Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 97 210 PLN

Dowóz osób niepełnosprawnych do placówek oświatowych

Rozstrzygnięty Usługi 2026/BZP 00014311

Numer referencyjny: ZPET.1.2026.JS

Zamawiający

ZPE-T_Bobrowo

7

78-520 Bobrowo, Zachodniopomorskie

NIP: 2530337004

REGON: 362116430

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia jest świadczenie usług transportu w zakresie przewóz osób dzieci/uczniów do i z Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie w okresie od dnia podpisania umowy do 26 czerwca 2026 r. 2. Adres zamieszkania osoby niepełnosprawnej wraz z adresem docelowej placówki oświatowej (dokładne adresy, nr domów i mieszkań) będą podane przy podpisywaniu umowy. 3. Zakres usługi będzie obejmował: BOBROWO (internat) – ZŁOCIENIEC (internat)- DRAWSKO POMORSKIE (szkoła ul. Seminaryjna 2) – ZŁOCIENIEC (internat) – BOBROWO (internat) – Czaplinek (ul. Wałecka 57) Trasa obsługiwana będzie: poniedziałek po południu, wtorek, środa, czwartek rano i po południu, piątek rano. 4. Dowóz dzieci/ uczestników ze wskazanych lokalizacji do placówek odbywał się będzie: rano: godziny przejazdów ustali wykonawca, z zastrzeżeniem dojazdu do punktu docelowego do godziny 8:00 oraz po południu: godziny do ustalenia z wykonawcą, nie wcześniej niż 14:00 z punktu początkowego – po zakończeniu zajęć lekcyjnych. Godziny dowozu mogą ulec zmianie w związku z prowadzonymi zajęciami. Wykonawca będzie informowany na bieżąco o planowanych zmianach. 5. Planowana liczba dowożonych osób: 41 dzieci, w tym 2 foteliki, 6. Szacowana dzienna ilość km: poniedziałek około 61 km dziennie (po lekcjach odwóz do internatu) wtorek, środa, czwartek około 122 km piątek około 61 km (zawóz do szkoły rano) Szczegóły zaplanowanej trasy: BOBROWO (internat) – ZŁOCIENIEC (internat) 6,5km - DRAWSKO POMORSKIE (szkoła ul. Seminaryjna 2) 17km - ZŁOCIENIEC (internat) 17km - BOBROWO (internat) 6,5km - Czaplinek (ul. Wałecka 57) 14km. 7. Liczby wskazane w pkt 5 i 6 są wielkościami prognozowanymi i mogą się zmieniać w trakcie realizacji zamówienia w zależności od potrzeb Zamawiającego.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Czas podstawienia pojazdu zastępczego 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
PAWMAN TRANS sp. z o.o. Czaplinek 2530363674

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 PAWMAN TRANS sp. z o.o. (Czaplinek) Umowa podpisana 97 210 PLN 97 210 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Zachodniopomorskie — na podstawie 35 rozstrzygniętych przetargów (CPV 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób)

Najniższa cena

16 698 PLN

Średnia cena

231 210 PLN

Najwyższa cena

874 140 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
VanTour ZBIGNIEW PIETROŃ Kalisz Pomorski 2 27 179 PLN 54 358 PLN
Argos Sp. z o.o. Lubiszyn 2 - -
Paramedic24 Sp. z o.o. Szczecin 2 249 816 PLN 499 632 PLN
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Szczecin 2 198 325 PLN 543 496 PLN
Embus Jacek Pakuła Stróżewo 2 346 268 PLN 692 536 PLN
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Szczecin 2 874 140 PLN 874 140 PLN
PAWMAN TRANS sp. z o.o. Czaplinek 2 97 210 PLN 97 210 PLN
STYL-BUS Przewozy Autobusem Eugeniusz Dyba Stargard 1 - -
Zakład Usług Komunalnych i Cmentarnych - Administracja Helios Sp. z o.o. Szczecin 1 143 540 PLN 143 540 PLN
Zakład Usług Komunalnych i Cmentarnych - Administracja Helios Sp. z o.o. Szczecin 1 101 782 PLN 101 782 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Transport pacjentów dializowanych (w pozycji siedzącej na trasie: miejsce zamieszkania – Ośrodek Dializ USK-2 –miejsce zamieszkania).

Trans4all Sp. z o.o. -

2026-09-03 11:12:16Z

„Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych wraz z opieką zamieszkałych na terenie Gminy Lipiany do szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027 i 2027/2028 w dni nauki szkolnej”.

Embus Jacek Pakuła 346 766 PLN

2026-08-27 10:22:16Z

„Dowóz i odwóz dzieci i młodzieży niepełnosprawnych wraz z opieką zamieszkałych na terenie Gminy Lipiany do szkół i placówek oświatowych w roku szkolnym 2026/2027 i 2027/2028 w dni nauki szkolnej”.

Embus Jacek Pakuła 345 770 PLN

2026-08-27 10:22:16Z

Dowozy dzieci niepełnosprawnych do placówek edukacyjnych w Radowie Wielkim i Siedlicach w latach 2026-2029

Stowarzyszenie Na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Ruchową i z Autyzmem w Resku 591 545 PLN

2026-08-26 09:25:31Z

Świadczenie usług przewozowych uczniów niepełnosprawnych do i ze szkół specjalnych oraz ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych i socjoterapeutycznych w okresie od 01.09.2026r. do 30.06.2027r.

EXPRESS BUS PRZEWOZY OSOBOWO - TOWAROWE WACŁAW STASIULEWICZ 573 606 PLN

2026-08-19 12:04:21Z

Dowóz osób niepełnosprawnych do placówek oświatowych

PAWMAN TRANS sp. z o.o. -

2026-08-05 05:47:01Z

Dowóz osób niepełnosprawnych do placówek oświatowych

PAWMAN TRANS sp. z o.o. 97 210 PLN

2026-08-05 05:37:52Z

Wykonywanie usług przewozowych uczniów do szkół podstawowych na terenie Gminy Rewal w roku szkolnym 2026/2027

TRANS-SERVIS Karol Słota -

2026-07-20 06:06:39Z

Usługi transportu sanitarnego dla SP ZOZ MSWiA w Szczecinie

Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie 542 400 PLN

2026-07-17 10:40:25Z

Przewóz zwłok lub szczątków ludzkich na zlecenie prokuratur z obszaru właściwości Prokuratury Okręgowej w Szczecinie

Zakład Usług Komunalnych i Cmentarnych - Administracja Helios Sp. z o.o. 143 540 PLN

2026-07-13 11:22:29Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 4 PLN Średnia: 208 858 PLN Max: 939 455 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Dowóz osób niepełnosprawnych do placówek oświatowych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZPE-T_Bobrowo

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 362116430

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 7

1.5.2.) Miejscowość: Bobrowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 78-520

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zpetbobrowo.dlaedu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zpetbobrowo.pl/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dowóz osób niepełnosprawnych do placówek oświatowych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c37fd19b-a957-4a52-a40a-a3bd3a4e5ad7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00014311

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-01-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c37fd19b-a957-4a52-a40a-a3bd3a4e5ad7

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-c37fd19b-a957-4a52-a40a-a3bd3a4e5ad7

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym
a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
4. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
5. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: ZPET.1.2026.JS

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia jest świadczenie usług transportu w zakresie przewóz osób dzieci/uczniów do i z Zespołu Placówek Edukacyjno-Terapeutycznych w Bobrowie w okresie od dnia podpisania umowy do 26 czerwca 2026 r.
2. Adres zamieszkania osoby niepełnosprawnej wraz z adresem docelowej placówki oświatowej (dokładne adresy, nr domów i mieszkań) będą podane przy podpisywaniu umowy.
3. Zakres usługi będzie obejmował:

BOBROWO (internat) – ZŁOCIENIEC (internat)- DRAWSKO POMORSKIE (szkoła ul. Seminaryjna 2) – ZŁOCIENIEC (internat) – BOBROWO (internat) – Czaplinek (ul. Wałecka 57)

Trasa obsługiwana będzie: poniedziałek po południu, wtorek, środa, czwartek rano i po południu, piątek rano.

4. Dowóz dzieci/ uczestników ze wskazanych lokalizacji do placówek odbywał się będzie:
rano: godziny przejazdów ustali wykonawca, z zastrzeżeniem dojazdu do punktu docelowego do godziny 8:00 oraz po południu: godziny do ustalenia z wykonawcą, nie wcześniej niż 14:00 z punktu początkowego – po zakończeniu zajęć lekcyjnych.
Godziny dowozu mogą ulec zmianie w związku z prowadzonymi zajęciami. Wykonawca będzie informowany na bieżąco o planowanych zmianach.
5. Planowana liczba dowożonych osób: 41 dzieci, w tym 2 foteliki,
6. Szacowana dzienna ilość km:
poniedziałek około 61 km dziennie (po lekcjach odwóz do internatu)
wtorek, środa, czwartek około 122 km
piątek około 61 km (zawóz do szkoły rano)
Szczegóły zaplanowanej trasy: BOBROWO (internat) – ZŁOCIENIEC (internat) 6,5km - DRAWSKO POMORSKIE (szkoła ul. Seminaryjna 2) 17km - ZŁOCIENIEC (internat) 17km - BOBROWO (internat) 6,5km - Czaplinek (ul. Wałecka 57) 14km.
7. Liczby wskazane w pkt 5 i 6 są wielkościami prognozowanymi i mogą się zmieniać w trakcie realizacji zamówienia w zależności od potrzeb Zamawiającego.

4.2.6.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-06-26

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Tak

4.2.12.) Opis wznowienia

1. Zamawiający, po zakończeniu terminu realizacji Umowy, o którym mowa w § 2 ust. 1, przewiduje możliwość jednokrotnego wznowienia zamówienia polegającego na powtórzeniu tego samego zakresu (usługi dowozu osób niepełnosprawnych) na kolejne 6 miesięcy na zasadach określonych w niniejszej Umowie, pod warunkiem należytego wykonania usług potwierdzonego protokołem odbioru.
2. Skorzystanie ze wznowienia zamówienia stanowi uprawnienie Zamawiającego i uzależnione będzie wyłącznie od jego potrzeb. Strony zgodnie oświadczają, że wznowienie zamówienia nie rodzi po stronie Zamawiającego obowiązku z jego skorzystania, natomiast po stronie Wykonawcy nie stanowi podstawy do wystąpienia do Zamawiającego z roszczeniami
o wykonanie wznowienia zamówienia.
3. Warunkiem wznowienia zamówienia jest doręczenie Wykonawcy pisemnego oświadczenia woli Zamawiającego w przedmiocie skorzystania ze wznowienia zamówienia w określonym przez niego zakresie.
4. Skorzystanie ze wznowienia zamówienia nastąpi najpóźniej w terminie 30 dni kalendarzowych przez zakończeniem terminu umowy, poprzez złożenie oświadczenia, o którym mowa w ust. 3.
5. Wykonawca ma obowiązek realizować wznowienie zamówienia na warunkach określonych
w Umowie.
6. Do praw i obowiązków Wykonawcy oraz Zamawiającego w ramach wykonania wznowienia zamówienia mają w całości zastosowanie wszystkie postanowienia niniejszej Umowy.

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamawiający przy wyborze najkorzystniejszej oferty, spośród ofert Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału oraz nie podlegają wykluczeniu postępowaniu zastosuje kryteria:
A. Cena [C] - 60 pkt
B. Czas podstawienia pojazdu zastępczego [T] - 40 pkt

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Czas podstawienia pojazdu zastępczego

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia ubiegać się mogą Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale 5 SWZ oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów;
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełni warunek w zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, jeśli dysponuje aktualnym zezwoleniem do wykonywania zawodu przewoźnika drogowego lub posiada aktualną licencję wykonywania transportu drogowego, stosowanie do treści ustawy z dnia 06 września 2001r. o transporcie drogowym (Dz.U. z 2024 r. poz. 728 z późn.zm.)
uprawnień sytuacji ekonomicznej lub finansowej;
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeśli Wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej
z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 100 000,00 złotych.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 2. W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu
o udzielenie zamówienia publicznego, Zamawiający żąda następujących podmiotowych środków dowodowych:
1) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji
i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
2) Oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 4 do SWZ;

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczących:
1) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej - aktualnego zezwolenia do wykonywania zawodu przewoźnika drogowego lub aktualnej licencji wykonywania transportu drogowego, stosowanie do treści ustawy z dnia 06 września 2001r. o transporcie drogowym (Dz.U. z 2024 r. poz. 728 z późn.zm.);
2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej - potwierdzenia posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej
z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 100 000 złotych;

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku, Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: oświadczenie,
o którym mowa w Rozdziale 6 ust. 1 SWZ składa z ofertą każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw wykluczenia
w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje brak podstaw wykluczenia w postępowaniu.
3. Jeżeli została wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Strony ustalają zasady wprowadzania zmian wysokości wynagrodzenia należnego wykonawcy, w przypadku zmiany:
1) stawki podatku od towarów i usług – stosownie do tych zmian,
2) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r.
o minimalnym wynagrodzeniu za pracę – stosownie do kalkulacji wpływu zmiany wysokości tej stawki na koszty realizacji usługi,
3) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne – stosownie do kalkulacji wpływu zmiany wysokości tych stawek na koszty realizacji usługi, i jeżeli zmiany powyższe będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez wykonawcę,
4) zmiana ceny oleju napędowego o co najmniej 15 % w skali roku,
5) zmiany prawa powszechnie obowiązującego, a także wejście w życie przepisów powszechnie obowiązujących, które na dzień podpisania niniejszej umowy znajdowały się w okresie vacatio legis, skutkującej bezwzględną koniecznością poniesienia przez Wykonawcę nakładów inwestycyjnych lub innych kosztów niezbędnych do wykonania usługi, których zakres będzie każdorazowo przedkładany do akceptacji Zamawiającego; w przypadku zaistnienia wymienionej okoliczności, Wykonawca przedstawi Zamawiającemu zakres rzeczowo-finansowy planowanej inwestycji lub innych kosztów w terminie co najmniej 2 miesięcy przed przystąpieniem do jej realizacji lub przed ponoszeniem dodatkowych kosztów.
2. Wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie po udokumentowaniu przez Wykonawcę jednej
z powyższych przyczyn mających wpływ na zmianę ceny, po upływie 30 dni od zakończenia każdego okresu rozliczeniowego.
3. W przypadku, gdy jedna ze stron umowy przedłoży uzasadniony ekonomicznie wniosek
o zmianę ceny, a druga strona nie zaakceptuje tego wniosku, każdej ze stron służy prawo do wypowiedzenia umowy z zachowaniem 1 – miesięcznego okresu wypowiedzenia. W tym przypadku nie mają zastosowania zapisy § 8 dotyczące kar umownych.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-01-16 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma e-Zamowienia

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-01-16 10:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-02-15

2026-01-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
08.01.2026
Termin składania ofert
16.01.2026 09:00
Wartość umowy
97 210 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
60130000-8 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób)

Okres realizacji

do 2026-06-26