Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 07:00 (5 dni)

Dostosowanie budynków Urzędów Skarbowych w Nowej Hucie na os. Bohaterów Września 80 do obecnie obowiązujących przepisów p.poż.

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00400004

Numer referencyjny: 1201-ILZ.260.27.2026

Zamawiający

IZBA ADMINISTRACJI SKARBOWEJ W KRAKOWIE

ul. Wiślna 7

31-007 Kraków, Małopolskie

NIP: 6761773084

REGON: 001021270

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane dla zadania polegającego na dostosowaniu budynków Urzędów Skarbowych w Nowej Hucie na os. Bohaterów Września 80 do obecnie obowiązujących przepisów p.poż.". 2. Szczegółowy opis przedmiotu i warunki realizacji zamówienia zostały zwarte w: 1) Projektowanych postanowieniach umowy (PPU) - załącznik nr 2 do SWZ; 2) Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) - załącznik nr 1 do SWZ / PPU; 3) Dokumentacji technicznej - załącznik nr 5 do SWZ. 3. Umowa z Wykonawcą wyłonionym w trakcie postępowania zostanie zawarta na warunkach określonych w Projektowanych postanowieniach umowy (PPU) stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)

Najniższa cena

24 986 PLN

Średnia cena

1 268 388 PLN

Najwyższa cena

10 607 940 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
P.P.H.U. BUD-RYS Łukasz Bazior Miechów 6 183 462 PLN 917 311 PLN
BUD-MAT Lucyna Matyja Krynica-Zdrój 3 4 722 943 PLN 9 445 886 PLN
SB Complex Sp. z o.o. Sp. K Rzeszów 3 - -
Mateusz Kopta MK-BUD ul. Adama Doboszyńskiego 81, 32-031 Mogilany Mogilany 2 55 832 PLN 111 664 PLN
Instalacje Budownictwo Marcin Pietruszka Podegrodzie 620 2 - -
Euro Mar Sp. z o.o. Kolbark 2 - -
Firma Usługowa Mieczysław Dudek Królówka 2 580 795 PLN 1 155 643 PLN
FERRE INVESTMENTS Sp. z o.o. Sandomierz 2 9 225 000 PLN 9 225 000 PLN
ZAKŁAD USŁUGOWO REMONTOWY MAREK GÓRNIAK Kamieniec 2 130 133 PLN 260 266 PLN
Firma Francuz Sp. z o.o. Proszowice 2 943 035 PLN 1 886 071 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych polegających na wykonanie remontu ścieżki pieszo rowerowej na Zakrzówku, w ramach BO dzielnic edycja XI, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie

Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego „ENERGOPOL” Sp. z o.o. -

2026-09-03 09:02:11Z

Przebudowa drogi powiatowej nr 2136K ul. Wielmoska w Sułoszowej w zakresie utwardzonych poboczy

Firma Drogowa i Budowlana Struzik -

2026-09-03 08:09:16Z

Modernizacja magazynu Obrony Cywilnej w Sułkowicach

KALDORA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 64 883 PLN

2026-09-03 07:58:57Z

Remont pomieszczeń przeznaczonych dla miejsc doraźnego schronienia dla ludności

KESON P. CABAK SPÓŁKA KOMANDYTOWA 493 750 PLN

2026-09-03 07:38:47Z

Modernizacja pełnowymiarowego boiska piłkarskiego w Brunarach

Lucyna Matyja "BUD-MAT" 1 988 523 PLN

2026-09-03 07:34:08Z

Wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych związanych z budową ciągu pieszego oraz obiektów małej architektury w rejonie placu zabaw przy ul. Dębskiego, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Ravtal Sp. z o.o. Sp. k 206 870 PLN

2026-09-03 07:16:34Z

Wykonanie robót budowlanych i nasadzeń zieleni wraz z pielęgnacją oraz prac w zakresie budowy oświetlenia w ramach zadania budżetu obywatelskiego edycji XI pn.: „Rzeczny park nad Sudołem”

STAR-KOP URBAŃCZYK Sp. z o. o. 869 357 PLN

2026-09-03 07:02:13Z

Roboty budowlane i nasadzenia zieleni wraz z pielęgnacją w ramach zadania budżetu obywatelskiego pn.: „Zielone Wzgórza na Bielanach - ścieżka doświadczeń”, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

CITYBRUK SKOPEK Sp. k. 631 500 PLN

2026-09-03 05:53:39Z

Modernizacja hali Centrum Bezpieczeństwa Pożarowego i Akustyki Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych - Kraków ul. Cementowa 8a

Impuls Contractor Sp z o. o. 674 040 PLN

2026-09-02 12:14:46Z

"Remont magazynu obrony cywilnej MIGU Muszyna"

Piszczek Budownictwo Sp. z o.o. 33-380 Krynica Zdrój ul. Nadbrzeżna 2 299 120 PLN

2026-09-02 11:16:38Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 12 100 PLN Średnia: 1 095 633 PLN Max: 15 751 688 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Dostosowanie budynków Urzędów Skarbowych w Nowej Hucie na os. Bohaterów Września 80 do obecnie obowiązujących przepisów p.poż.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: IZBA ADMINISTRACJI SKARBOWEJ W KRAKOWIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 001021270

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wiślna 7

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-007

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: +48126290200

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi.ias.krakow@mf.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.malopolskie.kas.gov.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Sprawy gospodarcze i finansowe

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostosowanie budynków Urzędów Skarbowych w Nowej Hucie na os. Bohaterów Września 80 do obecnie obowiązujących przepisów p.poż.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-37f65747-79a3-4a80-8f7f-4b79968fa07c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00400004

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00112384/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Dostosowanie budynków w Krakowie na os. Bohaterów Września 80 do obecnie obowiązujących przepisów p.poż.

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://malopolskiekas.ezamawiajacy.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy zakupowej e-Zamawiający (zwanej dalej: Platformą) dostępnej na stronie internetowej pod adresem:
https://malopolskiekas.ezamawiajacy.pl Zamawiający może również komunikować się z Wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej, email: przetargi.ias.krakow@mf.gov.pl . Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym przekazywanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji odbywa się przy użyciu Platformy pod adresem:
https://malopolskiekas.ezamawiajacy.pl , za pośrednictwem zakładki „Korespondencja”. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia lub informacje, które wpłyną do Zamawiającego, uważa się za dokumenty złożone w terminie, jeśli ich czytelna treść dotrze do Zamawiającego przed upływem tego terminu. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich złożenia/wysłania na Platformie.

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wykonawca biorący udział w postępowaniu musi posiadać konto na Platformie. Informacje opisujące czynności Wykonawcy dotyczące przystąpienia i złożenia oferty, z wykorzystaniem Platformy znajdują się na stronie: https://malopolskiekas.ezamawiajacy.pl w zakładce Baza Wiedzy / Plany zamówień publicznych (plik w formacie pdf – Instrukcja dla Wykonawcy). Korzystanie z Platformy odbywa się na zasadach wskazanych w Instrukcji dla Wykonawcy. Korzystanie z Platformy jest bezpłatne. Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do systemu Platformy na subdomenie pod adresem: https://malopolskiekas.ezamawiajacy.pl lub na stronie internetowej: https://oneplace.marketplanet.pl. Po zalogowaniu (założeniu konta) Wykonawca ma możliwość złożenia oferty w postępowaniu.
Zamawiający, zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie, określa dopuszczalny format kwalifikowanego podpisu elektronicznego:
- dokumenty w formacie „pdf” zaleca się podpisywać formatem PAdES;
- zamawiający dopuszcza podpisanie dokumentów w formacie innym niż „pdf”, wtedy będzie wymagany oddzielny plik z podpisem.
Niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie:
- komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej;
- zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa obsługująca TLS 1.2, najlepiej w najnowszej wersji w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0;
- włączona obsługa JavaScript;
- zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki w formacie .pdf.
- podłączenie do Internetu: min. 512 Kb/s na komputer (zalecane szerokopasmowe łącze internetowe).
Dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 2GB: txt, txt, rtf, pdf, xps, odt, ods, odp, doc, xls, ppt, docx, xlsx, pptx, csv, jpg, jpeg, tif, tiff, geotiff, png, svg, wav, mp3, avi, mpg, mpeg, mp4, m4a, mpeg4, ogg, ogv, zip, tar, gz, gzip, 7z, html, xhtml, css, xml, xsd, gml, rng, xsl, xslt, TSL, XMLsig, XAdES, CAdES, ASIC, XMLenc. Zalecanym formatem jest pdf.
Informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych tj.:
- plik załączony i zapisany przez Wykonawcę na Platformie, widoczny jest na Platformie jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest po odszyfrowaniu przez Zamawiającego po upływie terminu składania ofert;
- oznaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu.
Wymagania techniczne i organizacyjne opisano w Instrukcji dla Wykonawcy zamieszczonej pod adresem: https://malopolskiekas.ezamawiajacy.pl
Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem Platformy jako załączniki, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020 r. poz. 2452) oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Cel przetwarzania i podstawa prawna
Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c) RODO :
1) w związku z ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych , w celu:
• prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz jego rozstrzygnięcia, zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz jej realizacji,
• udokumentowania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i jego archiwizacji, w związku z ustawą z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach;
2) w związku z art. 34a ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych w celu udostępniania i aktualizacji w Centralnym Rejestrze Umów (CRU) informacji o zawartych umowach.
Odbiorcy danych
Odbiorcami Państwa danych mogą być:
• osoby lub podmioty, którym udostępniona będzie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, Prawo zamówień publicznych ,
• spółka Simplifae Poland S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 49, 02-672 Warszawa, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000041441, NIP: 5262535153, REGON: 017282436, jako właściciel Platformy, na której Izba Administracji Skarbowej w Krakowie prowadzi postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, działając pod adresem https://www.marketplanet.pl/ ,
• Centrum Informatyki Resortu Finansów, z którym Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Krakowie zawarł umowę w zakresie utrzymania systemów informatycznych,
• podmioty uprawnione do odbioru danych w uzasadnionych przypadkach i na podstawie odpowiednich przepisów prawa,
• Minister Finansów prowadzący CRU. Dane osobowe udostępniane i aktualizowane w CRU, który jest rejestrem jawnym i dostępnym w Internecie, będą powszechnie dostępne.
Okres przechowywania danych
Państwa dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.
Informacje o umowie udostępnione w CRU będą usuwane po upływie pięciu lat, licząc od końca roku, w którym umowa przestała obowiązywać.
Prawa osób, których dane dotyczą
Zgodnie z RODO przysługuje Państwu prawo do:
• dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii,
• sprostowania lub uzupełnienia swoich danych osobowych, przy czym skorzystanie z prawa do sprostowania lub uzupełnienia nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą Prawo zamówień publicznych oraz nie może naruszać integralności protokołu postępowania oraz jego załączników,
• ograniczenia przetwarzania danych osobowych, z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO, przy czym prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego, a także nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia,
• wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznają Państwo, że przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy RODO.
Obowiązek podania danych
Podanie przez Państwa danych osobowych jest wymogiem ustawowym, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
Profilowanie
Państwa dane nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, jak również nie będą podlegały profilowaniu, o którym mowa w art. 22 ust. 1 i 4 RODO.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Nie przysługuje Państwu:
1) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
2) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
3) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 1201-ILZ.260.27.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane dla zadania polegającego na dostosowaniu budynków Urzędów Skarbowych w Nowej Hucie na os. Bohaterów Września 80 do obecnie obowiązujących przepisów p.poż.".
2. Szczegółowy opis przedmiotu i warunki realizacji zamówienia zostały zwarte w:
1) Projektowanych postanowieniach umowy (PPU) - załącznik nr 2 do SWZ;
2) Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) - załącznik nr 1 do SWZ / PPU;
3) Dokumentacji technicznej - załącznik nr 5 do SWZ.
3. Umowa z Wykonawcą wyłonionym w trakcie postępowania zostanie zawarta na warunkach określonych w Projektowanych postanowieniach umowy (PPU) stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

45331210-1 - Instalowanie wentylacji

45442100-8 - Roboty malarskie

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 91 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia brakiem podstaw wykluczenia powinien wykazać się każdy z Wykonawców samodzielnie. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia winni ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Do oferty Wykonawca dołącza:
1) aktualne na dzień składania ofert Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – zgodnie z załącznikiem nr 4 do SWZ, zwane dalej „Oświadczeniem”. Informacje zawarte w Oświadczeniu stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Zamawiający dopuszcza złożenie Oświadczenia w jednym z następujących formatów: .pdf, .doc, .docx, .rtf, .odt. Wykonawca podpisuje Oświadczenie kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, Oświadczenie składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
2) w przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje Pełnomocnik – pełnomocnictwo dla tej osoby określające jego zakres. Pełnomocnictwo winno być podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwa składa się w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego przez właściwą osobę kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym lub odpisu pełnomocnictwa sporządzonego przez notariusza w formie elektronicznej - elektroniczne poświadczenie zgodności odpisu, wyciągu lub kopii z okazanym dokumentem, które notariusz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym – art. 97 § 2 ustawy z dnia 14 lutego 1991r. Prawo o notariacie;
3) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - odpowiednie pełnomocnictwo, chyba że w przypadku spółki cywilnej, z umowy tej spółki wynika sposób jej reprezentowania (do stwierdzenia czego niezbędne będzie załączenie do oferty umowy spółki cywilnej). Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z podmiotem występującym, jako pełnomocnik pozostałych. Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkie podmioty występujące wspólnie. W sytuacji, gdy w postępowaniu zostanie wybrana oferta złożona przez podmioty występujące wspólnie, przed zawarciem umowy Wykonawca zobowiązany jest przedstawić umowę regulującą współpracę tych podmiotów.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Tekst umowy w sprawie realizacji zamówienia publicznego zostanie przygotowany z uwzględnieniem postanowień dokumentów zamówienia, w tym SWZ i Projektowanych postanowień umowy - załącznik nr 2 do SWZ oraz treści złożonej oferty. Treść postanowień przed ich przeniesieniem do umowy może ulec modyfikacji, jednakże zmiany muszą być zgodne z innymi postanowieniami i warunkami zawartymi w dokumentach zamówienia oraz posiadać nieistotny charakter.
2. Zamawiający dopuszcza zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, w sytuacji, gdy zajdzie, co najmniej jedna z okoliczności przedstawionych w art. 454 i 455 ustawy oraz w zakresie wskazanym w Projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.
3. Zmiana umowy następuje w formie pisemnej pod rygorem nieważności (chyba, że postanowiono w umowie inaczej).

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-04 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy pod adresem: https://malopolskiekas.ezamawiajacy.pl w zakładce „OFERTY”.

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-04 10:00

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2026-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
20.08.2026
Termin składania ofert
09.09.2026 07:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.1.1
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7 - Roboty budowlane
45000000-7 (Roboty budowlane) 45312100-8 (Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych) 45343000-3 (Roboty instalacyjne przeciwpożarowe) 45332200-5 (Roboty instalacyjne hydrauliczne) 45312200-9 (Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych) 45331210-1 (Instalowanie wentylacji) 45442100-8 (Roboty malarskie) 45324000-4 (Roboty w zakresie okładziny tynkowej) 45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych 45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe 45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne 45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych 45331210-1 - Instalowanie wentylacji 45442100-8 - Roboty malarskie 45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

Okres realizacji

91 dni