Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 12:00 (4 dni)

Dozór oraz ochrony osób i mienia w Hali Widowiskowo-Sportowej Urania w Olsztynie

Aktywny Usługi 2026/BZP 00412971

Numer referencyjny: HO.1/2026

Zamawiający

Hala Olsztyn Sp. z o.o.

Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 44

10-450 Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

NIP: 7393988465

REGON: 526224815

Opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie stałego dozoru, bezpośredniej ochrony mienia i osób oraz obsługa monitoringu wizyjnego obiektu: Hala Widowiskowo-Sportowa Urania w Olsztynie

Kryteria oceny ofert

Cena 100%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Warmińsko-mazurskie — na podstawie 38 rozstrzygniętych przetargów (CPV 79710000-4 - Usługi ochroniarskie)

Najniższa cena

9 576 PLN

Średnia cena

665 687 PLN

Najwyższa cena

3 106 779 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Agencja Ochrony Osób i Mienia DOGMAT Sp. z o. o. (Agencja Ochrony Osób i Mienia DOGMAT Sp. z o. o.) Warszawa 4 242 715 PLN 485 431 PLN
ATUT Agencja Ochrony Osób i Mienia Krzysztof Lenkiewicz Olsztyn 3 48 432 PLN 96 864 PLN
Agencja Ochrony Osób i Mienia DOGMAT Sp. z o.o. Warszawa 2 1 163 444 PLN 2 326 888 PLN
Efekt Warma Dozór Sp. z o.o. Olsztyn 2 607 522 PLN 607 522 PLN
EFEKT-WARMA Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie (10-274), ul. Szewczenki 7 Olsztyn 2 - -
JUPI GREEN ENERGY SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Elbląg 2 756 302 PLN 756 302 PLN
Lider Konsorcjum: “STEKOP” S.A. ul. Mołdawska 9, 02-127 Warszawa , Partner: “STEKOP-OCHRONA” Sp. z o.o ul. Mołdawska 9, 02-127 Warszawa Warszawa 1 444 137 PLN 444 137 PLN
Solid Security Sp. z.o.o. – Lider Konsorcjum Warszawa 1 - -
GS5 Spółka z o.o. Warszawa 1 - -
BIURO OCHRONY "POSEJDON" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Białystok 1 771 188 PLN 771 188 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Ochrona fizyczna osób i mienia Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

EFEKT-WARMA Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie (10-274), ul. Szewczenki 7 -

2026-08-19 07:56:03Z

Świadczenie usług ochrony fizycznej obiektów i mienia na rzecz Szpitala w Ostródzie S.A.

Agencja Ochrony Osób i Mienia DOGMAT Sp.z o. o. 566 602 PLN

2026-08-10 09:14:53Z

Ochrona fizyczna osób i mienia Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

b. EFEKT WAR-MA Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie (10-274), ul. Szewczenki 7 – Lider konsorcjum "ATUT" Agencja Ochrony Osób i Mienia – Krzysztof Lenkiewicz z siedzibą w Olsztynie (10-547), ul. Kajki 10/12a – Uczestnik 1 031 875 PLN

2026-08-07 08:33:29Z

OG.261.2.2026 „Ochrona fizyczna osób i mienia w budynkach Sądu Okręgowego w Elblągu, w budynku Sądu Rejonowego w Działdowie i w Nowym Mieście Lubawskim ” – 2026/2028 – na 24 m.

Agencja Ochrony Osób i Mienia DOGMAT Spólka z o.o. 3 106 779 PLN

2026-07-27 15:41:30Z

Świadczenie usług dozoru oraz ochrony osób i mienia

BIURO OCHRONY "POSEJDON" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 771 188 PLN

2026-07-22 08:14:30Z

Ochrona osób i mienia w obiektach ZUS/Elbląg

Solid Security Spółka z o.o. -

2026-07-20 07:56:54Z

" Ochrona obiektów Szpitala Powiatowego w Kętrzynie"

Lider Konsorcjum: “STEKOP” S.A. ul. Mołdawska 9, 02-127 Warszawa , Partner: “STEKOP-OCHRONA” Sp. z o.o ul. Mołdawska 9, 02-127 Warszawa 444 137 PLN

2026-07-08 07:34:21Z

2026 1.3.2 Świadczenie usługi ochrony osób i mienia podczas imprez kulturalnych MOK w 2026

JKM-POLSKA Sp. z o.o. 154 008 PLN

2026-06-19 15:12:26Z

Świadczenie usług ochrony obiektów SK MSWiA z W-M CO w Olsztynie

Efekt Warma Dozór sp. z o.o. 361 620 PLN

2026-06-16 07:31:53Z

Ochrona fizyczna mienia na bazie ZPUH LP Olsztyn

Efekt Warma Dozór Sp. z o.o -

2026-05-21 10:32:02Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 41 PLN Średnia: 817 544 PLN Max: 4 314 055 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Dozór oraz ochrony osób i mienia w Hali Widowiskowo-Sportowej Urania w Olsztynie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Hala Olsztyn Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 526224815

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Marszałka Józefa Piłsudskiego 44

1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 10-450

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.7.) Numer telefonu: 784-073-119

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@hala.olsztyn.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.hala.olsztyn.eu/

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dozór oraz ochrony osób i mienia w Hali Widowiskowo-Sportowej Urania w Olsztynie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-32dc2b8d-cc4e-4d19-a0b0-d776998f8ff4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00412971

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.13.) O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-32dc2b8d-cc4e-4d19-a0b0-d776998f8ff4

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/pl/

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: https://ezamowienia.gov.pl/pl/

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: HO.1/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie stałego dozoru, bezpośredniej ochrony mienia i osób oraz obsługa monitoringu wizyjnego obiektu: Hala Widowiskowo-Sportowa Urania w Olsztynie

4.2.6.) Główny kod CPV: 79710000-4 - Usługi ochroniarskie

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Tak

4.2.9) Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji:

3. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zamówienia w ramach prawa opcji w ilości do 4 500 roboczogodzin (dodatkowe roboczogodziny ochrony). Prawo opcji dotyczy możliwości zwiększenia ilości roboczogodzin, ilości pracowników ochrony w podstawowym okresie realizacji oraz wydłużonym max. do 3 miesięcy.

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 100

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1) Wykonawca musi posiadać aktualną koncesję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia, wydanej na podstawie ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia,
W przypadku składania oferty przez wykonawców wspólnie np. konsorcjum minimum 1 wykonawca musi spełnić ten warunek.

2) Zamawiający wymaga aby Wykonawca w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – to w tym okresie wykazał się doświadczeniem polegającym na należytym zrealizowaniu co najmniej 3 (trzech) usług (umów) w zakresie ochrony obiektu użyteczności publicznej i/lub obiektów wojskowych i/lub szpitali świadczonej 7 dni w tygodniu przez okres co najmniej 12 miesięcy o wartości minimum 300 000,00 zł brutto każda.

Termin „obiekt użyteczności publicznej” dotyczy wyłącznie zamkniętego katalogu obiektów, do których na potrzeby niniejszego postępowania zalicza się: bank, szkołę, uczelnie wyższe, obiekty biurowe, urzędy publiczne, instytucje kulturalne i obiekty widowiskowo-sportowe.
W przypadku składania oferty przez wykonawców wspólnie np. konsorcjum minimum 1 wykonawca musi spełnić ten warunek.
3) Zamawiający wymaga aby do realizacji przedmiotu umowy w ochranianym obiekcie wykonawca dysponował minimum 6 osobami, pracownikami ochrony wpisanymi na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej prowadzoną przez Komendanta Wojewódzkiego Policji zgodnie z ustawą z 22 sierpnia 1997 r o ochronie osób i mienia (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 532) i posiadały co najmniej 2 lata doświadczenia w ochronie obiektów użyteczności publicznej i/lub obiektów wojskowych i/lub szpitali.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: a) koncesję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia, wydanej na podstawie ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia,
b) wykaz zamówień wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i zakresu, daty wykonania oraz podmiotów, na rzecz których usługi te zostały wykonane,
c) dowody określające, czy zamówienia wskazane w wykazie zostały wykonane należycie, przy czym dowodami są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego zamówienia zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy,
d) wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1) pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty (jeżeli dotyczy)
2) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby (jeżeli dotyczy)
3) odpis z KRS lub CEiDG

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

wskazano w swz

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

wskazano w umowie

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-09 14:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-09 14:05

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

8.7) Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców:

bez ograniczeń

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

osoba do kontaktów: Sławomir Piotrowski tel. 784-073-119 w godz.8-14
2026-08-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Usługi

Informacje kluczowe

Data publikacji
28.08.2026
Termin składania ofert
09.09.2026 12:00
Rodzaj zamawiającego
1.4
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 79710000-4 - Usługi ochroniarskie
79710000-4 (Usługi ochroniarskie)

Okres realizacji

15 miesiące