Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 266 216 PLN

Dostawa jednego fabrycznie nowego (rok produkcji 2026) samochodu osobowego typu Furgon/Van/Minivan do Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00334516

Numer referencyjny: ZKM/ZP/09/2026

Zamawiający

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni

Zakręt do Oksywia 10

81-244 Gdynia, Pomorskie

NIP: 5861051214

REGON: 190606287

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa do siedziby Zamawiającego jednego fabrycznie nowego (rok produkcji 2026) samochodu osobowego typu Furgon/Van/Minivan do przewozu Kontrolerów Biletów Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni. 2. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia określony został w Załączniku nr 1 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Zużycie energii (w Mj/km) 10%
Emisja dwutlenku węgla CO2 (w g/km) 10%
Emisja zanieczyszczeń: tlenków azotu, cząstek stałych oraz węglowodorów (w g/km) 10%
Dodatkowa gwarancja na silnik 10%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Auto Idea Sp. z o.o. Białystok 5422575613

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Auto Idea Sp. z o.o. (Białystok) Umowa podpisana 266 216 PLN 266 216 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Pomorskie — na podstawie 52 rozstrzygniętych przetargów (CPV 34110000-1 - Samochody osobowe)

Najniższa cena

41 328 PLN

Średnia cena

273 213 PLN

Najwyższa cena

700 731 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
MGT M. Tataj, A. DYMEK Sp.j. Łowicz 2 171 500 PLN 171 500 PLN
Folwark Samochodowy Sp. z o.o. Kielce 2 84 255 PLN 84 255 PLN
GEZET sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gorzów Wielkopolski 2 - -
Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe "HADM" Mieczysław Gramatowski Starogard Gdański 2 224 700 PLN 224 700 PLN
DG GEZET Gorzów Wielkopolski 2 - -
ITS System Sp. z o.o. Siechnice 2 232 345 PLN 232 345 PLN
Euro-Car Sp. z o.o. Gdynia 2 222 999 PLN 222 999 PLN
"CARRARA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Lublin 2 - -
Carter Sp. z o.o. Gdańsk 1 - -
LIONCARS FLEET Sp. z o.o. Wrocław 1 398 033 PLN 398 033 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Dostawa samochodu dziewięcioosobowego na potrzeby Domu Dziennego Pobytu „Radosna przystań” w Sierakowicach

GEZET sp. z o.o. Spółka Komandytowa -

2026-09-01 09:52:29Z

Dostawa jednego fabrycznie nowego (rok produkcji 2026) samochodu osobowego typu Furgon/Van/Minivan do Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni

Auto Idea Sp. z o.o. 266 216 PLN

2026-08-30 17:51:02Z

Zakup fabrycznie nowego pojazdu – samochodu osobowego

Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe "HADM" Mieczysław Gramatowski -

2026-08-03 12:15:24Z

SR.272.d.09.2026.MD Dostawa wyposażenia w ramach realizacji projektu: „Nowoczesna Szkoła – gwarantem sukcesu”

MISKAR SP. Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 41 328 PLN

2026-07-29 07:35:14Z

Dostawa - zakup samochodu osobowego

PHU HADM, MIECZYSŁAW GRAMATOWSKI, 238 000 PLN

2026-07-28 07:01:09Z

Dostawa 1 szt. osobowego samochodu operacyjnego dla MSPiR typu limuzyna z napędęm 4x4

Plichta Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa 249 500 PLN

2026-07-24 09:12:45Z

Dostawa samochodu osobowo-dostawczego typu minibus (VAN) dla potrzeb transportu operacyjnego MSPiR w Gdyni

Euro-Car Sp. z o.o. -

2026-07-23 11:43:59Z

Dostawa samochodu osobowego typu SUV na potrzeby OT KOWR w Pruszczu Gdańskim

MGT M. Tataj, A. DYMEK Sp.j. -

2026-07-22 12:02:34Z

Najem samochodów klasy B i C na potrzeby ZDiZ w Gdyni

BLUE WAVE SP Z.O.O -

2026-07-20 11:12:54Z

Dostawa fabrycznie nowego samochodu terenowego typu Pick-up - II postępowanie

GBG Gołębiewski Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Sp. K. 232 140 PLN

2026-07-09 09:50:32Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 41 328 PLN Średnia: 247 059 PLN Max: 667 350 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa jednego fabrycznie nowego (rok produkcji 2026) samochodu osobowego typu Furgon/Van/Minivan do Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 190606287

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zakręt do Oksywia 10

1.5.2.) Miejscowość: Gdynia

1.5.3.) Kod pocztowy: 81-244

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zkm@zkmgdynia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zkmgdynia.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa jednego fabrycznie nowego (rok produkcji 2026) samochodu osobowego typu Furgon/Van/Minivan do Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cc5b84be-2b8d-4d48-a7c3-c385c39beb71

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00334516

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00097685/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Dostawa samochodu osobowego dla kontrolerów biletów

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zkmgdynia.ezamawiajacy.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://zkmgdynia.ezamawiajacy.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, z uwzględnieniem wymogów ustanowionych w Specyfikacji.
2. W Postępowaniu środkiem komunikacji elektronicznej, o którym mowa w ust. 1 powyżej, jest Platforma zakupowa tj. kafelek
„Wiadomości” kierujący do modułu korespondencji.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Określony w Rozdziale XXIV SWZ

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Określony w Rozdziale XXIV SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZKM/ZP/09/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa do siedziby Zamawiającego jednego fabrycznie nowego (rok produkcji 2026) samochodu osobowego typu Furgon/Van/Minivan do przewozu Kontrolerów Biletów Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni.
2. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia określony został w Załączniku nr 1 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-10-30

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.) Nazwa kryterium: Zużycie energii (w Mj/km)

4.3.6.) Waga: 10

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

aspekty środowiskowe, w tym efektywność energetyczna przedmiotu zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: Emisja dwutlenku węgla CO2 (w g/km)

4.3.6.) Waga: 10

Kryterium 4

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

aspekty środowiskowe, w tym efektywność energetyczna przedmiotu zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: Emisja zanieczyszczeń: tlenków azotu, cząstek stałych oraz węglowodorów (w g/km)

4.3.6.) Waga: 10

Kryterium 5

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Dodatkowa gwarancja na silnik

4.3.6.) Waga: 10

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Tak

4.3.11.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub innowacyjnych, etykiet lub rachunku kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryteriów oceny ofert:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. Wykonawca jest zobowiązany wykazać się należytym wykonaniem w okresie ostatnich 3 (słownie: trzech) lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie co najmniej 1 (słownie: jednej) dostawy co najmniej 1 (słownie: jednego) samochodu osobowego o nadwoziu pięciodrzwiowym na kwotę minimum 50 000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych) brutto.
2. Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę co najmniej, 50 000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych).

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1) Odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 Ustawy.
2) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 594), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (zgodnie z treścią Załącznika nr 4 do SWZ).

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, spełniających łącznie warunek określony w Rozdziale VII.1.2. lit a) SWZ (zgodnie z treścią Załącznika nr 5 do SWZ).
2) Dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia ze wskazaniem sumy gwarancyjnej tego ubezpieczenia.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

1) wypełniony wykaz zestawienia warunków oraz granicznych parametrów techniczno-użytkowych pojazdu będącego przedmiotem zamówienia (Załącznik nr 6 do SWZ).

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

1) wypełniony wykaz zestawienia warunków oraz granicznych parametrów techniczno-użytkowych pojazdu będącego przedmiotem zamówienia (Załącznik nr 6 do SWZ).

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie przedmiotowego Zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy
ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania w Postępowaniu albo do reprezentowania w Postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie Zamówienia. W przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie Zamówienia, do oferty należy dołączyć dokument ustanawiający pełnomocnika do reprezentowania ich w Postępowaniu o udzielenie Zamówienia albo do reprezentowania w Postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie Zamówienia.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

§15 Projekowanych postawnowień umowy

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-20 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://zkmgdynia.ezamawiajacy.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-20 10:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-18

2026-07-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
10.07.2026
Termin składania ofert
20.07.2026 08:00
Wartość umowy
266 216 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 34110000-1 - Samochody osobowe
34110000-1 (Samochody osobowe)

Okres realizacji

do 2026-10-30