Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Dostawy soli do zimowego utrzymania dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie powiatu zawierciańskiego w sezonie 2025/2026
Zamawiający
Powiat Zawierciański
Zawiercie, Śląskie
NIP: 6492296830
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe Budownictwa TRASA Sp. z o.o. | Biała Podlaska | 5370000822 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe Budownictwa TRASA Sp. z o.o. (Biała Podlaska) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 23 rozstrzygniętych przetargów (CPV 34927100-2)
Najniższa cena
171 032 PLN
Średnia cena
171 032 PLN
Najwyższa cena
171 032 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE BUDOWNICTWA „TRASA” SP. Z O. O. Biała Podlaska | 3 | - | 479 700 PLN |
| LARIX-SÓL sp. z o.o. Lubliniec | 3 | 171 032 PLN | 171 032 PLN |
| Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe "TRASA" Biała Podlaska | 2 | - | 299 813 PLN |
| Keluva PL Sp. z o.o. Łódź | 2 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Handlowo Uługowe Budownictwa "Trasa" Sp. z o.o. Biała - Podlaska | 1 | - | - |
| PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE BUDOWNICTWA „TRASA” SP. Z O. O. BIAŁA PODLASKA | 1 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Budownictwa "Trasa" Sp. z o.o. Biała Podlaska | 1 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Budownictwa „Trasa” Sp. z o.o. Białapodlaska | 1 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe Budownictwa TRASA Sp. z o.o. Biała Podlaska | 1 | - | - |
| Arkadiusz Mika Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe DOMAX Boronów | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
„Sukcesywna dostawa soli kamiennej suchej z antyzbrylaczem (tzw. soli drogowej typu DS) sypkiej w ilości 750 ton, do zimowego utrzymania nawierzchni miasta Jaworzna.”
2026-08-17 08:56:19Z
„Zakup i dostawa soli drogowej DR (z antyzbrylaczem) z przeznaczeniem do zwalczania śliskości na drogach powiatowych i wojewódzkich”
2026-07-28 12:34:06Z
„Sukcesywna dostawa soli kamiennej suchej z antyzbrylaczem (tzw. soli drogowej typu DS) sypkiej w ilości 750 ton, do zimowego utrzymania nawierzchni miasta Jaworzna.”
2026-07-22 07:37:11Z
Sukcesywny zakup oraz dostawa soli drogowej z antyzbrylaczem do zimowego utrzymania dróg
2026-07-16 12:37:07Z
Dostawa soli drogowej do zimowego utrzymania dróg administrowanych przez Powiatowy Zarząd Dróg w Kłobucku w sezonie zimowym 2025/2026
2026-07-16 06:54:31Z
Dostawa soli drogowej luzem z antyzbrylaczem do zimowego utrzymania dróg
2026-07-10 12:12:10Z
Sukcesywne dostawy soli drogowej z antyzbrylaczem luzem w ilości do 400 t wraz z transportem i rozładunkiem
2026-06-17 08:43:24Z
Dostawa soli drogowej do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich i powiatowych zlokalizowanych na terenie powiatu raciborskiego w końcówce sezonu zimowego 2025/2026
2026-06-12 10:44:57Z
Dostawa soli drogowej do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich i powiatowych zlokalizowanych na terenie powiatu raciborskiego w sezonie zimowym 2025/2026
2026-06-12 07:58:32Z
Dostawy soli do zimowego utrzymania dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie powiatu zawierciańskiego w sezonie 2025/2026
2026-05-25 10:17:55Z
Cała Polska — 154 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00259047 z dnia 2026-05-25 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Dostawy
Dostawy soli do zimowego utrzymania dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie powiatu zawierciańskiego w sezonie 2025/2026
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Powiat Zawierciański
1.2.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Zawierciu
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 27625525200000
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Sienkiewicza 34
1.4.2.) Miejscowość: Zawiercie
1.4.3.) Kod pocztowy: 42-400
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: sod@zawiercie.powiat.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zawiercie.powiat.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6a8a27c4-8723-47b9-abf3-155cb686fed2
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00259047
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-05-25
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2025/S 124-428029
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Dostawy
3.7.) Nazwa zamówienia:
Dostawy soli do zimowego utrzymania dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie powiatu zawierciańskiego w sezonie 2025/2026
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest realizowanie sukcesywnych dostaw soli drogowej do zimowego utrzymania dróg powiatowych i wojewódzkich na terenie powiatu zawierciańskiego
w sezonie 2025/2026.
2. Zapotrzebowanie Zamawiającego na przedmiot zamówienia wynosi: 4 000 ton, przy czym:
1) dla Zespołu ds. remontów i napraw w Zawierciu/Kądzielowie: Zawiercie, ul. Obrońców
Poczty Gdańskiej (bez numeru) - w ilości 2 000 ton,
2) dla Zespołu ds. remontów i napraw w Pilicy, ul. Żarnowiecka 47 – w ilości 1 000 ton,
3) dla Zespołu ds. remontów i napraw w Szczekocinach, ul. Włoszczowska 6 – w ilości
1 000 ton.
4) Wskazane w ppkt 1) - 3) ilości soli stanowią zakres podstawowy zamówienia, natomiast
w przypadku wystąpienia zwiększonego zapotrzebowania na sól drogową Zamawiający zastrzega sobie prawo do skorzystania z prawa opcji polegającego na rozszerzeniu zakresu podstawowego zakresu zamówienia o maksymalnie 2 400 ton łącznie dla wszystkich Zespołów ds. remontów i napraw.
5) Zamawiający zastrzega sobie możliwość dostaw do miejsc innych niż wskazane w ppkt 1) - 3) na terenie powiatu zawierciańskiego. Ilość dostaw realizowanych poza miejsca wskazane
w ppkt 1) - 3) będzie wynosiła nie więcej niż 50% zakresu zamówienia.
3. Podane wielkości dostaw do poszczególnych Zespołów ds. remontów i napraw są ilościami szacunkowymi i mogą ulec zmianie. Dostawy będą zlecane przez Zamawiającego sukcesywnie, w zależności od faktycznych bieżących potrzeb, które będą wynikały z panujących warunków atmosferycznych. Wielkość pojedynczej dostawy nie będzie mniejsza niż 25 ton i nie będzie większa niż 150 ton, przy czym przez jednorazową dostawę należy rozumieć dostawę do magazynów w siedzibie jednego, dwóch lub trzech Zespołów ds. remontów i napraw.
4. Sól stanowiąca przedmiot zamówienia musi odpowiadać wymaganiom higienicznym
i jakościowym, tj.posiadać atest higieniczny wydany przez Państwowy Zakład Higieny) oraz
posiadać pozytywną Opinię techniczną wydaną przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów lub
inny dokument wskazujący na możliwość stosowania (atest, aktualne świadectwo
dopuszczenia lub inny dokument wskazujący na możliwość stosowania na drogach na terenie
Unii Europejskiej). Zamawiający w trakcie realizacji umowy ma prawo żądać od Wykonawcy
przedłożenia powyższych aktualnych dokumentów.
3.9.) Główny kod CPV: 34927100-2 - Sól drogowa
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2025-09-03
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
8 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Handlowo- Usługowe Budownictwa TRASA Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5370000822
4.3.3.) Ulica: ul. Żeromskiego 7
4.3.4.) Miejscowość: Biała Podlaska
4.3.5.) Kod pocztowy: 21-500
4.3.6.) Województwo: lubuskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 1373295,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2025/S 190-648307
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-05-03
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 1
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana Zamawiającego w związku z powołaniem nowej jednostki organizacyjnej Powiatu.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Zmiana ma charakter porządkowy, formalny i nie ma ona wpływu na przedmiot umowy
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 1272918,08 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 25.05.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Powyżej progów UE