Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 37 686 PLN

Dostawa materiałów eksploatacyjnych do sterylizatorów parowych Sterivap

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00368318

Numer referencyjny: DZP/TP/73/2026

Zamawiający

Szpital Powiatowy w Zawierciu

Miodowa 14

42-400 Zawiercie, Śląskie

NIP: 6491918293

REGON: 276271110

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa materiałów eksploatacyjnych do sterylizatorów parowych Sterivap, zgodnie z zapisami zawartymi w formularzu asortymentowo cenowym – załącznik nr 2 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Termin dostawy 20%
Termin wymiany towaru na wolny od wad 20%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
MMM Muenchener Medizin Mechanik Polska Sp. z o.o. Warszawa NIP 5252239631

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 MMM Muenchener Medizin Mechanik Polska Sp. z o.o. (Warszawa) Umowa podpisana 37 686 PLN 37 686 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 33140000-3 - Materiały medyczne)

Najniższa cena

1 525 PLN

Średnia cena

66 379 PLN

Najwyższa cena

465 715 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Dutchmed PL Sp. z o.o. Bydgoszcz 3 100 421 PLN 52 428 PLN
ANMAR Spółka z o. o. Tychy 3 99 773 PLN 299 320 PLN
Anmar Sp. z o.o. Tychy 2 61 830 PLN 123 660 PLN
SINMED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Przyszowice 2 18 909 PLN 37 818 PLN
MAR FOUR SIEKIERSKA, TITIENKO S.C. Konstantynów Łódzki 2 52 996 PLN 105 992 PLN
MEDICAVERA Sp. z o.o. Dahlhausen Group Szczecin 1 14 331 PLN 27 687 PLN
MMM Muenchener Medizin Mechanik Polska Sp. z o.o. Warszawa 1 37 686 PLN 37 686 PLN
Falco Medic Jerzy Kudrycki Białystok 1 8 942 PLN 8 942 PLN
HURTOWNIA FARMACEUTYCZNA MEDIFARM SPÓŁKA Z OGRANICZONA ODPOWIEDZIALNOSCIA Tychy 1 168 033 PLN -
ANMAR Sp. z o.o. Tychy 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 583 PLN Średnia: 65 878 PLN Max: 491 456 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa materiałów eksploatacyjnych do sterylizatorów parowych Sterivap

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szpital Powiatowy w Zawierciu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276271110

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Miodowa 14

1.5.2.) Miejscowość: Zawiercie

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@szpitalzawiercie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.szpitalzawiercie.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa materiałów eksploatacyjnych do sterylizatorów parowych Sterivap

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f16ce55a-c362-475c-b798-29b881b67389

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00368318

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-29

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00048883/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.6 Różne urządzenia i produkty medyczne

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1351365

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a
Wykonawcami odbywa się przy użyciu strony internetowej prowadzonego postępowania, tj. platformę zakupową: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1351365

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Regulaminie Internetowej Platformy zakupowej platformazakupowa.pl Open
Nexus Sp. z o.o. ((https://platformazakupowa.pl/strona/1-regulamin)

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DZP/TP/73/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa materiałów eksploatacyjnych do sterylizatorów parowych Sterivap, zgodnie z zapisami zawartymi w formularzu asortymentowo cenowym – załącznik nr 2 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 33140000-3 - Materiały medyczne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zgodnie z częścią XV SWZ

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin dostawy

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin wymiany towaru na wolny od wad

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z zapisami paragrafu 9 PPU - załącznik nr 4 do SWZ PPU

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-06 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1351365

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-06 09:30

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-07-29 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
29.07.2026
Termin składania ofert
06.08.2026 07:00
Wartość umowy
37 686 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.12
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 33140000-3 - Materiały medyczne
33140000-3 (Materiały medyczne)

Okres realizacji

12 miesiące