Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Zakup oraz sukcesywna dostawa oleju opałowego do kotłowni Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o. o. w szpitalach w Zagórzu oraz w Otwocku.
Numer referencyjny: 16/ZP/2026
Zamawiający
Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii Spółka z o.o.
Zagórze k/Warszawy
05-462 Wiązowna, Mazowieckie
NIP: 5322002036
REGON: 142011670
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| TRANSBIK SP Z.O.O. | Stary Zambrzyków | 5322073869 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | TRANSBIK SP Z.O.O. (Stary Zambrzyków) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 84 rozstrzygniętych przetargów (CPV 09135100-5 - Olej opałowy)
Najniższa cena
5 PLN
Średnia cena
291 069 PLN
Najwyższa cena
914 400 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| AUTOCENTRUM Paliwa Sp. z o.o. Sp. Komandytowa Płock | 6 | 66 924 PLN | 334 620 PLN |
| TERM-OIL Sp. z o.o. Radom | 4 | 358 793 PLN | 717 582 PLN |
| TRANSBIK Sp. z o.o. Sobienie Jeziory | 3 | 340 513 PLN | 340 513 PLN |
| Stacja Paliw Deptuła Sp. z o.o. Kadzidło | 2 | - | - |
| TRANSBIK SP. Z O.O. Stary Zambrzyków | 2 | 581 164 PLN | 581 164 PLN |
| P.H.U. TRANS-OLL JAROSŁAW KWIATKOWSKI Felicjanów | 2 | 172 446 PLN | 172 446 PLN |
| EUROSPED Paliwa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Bytom | 2 | 221 990 PLN | 221 990 PLN |
| Benzol Sp. z o.o. Ostrołęka | 2 | 233 975 PLN | 233 975 PLN |
| 'KOPER' SPÓŁKA JAWNA Pilaszków | 1 | - | - |
| TRANSBIK SP. Z O.O. Stary Zambrzyków | 1 | 414 756 PLN | 414 756 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dostawy oleju opałowego lekkiego dla Domu Pomocy Społecznej w Ołdakach w II półroczu roku 2026
2026-08-26 11:26:59Z
Sukcesywna dostawa oleju opałowego do Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi w Dzierżeninie
2026-08-24 09:49:29Z
Dostawa oleju opałowego lekkiego
2026-08-19 09:21:38Z
Dostawa oleju opałowego lekkiego
2026-08-19 09:21:38Z
Zakup oraz sukcesywna dostawa oleju opałowego do kotłowni Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o. o. w szpitalach w Zagórzu oraz w Otwocku.
2026-07-24 09:12:59Z
Dostawy oleju opałowego lekkiego dla Domu Pomocy Społecznej w Ołdakach w I półroczu roku 2026
2026-07-23 11:24:43Z
Dostawa oleju opałowego lekkiego
2026-07-21 12:28:21Z
Dostawa oleju opałowego do kotłowni w budynkach użyteczności publicznej na terenie gminy Gzy
2026-07-21 11:08:42Z
Zakup i dostawa oleju opałowego do celów grzewczych na potrzeby kompleksów administrowanych przez 26 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Zegrzu w szacunkowej ilości 25 tysięcy litrów
2026-07-17 05:42:46Z
Dostawa oleju opałowego lekkiego na I półrocze 2026r.
2026-07-14 11:28:15Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00305508 z dnia 2026-06-24 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Zakup oraz sukcesywna dostawa oleju opałowego do kotłowni Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o. o. w szpitalach w Zagórzu oraz w Otwocku.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Mazowieckie Centrum Neuropsychiatrii Spółka z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 142011670
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zagórze k/Warszawy
1.5.2.) Miejscowość: Wiązowna
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-462
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@centrumzagorze.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.centrumzagorze.pl/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
spółka z udziałem jednostki samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup oraz sukcesywna dostawa oleju opałowego do kotłowni Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii Sp. z o. o. w szpitalach w Zagórzu oraz w Otwocku.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ad1de582-522e-4f5b-b2ba-0257f22683b3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00305508
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/centrumzagorze3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia odbywa się przy użyciu
środków komunikacji elektronicznej, w języku polskim za pośrednictwem platformy zakupowej pod adresem
https://platformazakupowa.pl/pn/centrumzagorze, zwanej dalej Platformą.
9. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składania
wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu
platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem:
https://platformazakupowa.pl/strona/45- instrukcje
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Maksymalny rozmiar jednego pliku
przesyłanego za pośrednictwem dedykowanych formularzy do: złożenia, zmiany, wycofania oferty wynosi 150 MB natomiast przy
komunikacji wielkość pliku to maksymalnie 500 MB.
Formaty plików wykorzystywanych przez wykonawców powinny być zgodne z “OBWIESZCZENIEM PREZESA RADY MINISTRÓW
w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci
elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych”.
Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów:.pdf.doc .xls .jpg (.jpeg) ze szczególnym wskazaniem na pdf
W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów: .zip., 7Z
Wśród formatów powszechnych a NIE występujących w rozporządzeniu występują:
a) .rar
b) .gif
c) .bmp
d) .numbers
e) .pages.
Dokumenty złożone w takich plikach zostaną uznane za złożone
nieskutecznie.
Zamawiający zwraca uwagę na ograniczenia wielkości plików podpisywanych profilem zaufanym, który wynosi max 10MB, oraz na
ograniczenie wielkości plików podpisywanych w aplikacji eDoApp służącej do składania podpisu osobistego, który wynosi max 5MB.
Ze względu na niskie ryzyko naruszenia integralności pliku oraz łatwiejszą weryfikację podpisu, zamawiający zaleca, w miarę
możliwości, przekonwertowanie plików składających się na ofertę na format .pdf i opatrzenie ich podpisem kwalifikowanym PAdES.
Pliki w innych formatach niż PDF zaleca się opatrzyć zewnętrznym podpisem XAdES. Wykonawca powinien pamiętać, aby plik z
podpisem przekazywać łącznie z dokumentem podpisywanym.
Zamawiający zaleca aby w przypadku podpisywania pliku przez kilka osób, stosować podpisy tego samego rodzaju. Podpisywanie
różnymi rodzajami podpisów np. osobistym i kwalifikowanym może doprowadzić do problemów w weryfikacji plików.
Zamawiający zaleca, aby Wykonawca z odpowiednim wyprzedzeniem przetestował możliwość prawidłowego wykorzystania
wybranej metody podpisania plików oferty.
Zaleca się, aby komunikacja z wykonawcami odbywała się tylko na Platformie za pośrednictwem formularza “Wyślij wiadomość do
zamawiającego”, nie za pośrednictwem adresu email.
Osobą składającą ofertę powinna być osoba kontaktowa podawana w dokumentacji.
Ofertę należy przygotować z należytą starannością dla podmiotu ubiegającego się o udzielenie zamówienia publicznego i
zachowaniem odpowiedniego odstępu czasu do zakończenia przyjmowania ofert/wniosków. Sugerujemy złożenie oferty na 24
godziny przed terminem składania ofert/wniosków.
Podczas podpisywania plików zaleca się stosowanie algorytmu skrótu SHA2 zamiast SHA1.
Jeśli wykonawca pakuje dokumenty np. w plik ZIP zalecamy wcześniejsze podpisanie każdego ze skompresowanych plików.
Zamawiający rekomenduje wykorzystanie podpisu z kwalifikowanym znacznikiem czasu.
Zamawiający zaleca aby nie wprowadzać jakichkolwiek zmian w plikach po podpisaniu ich podpisem kwalifikowanym. Może to
skutkować naruszeniem integralności plików co równoważne będzie z koniecznością odrzucenia oferty w postępowaniu.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): rozdział XXI.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: 16/ZP/2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa lekkiego oleju opałowego do celów grzewczych i podgrzewania wody do kotłowni w:
a)
Szpital w Zagórzu, 05-462 Wiązowna – 2 kotłownie;
b)
Szpital w Otwocku, ul. Kochanowskiego 27/29 (wjazd od ul. Borowej) – 1 kotłowania;
Szacowana ilość oleju opałowego: 140 000 litrów.
2. Olej opałowy lekki musi spełniać następujące wymagania (gdziekolwiek wskazano normy dopuszcza się normy równoważne):
a) Wartość opałowa wg normy - min. 42,6 MJ/kg
b) Gęstość w 15°C wg normy - max 860 kg/m3
c) Zawartość siarki wg normy - max 0, % m/m10
d) Temperatura zapłonu wg normy - pow. 56 Cº
e) Temperatura płynięcia wg normy - max nie wyższa niż – 20 Cº
f) Zawartość wody wg normy- max 200 mg/kg
g) Pozostałość po spopieleniu wg normy - max 0,01% m/m
3. Maksymalny termin dostawy: 24 h od momentu zgłoszenia.
4. Rozliczenia będą następowały na podstawie dowodów dostawy.
5. Potwierdzenie dostawy: do każdej partii oleju Wykonawca dołączy dowód dostawy- dokument ten będzie podstawą wystawienia faktury.
6. Do dokumentu wskazanego w ust. 6 Wykonawca dołączy również numer referencyjny zgłoszenia SENT oraz numer klucza KR dotyczące realizowanej dostawy.
4.2.6.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak
4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:
Termin realizacji i wartość OPCJI: Dostawy objęte OPCJĄ będą wykonywane w terminie 3 miesięcy od dnia uruchomienia OPCJI lub do wykorzystania pełnej kwoty w wysokości 30% wartości zamówienia podstawowego w zależności, który z powyższych warunków zostanie spełniony jako pierwszy. Zamówienie opcjonalne musi być świadczone na takich samych warunkach umowy jak zamówienie podstawowe. Zamówienie opcjonalne obejmuje sukcesywną dostawę oleju opałowego w szacunkowej ilości maksymalnie do 40 000 litrów.4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu w zakresie określonym w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp, tj.: dotyczących:1)
zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa warunków w tym zakresie.
2)
uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
• wypis z KRS lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
3)
sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie określa warunków w tym zakresie.
4)
zdolności technicznej lub zawodowej:
Warunek ten Zamawiający uzna za spełniony, jeżeli Wykonawca składający ofertę wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej 3 umów polegających na sukcesywnym dostawie oleju opałowego przez okres co najmniej 12 miesięcy każda.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1)
zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa warunków w tym zakresie.
2)
uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
• wypis z KRS lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
3)
sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie określa warunków w tym zakresie.
4)
zdolności technicznej lub zawodowej:
Warunek ten Zamawiający uzna za spełniony, jeżeli Wykonawca składający ofertę wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej 3 umów polegających na sukcesywnym dostawie oleju opałowego przez okres co najmniej 12 miesięcy każda.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
zgodnie z załącznikiem nr 87.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-03 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/centrumzagorze
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-03 09:30
8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni
8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 24.06.2026
- Termin składania ofert
- 03.07.2026 07:00
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.5
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
12 miesiące