Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 493 750 PLN

Remont pomieszczeń przeznaczonych dla miejsc doraźnego schronienia dla ludności

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00338283

Numer referencyjny: ZPiOD.271.8.2026

Zamawiający

GMINA KRYNICA -ZDRÓJ

ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 7

33-380 Krynica-Zdrój, Małopolskie

NIP: 7343543100

REGON: 491893055

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy robót budowanych związanych z remontem pomieszczeń przeznaczonych dla miejsc doraźnego schronienia dla ludności, obejmującym wykonanie izolacji przeciwwodnej stropu przy użyciu geomembrany. W tym celu przewiduje się rozbiórkę istniejącej nawierzchni z kostki brukowej zlokalizowanej nad pomieszczeniem, przygotowanie podłoża, ułożenie geomembrany oraz odtworzenie nawierzchni z kostki brukowej. Zakres zamówienia obejmuje ponadto wymianę istniejących drzwi na nowe oraz remont schodów zewnętrznych, w tym naprawę uszkodzeń i wykonanie warstw wykończeniowych zapewniających bezpieczne użytkowanie. Miejsce realizacji robót zlokalizowane jest w budynku Urzędu Miejskiego w Krynicy-Zdroju przy ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 7, poziom piwnic. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę co najmniej 5 letniej gwarancji i rękojmi za wady na cały zakres zamówienia. Szczegółowo zakres zamówienia określa dokumentacja projektowa – Załącznik Nr 3 do SWZ oraz STWiORB – Załącznik Nr 4 do SWZ. Warunki realizacji zamówienia zawarte zostały w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które stanowią Załącznik Nr 2 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres rękojmi za wady fizyczne na całość przedmiotu zamówienia 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
KESON P. CABAK SPÓŁKA KOMANDYTOWA Łabowa REGON 527812773

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 KESON P. CABAK SPÓŁKA KOMANDYTOWA (Łabowa) Umowa podpisana 493 750 PLN 493 750 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Małopolskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)

Najniższa cena

24 986 PLN

Średnia cena

1 268 388 PLN

Najwyższa cena

10 607 940 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
P.P.H.U. BUD-RYS Łukasz Bazior Miechów 6 183 462 PLN 917 311 PLN
BUD-MAT Lucyna Matyja Krynica-Zdrój 3 4 722 943 PLN 9 445 886 PLN
SB Complex Sp. z o.o. Sp. K Rzeszów 3 - -
Mateusz Kopta MK-BUD ul. Adama Doboszyńskiego 81, 32-031 Mogilany Mogilany 2 55 832 PLN 111 664 PLN
Instalacje Budownictwo Marcin Pietruszka Podegrodzie 620 2 - -
Euro Mar Sp. z o.o. Kolbark 2 - -
Firma Usługowa Mieczysław Dudek Królówka 2 580 795 PLN 1 155 643 PLN
FERRE INVESTMENTS Sp. z o.o. Sandomierz 2 9 225 000 PLN 9 225 000 PLN
ZAKŁAD USŁUGOWO REMONTOWY MAREK GÓRNIAK Kamieniec 2 130 133 PLN 260 266 PLN
Firma Francuz Sp. z o.o. Proszowice 2 943 035 PLN 1 886 071 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych polegających na wykonanie remontu ścieżki pieszo rowerowej na Zakrzówku, w ramach BO dzielnic edycja XI, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie

Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego „ENERGOPOL” Sp. z o.o. -

2026-09-03 09:02:11Z

Przebudowa drogi powiatowej nr 2136K ul. Wielmoska w Sułoszowej w zakresie utwardzonych poboczy

Firma Drogowa i Budowlana Struzik -

2026-09-03 08:09:16Z

Modernizacja magazynu Obrony Cywilnej w Sułkowicach

KALDORA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 64 883 PLN

2026-09-03 07:58:57Z

Remont pomieszczeń przeznaczonych dla miejsc doraźnego schronienia dla ludności

KESON P. CABAK SPÓŁKA KOMANDYTOWA 493 750 PLN

2026-09-03 07:38:47Z

Modernizacja pełnowymiarowego boiska piłkarskiego w Brunarach

Lucyna Matyja "BUD-MAT" 1 988 523 PLN

2026-09-03 07:34:08Z

Wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych związanych z budową ciągu pieszego oraz obiektów małej architektury w rejonie placu zabaw przy ul. Dębskiego, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Ravtal Sp. z o.o. Sp. k 206 870 PLN

2026-09-03 07:16:34Z

Wykonanie robót budowlanych i nasadzeń zieleni wraz z pielęgnacją oraz prac w zakresie budowy oświetlenia w ramach zadania budżetu obywatelskiego edycji XI pn.: „Rzeczny park nad Sudołem”

STAR-KOP URBAŃCZYK Sp. z o. o. 869 357 PLN

2026-09-03 07:02:13Z

Roboty budowlane i nasadzenia zieleni wraz z pielęgnacją w ramach zadania budżetu obywatelskiego pn.: „Zielone Wzgórza na Bielanach - ścieżka doświadczeń”, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.

CITYBRUK SKOPEK Sp. k. 631 500 PLN

2026-09-03 05:53:39Z

Modernizacja hali Centrum Bezpieczeństwa Pożarowego i Akustyki Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych - Kraków ul. Cementowa 8a

Impuls Contractor Sp z o. o. 674 040 PLN

2026-09-02 12:14:46Z

"Remont magazynu obrony cywilnej MIGU Muszyna"

Piszczek Budownictwo Sp. z o.o. 33-380 Krynica Zdrój ul. Nadbrzeżna 2 299 120 PLN

2026-09-02 11:16:38Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 12 100 PLN Średnia: 1 095 633 PLN Max: 15 751 688 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Remont pomieszczeń przeznaczonych dla miejsc doraźnego schronienia dla ludności

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KRYNICA -ZDRÓJ

1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miejski w Krynicy-Zdroju

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893055

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 7

1.5.2.) Miejscowość: Krynica-Zdrój

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-380

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.7.) Numer telefonu: 18 472 55 60

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@umkrynica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.krynica-zdroj.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont pomieszczeń przeznaczonych dla miejsc doraźnego schronienia dla ludności

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0f55d8a9-a51c-485a-b6f0-8b9b52ef6e97

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00338283

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043777/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 Remont pomieszczeń przeznaczonych dla miejsc doraźnego schronienia dla ludności

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0f55d8a9-a51c-485a-b6f0-8b9b52ef6e97

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między
Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem
https://ezamowienia.gov.pl.
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0f55d8a9-a51c-485a-b6f0-8b9b52ef6e97

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Identyfikator (ID) postępowania na
Platformie e-Zamówienia: ocds-148610-0f55d8a9-a51c-485a-b6f0-8b9b52ef6e97
Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu
„Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki
korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej
https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia
ani logowania.
Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do
komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji”
odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do
komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą PZP lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie sposobu
sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji
elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub w konkursie opatrzone kwalifikowanym podpisem
elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem Wykonawcy/Wykonawcy
wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym.
W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane
dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy”
na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji”
służących do zadawania pytań dotyczących treści SWZ wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-
Zamówienia.
Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez Wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie
postępowania w zakładce „Komunikacja”.
Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 25 MB (wielkość ta dotyczy plików
przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje
dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy e-Zamówienia użytkownicy mogą
skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej
https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”.
W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację Wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem
Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail:
przetargi@umkrynica.pl (nie dotyczy składania ofert).
Szczegółowe określenie wymagań technicznych i organizacyjnych dot. korespondencji elektronicznej zawarto w rozdziale VI SWZ, tj.
informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami, oraz
informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej,
wskazanie osób uprawnionych do komunikowania się z Wykonawcami.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Burmistrz Krynicy-Zdroju, ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 7, 33-380 Krynica-Zdrój;
2) dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych: ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 7, 33-380 Krynica-Zdrój, e-mail: iod@umkrynica.pl;
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia pn. Remont pomieszczeń przeznaczonych dla miejsc doraźnego schronienia dla ludności, znak: ZPiOD.271.8.2026, prowadzonym w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji;
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy PZP;
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres: co najmniej 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia lub do upływu terminu możliwości kontroli projektu współfinansowanego lub finansowanego ze środków Unii Europejskiej albo jego trwałości bądź innych umów czy zobowiązań wynikających z realizowanych projektów, albo do upływu terminu przedawnienia roszczeń z umowy, oraz w celach archiwizacyjnych przez okres przewidziany prawem;
6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy PZP, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy PZP;
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO;
8) posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących,
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą PZP oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników),
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego),
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zamawiający informuje, że zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu
Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem
danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o
ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, nie przysługuje Pani/Panu:
1) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
2) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
3) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania
Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZPiOD.271.8.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.5.) Wartość zamówienia: 356659,83 PLN

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy robót budowanych związanych z remontem pomieszczeń przeznaczonych dla miejsc doraźnego schronienia dla ludności, obejmującym wykonanie izolacji przeciwwodnej stropu przy użyciu geomembrany. W tym celu przewiduje się rozbiórkę istniejącej nawierzchni z kostki brukowej zlokalizowanej nad pomieszczeniem, przygotowanie podłoża, ułożenie geomembrany oraz odtworzenie nawierzchni z kostki brukowej. Zakres zamówienia obejmuje ponadto wymianę istniejących drzwi na nowe oraz remont schodów zewnętrznych, w tym naprawę uszkodzeń i wykonanie warstw wykończeniowych zapewniających bezpieczne użytkowanie.
Miejsce realizacji robót zlokalizowane jest w budynku Urzędu Miejskiego w Krynicy-Zdroju przy ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 7, poziom piwnic.
Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę co najmniej 5 letniej gwarancji i rękojmi za wady na cały zakres zamówienia.
Szczegółowo zakres zamówienia określa dokumentacja projektowa – Załącznik Nr 3 do SWZ oraz STWiORB – Załącznik Nr 4 do SWZ.
Warunki realizacji zamówienia zawarte zostały w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które stanowią Załącznik Nr 2 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował kryterium:
1) Cena – znaczenie 60%;
2) Okres rękojmi za wady fizyczne na całość przedmiotu zamówienia – znaczenie 40%.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres rękojmi za wady fizyczne na całość przedmiotu zamówienia

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
W przypadku, o którym mowa powyżej, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o
udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zapisy treści SWZ dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie
zamówienia.
Jeżeli została wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający żąda przed
zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1
ustawy PZP, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie
warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w
postępowaniu.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Zamawiający, niezależnie od przesłanek wynikających z art. 454-455 ustawy Prawo zamówień publicznych, przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do umowy na etapie realizacji, w tym między innymi zmiany terminu realizacji umowy lub jej poszczególnych zakresów i wynagrodzenia umownego w odpowiednich oraz uzasadnionych przypadkach, jeżeli wystąpią następujące przesłanki:
1) wystąpią wyjątkowo niesprzyjające warunki atmosferyczne uniemożliwiające Wykonawcy wykonanie robót zgodnie z technologią ich wykonania w terminie, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 2 umowy. Do niesprzyjających warunków atmosferycznych uniemożliwiających Wykonawcy wykonanie robót w określonym terminie zalicza się w szczególności długotrwałe lub intensywne opady atmosferyczne, niskie temperatury, klęski żywiołowe, wystąpienie silnych wiatrów oraz ujemnych temperatur;
2) powstanie potrzeba przeprowadzenia dodatkowych prób, badań lub ekspertyz, warunkujących wykonanie niniejszej umowy, których nie można było przewidzieć w momencie zawarcia niniejszej umowy;
3) zostaną wprowadzone roboty dodatkowe niezbędne do ukończenia przedmiotu niniejszej umowy wskazanego w § 1;
4) wystąpi konieczność wykonania robót zamiennych, jeżeli są one uzasadnione dla usprawnienia procesu budowlanego lub nie odstępują w sposób istotny od zatwierdzonego projektu budowlanego – bez konieczności zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy;
5) gdy wystąpi konieczność wykonania robót zamiennych lub innych robót niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy ze względu na zasady wiedzy technicznej, które wstrzymują lub opóźniają realizację przedmiotu umowy, wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji;
6) wystąpią okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, a wprowadzenie zmian jest niezbędne dla należytego wykonania umowy lub jej ukończenia. W takim przypadku Strony mogą przesunąć termin zakończenia wykonania umowy lub zmienić takie elementy umowy, na które powyższe okoliczności mają wpływ. Powyższa zmiana nie może skutkować wykroczeniem poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w specyfikacji warunków zamówienia;
7) wystąpi udokumentowana zwłoka wprowadzenia Wykonawcy na budowę przez Zamawiającego;
8) wystąpi zwłoka Zamawiającego w przekazaniu dokumentów niezbędnych do realizacji umowy;
9) zajdzie konieczność pozyskania lub wykonania decyzji administracyjnych, postanowień lub innych aktów organów i uprawnionych instytucji, wydanych z przyczyn, za które Wykonawca nie odpowiada;
10) wystąpi zwłoka w uzyskaniu od stosownych instytucji i organów niezbędnych uzgodnień, pozwoleń, decyzji administracyjnych i innych aktów oraz realizacji przez nie lub osoby trzecie przez nie wskazane określonych czynności lub robót niezbędnych dla realizacji niniejszej umowy na przykład dostarczenie lub podłączenie mediów, w terminach instrukcyjnych bądź obligatoryjnych wynikających z obowiązujących przepisów prawa, z przyczyn, za które Wykonawca nie odpowiada.
Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia określa treść projektowanych postanowień umowy w sprawie
zamówienia publicznego, które stanowią Załącznik Nr 2 do SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-07-29 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy umieścić na platformie e-Zamówienia pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0f55d8a9-a51c-485a-b6f0-8b9b52ef6e97

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-07-29 10:10

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-08-27

2026-07-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
13.07.2026
Termin składania ofert
29.07.2026 08:00
Wartość umowy
493 750 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7 - Roboty budowlane
45000000-7 (Roboty budowlane) 45300000-0 (Roboty instalacyjne w budynkach) 45400000-1 (Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych) 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Okres realizacji

3 miesiące