Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 140 497 PLN

"Dostawa pieczywa i wyrobów piekarniczych do Zakładu Karnego w Nowym Sączu"

Rozstrzygnięty Dostawy 2025/BZP 00262233

Numer referencyjny: D/Kw.2232.5.2025.AZ

Zamawiający

Zakład Karny w Nowym Sączu

Pijarska 1

33-300 Nowy Sącz, Małopolskie

NIP: 7341694674

REGON: 000319990

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są dostawy; Pieczywa i wyrobów piekarniczych 1) 52 500 kg - chleb pszenny krojony foliowany w opak. 0,35 kg 2) 490 kg - chleb razowy krojony foliowany w opak. 0,35 kg 3) 360 kg - bułka tarta 4) 60 kg - drożdże

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Termin płatności faktury 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
Piekarnia Jan Filip Łęka 95 7341014337

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 Piekarnia Jan Filip (Łęka 95) Umowa podpisana 140 497 PLN 140 497 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 13 rozstrzygniętych przetargów (CPV 15811000-6 - Pieczywo)

Najniższa cena

16 401 PLN

Średnia cena

75 513 PLN

Najwyższa cena

153 767 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Piekarnia Jan Filip Łęka 95 2 129 147 PLN 129 147 PLN
Piekarnia Ziarno Jan Winiarski Spółka Jawna Tarnów 2 96 166 PLN 192 332 PLN
Piekarnia W&M Raczek Sp.z o.o. Krzyszkowice 474 1 135 818 PLN 135 818 PLN
Piekarnia Wojciech Kopacz Nowe Brzesko 1 20 576 PLN 20 576 PLN
Jan Filip - PIEKARNIA Korzenna 1 - -
Janem Filipem (Filip) prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą Jan Filip-PIEKARNIA Łęka 1 153 767 PLN 153 767 PLN
HURTOWNIA Spożywczo – Przemysłowa Janusz Cerek Miechów 1 54 533 PLN 49 575 PLN
PIEKARNIA NA OGRODOWEJ Aleksander Gładysz Miechów 1 41 820 PLN 38 018 PLN
HURTOWNIA WĘDLIN I DROBIU ROBERT BIERNAT Skawa 1 73 986 PLN 67 260 PLN
Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Bochnia 1 50 116 PLN 45 560 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

"Dostawa pieczywa i wyrobów piekarniczych do Zakładu Karnego w Nowym Sączu"

Piekarnia Jan Filip -

2026-07-29 09:12:54Z

"Dostawa pieczywa i wyrobów piekarniczych do Zakładu Karnego w Nowym Sączu"

Piekarnia Jan Filip 129 147 PLN

2026-06-26 08:47:40Z

„Dostawa pieczywa dla punktów żywienia dla Uzdrowiska Krynica-Żegiestów S.A. ul. Nowotarskiego 9/4; 33-380 Krynica -Zdrój”

Jan Filip - PIEKARNIA -

2026-06-18 06:09:42Z

Dostawa pieczywa do Zakładu Karnego w Tarnowie oraz Oddziału Zewnętrznego w Tarnowie-Mościcach - II półrocze 2026

Piekarnia Ziarno Jan Winiarski Spółka Jawna 105 304 PLN

2026-05-26 08:04:33Z

Dostawa pieczywa do Zakładu Karnego w Tarnowie oraz Oddziału Zewnętrznego w Tarnowie-Mościcach - II półrocze 2026

Piekarnia Ziarno Jan Winiarski Spółka Jawna 87 028 PLN

2026-05-26 08:04:33Z

„Dostawa pieczywa dla punktów żywienia dla Uzdrowiska Krynica-Żegiestów S.A. ul. Nowotarskiego 9/4; 33-380 Krynica -Zdrój”

Janem Filipem (Filip) prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą Jan Filip-PIEKARNIA 153 767 PLN

2026-05-25 08:43:11Z

„Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych do Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Nowym Brzesku w okresie od dnia podpisania umowy do 31.12.2026 r. z podziałem na zadania: (...)

Piekarnia Wojciech Kopacz 20 576 PLN

2026-04-21 10:21:22Z

„Dostawa artykułów żywnościowych dla Domu Pomocy Społecznej w Mianocicach”

PIEKARNIA NA OGRODOWEJ Aleksander Gładysz 41 820 PLN

2026-03-26 13:32:37Z

„Dostawa artykułów żywnościowych dla Domu Pomocy Społecznej w Mianocicach”

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska 50 116 PLN

2026-03-26 13:32:37Z

„Dostawa artykułów żywnościowych dla Domu Pomocy Społecznej w Mianocicach”

HURTOWNIA WĘDLIN I DROBIU ROBERT BIERNAT 73 986 PLN

2026-03-26 13:32:37Z

Cała Polska — 138 przetargów

Min: 1 797 PLN Średnia: 91 852 PLN Max: 473 341 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
"Dostawa pieczywa i wyrobów piekarniczych do Zakładu Karnego w Nowym Sączu"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Karny w Nowym Sączu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000319990

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pijarska 1

1.5.2.) Miejscowość: Nowy Sącz

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-300

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dkw_nowy_sacz@sw.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sw.gov.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Dostawa pieczywa i wyrobów piekarniczych do Zakładu Karnego w Nowym Sączu"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ed4fd5cd-11ef-49f2-8815-562701b106fb

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00262233

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00106397/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.3 Dostawa pieczywa i wyrobów piekarniczych do Zakładu Karnego w Nowym Sączu

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ed4fd5cd-11ef-49f2-8815-562701b106fb

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcą odbywa się przy użyciu środków do komunikacji elektronicznej, tj. przy użyciu platformy e-zamówienia, która dostępna jest pod adresem https://e-zamowienia.gov.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Zgodnie z zapisami SWZ

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): KLAUZULA INFORMACYJNA RODO

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L127/2018 z dnia 23.05.2018 r.), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zakład Karny w Nowym Sączu ul. Pijarska 1, 33-300 Nowy Sącz tel. 18 448 56 00
2) inspektorem ochrony danych osobowych w Zakładzie Karnym w Nowym Sączu jest mjr Kamila Pierzga,
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego,
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ust. 1 ustawy Pzp;
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane
w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
8) posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych,
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO,
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
9) nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: D/Kw.2232.5.2025.AZ

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są dostawy; Pieczywa i wyrobów piekarniczych

1) 52 500 kg - chleb pszenny krojony foliowany w opak. 0,35 kg
2) 490 kg - chleb razowy krojony foliowany w opak. 0,35 kg
3) 360 kg - bułka tarta
4) 60 kg - drożdże

4.2.6.) Główny kod CPV: 15811000-6 - Pieczywo

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

15612500-6 - Produkty piekarskie

15898000-9 - Drożdże

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: od 2025-07-21 do 2026-07-20

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin płatności faktury

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy.
2. Pełnomocnictwo, o którym mowa w pkt 1 należy dołączyć do oferty.
3. Wszelką korespondencję w postępowaniu zamawiający kieruje do pełnomocnika.
4. Wspólnicy spółki cywilnej są wykonawcami wspólnie ubiegającymi się o udzielenie zamówienia i mają do nich zastosowanie zasady określone w pkt 1 – 3.
5. Przed zawarciem umowy od wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, Zamawiający może żądać kopii umowy regulującej współpracę tych wykonawców.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1.Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 Pzp. oraz wskazanym w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.
2. Podstawą do dokonania zmian umowy jest złożenie przez jedną ze stron wniosku i jego akceptacja przez stronę drugą, co zostanie potwierdzone zawarciem aneksu do umowy.
3. Zmiana umowy wymaga dla swej ważności, pod rygorem nieważności, zachowania formy pisemnej.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2025-06-16 09:30

8.2.) Miejsce składania ofert: Oferty składane są za pośrednictwem platformy e-zamówienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2025-06-16 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2025-06-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
04.06.2025
Termin składania ofert
16.06.2025 07:30
Wartość umowy
140 497 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 15811000-6 - Pieczywo
15811000-6 (Pieczywo) 15612500-6 (Produkty piekarskie) 15898000-9 (Drożdże) 15612500-6 - Produkty piekarskie 15898000-9 - Drożdże

Okres realizacji

21.07.2025 - 20.07.2026