Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 11.09.2026 07:00 (5 dni)

Dostawa odczynników, materiałów zużywalnych, kalibratorów i kontroli wraz z dzierżawą hybrydowego analizatora

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00420967

Numer referencyjny: 21/ZP/TP/2026

Zamawiający

SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI W KATOWICACH IM.SIERŻANTA GRZEGORZA ZAŁOGI

ul. Wita Stwosza 39-41

40-042 Katowice, Śląskie

NIP: 6342309181

REGON: 271241038

Opis przedmiotu zamówienia

5.1. Dostawa odczynników, materiałów zużywalnych, kalibratorów i kontroli wraz z dzierżawą hybrydowego analizatora do oceny właściwości fizykochemicznych i oceny elementów upostaciowanych moczu wraz z czytnikiem typu backup 5.2. CPV: 33696500-0 Odczynniki laboratoryjne 5.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: 5.3.1. Opis przedmiotu zamówienia - formularz asortymentowo – cenowy – załącznik nr 1 do SWZ 5.3.2. Projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 2 do SWZ 5.4. Formularz asortymentowo – cenowy stanowi treść oferty i nie podlega uzupełnieniu. Niezłożenie formularza asortymentowo - cenowego wywiedzie negatywne skutki dla Wykonawcy w postaci odrzucenia oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 5.5. Opis przedmiotu zamówienia oraz projektowane postanowienia umowy należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania Wykonawców. Pozostałe informacje zostały zawarte w Rozdziale 5 SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Jakość 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Śląskie — na podstawie 176 rozstrzygniętych przetargów (CPV 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne)

Najniższa cena

232 PLN

Średnia cena

71 036 PLN

Najwyższa cena

695 582 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
ARGENTA Sp. z o.o. Poznań 7 5 544 PLN 38 805 PLN
Alpha Diagnostics Sp. z o.o. Warszawa 5 9 947 PLN 47 699 PLN
Grifols Polska Sp. z o.o. Warszawa 4 622 091 PLN 1 244 182 PLN
Graso ZS sp. z o.o. Starogard Gdański 3 6 618 PLN 19 855 PLN
Euroimmun Polska Sp. z o.o. Wrocław 3 211 208 PLN 422 416 PLN
BioMaxima S.A. Lublin 3 15 371 PLN 46 114 PLN
MEDAN ANDRZEJ HĘDRZAK GLIWICE 3 2 024 PLN 6 071 PLN
BIOLIM Paulina Lemańczyk Gdynia 3 25 154 PLN 141 187 PLN
BioMaxima S.A. Lublin 3 28 226 PLN 84 677 PLN
Siemens Healthcare Sp. z o.o. Warszawa 2 470 087 PLN 470 087 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

DOSTAWA PRZECIWCIAŁ I ODCZYNNIKÓW DO IMMUNOFENOTYPIZACJI ORAZ MONITOROWANIA CHOROBY RESZTKOWEJ

Becton Dickinson Polska Sp. z o.o. 354 039 PLN

2026-08-31 05:42:33Z

DOSTAWA ODCZYNNIKÓW WRAZ Z DZIERŻAWĄ ANALIZATORA DO MONITOROWANIA STĘŻENIA LEKÓW

Siemens Healthcare Sp. z o.o. -

2026-08-20 10:13:52Z

Dostawa odczynników i materiałów zużywalnych do analizatora ABL 90 Flex firmy Radiometer.

Radiometer Sp. z o.o. -

2026-08-20 08:11:40Z

Dostawa odczynników do wykonywania badań immunochemicznych

bioMérieux Polska Sp. z o.o. 114 534 PLN

2026-08-19 06:56:00Z

Dostawa odczynników do wykonywania badań immunochemicznych

Abbott Laboratories Poland Sp. z o.o. 199 127 PLN

2026-08-19 06:56:00Z

Dostawa odczynników biochemicznych wraz z dzierżawą analizatora do określania identyfikacji i lekowrażliwości drobnoustrojów wraz z panelami

Alpha Diagnostics Sp. z o.o. 9 310 PLN

2026-08-12 13:47:54Z

Dostawa odczynników biochemicznych wraz z dzierżawą analizatora do określania identyfikacji i lekowrażliwości drobnoustrojów wraz z panelami

Chemilab Bożena Gładysz Sprzedaż Odczynników i Produktów Chemicznych 9 439 PLN

2026-08-12 13:47:54Z

Dostawa odczynników biochemicznych wraz z dzierżawą analizatora do określania identyfikacji i lekowrażliwości drobnoustrojów wraz z panelami

Medlab-Products Sp z . o.o. ul. 6 958 PLN

2026-08-12 13:47:54Z

Dostawa odczynników biochemicznych wraz z dzierżawą analizatora do określania identyfikacji i lekowrażliwości drobnoustrojów wraz z panelami

„Bio-Ksel” Sp. z o.o. 17 429 PLN

2026-08-12 13:47:54Z

Dostawa odczynników biochemicznych wraz z dzierżawą analizatora do określania identyfikacji i lekowrażliwości drobnoustrojów wraz z panelami

Grażyna Konecka DIAG-MED w spadku, 31 289 PLN

2026-08-12 13:47:54Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 421 PLN Średnia: 116 274 PLN Max: 846 968 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa odczynników, materiałów zużywalnych, kalibratorów i kontroli wraz z dzierżawą hybrydowego analizatora

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SAMODZIELNY PUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI W KATOWICACH IM.SIERŻANTA GRZEGORZA ZAŁOGI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271241038

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wita Stwosza 39-41

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-042

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@zozmswia.katowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zozmswia.katowice.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa odczynników, materiałów zużywalnych, kalibratorów i kontroli wraz z dzierżawą hybrydowego analizatora

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-94d97ff5-412d-499f-bc3a-c4bc2f004398

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00420967

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00108351/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 DOSTAWA ODCZYNNIKÓW WRAZ Z DZIERŻAWĄ AUTOMATYCZNEGO SYSTEMU DO ANALIZY MOCZU NA OKRES 36 MIESIĘCY

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368582

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368582

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 roku w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy.
11.6. Formaty plików wykorzystywanych przez wykonawców powinny być zgodne z “OBWIESZCZENIEM PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 9 listopada 2017 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych”.
11.7. W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów: .zip, .7Z.
11.8. Wśród formatów powszechnych a nie występujących w rozporządzeniu występuje: „rar”. Dokumenty złożone za pomocą tego formatu zostaną uznane za złożone prawidłowo.
11.9. Instrukcja dla wykonawców dotycząca korzystania z Platformy Zakupowej . Pozostałe informacje zostały zawarte w Rozdziale 11 SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Stosownie do art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04 maja 2016 r., str. 1 – dalej „RODO”). Zamawiający informuje, iż administratorem danych osobowych jest Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji im. Grzegorza Załogi w Katowicach, 40-042 Katowice, ul. Wita Stwosza 39-41;
Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - e-mail: iodo@zozmswia.katowice.pl;
Pozostałe informacje zostały zawarte w Rozdziale 20 SWZ.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Stosownie do art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04 maja 2016 r., str. 1 – dalej „RODO”). Zamawiający informuje, iż administratorem danych osobowych jest Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji im. Grzegorza Załogi w Katowicach, 40-042 Katowice, ul. Wita Stwosza 39-41;
Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych - e-mail: iodo@zozmswia.katowice.pl;
Pozostałe informacje zostały zawarte w Rozdziale 20 SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 21/ZP/TP/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

5.1. Dostawa odczynników, materiałów zużywalnych, kalibratorów i kontroli wraz z dzierżawą hybrydowego analizatora do oceny właściwości fizykochemicznych i oceny elementów upostaciowanych moczu wraz z czytnikiem typu backup
5.2. CPV: 33696500-0 Odczynniki laboratoryjne
5.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają:
5.3.1. Opis przedmiotu zamówienia - formularz asortymentowo – cenowy – załącznik nr 1 do SWZ
5.3.2. Projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 2 do SWZ
5.4. Formularz asortymentowo – cenowy stanowi treść oferty i nie podlega uzupełnieniu. Niezłożenie formularza asortymentowo - cenowego wywiedzie negatywne skutki dla Wykonawcy w postaci odrzucenia oferty na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
5.5. Opis przedmiotu zamówienia oraz projektowane postanowienia umowy należy odczytywać wraz
z ewentualnymi zmianami treści SWZ, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania Wykonawców.
Pozostałe informacje zostały zawarte w Rozdziale 5 SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Przy wyborze najkorzystniejszej oferty zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami i odpowiadającymi im znaczeniami oraz w następujący sposób będzie oceniał spełnienie kryteriów:

1. CENA - 60% - 60 pkt
2. Jakość - 40% - 40 pkt

CENA
Sposób obliczenia punktów badanej oferty
PC=Cmin/Cof x 60
PC – liczba punktów za kryterium ceny
Cmin – cena najniższa spośród ocenianych ofert
Cof – cena ocenianej oferty
Maksymalna liczba punktów przyznana w kryterium cena wynosi 60 pkt

JAKOŚĆ
Zamawiający wymaga spełnienia minimalnych wymagań określonych w SWZ. Dodatkowe małe punkty za niżej wymienione parametry zostaną przyznane na podstawie oświadczenia złożonego w formularzu stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ – formularz asortymentowo – cenowy. W przypadku braku potwierdzenia parametrów dodatkowo punktowanych lub niewypełnienia wymagań dodatkowo punktowanych zamawiający nie przyzna dodatkowych punktów.

Podajnik testów paskowych z możliwością ciągłego uzupełniania, bez konieczności zatrzymywania analizatora.
Tak – 25 pkt
Nie – 0 pkt
Wyświetlanie alarmów o hematurii i infekcji dróg moczowych
Tak– 25 pkt.
Nie- 0 pkt.
Możliwość oznaczenia osmolalności moczu jako dodatkowego parametru diagnostycznego.
Tak – 50 pkt
Nie – 0 pkt

PJ-Jof/Jmax x 40

Jof – suma małych punktów przyznana za jakość w ocenianej ofercie
Jmax – suma małych punktów przyznana za jakość w najwyżej ocenionej ofercie
PJ – liczba punktów za kryterium jakość

Brak dołączenia do oferty dokumentów potwierdzających dodatkowo oceniane parametry będzie skutkowało brakiem przyznania dodatkowych punktów.

Maksymalna ilość punktów przyznana w kryterium jakość PJ wynosi 40 pkt

Łączna liczba punktów (Pof) = liczba punktów za kryterium ceny (PC maks. 60) + liczba punktów za kryterium jakość (PJ maks. 40)
Pof=PC + PJ

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Jakość

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 10.1. Do oferty każdy wykonawca musi dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie potwierdzające, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu – załącznik nr 4 do SWZ
10.2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców oświadczenie, o którym mowa w pkt 10.1 SWZ składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to ma potwierdzać spełnianie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia.
10.3. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu - w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, składa także oświadczenie, o którym mowa w pkt 10.1 SWZ dotyczące tych podmiotów.
10.4. Zgodnie z art. 274 ust. 1 Pzp Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych:
10.4.1. oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy – załącznik nr 6 do SWZ
10.5. Wykonawca może, zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych, posłużyć się certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w ustawie z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych (Dz. U. z 2025 r. poz. 1235), w zakresie objętym certyfikacją. W zakresie nieobjętym certyfikatem wykonawca składa wymagane podmiotowe środki dowodowe.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający wymaga złożenia do oferty, zgodnie z art. 107 ust. 1 następujących przedmiotowych środków dowodowych:
6.1. Oświadczenie o dopuszczeniu do obrotu i posiadanych dokumentach - Załącznik nr 7 do SWZ
6.2. Oryginalne: foldery, katalogi w języku polskim potwierdzające wymagane w opisie przedmiotu zamówienia parametry dla automatycznego systemu analitycznego do badania ogólnego moczu i elementów upostaciowanych moczu. Z dołączonego folderu/katalogu musi jednoznacznie wynikać, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymogi określone w SWZ. Jeżeli przedstawiony dokument nie zawiera wszystkich informacji potwierdzających wszystkie wymagane parametry, Zamawiający żąda dołączenia do oferty oświadczenia producenta lub jego autoryzowanego przedstawiciela potwierdzającego wymagane parametry. Zamawiający dopuszcza możliwość potwierdzenia parametrów w innych dokumentach niż dokumentacja foldery, katalogi natomiast nie zezwala na samodzielne dopisywanie w ich treści informacji, których wcześniej nie posiadały. Zamawiający wymaga zatem oryginalnych ulotek sporządzonych przez producenta albo jego autoryzowanego przedstawiciela.
W przypadku niezłożenia przedmiotowych środków dowodowych lub złożenia niekompletnych przedmiotowych środków dowodowych Wykonawca zostanie wezwany do ich złożenia lub uzupełnienia zgodnie z art. 107 ust 2 ustawy Pzp chyba, że przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu kryteriów oceny oferty.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak

5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:

6.1. Oświadczenie o dopuszczeniu do obrotu i posiadanych dokumentach - Załącznik nr 7 do SWZ
6.2. Oryginalne: foldery, katalogi w języku polskim potwierdzające wymagane w opisie przedmiotu zamówienia parametry dla automatycznego systemu analitycznego do badania ogólnego moczu i elementów upostaciowanych moczu. Z dołączonego folderu/katalogu musi jednoznacznie wynikać, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymogi określone w SWZ. Jeżeli przedstawiony dokument nie zawiera wszystkich informacji potwierdzających wszystkie wymagane parametry, Zamawiający żąda dołączenia do oferty oświadczenia producenta lub jego autoryzowanego przedstawiciela potwierdzającego wymagane parametry. Zamawiający dopuszcza możliwość potwierdzenia parametrów w innych dokumentach niż dokumentacja foldery, katalogi natomiast nie zezwala na samodzielne dopisywanie w ich treści informacji, których wcześniej nie posiadały. Zamawiający wymaga zatem oryginalnych ulotek sporządzonych przez producenta albo jego autoryzowanego przedstawiciela.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

10.2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców oświadczenie, o którym mowa w pkt 10.1 SWZ składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to ma potwierdzać spełnianie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu, brak podstaw wykluczenia.
10.3. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu - w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, składa także oświadczenie, o którym mowa w pkt 10.1 SWZ dotyczące tych podmiotów.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zakres zmian umowy został określony w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-11 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368582

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-11 09:05

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-10

2026-09-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
03.09.2026
Termin składania ofert
11.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.12
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne
33696500-0 (Odczynniki laboratoryjne)

Okres realizacji

36 miesiące