30-387 Kraków.
3. Przedmiot zamówienia oprócz dostawy obejmuje również:
a) szkolenie stanowiskowe z obsługi zestawu aparatury – dla 3 osób w liczbie 4 godzin dydaktycznych (1 godzina dydaktyczna = 45 minut),
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia ze wskazaniem wymaganych, minimalnych parametrów technicznych, funkcjonalnych, użytkowych oraz ilościowych zawiera załącznik A do SWZ.
4.2.6.) Główny kod CPV: 38540000-2 - Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100,00
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
Art. 109 ust. 1 pkt 8
Art. 109 ust. 1 pkt 9
Art. 109 ust. 1 pkt 10
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia Wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w okolicznościach, o których mowa w Rozdziale VII SWZ, Wykonawca musi dołączyć do oferty oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do formularza oferty.
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych: opisu/ów technicznego/ych sporządzonych przez producenta i/lub wydruk/i ze stron internetowych producenta, bądź katalog/ów producenta/ów oferowanych urządzeń pozwalające na ocenę zgodności oferowanych urządzeń oraz ich parametrówz wymaganiami SWZ, a w zakresie parametrów niewynikających z treści ww. przedmiotowych środków dowodowych – oświadczenie wykonawcy. Przedmiotowe środki dowodowe nie muszą wskazywać okresu gwarancji. Okres gwarancji Wykonawca oświadcza na formularzu ofertowym zgodnie z zapisami SWZ. Zamawiający wymaga, aby w sytuacji załączenia do oferty ww. dokumentów zawierających informacje o różnych modelach, typach, konfiguracjach i rodzajach urządzeń Wykonawca w niniejszych materiałach obowiązkowo i jednoznacznie wskazał, której pozycji lub, spośród dostępnych, których opcji dotyczą materiały. Zamawiający dopuszcza złożenie wyżej wskazanych dokumentów na potwierdzenie spełnienia warunków przedmiotowych w języku angielskim.
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
Jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż dwa (2) dni robocze.SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Uregulowane w Rozdziale XII SWZ6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Uregulowane w Załączniku nr 2 do SWZ- projektowane postanowienia umowy7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-03-12 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Miejsce składania ofert określone w są w Rozdziale IX SWZ ust. 2 Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem narzędzia komercyjnego https://platformazakupowa.pl – adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/uj_edu. Składanie i otwarcie ofert odbywa się w formie elektronicznej za pośrednictwem wyżej wymienionej platformy zakupowej, na zasadach określonych w SWZ.
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-03-12 09:15
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
Zamawiający wykluczy wykonawcę w przypadku zaistnienia okoliczności przewidzianych postanowieniami art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025 r., poz. 514 ze zm.).Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 03.03.2026
- Termin składania ofert
- 19.03.2026 08:00
- Wartość umowy
- 277 184 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.13
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
2 miesiące