Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 158 424 PLN
Dostawa serwerów w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd dla Gminy Koniusza
Numer referencyjny: Z.P.271.8.2026
Zamawiający
Gmina Koniusza
Koniusza 55
32-104 Koniusza, Małopolskie
NIP: 6821773580
REGON: 351555051
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| COMEX Prosta Spółka Akcyjna | Kraków | 6772528566 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | COMEX Prosta Spółka Akcyjna (Kraków) | Umowa podpisana | 158 424 PLN | 158 424 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Małopolskie — na podstawie 87 rozstrzygniętych przetargów (CPV 48820000-2 - Serwery)
Najniższa cena
30 000 PLN
Średnia cena
390 855 PLN
Najwyższa cena
1 045 500 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| EUROSOC Sp. z o.o. Gdynia | 4 | 272 300 PLN | 544 600 PLN |
| IT Business Group Sp. z o.o. Kraków | 3 | 468 630 PLN | 468 630 PLN |
| Extended Reality Engineering Sp. z o.o. Warszawa | 2 | 177 602 PLN | 177 602 PLN |
| COMEX Prosta Spółka Akcyjna Kraków | 2 | 158 424 PLN | 158 424 PLN |
| Michał Kopeć 3nodes Stalowa Wola | 2 | 380 599 PLN | 380 599 PLN |
| NetSecure sp. z o. o. Warszawa | 2 | 361 374 PLN | 361 374 PLN |
| MV-IT Sp. z o.o. Katowice | 2 | 372 018 PLN | 372 018 PLN |
| Atende S.A. Warszawa | 2 | 203 955 PLN | 203 955 PLN |
| Gigaserwer Sp. z o.o. Kraków | 2 | - | - |
| REWOLT Bartłomiej Wójcik Limanowa | 2 | 297 451 PLN | 297 451 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Zakup serwera, dysków serwerowych i kluczy sprzętowych – Cyberbezpieczny Samorząd
2026-09-01 14:39:16Z
Dostawy i usługi związane z realizacją projektu w ramach grantu „Cyberbezpieczny Samorząd.”
2026-08-27 09:53:26Z
Dostawa, instalacja, konfiguracja i wdrożenie kompleksowego rozwiązania zwiększającego poziom cyberbezpieczeństwa przedsiębiorstwa wodociągowego dla ZGK „ŁOSOSINA” Spółka z o.o.
2026-08-26 09:35:52Z
Dostawa klastrów chmury obliczeniowej dla potrzeb projektu PLGrid ICON
2026-08-25 11:38:02Z
„Dostawa i instalacja rozwiązań IT w ramach projektu grantowego „Zwiększenie zakresu cyberbezpieczeństwa w gminie Jerzmanowice-Przeginia”
2026-08-25 09:23:06Z
Dostawa specjalistycznego sprzętu komputerowego wraz z wdrożeniem z zakresu Cyberbezpieczeństwa dla Starostwa Powiatowego w Wieliczce i innych jednostek organizacyjnych Powiatu
2026-08-24 07:41:35Z
Dostawa sprzętu i oprogramowania wraz z wdrożeniem w ramach projektu „Cyberbezpieczne Wodociągi" – Gminna Jednostka Usług Komunalnych w Bobowej – KPO C3.1.1
2026-08-21 07:31:58Z
Dostawa sprzętu i oprogramowania wraz z wdrożeniem w ramach projektu „Cyberbezpieczne Wodociągi" – Gminna Jednostka Usług Komunalnych w Bobowej – KPO C3.1.1
2026-08-21 07:31:58Z
Dostawa sprzętu i oprogramowania wraz z wdrożeniem w ramach projektu „Cyberbezpieczne Wodociągi" – Gminna Jednostka Usług Komunalnych w Bobowej – KPO C3.1.1
2026-08-21 07:31:58Z
Dostawa serwerów w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd dla Gminy Koniusza
2026-08-19 16:34:57Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00305659 z dnia 2026-06-24 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa serwerów w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd dla Gminy Koniusza
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Koniusza
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555051
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Koniusza 55
1.5.2.) Miejscowość: Koniusza
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-104
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.7.) Numer telefonu: 123869100
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@koniusza.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.koniusza.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa serwerów w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd dla Gminy Koniusza
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-60d02303-f41a-498c-b249-f3671178cb62
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00305659
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041652/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Dostawa serwerów w ramach projektu Cyberbezpieczny Samorząd dla Gminy Koniusza
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.15.) Nazwa projektu lub programu
Zamówienie posiada dofinansowane w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” w Gminie Koniusza w ramach: Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2 – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13325513.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1.Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem: https:/platformazakupowa.pl/pn/koniusza; korzystanie z platformy jest bezpłatne. 2. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz
informacje, przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza Wyślij wiadomość do zamawiającego. Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich
przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego. 3.Szczegółowe uregulowania w zakresie korespondencji zawarte są w Dziale X SWZ.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji
oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 2452), określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl tj.:
1.1 stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
1.2 komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
1.3 zainstalowana dowolna, inna przeglądarka internetowa niż Internet Explorer,
1.4 włączona obsługa JavaScript,
1.5 zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
1.6 Szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3.
1.7 Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg.
czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
2. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
2.1 akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod ww. adresem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący,
2.2 zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod ww. adresem.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zamawiający oświadcza, że spełnia wymogi określone w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych
osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 4 maja 2016 r.), dalej: RODO. Zamawiający informuje,że:
1)Administratorem danych osobowych w Urzędzie Gminy Koniusza, 32-104 Koniusza 55 jest Wójt Gminy Koniusza.
2)Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a RODO, Urząd Gminy Koniusza wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych - Pana Pawła Chochół z którym można skontaktować się poprzez e-mail: iodo@koniusza.pl lub pisemnie na adres: Urząd Gminy Koniusza, 32-104 Koniusza 55 z dopiskiem Inspektor Ochrony Danych Osobowych, w każdej sprawie dotyczącej przetwarzania danych osobowych.
3)Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego. Pełny tekst klauzuli RODO zawarty jest w dziale XXIII SWZ.
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Ograniczenia stosowania znajdują się w pełnym tekście klauzuli RODO zawartej w dziale XXIII SWZ.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: Z.P.271.8.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak
4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:
Zamawiający określił wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności, zgodnie z art. 101 ust. 1 ustawy
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 2 serwerów wraz z dyskami twardymi o parametrach wskazanych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia w załączniku nr 1 do SWZ. Zamawiający wymaga, aby wszystkie produkty ICT, usługi ICT oraz procesy ICT wykorzystywane do realizacji zamówienia, zarówno jako elementy główne, jak i komponenty, elementy środowiska świadczenia usługi lub rozwiązania towarzyszące, nie obejmowały:
- produktów ICT, usług ICT lub procesów ICT wskazanych w rekomendacji, o której mowa w art. 33 ust. 4 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, stwierdzającej ich negatywny wpływ na podstawowy interes bezpieczeństwa państwa;
- produktu ICT, którego typ został określony w decyzji w sprawie uznania dostawcy za dostawcę wysokiego ryzyka, o której mowa w art. 67b ust. 15 ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, ani usług ICT lub procesów ICT określonych w tej decyzji.
Niespełnienie powyższego wymagania będzie skutkowało odrzuceniem oferty odpowiednio na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 17 albo pkt 19 ustawy Pzp.
4.2.6.) Główny kod CPV: 48820000-2 - Serwery
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zgodnie z zapisami SWZ
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
Do oferty należy dołączyć:1. pełnomocnictwo lub pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy),
2. oświadczenie składane na podstawie art. 125 ust. 1 Pzp (załącznik nr 3 do SWZ),
3. dowody, o których mowa w Dziale V pkt 2. ppkt 2.3 SWZ (jeżeli dotyczy),
4. wyjaśnienia dot. tajemnicy przedsiębiorstwa (jeśli dotyczy).
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku, wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowaniaw postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. Przepisy Pzp oraz niniejszej SWZ dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie z art. 125 ust. 1 Pzp składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje brak podstaw wykluczenia.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia został określony w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-02 08:30
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1332551
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-02 08:35
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-07-31
8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak
8.6.) Maksymalna liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do negocjacji: 3
8.7) Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców:
cena bruttoSEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
Dodatkowe obligatoryjne przesłanki wykluczenia: zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz.514).Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 24.06.2026
- Termin składania ofert
- 06.07.2026 10:00
- Wartość umowy
- 158 424 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
14 dni