Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 08.09.2026 10:00 (6 dni)

Dostawa sprzętu komputerowego oraz urządzeń bezpieczeństwa sieciowego UTM dla Archiwum Państwowego w Gdańsku

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00408727

Numer referencyjny: DA.261.3.2026

Zamawiający

ARCHIWUM PAŃSTWOWE W GDAŃSKU

ul. Wałowa 5

80-858 Gdańsk, Pomorskie

NIP: 5832469402

REGON: 000001057

Opis przedmiotu zamówienia

1. Część I – Dostawa i wdrożenie urządzeń bezpieczeństwa sieciowego klasy UTM/NGFW: dostawa 4 sztuk fabrycznie nowych urządzeń bezpieczeństwa sieciowego klasy UTM / Next-Generation Firewall (NGFW) wraz ze zintegrowanymi licencjami bezpieczeństwa oraz wsparciem technicznym producenta na okres 36 miesięcy (3 lat), a także 4 dedykowanych zestawów montażowych do szaf rack 19”, a także świadczenie usługi migracji konfiguracji, wdrożenia i uruchomienia dostarczonego sprzętu w infrastrukturze Zamawiającego. 2. Przedmiot dostawy ma być fabrycznie nowy, nieużywany, wolny od wad i kompletny. Szczegółowy zakres zamówienia, wymagane parametry techniczne wyposażenia będącego przedmiotem zamówienia oraz wymogi ilościowe zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiący załącznik nr 1.1 do SWZ. 3. Gwarancja jakości: Zamawiający żąda aby Wykonawca udzielił na przedmiot zamówienia gwarancji jakości na okres w przypadku Części I – min. 12 miesięcy od daty podpisania (bez zastrzeżeń) protokołu odbioru końcowego. Okres będzie uzależniony od deklaracji Wykonawcy wskazanej w formularzu ofertowym w zakresie kryteriów oceny ofert. Gwarancja jakości będzie realizowana przez Wykonawcę zgodnie z zapisami projektu umowy stanowiącego załącznik nr 7 do SWZ. 4. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
Termin wykonania zamówienia – skrócenie maksymalnego 6 tygodniowego terminu 20%
Przedłużenie minimalnego 12 miesięcznego okresu gwarancji jakości na urządzenia/sprzęt 20%

Część 2

Cena 60%
Termin wykonania zamówienia – skrócenie maksymalnego 4 tygodniowego terminu 20%
Przedłużenie minimalnego 36 miesięcznego okresu gwarancji jakości na urządzenia/sprzęt 20%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Pomorskie — na podstawie 110 rozstrzygniętych przetargów (CPV 30200000-1 - Urządzenia komputerowe)

Najniższa cena

1 177 PLN

Średnia cena

176 304 PLN

Najwyższa cena

1 251 033 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Syriana Joanna Fischer Gdańsk 15 11 776 PLN 999 971 PLN
SECUCORE Sp. z o.o. Gdynia 6 264 815 PLN 1 324 076 PLN
Spinel sp. z o.o. Wrocław 5 4 523 PLN 18 093 PLN
Comel IT Sp. z o.o. Miastko 3 436 036 PLN 872 071 PLN
BEZPIECZNE.IT Sp. z o.o. Warszawa 3 1 251 033 PLN 1 251 033 PLN
Maxto ITS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Modlniczka 2 983 603 PLN 983 603 PLN
COCON Spółka Akcyjna Olesno 2 104 277 PLN 104 277 PLN
CF Sp. z o.o. Starogard Gdański 2 32 070 PLN 32 070 PLN
Bezpieczne.it Spółka z o.o. Warszawa 2 1 158 660 PLN 1 158 660 PLN
AEROBITS Sp. z o.o. Szczecin 2 - 20 827 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 526 PLN Średnia: 186 930 PLN Max: 1 617 778 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Dostawa sprzętu komputerowego oraz urządzeń bezpieczeństwa sieciowego UTM dla Archiwum Państwowego w Gdańsku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ARCHIWUM PAŃSTWOWE W GDAŃSKU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001057

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wałowa 5

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-858

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.7.) Numer telefonu: 583017464

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: apgda@gdansk.archiwa.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gdansk.ap.gov.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa sprzętu komputerowego oraz urządzeń bezpieczeństwa sieciowego UTM dla Archiwum Państwowego w Gdańsku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d7e059f9-48e9-4669-962f-7bfb9e9ca2f6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00408727

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00125779/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa urządzeń bezpieczeństwa sieciowego klasy UTM, komputerów oraz innego sprzętu informatycznego

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d7e059f9-48e9-4669-962f-7bfb9e9ca2f6

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Postępowanie prowadzone jest za pośrednictwem platformy e-zamówienia pod
adresem: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d7e059f9-48e9-4669-962f-7bfb9e9ca2f6

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami odbywa za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3. Adres strony internetowej prowadzonego postępowania ( link prowadzący bezpośrednio do widoku postępowania na Platformie e-Zamówienia: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d7e059f9-48e9-4669-962f-7bfb9e9ca2f6 Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia ( przycisk „Przeglądaj postępowania/konkursy”.
4. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
5. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji przetargowej nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
6. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowanie) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych.
7. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Centrum pomocy Platformy e-Zamówienia pod adresem https://ezamowienia.gov.pl/pl/komponent-edukacyjny/
Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania.

WIĘCEJ SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI ZNAJDUJE SIĘ W ROZDZIALE 7 SWZ.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna zawarta została w ROZDZIALE 25 SWZ

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DA.261.3.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 2

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Część I – Dostawa i wdrożenie urządzeń bezpieczeństwa sieciowego klasy UTM/NGFW:
dostawa 4 sztuk fabrycznie nowych urządzeń bezpieczeństwa sieciowego klasy UTM / Next-Generation Firewall (NGFW) wraz ze zintegrowanymi licencjami bezpieczeństwa oraz wsparciem technicznym producenta na okres 36 miesięcy (3 lat), a także 4 dedykowanych zestawów montażowych do szaf rack 19”, a także świadczenie usługi migracji konfiguracji, wdrożenia i uruchomienia dostarczonego sprzętu w infrastrukturze Zamawiającego.

2. Przedmiot dostawy ma być fabrycznie nowy, nieużywany, wolny od wad i kompletny. Szczegółowy zakres zamówienia, wymagane parametry techniczne wyposażenia będącego przedmiotem zamówienia oraz wymogi ilościowe zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiący załącznik nr 1.1 do SWZ.

3. Gwarancja jakości: Zamawiający żąda aby Wykonawca udzielił na przedmiot zamówienia gwarancji jakości na okres w przypadku Części I – min. 12 miesięcy od daty podpisania (bez zastrzeżeń) protokołu odbioru końcowego. Okres będzie uzależniony od deklaracji Wykonawcy wskazanej w formularzu ofertowym w zakresie kryteriów oceny ofert. Gwarancja jakości będzie realizowana przez Wykonawcę zgodnie z zapisami projektu umowy stanowiącego załącznik nr 7 do SWZ.

4. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

35000000-4 - Sprzęt bezpieczeństwa, gaśniczy, policyjny i obronny

32400000-7 - Sieci

51000000-9 - Usługi instalowania (z wyjątkiem oprogramowania komputerowego)

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 42 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin wykonania zamówienia – skrócenie maksymalnego 6 tygodniowego terminu

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.) Nazwa kryterium: Przedłużenie minimalnego 12 miesięcznego okresu gwarancji jakości na urządzenia/sprzęt

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Część II – Dostawa sprzętu komputerowego i akcesoriów komputerowych:

- 10x komputer stacjonarny
- 10x monitor
- 1x laptop



2. Przedmiot dostawy ma być fabrycznie nowy, nieużywany, wolny od wad i kompletny. Szczegółowy zakres zamówienia, wymagane parametry techniczne wyposażenia będącego przedmiotem zamówienia oraz wymogi ilościowe zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ), stanowiący załącznik nr 1.2 do SWZ.

3. Gwarancja jakości: Zamawiający żąda aby Wykonawca udzielił na przedmiot zamówienia gwarancji jakości na okres w przypadku Części II – min. 36 miesięcy od daty podpisania (bez zastrzeżeń) protokołu odbioru końcowego. Okres będzie uzależniony od deklaracji Wykonawcy wskazanej w formularzu ofertowym w zakresie kryteriów oceny ofert. Gwarancja jakości będzie realizowana przez Wykonawcę zgodnie z zapisami projektu umowy stanowiącego załącznik nr 7 do SWZ.

4. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących załącznik nr 7 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 28 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin wykonania zamówienia – skrócenie maksymalnego 4 tygodniowego terminu

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.) Nazwa kryterium: Przedłużenie minimalnego 36 miesięcznego okresu gwarancji jakości na urządzenia/sprzęt

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy –
w tym okresie wykonali należycie co najmniej:

1) Dla części I: jedno zamówienie polegające na dostawie i uruchomieniu systemów urządzeń bezpieczeństwa sieciowego klasy UTM / Next-Generation Firewall (NGFW) wraz ze zintegrowanymi licencjami bezpieczeństwa o łącznej wartości min. 100 000 zł brutto (w ramach jednej umowy).

2) Dla części II: jedno zamówienie polegające na dostawie sprzętu komputerowego, w tym laptopów, monitorów i komputerów stacjonarnych o łącznej wartości min. 50 000 zł brutto (w ramach jednej umowy).

W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia wykonawców lub powoływania się na zasoby podmiotów trzecich w celu wykazania spełniania warunku udziału w postępowaniu, wymaga się, by wyżej wymieniony warunek spełniał samodzielnie jeden z tych wykonawców lub tych podmiotów.
Zamawiający nie dopuszcza łączenia potencjału podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w celu spełnienia powyższego warunku.


Zamawiający wymaga obowiązkowo dołączenia do wykazu wykonanych zamówień dowodów należytego wykonania zamówienia tj. np. referencji, poświadczenia prawidłowego wykonania lub innych dokumentów sporządzonych przez podmioty na rzecz których Wykonawca realizował dostawy.

Zamawiający dokona oceny warunku posiadania zdolności technicznej lub zawodowej, oceni czy wykaz dostaw potwierdza spełnianie warunku. Zamawiający dokona oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu, zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia, w oparciu o oświadczenia i dokumenty złożone przez wykonawcę w ofercie oraz na wezwanie zamawiającego.

Oceniając zdolność techniczną lub zawodową, Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania:

odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, z zastrzeżeniem pkt 8 poniżej, chyba że Wykonawca wskaże dane umożliwiające dostęp do tych odpisów w treści Formularza ofertowego;

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej, zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, następujących podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień złożenia:
a) wykazu wykonanych dostaw, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie - zgodnie z załącznikiem nr 8 do SWZ.

Dowodami, o których mowa, są referencje, poświadczenie należytego wykonania zamówienia, protokół odbioru dostawy bez uwag bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane lub oświadczenie wykonawcy, jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego, nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów.

Wykonawca może złożyć certyfikat wykonawcy zamówień publicznych zamiast odpowiednich podmiotowych środków dowodowych wymaganych przez Zamawiającego, o ile certyfikat ten potwierdza spełnianie warunków udziału w wymaganych w niniejszym postępowaniu w Rozdz. 10.

Uwaga:
Jeżeli wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji dostaw, wykonywanych wspólnie z innymi wykonawcami, wykaz dotyczy dostaw, w których wykonaniu wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych, w których wykonywaniu bezpośrednio uczestniczył.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający nie wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

Dokumenty stanowiące ofertę, które składa każdy Wykonawca:

1) Formularz ofertowy, zgodny co do treści ze wzorem zawartym w załączniku nr 2 do SWZ;
2) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania zgodnie z załącznikiem
nr 3 do SWZ
Oświadczenie składają odrębnie:
- wykonawca
- każdy spośród wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w zakresie, w jakim
każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu (jeżeli dotyczy)
- podmiot trzeci, na którego potencjał powołuje się wykonawca celem potwierdzenia spełnienia
warunków udziału w postępowaniu, w zakresie w jakim podmiot udostępnia swoje zasoby wykonawcy
(jeżeli dotyczy)

UWAGA: Wykonawca, który zamierza posługiwać się certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, powinien wskazać informację o certyfikacie. Wykonawca powinien podać dane umożliwiające identyfikację certyfikatu, ustalenie podmiotu certyfikującego, okresu ważności certyfikacji oraz zakresu, w jakim zamierza posługiwać się certyfikatem w niniejszym postępowaniu.

3) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z załącznikiem nr 4 do SWZ
Oświadczenie składają odrębnie:
- wykonawca
- każdy spośród wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w zakresie, w jakim
każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu (jeżeli dotyczy)
- podmiot trzeci, na którego potencjał powołuje się wykonawca celem potwierdzenia spełnienia
warunków udziału w postępowaniu, w zakresie w jakim podmiot udostępnia swoje zasoby wykonawcy
(jeżeli dotyczy)

UWAGA: Wykonawca, który zamierza posługiwać się certyfikatem Wykonawcy zamówień publicznych, powinien wskazać informację o certyfikacie. Wykonawca powinien podać dane umożliwiające identyfikację certyfikatu, ustalenie podmiotu certyfikującego, okresu ważności certyfikacji oraz zakresu, w jakim zamierza posługiwać się certyfikatem w niniejszym postępowaniu.
4) Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie z art. 117 ust. 4 ustawy Pzp zgodnie z załącznikiem nr 5 do SWZ; (jeżeli dotyczy)
5) Zobowiązanie podmiotu udostepniającego zasoby na podst. art. 118 ust. 3 do
oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zgodnie z załącznikiem nr 6 do SWZ; (jeżeli dotyczy)
6) Pełnomocnictwo osób podpisujących ofertę, o ile fakt ten nie wynika z przedstawionych dokumentów rejestrowych; obejmujące swym zakresem umocowanie do złożenia oferty lub do złożenia oferty i podpisania umowy (jeżeli dotyczy)
7) Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
obejmujące swym zakresem umocowanie reprezentowania w postępowaniu, złożenia oferty lub do złożenia oferty i podpisania umowy (jeżeli dotyczy)

Dokumenty stanowiące ofertę, które składa każdy Wykonawca zawarte w pkt 1 stanowiące załączniki do oferty, wstępnie potwierdzają, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postepowaniu.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. W przypadku, o którym mowa w ust. 1, wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
3. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia (o ile zostały sformułowane) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi lub dostawy, do realizacji których te zdolności są wymagane.
4. W przypadku, o którym mowa w ust. 3, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy. Wzór oświadczenia Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy stanowi załącznik nr 5 do SWZ.
5. Jeżeli zostanie wybrana oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych wykonawców.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający dopuszcza zmianę postanowień umowy w zakresie uregulowanym w art. 454-455 ustawy PZP oraz określonym we wzorze umowy stanowiącym odpowiednio załącznik nr 7 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-08 12:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę wraz z wymaganymi dokumentami za pośrednictwem platformy ezamówienia, dostępnej pod adresem https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d7e059f9-48e9-4669-962f-7bfb9e9ca2f6

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-08 12:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-07

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

Z uwagi na ograniczoną liczbę znaków, które można wprowadzić do formularza treści ogłoszenia o zamówieniu, pozostałe
informacje zawarto w SWZ, dostępnej wraz z niniejszym ogłoszeniem na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
2026-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
26.08.2026
Termin składania ofert
08.09.2026 10:00
Rodzaj zamawiającego
1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 30200000-1 - Urządzenia komputerowe
30200000-1 (Urządzenia komputerowe) 35000000-4 (Sprzęt bezpieczeństwa gaśniczy policyjny i obronny) 32400000-7 (Sieci) 51000000-9 (Usługi instalowania (z wyjątkiem oprogramowania komputerowego)) 35000000-4 - Sprzęt bezpieczeństwa, gaśniczy, policyjny i obronny 32400000-7 - Sieci 51000000-9 - Usługi instalowania (z wyjątkiem oprogramowania komputerowego)

Okres realizacji

42 dni