Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Najem samochodów klasy B i C na potrzeby ZDiZ w Gdyni
Zamawiający
Zarząd Dróg Miejskich
Gdynia, Pomorskie
NIP: 5862312326
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| BLUE WAVE SP Z.O.O | Gdynia | 5862347336 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | BLUE WAVE SP Z.O.O (Gdynia) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Pomorskie — na podstawie 50 rozstrzygniętych przetargów (CPV 34110000-1)
Najniższa cena
41 328 PLN
Średnia cena
273 213 PLN
Najwyższa cena
700 731 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| MGT M. Tataj, A. DYMEK Sp.j. Łowicz | 2 | 171 500 PLN | 171 500 PLN |
| Folwark Samochodowy Sp. z o.o. Kielce | 2 | 84 255 PLN | 84 255 PLN |
| Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe "HADM" Mieczysław Gramatowski Starogard Gdański | 2 | 224 700 PLN | 224 700 PLN |
| DG GEZET Gorzów Wielkopolski | 2 | - | - |
| ITS System Sp. z o.o. Siechnice | 2 | 232 345 PLN | 232 345 PLN |
| Euro-Car Sp. z o.o. Gdynia | 2 | 222 999 PLN | 222 999 PLN |
| "CARRARA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Lublin | 2 | - | - |
| Carter Sp. z o.o. Gdańsk | 1 | - | - |
| LIONCARS FLEET Sp. z o.o. Wrocław | 1 | 398 033 PLN | 398 033 PLN |
| PHU HADM, MIECZYSŁAW GRAMATOWSKI, STAROGARD GDAŃSKI | 1 | 238 000 PLN | 238 000 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dostawa jednego fabrycznie nowego (rok produkcji 2026) samochodu osobowego typu Furgon/Van/Minivan do Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni
2026-08-30 17:51:02Z
Zakup fabrycznie nowego pojazdu – samochodu osobowego
2026-08-03 12:15:24Z
SR.272.d.09.2026.MD Dostawa wyposażenia w ramach realizacji projektu: „Nowoczesna Szkoła – gwarantem sukcesu”
2026-07-29 07:35:14Z
Dostawa - zakup samochodu osobowego
2026-07-28 07:01:09Z
Dostawa 1 szt. osobowego samochodu operacyjnego dla MSPiR typu limuzyna z napędęm 4x4
2026-07-24 09:12:45Z
Dostawa samochodu osobowo-dostawczego typu minibus (VAN) dla potrzeb transportu operacyjnego MSPiR w Gdyni
2026-07-23 11:43:59Z
Dostawa samochodu osobowego typu SUV na potrzeby OT KOWR w Pruszczu Gdańskim
2026-07-22 12:02:34Z
Najem samochodów klasy B i C na potrzeby ZDiZ w Gdyni
2026-07-20 11:12:54Z
Dostawa fabrycznie nowego samochodu terenowego typu Pick-up - II postępowanie
2026-07-09 09:50:32Z
Wynajem samochodów osobowych na potrzeby Zarządu Dróg Miejskich w Gdyni.
2026-07-01 13:12:26Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00351406 z dnia 2026-07-20 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Najem samochodów klasy B i C na potrzeby ZDiZ w Gdyni
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miejskich
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675557
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: 10 Lutego 24
1.4.2.) Miejscowość: Gdynia
1.4.3.) Kod pocztowy: 81-364
1.4.4.) Województwo: pomorskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.4.7.) Numer telefonu: (58) 761 20 00, (58) 761 20 01
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdm-gdynia.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.zdm-gdynia.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-14070a66-e84f-11ee-9c02-ce2b643d361d
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00351406
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-07-20
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/BZP 00257298
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
Najem samochodów klasy B i C na potrzeby ZDiZ w Gdyni
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest najem samochodów klasy B i C na potrzeby ZDiZ w Gdyni wraz z usługą zarządzania flotą (tzn. bieżącą obsługą serwisową) oraz ubezpieczeniem samochodów, na okres 24 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru (tj. od dnia 01.07.2024 do dnia 30.06.2026), spełniających wymagania techniczne określone przez obowiązujące przepisy dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych, w tym warunki techniczne wynikające z ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2023 r. poz. 1047 ze zm.) oraz rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy, w tym posiadające homologację wystawioną zgodnie z rozdziałem 1a ustawy Prawo o ruchu drogowym. 2. Przedmiot zamówienia podzielono na:
1) zamówienie podstawowe – obejmujące najem: pięciu (5) samochodów osobowych SUV klasy B oraz jednego (1) samochodu osobowego klasy C typu kombi wraz z usługą zarządzania flotą (tzn. bieżącą obsługą serwisową) oraz ubezpieczeniem samochodów, o parametrach technicznych, nie gorszych niż parametry określone w załączniku 1a, 1b do SWZ, 2) zamówienie w ramach prawa opcji – obejmujące najem max trzech (3) samochodów osobowych (co do okresu i co do ilości), w tym dwóch (2) samochodów osobowych SUV klasy B oraz jednego (1) samochodu osobowego klasy C typu kombi wraz z usługą zarządzania flotą (tzn. bieżącą obsługą serwisową) oraz ubezpieczeniem samochodów, o parametrach technicznych, nie gorszych niż parametry określone w załączniku 1c, 1d do SWZ.
Zamawiający, wskazując w dokumentach zamówienia klasę samochodu odnosi się do klasyfikacji samochodów dostępnej na stronie internetowej Instytutu Badania Rynku Motoryzacyjnego SAMAR – 2022r. 3. W ramach miesięcznej stawki opłat za najem samochodu, Wykonawca zapewni Zamawiającemu następujący zakres usług: 1) finansowanie floty – w tym wykonanie czynności obejmujących m.in. rejestrację samochodu, przygotowanie samochodu do wydania, przekazanie samochodu i dokumentów Zamawiającemu, odbiór samochodu w siedzibie Zamawiającego;
2) ubezpieczenia i likwidację szkód: AC, OC, NNW, AS ze zniesionym udziałem własnym Zamawiającego w szkodach przez cały okres trwania umowy, zabezpieczenie pełnego postępowania przy likwidacji szkód, usługę Assistance – zakres terytorialny Polska i kraje UE. Zamawiający nie będzie ponosił kosztów napraw nie objętych polisą ubezpieczeniową. Samochody w okresie obowiązywania umowy objęte będą ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej (OC), auto-casco (AC+NWW) oraz Assistance, finansowanym przez Wykonawcę:
- Polisa AC obejmuje wszystkie przypadki, które mogą powodować obciążenie Zamawiającego z tytułu uszkodzenia pojazdu, 24 godzinne Assistance, zakres świadczeń obejmuje teren RP oraz kraje UE,
- Polisy NNW z minimalną kwotą ubezpieczenia na każdy samochód w wysokości 10.000,00 zł,
3) samochód zastępczy dostępny w ciągu 24 godzin od momentu zgłoszenia zapotrzebowania (na czas naprawy, przeglądu przedłużającego się ponad 10 godzin lub w przypadku likwidacji szkody ubezpieczeniowej), w dni robocze i wolne od pracy, bez ograniczeń czasowych, z gwarancją zapewnienia samochodu o porównywalnych lub wyższych parametrach - samochód zastępczy nie będzie starszy niż 2020 rok, o przebiegu nie większym niż 20 000 km, liczone od roku produkcji samochodu podlegającego zastępstwu, dostarczenie samochodu do miejsca wyznaczonego przez Zamawiającego. 4) obsługę serwisową – obejmującą naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne oraz blacharsko – lakiernicze, obowiązkowe przeglądy rejestracyjne, przeglądy okresowe wymagane przez producenta, zapewnienie co najmniej jednego serwisu naprawy samochodów / autoryzowanej stacji obsługi pojazdów w mieście siedziby Zamawiającego, zlokalizowanego w odległości do 20 km (w linii prostej) od siedziby Zamawiającego w Gdyni przy ul. 10 lutego 24.
5) serwis ogumienia – wymiana sezonowa opon przed każdym sezonem, składowanie opon nieużytkowanych, co najmniej jeden punkt serwisowy na terenie miasta Gdyni. Opony powinny zapewnić odpowiednio do klasy samochodu poziom standardu bezpieczeństwa. Opony powinny być wymieniane adekwatnie do zużycia, jednak nie rzadziej niż zaleca to producent ogumienia (tzw. wskaźnik zużycia). 6) usługę holowania samochodu. Holowanie pojazdu w razie wypadku lub awarii pojazdu w Polsce bez limitu kilometrów. 4. Na podstawie dotychczasowych doświadczeń Zamawiający informuje, że przewidywane średnie przebiegi roczne pojazdów wynoszą ok 13-15 tys. km. Samochody użytkowane będą na terenie Polski, głównie na terenie Gdyni i okolic. Podana wartość przebiegów ma charakter wyłącznie informacyjny i nie rodzi po stronie Zamawiającego żadnych zobowiązań w stosunku do Wykonawcy. 5. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych w niniejszej SWZ stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie wymagań minimalnych będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 Ustawy Pzp, jako niezgodnej z warunkami zamówienia. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji, stanowią:
a) Opis przedmiotu zamówienia (zamówienie podstawowe) – zał. 1a, 1b, b) Opis przedmiotu zamówienia (zamówienie – prawo opcji)– zał. 1c, 1d, c) Wzór umowy – zał. 6 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 50111000-6 - Zarządzanie flotą pojazdów; usługi konserwacyjne i naprawcze
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2024-04-12
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
24 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): BLUE WAVE SP Z.O.O
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5862347336
4.3.3.) Ulica: ul. Śląska 47
4.3.4.) Miejscowość: Gdynia
4.3.5.) Kod pocztowy: 81-310
4.3.6.) Województwo: pomorskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 519024,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2024/BZP 00346759/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-06-30
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 343176,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 20.07.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE