Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN

„Dostawa piasku do podsadzki hydraulicznej”

Rozstrzygnięty Dostawy 2026/BZP 00232046

Zamawiający

KOPALNIA SOLI "WIELICZKA" SPÓŁKA AKCYJNA

Wieliczka, Małopolskie

NIP: 6830003427

REGON: 1.4) Adres zamawiającego

Kryteria oceny ofert

41-800 %

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
DB CARGO POLSKA Spółka Akcyjna Zabrze NIP: 6320000051

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 DB CARGO POLSKA Spółka Akcyjna (Zabrze) Umowa podpisana - -

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 12 rozstrzygniętych przetargów (CPV 14210000-6)

Najniższa cena

140 220 PLN

Średnia cena

363 202 PLN

Najwyższa cena

621 224 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Ireneusz Kluska Zakład Remontowo-Budowlany Andrzejówka 1 621 224 PLN 621 224 PLN
Kopalnia Surowców Skalnych Klęczany Klęczany 1 - -
Stanisław Maśnica Firma STM PIEKIELNIK 16 B 1 - -
TS BUD TOMASZ STACHULAK Jabłonka 1 140 220 PLN 140 220 PLN
SPB Szymon Bałaś 34-484 Zubrzyca Dolna 300 Zubrzyca Dolna 1 288 976 PLN 288 976 PLN
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe STACHOŃ - Krzysztof Stachoń Zakopane 1 181 370 PLN -
Usługi Transportowe, Handel Materiałami Przemysłowymi Budowlanymi Marek Dziki Biecz 1 - -
Firma Handlowo-Transportowo-Usługowa BUDOTRANS Krzysztof Wrona Rzepiennik Strzyżewski 1 398 028 PLN 398 028 PLN
DB CARGO POLSKA Spółka Akcyjna Zabrze 1 - -
Firmę „WEKALL” Usługi Transportowe i Ogólnobudowlane, Hydrotechniczne i Przebicia Męcina 1 427 425 PLN 427 425 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Zakup piasku, pospółki żwirowej, i kruszywa klińcowego dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Bieczu Sp. z o.o.

Usługi Transportowe, Handel Materiałami Przemysłowymi Budowlanymi Marek Dziki -

2026-06-09 08:05:06Z

Dostawa kruszywa w ramach utrzymania dróg na terenie Gminy Limanowa

Firmę „WEKALL” Usługi Transportowe i Ogólnobudowlane, Hydrotechniczne i Przebicia 427 425 PLN

2026-06-08 11:20:41Z

Sukcesywna dostawa kruszywa przeznaczonego do realizacji robót prowadzonych na terenie miejscowości Piekielnik, Załuczne i Czarny Dunajec

SPB Szymon Bałaś 34-484 Zubrzyca Dolna 300 288 976 PLN

2026-06-03 10:15:45Z

Zakup i dostawa kruszyw łamanych na potrzeby Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Krynicy-Zdroju

Ireneusz Kluska Zakład Remontowo-Budowlany 621 224 PLN

2026-05-25 04:47:16Z

„Dostawa piasku do podsadzki hydraulicznej”

DB CARGO POLSKA Spółka Akcyjna -

2026-05-07 05:27:47Z

Sukcesywna dostawa kruszyw do remontu i utrzymania dróg na terenie Gminy Kościelisko w 2026 roku

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe STACHOŃ - Krzysztof Stachoń 181 370 PLN

2026-04-08 13:53:35Z

Zakup piasku, pospółki żwirowej i kruszywa klińcowego dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Bieczu Sp. z o.o.

Firma Handlowo-Transportowo-Usługowa BUDOTRANS Krzysztof Wrona 398 028 PLN

2026-03-27 11:21:44Z

Sukcesywna dostawa kruszywa loco plac inwestycji gminnych prowadzonych na terenie Gminy Jabłonka

TS BUD TOMASZ STACHULAK 140 220 PLN

2026-03-25 09:25:00Z

„Dostawa kruszywa wraz z rozplantowaniem i zagęszczeniem mechanicznym loco plac inwestycji gminnych prowadzonych na terenie Gminy Jabłonka”

Stanisław Maśnica Firma STM -

2026-03-19 11:08:24Z

Sprzedaż kruszyw na drogi gminne

KOPALNIA SUROWCÓW SKALNYCH-KLĘCZANY Sp. z o.o. 485 174 PLN

2026-03-09 21:14:48Z

Cała Polska — 162 przetargów

Min: 93 PLN Średnia: 208 503 PLN Max: 978 711 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
„Dostawa piasku do podsadzki hydraulicznej”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Nazwa zamawiającego: KOPALNIA SOLI "WIELICZKA" SPÓŁKA AKCYJNA

1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000041683

1.4) Adres zamawiającego

1.4.1.) Ulica: Park Kingi 1

1.4.2.) Miejscowość: Wieliczka

1.4.3.) Kod pocztowy: 32-020

1.4.4.) Województwo: małopolskie

1.4.5.) Kraj: Polska

1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat.sa@kopalnia.pl

1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kopalniawieliczka.eu

1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-04d9845d-b997-417b-b012-ec725b262744

2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00232046

2.3.) Wersja ogłoszenia: 01

2.4.) Data ogłoszenia: 2026-05-07

SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA

3.1.) Charakter zamówienia:

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak

3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2024/S 239-750477

3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:

Nie

3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.) Rodzaj zamówienia:

Dostawy

3.7.) Nazwa zamówienia:

„Dostawa piasku do podsadzki hydraulicznej”

3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiot zamówienia.
1.1. Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż wraz z dostarczeniem maksymalnie 35 000 ton piasku podsadzkowego do podsadzki hydraulicznej.
1.2. Dostarczany piasek podsadzkowy winien spełniać wymagania jakościowe zawarte w normie PN-93/G-11010 lub wg rozwiązań równoważnych. Jeżeli Wykonawca oferuje dostawę piasku powołując się na rozwiązania równoważne zawartym w normie PN-93/G-11010, zamiast tej normy zobowiązany jest wskazać w ofercie te rozwiązania i załączyć dokumenty wskazujące równoważność oferowanych rozwiązań.
1.3. Dostarczany piasek nie może zawierać widocznych zanieczyszczeń i części roślin a w okresie zimowym piasek musi być w stanie sypkim.
1.4. Zamawiający uzna następujące parametry piasku za równoważne gdy inne piaski o dominującym składniku mineralnym np. węglanowym, granitowym będą spełniać wszystkie wymagania stawiane typowym piaskom kwarcowym a w szczególności spełniającym wymagania:
1) wodoprzepuszczalność – najmniej 0,007 cm/s,
2) zawartość ziaren o wymiarach poniżej 0,1 mm – najwyżej 10%,
3) największy wymiar ziarn (zbrylowanych) – 60 mm,
4) gęstość nasypowa – najmniej 1,3 kg/dm3.
1.5. Dostarczony przez Wykonawcę piasek będzie służył Zamawiającemu jako surowiec do realizacji podsadzkowych robót górniczych w Kopalni Soli „Wieliczka” i będzie transportowany do podziemnych wyrobisk Kopalni Soli „Wieliczka” za pomocą instalacji do hydrotransportu.
1.6. Dla dostarczanego piasku, Wykonawca jest zobowiązany posiadać dokumentację badań wykonanych przez jednostkę naukową w rozumieniu art. 2 pkt 9 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010r. o zasadach finansowania nauki potwierdzające, że piasek spełnia wymagania w I klasie jakościowej, zgodne z normą PN-93/G-11010 lub wg rozwiązań równoważnych.
1.7. Badania, o których mowa w pkt 3.5, winny być poparte dokumentacją geologiczną w postaci karty informacyjnej złoża piasku podsadzkowego wraz z decyzją zatwierdzającą dokumentację geologiczną złoża piasku podsadzkowego.
1.8. Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia Zamawiającemu dokumentacji, o której mowa powyżej, na każde żądanie Zamawiającego, w terminie 7 dni licząc od dnia otrzymania pisemnego żądania. Dokumentacja może być przedstawiona w kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Na żądanie Zamawiającego, Wykonawca jest zobowiązany do udostępnienia do wglądu oryginałów dokumentacji.
1.9. Wykonawca zobowiązuje się do umożliwienia Zamawiającemu dokonywania we własnym zakresie kontroli jakościowej dostarczanego Zamawiającemu piasku, obejmujących swym zakresem m.in. spełnianie przez niego wymagań w I klasie jakościowej zgodne z normą
PN-93/G-11010 lub wg rozwiązań równoważnych.
1.10. W przypadku niespełniania przez piasek wymogów, o których mowa wyżej Zamawiający będzie upoważniony do odstąpienia od umowy.
2. Warunki dostawy.
2.1. Warunki zakupu i dostarczenia piasku:
1) Dostawy piasku winny się odbywać samochodami samowyładowczymi lub samochodami z naczepami samowyładowczymi na koszt Wykonawcy.
2) Załadunek i rozładunek piasku winien się odbywać na koszt Wykonawcy.
3) Maksymalna dzienna ilość dostawy piasku: do 700 ton.
4) Miejsce dostawy: Kopalnia Soli „Wieliczka” S.A., 32-020 Wieliczka, ul. Jedynaka 3.
5) Piasek podsadzkowy winien być dostarczany w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 14:00. Dopuszcza się dostawy w godzinach od 14:00 do 20:00 w dni robocze od poniedziałku do piątku na wyraźne żądanie Zamawiającego, przedstawione z wyprzedzeniem tygodniowym w harmonogramie dostaw, o którym mowa w ppkt 6.
6) Dostawy piasku będą się odbywać na podstawie tygodniowych harmonogramów, które będą sporządzane przez Zamawiającego i przesyłane drogą elektroniczną Wykonawcy, z co najmniej 2 dniowym wyprzedzeniem. W przypadku awarii węzła podsadzkowego Zamawiający zastrzega sobie prawo odwołania dostawy z 1 dniowym wyprzedzeniem.
7) Jednostkowe dostawy piasku podsadzkowego muszą posiadać dowód dostawy określający: klasę piasku, ilość piasku, gęstość nasypową, numer rejestracyjny pojazdu, nazwisko kierowcy oraz datę i godzinę załadunku.
2.2. Wykonawca jest zobowiązany przeprowadzić ważenie każdej z partii przedmiotu umowy, zgodnie z zasadami określonymi w § 10 umowy.
Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia i zasad jego realizacji zostały zawarte we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 9 do specyfikacji. Wszystkie dokumenty są udostępnione do pobrania na platformie Zamawiającego pod adresem https://kopalniawieliczka.ezamawiajacy.pl

3.9.) Główny kod CPV: 14210000-6 - Żwir, piasek, kamień kruszony i kruszywa

SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE

4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-04

4.2.) Okres realizacji zamówienia:

12 miesiące

4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:

4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): DB CARGO POLSKA Spółka Akcyjna

4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6320000051

4.3.3.) Ulica: ul. Wolności 337

4.3.4.) Miejscowość: Zabrze

4.3.5.) Kod pocztowy: 41-800

4.3.6.) Województwo: śląskie

4.3.7.) Kraj: Polska

4.4.) Wartość umowy: 3168480,00 PLN

4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/S 52-168144

SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY

5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak

5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-04-20

5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak

5.4.) Informacje o zmianach umowy

5.4.1.) Liczba zmian: 1

5.4.2.) Numer zmiany: 1

5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:

większe niż zakładano zużycie asortymentu dostarczanego w ramach umowy

5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:

1) zmiana terminu realizacji umowy o 2 miesiące - termin po zmianie wynosi 14 miesięcy,
2) wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu umowy w pełnym zakresie wynosi 3 484 875,36 zł brutto

5.4.6.) Wartość zmiany: 316395,36

5.4.7.) Kod waluty: PLN

5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Tak

5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 3484875,36 PLN

5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak

5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:

nie dotyczy

SEKCJA VI INFORMACJE DODATKOWE

Kwoty podane w ogłoszeniu są kwotami brutto.
2026-05-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wykonaniu umowy - Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
07.05.2026
Termin składania ofert
Brak daty
Wartość umowy
0 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Powyżej progów UE

Kody CPV

Główny 14210000-6
14210000-6 (Żwir piasek kamień kruszony i kruszywa)