Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 11.09.2026 07:00 (5 dni)

Dostawa oleju opałowego dla Ośrodka Reprezentacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00397614

Numer referencyjny: 5/INFR/TP/2026

Zamawiający

Ośrodek Reprezentacyjny Ministerstwa Obrony Narodowej

Grodziska 1

05-800 Nowa Wieś, Mazowieckie

NIP: 5340016936

REGON: 010427452

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju opałowego lekkiego L-1 do celów grzewczych zwanego dalej olejem opałowym, w łącznej ilości 156,00 m3, w tym: 100,00 m3 – zamówienie gwarantowane; 56,00 m3 – zamówienie opcjonalne. 2. Dostawa oleju opałowego odbywać się będzie w ilościach i terminach zawartych w Planie dostaw stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ. 3. Opis przedmiotu zamówienia określa także załącznik nr 7 do SWZ - Wzór umowy.

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 85 rozstrzygniętych przetargów (CPV 09135100-5 - Olej opałowy)

Najniższa cena

5 PLN

Średnia cena

303 724 PLN

Najwyższa cena

914 400 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
AUTOCENTRUM Paliwa Sp. z o.o. Sp. Komandytowa Płock 6 66 924 PLN 334 620 PLN
TERM-OIL Sp. z o.o. Radom 4 358 793 PLN 717 582 PLN
TRANSBIK Sp. z o.o. Sobienie Jeziory 3 340 513 PLN 340 513 PLN
Stacja Paliw Deptuła Sp. z o.o. Kadzidło 2 - -
TRANSBIK SP. Z O.O. Stary Zambrzyków 2 581 164 PLN 581 164 PLN
P.H.U. TRANS-OLL JAROSŁAW KWIATKOWSKI Felicjanów 2 172 446 PLN 172 446 PLN
EUROSPED Paliwa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Bytom 2 221 990 PLN 221 990 PLN
Benzol Sp. z o.o. Ostrołęka 2 233 975 PLN 233 975 PLN
'KOPER' SPÓŁKA JAWNA Pilaszków 1 - -
TERM-OIL SP. Z O. O. Radom 1 683 388 PLN -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Dostawa lekkiego oleju opałowego do placówek oświatowych na terenie Gminy Pionki 2026/2027

TERM-OIL SP. Z O. O. 683 388 PLN

2026-09-05 16:20:46Z

Dostawy oleju opałowego lekkiego dla Domu Pomocy Społecznej w Ołdakach w II półroczu roku 2026

Olkop Bis Sp. z o.o. 237 882 PLN

2026-08-26 11:26:59Z

Sukcesywna dostawa oleju opałowego do Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi w Dzierżeninie

ARAN Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa 271 154 PLN

2026-08-24 09:49:29Z

Dostawa oleju opałowego lekkiego

TRANSBIK Sp. Z O.O. 914 400 PLN

2026-08-19 09:21:38Z

Dostawa oleju opałowego lekkiego

ARAN Spółka Z O.O. Spółka Komandytowa 68 166 PLN

2026-08-19 09:21:38Z

Zakup oraz sukcesywna dostawa oleju opałowego do kotłowni Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o. o. w szpitalach w Zagórzu oraz w Otwocku.

TRANSBIK SP Z.O.O. -

2026-07-24 09:12:59Z

Dostawy oleju opałowego lekkiego dla Domu Pomocy Społecznej w Ołdakach w I półroczu roku 2026

OLKOP BIS Sp. z o.o. -

2026-07-23 11:24:43Z

Dostawa oleju opałowego lekkiego

Transbik Sp. zo.o. -

2026-07-21 12:28:21Z

Dostawa oleju opałowego do kotłowni w budynkach użyteczności publicznej na terenie gminy Gzy

TERM-OIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ -

2026-07-21 11:08:42Z

Zakup i dostawa oleju opałowego do celów grzewczych na potrzeby kompleksów administrowanych przez 26 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Zegrzu w szacunkowej ilości 25 tysięcy litrów

Eurodorex Czechowscy,Zglec Sp. Jawna 137 422 PLN

2026-07-17 05:42:46Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 5 PLN Średnia: 297 807 PLN Max: 1 003 926 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa oleju opałowego dla Ośrodka Reprezentacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Ośrodek Reprezentacyjny Ministerstwa Obrony Narodowej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 010427452

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Grodziska 1

1.5.2.) Miejscowość: Nowa Wieś

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-800

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.7.) Numer telefonu: 261892097

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ormon@ron.mil.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ormon.wp.mil.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający

Jednostka Wojskowa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Obrona

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa oleju opałowego dla Ośrodka Reprezentacyjnego Ministerstwa Obrony Narodowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-30d3a5c0-7961-44d0-bc64-861e9bc9295a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00397614

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00103476/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa oleju opałowego.

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

Postępowanie prowadzone jest za pośrednictwem platformazakupowa.pl (dalej jako „Platforma”) pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/ormon

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/ormon

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Sposób sporządzenia dokumentów
elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgody z wymaganiami określonymi w
rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz
wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie
zamówienia publicznego lub konkursu oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w
sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od
Wykonawcy. Ofertę, składa się w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej (podpisaną kwalifikowanym podpisem
elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym). Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem platformy zakupowej
pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/ormon.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Rozdział 23 SWZ - klauzula informacyjna dla uczestników postępowania o udzielenia zamówienia publicznego

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Rozdział 23 SWZ - klauzula informacyjna dla uczestników postępowania o udzielenia zamówienia publicznego

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 5/INFR/TP/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.5.) Wartość zamówienia: 775164,00 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oleju opałowego lekkiego L-1 do celów grzewczych zwanego dalej olejem opałowym, w łącznej ilości 156,00 m3, w tym:
100,00 m3 – zamówienie gwarantowane;
56,00 m3 – zamówienie opcjonalne.
2. Dostawa oleju opałowego odbywać się będzie w ilościach i terminach zawartych w Planie dostaw stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ.
3. Opis przedmiotu zamówienia określa także załącznik nr 7 do SWZ - Wzór umowy.

4.2.6.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

Zamawiający zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość zastosowania prawa opcji do 56,00% zamówienia gwarantowanego, co odpowiada 56,00 m3. Wykorzystanie prawa opcji uzależnione jest od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego oraz posiadania na ten cel środków finansowych. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako prawo opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Realizacja opcji może, ale nie musi nastąpić w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Brak realizacji zamówienia w tym zakresie nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego.

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2027-01-01 do 2027-12-31

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Przy ocenie ofert Zamawiający będzie kierował się kryteriami
przedstawionymi poniżej: Kryterium: „cena” /cena ofertowa brutto/ – znaczenie 100%.
Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska najwyższą liczbę punktów w powyższym kryterium spośród ofert nie
podlegających odrzuceniu.
W przypadku, gdy nie będzie możliwe dokonanie wyboru najkorzystniejszej oferty ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej
samej cenie, Zamawiający wezwie Wykonawców, którzy złożyli te oferty,
do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych zawierających nową cenę.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia, zgodnie z art. 112 ust. 1 ustawy, mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny;
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający uzna spełnienie tego warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że posiada obowiązującą koncesję na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie obrotu paliwami, zgodnie z art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. 2026 poz. 43, z późn. zm).
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej - Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny;
4) zdolności technicznej lub zawodowej - Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie żadnych wymagań, których spełnienie Wykonawca zobowiązany jest wykazać w sposób szczególny.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Zamawiający zgodnie z art. 274 ust. 1 ustawy przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 5 dni terminie, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych:
1) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do SWZ.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Zamawiający zgodnie z art. 274 ust. 1 ustawy przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 5 dni terminie, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych:
1) koncesji na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie obrotu paliwami, zgodnie z art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. 2026 poz. 43, z późn. zm).

Zgodnie z art. 124 ust. 2 ustawy, w postępowaniu o udzielenie zamówienia Wykonawca zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych może złożyć certyfikat potwierdzający udzielenie certyfikacji wykonawców zamówień publicznych odpowiednio w zakresie, o którym mowa w art. 3 ust. 2 pkt 1 lub 2 ustawy z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, jest spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje dostawy, do których realizacji te uprawnienia są wymagane.
W przypadku, o którym mowa w niniejszym punkcie, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zgodnie z art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w następującym zakresie i okolicznościach:
1. Zmiany producenta oleju, pod warunkiem zgody obu stron wyrażonej na piśmie pod rygorem nieważności takiej zmiany, w formie aneksu do umowy. Podstawą aneksu do umowy będzie wniosek WYKONAWCY, zaakceptowany przez ZAMAWIAJĄCEGO, określający przyczyny zmiany, który będzie załącznikiem do aneksu zmieniającego umowę.
2. W sytuacji gdy Wykonawcę, któremu Zamawiający udzielił zamówienia, ma zastąpić nowy Wykonawca w wyniku połączenia, podziału, przekształcenia, upadłości, restrukturyzacji lub nabycia dotychczasowego Wykonawcy lub jego przedsiębiorstwa, o ile nowy Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, nie zachodzą wobec niego podstawy wykluczenia oraz nie pociąga to za sobą innych istotnych zmian Umowy.
3. Zmiany rachunku bankowego Wykonawcy, na który Zamawiający będzie dokonywał zapłaty należności za dostarczony olej opałowy.
4. Zmiany wartości umowy w wyniku indeksacji cen jednostkowych netto wg zasad określonych w § 3 A - w wzorze umowy - załączniku nr 7 do SWZ.
5. Zmiany wartości umowy w przypadku, gdy nastąpi ustawowa zmiana stawki podatku VAT.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-11 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/ormon

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-11 09:15

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-08-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
19.08.2026
Termin składania ofert
11.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 09135100-5 - Olej opałowy
09135100-5 (Olej opałowy)

Okres realizacji

01.01.2027 - 31.12.2027