Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 04.09.2026 08:00 (2 dni)

„Dostawa sprzętu i wyposażenia na potrzeby konserwacji zabytków archeologicznych w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku – w podziale na 3 części”.

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00404866

Numer referencyjny: ZP/27-14/TP/2026

Zamawiający

NARODOWE MUZEUM MORSKIE W GDAŃSKU

ul. Ołowianka 9-13

80-751 Gdańsk, Pomorskie

NIP: 5831281033

REGON: 000635075

Opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i wyposażenia do profilaktyki konserwatorskiej dedykowanego dla niego oprogramowania oraz szkolenie pracowników z obsługi sprzętu do profilaktyki. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganymi parametrami, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zostały zamieszczone w załącznikach: - Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) – załącznik A1 do SWZ oraz Projektowane postanowienia umowy (PPU) – załącznik nr 7 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
okres gwarancji 40%

Część 2

Cena 60%
okres gwarancji 40%

Część 3

Cena 60%
okres gwarancji 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Pomorskie — na podstawie 45 rozstrzygniętych przetargów (CPV 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego))

Najniższa cena

726 PLN

Średnia cena

25 362 PLN

Najwyższa cena

55 046 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Eppendorf Poland Sp. z o. o. Warszawa 3 45 219 PLN 135 658 PLN
CANBERRA PACKARD Sp. z o.o. Warszawa 2 - -
LPP EQUIPMENT SP. Z O.O. ŚWIĘCICE 2 55 046 PLN 55 046 PLN
Eppendorf Polska Sp. z o.o. Warszawa 2 38 581 PLN 38 581 PLN
Cyto-Logic Sp. z o.o. Poznań, 2 - -
TH. Geyer Polska Sp. z o. o. Warszawa 1 1 311 PLN 1 311 PLN
„Labid S. C. Bartosz Bidas, Zbigniew Jakub Bidas” Płońsk 1 39 877 PLN 39 877 PLN
"ALCHEM GRUPA" Sp. z o. o. Toruń 1 726 PLN 726 PLN
Alchem Grupa Sp. z o. o. TORUŃ 1 - -
VWR International Sp. z o. o. Gdańsk 1 27 281 PLN 27 281 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Dostawa przenośnego detektora do pomiaru skażeń promieniotwórczych i identyfikacji radionuklidów emitujących promieniowanie gamma dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Gdańsku.

CANBERRA PACKARD Sp. z o.o. -

2026-08-26 07:08:35Z

Dostawa akcesoriów chromatograficznych - części eksploatacyjne do chromatografu jonowego Dionex ICS-1100

A.G.A. Analytical sp. z o.o. -

2026-08-26 06:40:08Z

Dostawa komory UV do PCR dla Katedry Genetyki Ewolucyjnej i Biosystematyki Uniwersytetu Gdańskiego

Th. Geyer Polska Sp. z o.o. -

2026-08-06 12:41:08Z

Dostawa czytnika mikropłytek, wirówki, inkubatora laboratoryjnego i wytrząsarki dla potrzeb GUMed – 4 pakiety

TK Biotech Sp. z o.o. 14 975 PLN

2026-07-28 05:22:37Z

Dostawa czytnika mikropłytek, wirówki, inkubatora laboratoryjnego i wytrząsarki dla potrzeb GUMed – 4 pakiety

Eppendorf Poland Sp. z o.o. 7 748 PLN

2026-07-28 05:22:37Z

Dostawa czytnika mikropłytek, wirówki, inkubatora laboratoryjnego i wytrząsarki dla potrzeb GUMed – 4 pakiety

VWR International sp. z o.o., -

2026-07-28 05:22:37Z

GUM2026ZP0072 - Dostawa cytometru przepływowego

Cyto-Logic Sp. z o.o. -

2026-07-27 11:09:59Z

Dostawa sprzętu laboratoryjnego na potrzeby realizacji Projektu „Inżynier 5.0 – kształcenie na potrzeby gospodarki”.

MERAZET Spółka Akcyjna 3 491 PLN

2026-07-14 13:01:06Z

Dostawa sprzętu laboratoryjnego na potrzeby realizacji Projektu „Inżynier 5.0 – kształcenie na potrzeby gospodarki”.

DANLAB Danuta Katryńska 3 631 PLN

2026-07-14 13:01:06Z

Dostawa aparatu do hydrolizy tłuszczów 6-stanowiskowego dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku.

LPP EQUIPMENT SP. Z O.O. -

2026-07-10 10:57:09Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 249 PLN Średnia: 58 056 PLN Max: 534 012 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
„Dostawa sprzętu i wyposażenia na potrzeby konserwacji zabytków archeologicznych w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku – w podziale na 3 części”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: NARODOWE MUZEUM MORSKIE W GDAŃSKU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000635075

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Ołowianka 9-13

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-751

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@nmm.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nmm.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Dostawa sprzętu i wyposażenia na potrzeby konserwacji zabytków archeologicznych w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku – w podziale na 3 części”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f871119c-9125-40b6-a1e5-e965e610d0df

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00404866

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00053106/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Konserwacja zabytków ruchomych i muzealiów

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.15.) Nazwa projektu lub programu

„Budowa wystawy stałej w Muzeum Archeologii Podwodnej i Rybołówstwa Bałtyckiego w Łebie - oddziale Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku”, dofinansowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027.

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/nmm

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/nmm

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: I. Wymagania
1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną
za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl/pn/nmm i formularza Wyślij wiadomość dostępnego na stronie dotyczącej
postępowania.
2. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej przekazywanej przy ich użyciu,
opisane zostały w Regulaminie internetowej platformy zakupowej platformazakupowa.pl Open Nexus sp. z o. o. dostępnym pod
adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/1-regulamin.
3. Wykonawca przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, akceptuje warunki korzystania z
platformy zakupowej platformazakupowa.pl określone w Regulaminie internetowej platformy zakupowej platformazakupowa.pl Open
Nexus sp. z o. o. oraz zobowiązuje się korzystając z platformy zakupowej platformazakupowa.pl przestrzegać postanowień tego
regulaminu.
4. Za datę przekazania oferty, oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 pzp, podmiotowych środków dowodowych,
przedmiotowych środków dowodowych oraz innych informacji, oświadczeń lub dokumentów, przekazywanych w postępowaniu,
przyjmuje się datę ich przekazania za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl/pn/nmm.
5. W postępowaniu o udzielenie zamówienia korespondencja elektroniczna (inna niż oferta Wykonawcy i załączniki do oferty)
odbywa się elektronicznie za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl/pn/nmm i formularza Wyślij wiadomość dostępnego na
stronie postępowania.
6. Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę za
pośrednictwem Formularza do komunikacji jako załączniki.
7. Zamawiający nie przewiduje sposobu komunikowania się z Wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji
elektronicznej, wskazanych w SWZ.
II. Opis sposobu przygotowania oferty
1. Oferta musi być sporządzona w języku polskim, w postaci elektronicznej w formacie danych: .pdf, .doc, .docx, .rtf,.xps, .odt i
opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
2. Do przygotowania oferty konieczne jest posiadanie przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy kwalifikowanego
podpisu elektronicznego, podpisu osobistego lub podpisu zaufanego.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE
L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że:- Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, krajowy numer identyfikacyjny 000635075, ul. Ołowianka 9-13 , 80-751 Gdańsk
(www.nmm.pl)- Inspektor ochrony danych osobowych Zamawiającego jest dostępny pod adresem e-mail: ochrona.danych@nmm.pl.-
Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym
postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego.- Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym
udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 pzp oraz art. 74 pzp.- Pani/Pana dane osobowe będą
przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli
czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.
- Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z Ustawy.- W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie
będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Posiada Pani/Pan:
• Na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących.
• Na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych.
• Na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem
przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO .
• Prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych
osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.- Nie przysługuje Pani/Panu:
• W związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych.
• Prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO.
• Na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania
Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.- Zamawiający przypomina, iż Wykonawca powinien wypełnić obowiązki
informacyjne przewidziane w art. 13 lub 14 RODO wobec osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskał w celu ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego w przedmiotowym postępowaniu.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZP/27-14/TP/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.6.) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 360384,21 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 3

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i wyposażenia do profilaktyki konserwatorskiej dedykowanego dla niego oprogramowania oraz szkolenie pracowników z obsługi sprzętu do profilaktyki. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganymi parametrami, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zostały zamieszczone w załącznikach:
- Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) – załącznik A1 do SWZ oraz Projektowane postanowienia umowy (PPU) – załącznik nr 7 do SWZ.

4.2.5.) Wartość części: 119942,59 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

38300000-8 - Przyrządy do pomiaru

38400000-9 - Przyrządy do badania właściwości fizycznych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 42 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Za ofertę najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która w sumie uzyska najwyższą liczbę punktów w
określonych przez Zamawiającego kryteriach.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu przeznaczonego do badań laboratoryjnych oraz szkolenie pracowników z obsługi dostarczonego sprzętu laboratoryjno-badawczego na potrzeby konserwacji zabytków archeologicznych.2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganymi parametrami, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zostały zamieszczone w załącznikach:
- Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) – załączniki A2 do SWZ oraz Projektowane postanowienia umowy (PPU) – załącznik nr 7 do SWZ.

4.2.5.) Wartość części: 99369,00 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

38300000-8 - Przyrządy do pomiaru

38400000-9 - Przyrządy do badania właściwości fizycznych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Za ofertę najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która w sumie uzyska najwyższą liczbę punktów w
określonych przez Zamawiającego kryteriach.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 3

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu i wyposażenia dedykowanego do konserwacji wielkogabarytowych zabytków archeologicznych 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z wymaganymi parametrami, warunki jego realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zostały zamieszczone w załącznikach:
- Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) – załączniki A3 do SWZ oraz Projektowane postanowienia umowy (PPU) – załącznik nr 7 do SWZ.

4.2.5.) Wartość części: 141072,62 PLN

4.2.6.) Główny kod CPV: 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

38300000-8 - Przyrządy do pomiaru

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 80 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Za ofertę najkorzystniejszą uznana zostanie oferta, która w sumie uzyska najwyższą liczbę punktów w
określonych przez Zamawiającego kryteriach.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1. zdolności technicznej lub zawodowej. Wykonawca spełni warunek jeżeli:
w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedną dostawę odpowiadającą rodzajowo części, na którą składa ofertę, o wartości co najmniej:
a) dla Części nr 1 – 50 000,00 zł brutto: dostawa sprzętu do profilaktyki konserwatorskiej, sprzętu laboratoryjnego lub urządzeń do monitorowania warunków środowiskowych;
b) dla Części nr 2 – 40 000,00 zł brutto: dostawa sprzętu laboratoryjnego lub badawczego;
c) dla Części nr 3 – 60 000,00 zł brutto: dostawa sprzętu konserwatorskiego, laboratoryjnego lub pomiarowego.

2. Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. Zamawiający zgodnie z art. 274 ust. 1 Pzp wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych.
2. Na wezwanie, o którym mowa w ust. 1, Wykonawca składa według Załącznika nr 5 do SWZ oświadczenie o aktualności informacji z oświadczenia wskazanego w Rozdziale XVIII pkt 1 SWZ, w zakresie podstaw wykluczenia określonych w rozdziale XVII SWZ. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie składają to oświadczenie osobno.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Zamawiający zgodnie z art. 274 ust. 1 pzp wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych.
2. Na wezwanie Zamawiającego, o którym mowa w ust. 1 Wykonawca zobowiązany jest złożyć następujące oświadczenia lub dokumenty:
- wykaz dostaw wykonanych w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy dostawy te zostały wykonane należycie, odpowiednio do części zamówienia, na którą składana jest oferta; wzór wykazu stanowi Załącznik nr 6 do SWZ.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1. Do oferty należy dołączyć oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 pzp, w postaci elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
2. Do oferty należy również dołączyć:
2.1. Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik;
2.2. Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
2.3. Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania (wzór oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu stanowi Załącznik nr 2 do SWZ) w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców,
oświadczenie o niepoleganiu wykluczeniu składa każdy z Wykonawców.
3. Wykonawca polegający na zdolnościach lub sytuacji podmiotu udostępniającego zasoby składa wraz z ofertą oświadczenie tego podmiotu, o którym mowa w art. 125 ust. 5 ustawy Pzp, potwierdzające brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie udostępnianych zasobów – według Załącznika nr 2 i Załącznika nr 3 do SWZ – a także zobowiązanie albo inny podmiotowy środek dowodowy, o którym mowa w art. 118 ust. 3 ustawy Pzp, według Załącznika nr 4 do SWZ.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich
w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu
i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. Pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty i powinno ono zawierać w szczególności wskazanie:
1) postępowania o udzielenie zamówienie publicznego, którego dotyczy;
2) wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia;
3) ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego umocowania.
3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenia
o niepodleganiu wykluczeniu lub spełnianiu warunków udziału, o których mowa w Rozdziale XVIII pkt 2 niniejszej SWZ, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się
o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zmiany umowy zostały określone w par. 12 projektu umowy stanowiącym załącznik Nr 7 do SWZ

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-02 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/nmm

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-02 10:10

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-01

2026-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
24.08.2026
Termin składania ofert
04.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.15
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 38000000-5 - Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)
38000000-5 (Sprzęt laboratoryjny optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)) 38300000-8 (Przyrządy do pomiaru) 38400000-9 (Przyrządy do badania właściwości fizycznych) 38300000-8 - Przyrządy do pomiaru 38400000-9 - Przyrządy do badania właściwości fizycznych

Okres realizacji

42 dni