Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

Dostawa optycznych układów laserowych stacji eksperymentalnych oraz pomocniczego układu laserowego stacji fotokatodowej wraz z ich instalacją.

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00411388

Zamawiający

Narodowe Centrum Badań Jądrowych

Otwock, Mazowieckie

NIP: 5320100125

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Amecam Wojciech Faliński Warszawa NIP: 5241758600

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Amecam Wojciech Faliński (Warszawa) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Mazowieckie — na podstawie 3 rozstrzygniętych przetargów (CPV 38636100-3)

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Amecam Wojciech Faliński Warszawa 1 - -

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 11 przetargów

Min: 133 676 PLN Średnia: 418 903 PLN Max: 625 824 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Dostawa optycznych układów laserowych stacji eksperymentalnych oraz pomocniczego układu laserowego stacji fotokatodowej wraz z ich instalacją.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: Narodowe Centrum Badań Jądrowych

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001024043

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Andrzeja Sołtana 7

1.4.2.) Miejscowość: Otwock

1.4.3.) Kod pocztowy: 05-400

1.4.4.) Województwo: mazowieckie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@ncbj.gov.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.ncbj.gov.pl/

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5e4d430c-4d7e-406a-bf6b-a77b81a276e4

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00411388

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Nie

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Tak

3.4.) Nazwa projektu lub programu:

projekt PolFEL - Polski Laser na Swobodnych Elektronach w ramach umowy dofinansowania nr POIR.04.02.00-00-B002/18-00

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

3.7.) Nazwa zamówienia:

Dostawa optycznych układów laserowych stacji eksperymentalnych oraz pomocniczego układu laserowego stacji fotokatodowej wraz z ich instalacją.

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

Dostawa optycznych układów laserowych stacji eksperymentalnych oraz pomocniczego układu laserowego stacji fotokatodowej wraz z ich instalacją zgodnie z zał. nr 1 do zaproszenia.

3.9.) Główny kod CPV: 38636100-3 - Lasery

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2023-06-21

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

19 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Amecam Wojciech Faliński

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5241758600

4.3.4.) Miejscowość: Warszawa

4.3.6.) Województwo: mazowieckie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 1106000,00 EUR

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2023/S 124-391993

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-08-05

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 5

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Instalacja oraz przeszkolenie pracowników pomiaru nie jest możliwe z powodu opóźnienia przez Zamawiającego terminu przygotowania pomieszczenia, w którym optyczne układy laserowe stacji eksperymentalnych oraz pomocniczy układ laserowy stacji fotokatodowej ma zostać zainstalowany.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Wykonawca zrealizuje Przedmiot Umowy określony w § 1 na bazie DDP NCBJ Otwock, Polska (Incoterms 2020) nie później niż 25 miesięcy od daty zawarcia Umowy.

5.4.6.) Wartość zmiany: 36380,28

5.4.7.) Kod waluty: EUR

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.4.2.) Numer zmiany: 2

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Instalacja oraz przeszkolenie pracowników pomiaru nie jest możliwe z powodu opóźnienia przez Zamawiającego terminu przygotowania pomieszczenia, w którym optyczne układy laserowe stacji eksperymentalnych oraz pomocniczy układ laserowy stacji fotokatodowej ma zostać zainstalowany.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Wykonawca zrealizuje Przedmiot Umowy określony w § 1 na bazie DDP NCBJ Otwock, Polska (Incoterms 2020) nie później niż 30 miesięcy od daty zawarcia Umowy.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 3

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Instalacja oraz przeszkolenie pracowników pomiaru nie jest możliwe z powodu opóźnienia przez Zamawiającego terminu przygotowania pomieszczenia, w którym optyczne układy laserowe stacji eksperymentalnych oraz pomocniczy układ laserowy stacji fotokatodowej ma zostać zainstalowany.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

Etap 2a: Instalacja i uruchomienie systemu lasera optycznego na potrzeby stacji
eksperymentalnej – nie później niż 30 miesięcy od daty zawarcia Umowy.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 4

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Instalacja oraz przeszkolenie pracowników pomiaru nie jest możliwe z powodu opóźnienia przez Zamawiającego terminu przygotowania pomieszczenia, w którym optyczne układy laserowe stacji eksperymentalnych oraz pomocniczy układ laserowy stacji fotokatodowej ma zostać zainstalowany.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

b. Etap 2a: Instalacja i uruchomienie systemu lasera optycznego na potrzeby stacji eksperymentalnej – nie później niż 30.06.2026.

d. Etap 3b: Dostawa systemu lasera optycznego na potrzeby eksperymentalnego stanowisko ultra-szybkiej dyfrakcji elektronów (UED) oraz stanowiska generacji wysokich harmonicznych VUV – nie później niż 30.06.2026.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.4.2.) Numer zmiany: 5

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

Instalacja oraz przeszkolenie pracowników pomiaru nie jest możliwe z powodu opóźnienia przez Zamawiającego terminu przygotowania pomieszczenia, w którym optyczne układy laserowe stacji eksperymentalnych oraz pomocniczy układ laserowy stacji fotokatodowej ma zostać zainstalowany.

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

b. Etap 2a: Instalacja i uruchomienie systemu lasera optycznego na potrzeby stacji eksperymentalnej – nie później niż 25.08.2026.

d. Etap 3b: Dostawa systemu lasera optycznego na potrzeby eksperymentalnego stanowisko ultra-szybkiej dyfrakcji elektronów (UED) oraz stanowiska generacji wysokich harmonicznych VUV – nie później niż 25.08.2026.

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1106000,00 EUR

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
28.08.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Powyżej progów UE

Kody CPV

Główny 38636100-3
38636100-3 (Lasery)