Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 192 401 PLN
Dostawa leków neurologicznych
Numer referencyjny: Szp.P.VI 11/26
Zamawiający
Szpital Powiatowy w Zambrowie Sp. z o. o.
Papieża Jana Pawła II 3
18-300 Zambrów, Podlaskie
NIP: 7231529454
REGON: 451153332
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Neuca S.A. | Toruń | 8790017162 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Neuca S.A. (Toruń) | Umowa podpisana | 192 401 PLN | 192 401 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Podlaskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne)
Najniższa cena
546 PLN
Średnia cena
139 814 PLN
Najwyższa cena
1 253 917 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Neuca S.A. Toruń | 7 | 48 270 PLN | 241 349 PLN |
| ,,Farmacol - Logistyka” Sp. z o. o Katowice | 4 | 80 376 PLN | 405 616 PLN |
| Urtica Sp. z o.o. Wrocław | 3 | 34 150 PLN | 102 450 PLN |
| Bialmed Sp. z o.o. Warszawa | 3 | 282 608 PLN | 847 825 PLN |
| SALUS INTERNATIONAL Sp. z o.o. Katowice | 3 | 92 139 PLN | 276 417 PLN |
| „ASCLEPIOS” Spółka Akcyjna Wrocław | 2 | 49 481 PLN | 86 404 PLN |
| Bialmed Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 23 529 PLN | 47 057 PLN |
| BIALMED Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 822 370 PLN | 1 644 740 PLN |
| Delfarma Sp. z o.o. Łódź | 2 | 11 627 PLN | 23 255 PLN |
| Bialmed sp. z o.o. Warszawa | 2 | 468 603 PLN | 937 206 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dostawa leków neurologicznych
2026-09-02 06:55:22Z
Dostawa leków
2026-08-18 12:25:47Z
81.D.DZP.261.15.2024 Dostawa produktów leczniczych, wyrobów medycznych i innych produktów
2026-08-10 10:35:34Z
Dostawa leków dla potrzeb Działu Farmacji Szpitala Ogólnego w Kolnie
2026-07-31 07:04:57Z
Dostawa leków dla potrzeb Działu Farmacji Szpitala Ogólnego w Kolnie
2026-07-31 07:04:57Z
Dostawa leków dla potrzeb Działu Farmacji Szpitala Ogólnego w Kolnie
2026-07-31 07:04:57Z
Dostawa leków dla potrzeb Działu Farmacji Szpitala Ogólnego w Kolnie
2026-07-31 07:04:57Z
Dostawa leków dla potrzeb Działu Farmacji Szpitala Ogólnego w Kolnie
2026-07-31 07:04:57Z
Dostawa leków na potrzeby SP ZOZ WSPR w Białymstoku
2026-07-31 04:38:49Z
Dostawa leków
2026-07-15 09:05:08Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00201668 z dnia 2026-04-16 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa leków neurologicznych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Powiatowy w Zambrowie Sp. z o. o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 451153332
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Papieża Jana Pawła II 3
1.5.2.) Miejscowość: Zambrów
1.5.3.) Kod pocztowy: 18-300
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: tbaczewski@szpitalzambrow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://szpitalzambrow.nowybip.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa leków neurologicznych
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-37745596-a381-4e3e-9f26-88ac03503fd3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00201668
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-04-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036042/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.10 Dostawa leków neurologicznych
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12955613.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1295561
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między zamawiającym a wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2020 r. poz. 344).
2. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje (nie będące ofertą), przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl/transakcja/1295561 i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”.
3. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego.
4. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany SWZ, zmiany terminu składania i otwarcia ofert, zamawiający będzie zamieszczał na https://platformazakupowa.pl/transakcja/1295561 (stronie prowadzonego postępowania). Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny wykonawca, będzie przekazywana za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego wykonawcy.
5. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje .
6. W korespondencji kierowanej do Zamawiającego Wykonawcy powinni posługiwać się znakiem sprawy przedmiotowego postępowania.
7. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ (proszę o przesyłanie zapytań w formie edytowalnej).
8. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do zamawiającego nie później niż na 4 dni przed upływem terminu składania ofert.
9. Jeżeli zamawiający nie udzieli wyjaśnień w terminie, o którym mowa w ust. 8, przedłuża termin składania ofert o czas niezbędny do zapoznania się wszystkich zainteresowanych wykonawców z wyjaśnieniami niezbędnymi do należytego przygotowania i złożenia ofert.
10. W przypadku gdy wniosek o wyjaśnienie treści SWZ nie wpłynął w terminie, o którym mowa w ust. 8, zamawiający nie ma obowiązku udzielania wyjaśnień SWZ oraz obowiązku przedłużenia terminu składania ofert.
11. Przedłużenie terminu składania ofert, o których mowa w ust. 9, nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SWZ.
12. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający udostępnia na stronie prowadzonego postępowania bez ujawniania źródła zapytania.
13. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020r. poz. 2452), określa niezbędne wymagania sprzętowo- aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:
a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: Szp.P.VI 11/26
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa leków według opisu przedmiotu zamówienia, w asortymencie i ilościach wykazanych szczegółowo na formularzu asortymentowo-cenowym - załącznik nr 3 SWZ
4.2.6.) Główny kod CPV: 33600000-6 - Produkty farmaceutyczne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-09-02
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 96
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin realizacji
4.3.6.) Waga: 4
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 57 oraz art. 112 ust. 2 ustawy, tj. dotyczące:1) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej:
a) aktualne zezwolenie na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001r Prawo farmaceutyczne – (Dz. U. z 2024r, poz. 686) lub inny dokument uprawniający Wykonawcę do obrotu i sprzedaży produktów leczniczych,
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Aktualne zezwolenie na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001r Prawo farmaceutyczne – (Dz. U. z 2024r, poz. 686) lub inny dokument uprawniający Wykonawcę do obrotu i sprzedaży produktów leczniczych,
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy określone są w projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 1 SWZ.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-04-24 11:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1295561
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-04-24 11:05
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-05-23
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 16.04.2026
- Termin składania ofert
- 24.04.2026 09:00
- Wartość umowy
- 192 401 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.4
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2026-09-02