Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 08:00 (4 dni)
Dostawa do MCO w Krakowie różnych produktów spożywczych (pieczywa, wyrobów piekarskich i ciastkarskich oraz chleba bezglutenowego)
Numer referencyjny: ZP 19/2026
Zamawiający
Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie
Wielicka 267
30-663 Kraków, Małopolskie
NIP: 6792026141
REGON: 351239953
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Część 1
Część 2
Część 3
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 13 rozstrzygniętych przetargów (CPV 15811000-6 - Pieczywo)
Najniższa cena
16 401 PLN
Średnia cena
75 513 PLN
Najwyższa cena
153 767 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Piekarnia Jan Filip Łęka 95 | 2 | 129 147 PLN | 129 147 PLN |
| Piekarnia Ziarno Jan Winiarski Spółka Jawna Tarnów | 2 | 96 166 PLN | 192 332 PLN |
| Piekarnia W&M Raczek Sp.z o.o. Krzyszkowice 474 | 1 | 135 818 PLN | 135 818 PLN |
| Piekarnia Wojciech Kopacz Nowe Brzesko | 1 | 20 576 PLN | 20 576 PLN |
| Jan Filip - PIEKARNIA Korzenna | 1 | - | - |
| Janem Filipem (Filip) prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą Jan Filip-PIEKARNIA Łęka | 1 | 153 767 PLN | 153 767 PLN |
| HURTOWNIA Spożywczo – Przemysłowa Janusz Cerek Miechów | 1 | 54 533 PLN | 49 575 PLN |
| PIEKARNIA NA OGRODOWEJ Aleksander Gładysz Miechów | 1 | 41 820 PLN | 38 018 PLN |
| HURTOWNIA WĘDLIN I DROBIU ROBERT BIERNAT Skawa | 1 | 73 986 PLN | 67 260 PLN |
| Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Bochnia | 1 | 50 116 PLN | 45 560 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
"Dostawa pieczywa i wyrobów piekarniczych do Zakładu Karnego w Nowym Sączu"
2026-07-29 09:12:54Z
"Dostawa pieczywa i wyrobów piekarniczych do Zakładu Karnego w Nowym Sączu"
2026-06-26 08:47:40Z
„Dostawa pieczywa dla punktów żywienia dla Uzdrowiska Krynica-Żegiestów S.A. ul. Nowotarskiego 9/4; 33-380 Krynica -Zdrój”
2026-06-18 06:09:42Z
Dostawa pieczywa do Zakładu Karnego w Tarnowie oraz Oddziału Zewnętrznego w Tarnowie-Mościcach - II półrocze 2026
2026-05-26 08:04:33Z
Dostawa pieczywa do Zakładu Karnego w Tarnowie oraz Oddziału Zewnętrznego w Tarnowie-Mościcach - II półrocze 2026
2026-05-26 08:04:33Z
„Dostawa pieczywa dla punktów żywienia dla Uzdrowiska Krynica-Żegiestów S.A. ul. Nowotarskiego 9/4; 33-380 Krynica -Zdrój”
2026-05-25 08:43:11Z
„Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych do Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Nowym Brzesku w okresie od dnia podpisania umowy do 31.12.2026 r. z podziałem na zadania: (...)
2026-04-21 10:21:22Z
„Dostawa artykułów żywnościowych dla Domu Pomocy Społecznej w Mianocicach”
2026-03-26 13:32:37Z
„Dostawa artykułów żywnościowych dla Domu Pomocy Społecznej w Mianocicach”
2026-03-26 13:32:37Z
„Dostawa artykułów żywnościowych dla Domu Pomocy Społecznej w Mianocicach”
2026-03-26 13:32:37Z
Cała Polska — 138 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00419357 z dnia 2026-09-02 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa do MCO w Krakowie różnych produktów spożywczych (pieczywa, wyrobów piekarskich i ciastkarskich oraz chleba bezglutenowego)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351239953
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wielicka 267
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 30-663
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mco@mco.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mco.krakow.pl/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa do MCO w Krakowie różnych produktów spożywczych (pieczywa, wyrobów piekarskich i ciastkarskich oraz chleba bezglutenowego)
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-80befde4-3b15-4b68-b5d7-b6ce4b6d0870
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00419357
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00130564/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.9 Dostawa różnych produktów spożywczych (pieczywa, wyrobów piekarskich i ciastkarskich oraz chleba bezglutenowego)
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13674673.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1367467
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Informacja zawarta w Rozdziale X
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Informacja zawarta w Rozdziale II SWZ
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP 19/2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak
4.1.9.) Liczba części: 3
4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
Część 1
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia - w części - jest sukcesywna dostawa do Miejskiego Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie różnych produktów spożywczych (pieczywa)
4.2.6.) Główny kod CPV: 15811000-6 - Pieczywo
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak
4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:
Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy, na zasadach określonych w § 7 ust. 3 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 4 do SWZ.Prawo opcji może zostać wykorzystane w przypadku zakupu przez Zamawiającego towaru w ilości wskazanej w załączniku nr 1 do umowy przed upływem okresu, o którym mowa w § 8 ust. 1 wzoru umowy, oraz istnienia po stronie Zamawiającego zapotrzebowania na większą ilość tego towaru.
Maksymalna wartość zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji wyniesie nie więcej niż 25% wartości zamówienia podstawowego określonej w § 4 wzoru umowy. O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę na piśmie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Sposób oceny ofert został szczegółowo opisany w rozdziale XVI SWZ
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin przydatności do spożycia
4.3.6.) Waga: 30
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin płatności
4.3.6.) Waga: 10
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 2
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia - w części nr 2 - jest sukcesywna dostawa do Miejskiego Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie różnych produktów spożywczych (wyrobów piekarskich i ciastkarskich)
4.2.6.) Główny kod CPV: 15812000-3 - Wyroby ciastkarskie i ciasta
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak
4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:
Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy, na zasadach określonych w § 7 ust. 3 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 4 do SWZ.Prawo opcji może zostać wykorzystane w przypadku zakupu przez Zamawiającego towaru w ilości wskazanej w załączniku nr 1 do umowy przed upływem okresu, o którym mowa w § 8 ust. 1 wzoru umowy, oraz istnienia po stronie Zamawiającego zapotrzebowania na większą ilość tego towaru.
Maksymalna wartość zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji wyniesie nie więcej niż 25% wartości zamówienia podstawowego określonej w § 4 wzoru umowy. O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę na piśmie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Sposób oceny ofert został szczegółowo opisany w rozdziale XVI SWZ
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin dostawy
4.3.6.) Waga: 30
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin płatności
4.3.6.) Waga: 10
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 3
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia - w części nr 3 - jest sukcesywna dostawa do Miejskiego Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie różnych produktów spożywczych (chleba bezglutenowego)
4.2.6.) Główny kod CPV: 15811100-7 - Chleb
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak
4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:
Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy, na zasadach określonych w § 7 ust. 3 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 4 do SWZ.Prawo opcji może zostać wykorzystane w przypadku zakupu przez Zamawiającego towaru w ilości wskazanej w załączniku nr 1 do umowy przed upływem okresu, o którym mowa w § 8 ust. 1 wzoru umowy, oraz istnienia po stronie Zamawiającego zapotrzebowania na większą ilość tego towaru.
Maksymalna wartość zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji wyniesie nie więcej niż 25% wartości zamówienia podstawowego określonej w § 4 wzoru umowy. O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę na piśmie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Sposób oceny ofert został szczegółowo opisany w rozdziale XVI SWZ
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin przydatności do spożycia
4.3.6.) Waga: 30
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium: serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin płatności
4.3.6.) Waga: 10
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 7
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: (c.) Oświadczenie Wykonawcy, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, dotyczące braku podstaw wykluczenia z postępowania, zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ.
(d.) Dokumenty potwierdzające, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania (jeżeli dotyczy*), tj:
i) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru,
ii) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy, jeżeli przedmiotowe umocowanie nie wynika z dokumentów, wskazanych powyżej (Pełnomocnictwo powinno zostać złożone w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym, lub podpisem osobistym. Dopuszcza się również przedłożenie elektronicznej kopii dokumentu poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza, tj. podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby posiadającej uprawnienia notariusza.).
*Uwaga: Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w lit. d, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów w treści oferty.
Jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w lit. d, Zamawiający żąda od Wykonawcy dokumentów potwierdzających umocowanie do reprezentowania Wykonawcy
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Nie dotyczy
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnikiem konsorcjum jest Wykonawca (lider konsorcjum) lub upełnomocniona przez konsorcjantów osoba fizyczna lub osoba prawna. Pełnomocnik, o którym mowa, pozostaje w kontakcie z Zamawiającym. Wszelkie oświadczenia pełnomocnika Zamawiający uzna za wiążące dla wszystkich Wykonawców składających ofertę wspólną. Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale X ust. 1 lit. c SWZ (aktualne na dzień składania ofert zgodnie
z załącznikiem nr 3 do SWZ), składa każdy z Wykonawców.
3. Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak Wykonawcy składający ofertę wspólną
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Został wskazany w par. 7 wzoru umowy (załącznik nr 4 do SWZ)7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma zakupowa Open Nexus
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 10:30
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
Brak informacji dodatkowychInformacje kluczowe
- Data publikacji
- 02.09.2026
- Termin składania ofert
- 10.09.2026 08:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.12
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
4 miesiące