Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 07:00 (5 dni)
Dwukrotne (wiosenne i jesienne) koszenie lub dokaszanie w przypadku równoczesnego zastosowania wypasu zwierząt gospodarskich na obszarach Natura 2000 [...] – VI części.
Numer referencyjny: WOA.261.6.5.2026.WM
Zamawiający
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie
Bazylianówka 46
20-144 Lublin, Lubelskie
NIP: 7123144349
REGON: 060418276
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Część 1
Część 2
Część 3
Część 4
Część 5
Część 6
Dokumenty zamówienia
Załączniki nr 1-5 do SWZ
Załączniki nr 1-5 do SWZ .zip
Specyfikacja Warunków Zamówienia
Specyfikacja Warunków Zamówienia.pdf
Aktualne załączniki nr od 4.1. do 4.6.
Aktualne załączniki nr od 4.1. do 4.6..zip
Zmiana treści Specyfikacji Warunków Zamówienia (treść załącznika nr 4.1.-4.6.)
Zmiana treści SWZ (zmiana treści formularza ofertowego).pdf
Zmiana treści Specyfikacji Warunków Zamówienia (zmiana zał. nr 1 i nr 2 do SWZ oraz zmiana twerminu składania i otwarcia ofert)
ZMIANA~1.PDF
Aktualny załącznik nr 2 do SWZ (Wzór Umowy)
zał. nr 2 do SWZ - aktualny wzór umowy.pdf
zał. nr 1 do SWZ- aktualny Szczeg. Opis Przedm. Zamówienia
zał. nr 1 do SWZ- aktualny Szczeg. Opis Przedm. Zamówienia.pdf
Zarejestruj się aby automatycznie wypełnić formularze danymi firmy
Kto wygrywa podobne przetargi?
Lubelskie — na podstawie 5 rozstrzygniętych przetargów (CPV 77314100-5 - Usługi w zakresie trawników)
Najniższa cena
64 238 PLN
Średnia cena
121 275 PLN
Najwyższa cena
169 000 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Gospodarstwo Rolne Ryszard Dudziński Tyszowce | 5 | - | - |
| Daniel Żak Jeżowe | 2 | 97 412 PLN | 194 827 PLN |
| Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Zamościu Zamość | 1 | - | 653 087 PLN |
| Zakład Usługowy Eko-Park Andrzej Giżka Janów Lubelski | 1 | 169 000 PLN | 169 000 PLN |
| Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. Zamość | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Dwukrotne (wiosenne i jesienne) koszenie lub dokaszanie w przypadku równoczesnego zastosowania wypasu zwierząt gospodarskich na obszarach Natura 2000 [...] – V części.
2026-06-11 08:15:13Z
Dwukrotne (wiosenne i jesienne) koszenie lub dokaszanie w przypadku równoczesnego zastosowania wypasu zwierząt gospodarskich na obszarach Natura 2000 [...] – V części.
2026-06-11 08:15:13Z
Dwukrotne (wiosenne i jesienne) koszenie lub dokaszanie w przypadku równoczesnego zastosowania wypasu zwierząt gospodarskich na obszarach Natura 2000 [...] – V części.
2026-06-11 08:15:13Z
Dwukrotne (wiosenne i jesienne) koszenie lub dokaszanie w przypadku równoczesnego zastosowania wypasu zwierząt gospodarskich na obszarach Natura 2000 [...] – V części.
2026-06-11 08:15:13Z
Dwukrotne (wiosenne i jesienne) koszenie lub dokaszanie w przypadku równoczesnego zastosowania wypasu zwierząt gospodarskich na obszarach Natura 2000 [...] – V części.
2026-06-11 08:15:13Z
Utrzymanie zieleni w pasach drogowych miasta Zamość w 2026 roku
2026-05-25 08:49:33Z
,,Usługa utrzymania i koszenia trawników na terenie miasta i gminy Janów Lubelski w roku 2026r.”
2026-05-11 08:50:09Z
,,Usługa utrzymania i koszenia trawników na terenie miasta i gminy Janów Lubelski w roku 2026r.”
2026-05-11 08:50:09Z
Wykonanie nasadzeń kwiatowych z pielęgnacją i konserwacją terenów zielonych na terenie miasta Janów Lubelski w 2026 roku
2026-04-08 06:15:59Z
Utrzymanie zieleni w pasach drogowych miasta Zamość w 2026 roku
2026-02-25 12:53:25Z
Cała Polska — 175 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00357817 z dnia 2026-07-23 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Usługi
Dwukrotne (wiosenne i jesienne) koszenie lub dokaszanie w przypadku równoczesnego zastosowania wypasu zwierząt gospodarskich na obszarach Natura 2000 [...] – VI części.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 060418276
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Bazylianówka 46
1.5.2.) Miejscowość: Lublin
1.5.3.) Kod pocztowy: 20-144
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@lublin.rdos.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gov.pl/web/rdos-lublin
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dwukrotne (wiosenne i jesienne) koszenie lub dokaszanie w przypadku równoczesnego zastosowania wypasu zwierząt gospodarskich na obszarach Natura 2000 [...] – VI części.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f09919fd-507f-4afa-b290-5bf6b3691b5a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00357817
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.15.) Nazwa projektu lub programu
„Wdrażanie działań z zakresu ochrony czynnej na obszarach Natura 2000” FENX.01.05-IW.01-0113/24
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f09919fd-507f-4afa-b290-5bf6b3691b5a3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami
odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
2. We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem należy posługiwać się numerem referencyjnym:WOA.261.6.5.2026.WM
3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać kontopodmiotu„Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej
https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
4. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
5. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do
komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji”
odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień oraz zadawanie pytań. Formularze do komunikacji umożliwiają
również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
6. Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy”
na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji”
służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta
uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
7. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie
postępowania w zakładce „Komunikacja”.
8. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy
plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
9. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz
informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
10.W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem
Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail:
sekretariat@lublin.rdos.gov.pl (nie dotyczy składania ofert) – do wiadomości wykonawca zobowiązany jest dołączyć dowody
potwierdzające awarię Platformy e-Zamówienia
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Załącznikiem nr 5 do SWZ jest Klauzula informacyjna z art. 13 i 14 RODO
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: WOA.261.6.5.2026.WM
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak
4.1.9.) Liczba części: 6
4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
Część 1
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część I - dwukrotne (wiosenne i jesienne w roku 2027, 2028 oraz 2029) koszenie roślinności lub dokaszanie w przypadku równoczesnego prowadzenia wypasu zwierząt gospodarskich wraz z zebraniem skoszonej biomasy i wywiezieniem poza wyznaczony teren w celu zagospodarowania lub zutylizowania zgodnie z obowiązującymi przepisami. Usługę należy wykonać na części obszaru Natura 2000 Gliniska PLH060006 (część rezerwatu Gliniska) na powierzchni 7 ha.
4.2.6.) Główny kod CPV: 77314100-5 - Usługi w zakresie trawników
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: W powyższym kryterium oceniana będzie cena brutto oferty (suma kwot podanych przez Wykonawcę przypadająca na rok 2027, 2028 oraz 2029 – Zamawiający dokona sumowania podanych kwot). Wykonawca w tym kryterium może otrzymać maksymalnie 100 punktów. Maksymalną ilość punktów otrzyma wykonawca, który zaproponuje najniższą cenę, pozostali będą oceniani wg następującego wzoru:
Najniższa cena
-------------------------------- × 100 pkt × waga kryterium
Cena badanej oferty
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 2
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część II - dwukrotne (wiosenne i jesienne w roku 2027, 2028 oraz 2029))koszenie roślinności lub dokaszanie w przypadku równoczesnego prowadzenia wypasu zwierząt gospodarskich wraz z zebraniem skoszonej biomasy i wywiezieniem poza wyznaczony teren w celu zagospodarowania lub zutylizowania zgodnie z obowiązującymi przepisami. Usługę należy wykonać na części obszaru Natura 2000 Hubale PLH060008 (część rezerwatu Hubale) na powierzchni 14 ha.
4.2.6.) Główny kod CPV: 77314100-5 - Usługi w zakresie trawników
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: W powyższym kryterium oceniana będzie cena brutto oferty (suma kwot podanych przez Wykonawcę przypadająca na rok 2027, 2028 oraz 2029 – Zamawiający dokona sumowania podanych kwot). Wykonawca w tym kryterium może otrzymać maksymalnie 100 punktów. Maksymalną ilość punktów otrzyma wykonawca, który zaproponuje najniższą cenę, pozostali będą oceniani wg następującego wzoru:
Najniższa cena
-------------------------------- × 100 pkt × waga kryterium
Cena badanej oferty
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 3
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część III – dwukrotne (wiosenne i jesienne w roku 2027, 2028 oraz 2029) koszenie roślinności lub dokaszanie w przypadku równoczesnego prowadzenia wypasu zwierząt gospodarskich wraz z zebraniem skoszonej biomasy i wywiezieniem poza wyznaczony teren w celu zagospodarowania lub zutylizowania zgodnie z obowiązującymi przepisami. Usługę należy wykonać na części obszaru Natura 2000 Pastwiska nad Huczwą PLH060014 na powierzchni 11 ha.
4.2.6.) Główny kod CPV: 77314100-5 - Usługi w zakresie trawników
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: W powyższym kryterium oceniana będzie cena brutto oferty (suma kwot podanych przez Wykonawcę przypadająca na rok 2027, 2028 oraz 2029 – Zamawiający dokona sumowania podanych kwot). Wykonawca w tym kryterium może otrzymać maksymalnie 100 punktów. Maksymalną ilość punktów otrzyma wykonawca, który zaproponuje najniższą cenę, pozostali będą oceniani wg następującego wzoru:
Najniższa cena
-------------------------------- × 100 pkt × waga kryterium
Cena badanej oferty
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 4
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część IV – dwukrotne (wiosenne i jesienne w roku 2027, 2028 oraz 2029) koszenie roślinności lub dokaszanie w przypadku równoczesnego prowadzenia wypasu zwierząt gospodarskich wraz z zebraniem skoszonej biomasy i wywiezieniem poza wyznaczony teren w celu zagospodarowania lub zutylizowania zgodnie z obowiązującymi przepisami. Usługę należy wykonać na części obszaru Natura 2000 Suśle Wzgórza PLH060019 (część rezerwatu Suśle Wzgórza) na powierzchni 14 ha.
4.2.6.) Główny kod CPV: 77314100-5 - Usługi w zakresie trawników
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: W powyższym kryterium oceniana będzie cena brutto oferty (suma kwot podanych przez Wykonawcę przypadająca na rok 2027, 2028 oraz 2029 – Zamawiający dokona sumowania podanych kwot). Wykonawca w tym kryterium może otrzymać maksymalnie 100 punktów. Maksymalną ilość punktów otrzyma wykonawca, który zaproponuje najniższą cenę, pozostali będą oceniani wg następującego wzoru:
Najniższa cena
-------------------------------- × 100 pkt × waga kryterium
Cena badanej oferty
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 5
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część V - dwukrotne (wiosenne i jesienne w roku 2027, 2028 oraz 2029) koszenie roślinności lub dokaszanie w przypadku równoczesnego prowadzenia wypasu zwierząt gospodarskich wraz z zebraniem skoszonej biomasy i wywiezieniem poza wyznaczony teren w celu zagospodarowania lub zutylizowania zgodnie z obowiązującymi przepisami. Usługę należy wykonać na części obszaru Natura 2000 Świdnik PLH060021 (część obszaru Natura 2000 Świdnik PLH060021) na powierzchni 33 ha.
4.2.6.) Główny kod CPV: 77314100-5 - Usługi w zakresie trawników
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: W powyższym kryterium oceniana będzie cena brutto oferty (suma kwot podanych przez Wykonawcę przypadająca na rok 2027, 2028 oraz 2029 – Zamawiający dokona sumowania podanych kwot). Wykonawca w tym kryterium może otrzymać maksymalnie 100 punktów. Maksymalną ilość punktów otrzyma wykonawca, który zaproponuje najniższą cenę, pozostali będą oceniani wg następującego wzoru:
Najniższa cena
-------------------------------- × 100 pkt × waga kryterium
Cena badanej oferty
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Część 6
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część VI - dwukrotne (wiosenne i jesienne w roku 2027, 2028 oraz 2029) koszenie roślinności lub dokaszanie w przypadku równoczesnego prowadzenia wypasu zwierząt gospodarskich wraz z zebraniem skoszonej biomasy i wywiezieniem poza wyznaczony teren w celu zagospodarowania lub zutylizowania zgodnie z obowiązującymi przepisami. Usługę należy wykonać na części obszaru Natura 2000 Wygon Grabowiecki PLH060027 (część rezerwatu Wygon Grabowiecki) na powierzchni 2 ha.
4.2.6.) Główny kod CPV: 77314100-5 - Usługi w zakresie trawników
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 dni
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert:
4.3.1.) Sposób oceny ofert: W powyższym kryterium oceniana będzie cena brutto oferty (suma kwot podanych przez Wykonawcę przypadająca na rok 2027, 2028 oraz 2029 – Zamawiający dokona sumowania podanych kwot). Wykonawca w tym kryterium może otrzymać maksymalnie 100 punktów. Maksymalną ilość punktów otrzyma wykonawca, który zaproponuje najniższą cenę, pozostali będą oceniani wg następującego wzoru:
Najniższa cena
-------------------------------- × 100 pkt × waga kryterium
Cena badanej oferty
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 100
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę rozwiązań równoważnych, zgodnie z art. 101 ust. 6 ustawy Wykonawcamoże udowodnić
w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy, że
obiekt budowlany/dostawa/usługa, spełnia wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności określone przez
zamawiającego jeśli oferta jest zgodna z Polską Normą przenoszącą normę europejską, normami innych państw
członkowskich Europejskiego Obszaru
Gospodarczego przenoszącymi normy europejskie, z europejską oceną techniczną, ze wspólną specyfikacją techniczną, z
normą międzynarodową lub z systemem referencji technicznych ustanowionym przez europejski organ normalizacyjny,
jeżeli te normy, oceny techniczne, specyfikacje i systemy referencji technicznych dotyczą wymagań dotyczących wydajności
lub funkcjonalności określonych przez zamawiającego.
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
1. Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lubinnego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego
reprezentowania.
2. Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy - jeżeli w imieniu
wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 1.
3. Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawców wspólnie
ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego - jeżeli w ich imieniu działa osoba, której umocowanie do ich
reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 1.
4. Dokumenty wymienione w pkt 1-2. osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach
określonych w art. 118 ustawy.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, brak podstaw do wykluczenia zpostępowania o udzielenie zamówienia musi zostać wykazany przez każdego z wykonawców.
2. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
2.1. oświadczenie wymagane w pkt 5.5 oraz podmiotowe środki dowodowe wymagane w sekcji IX pkt 1.2 (o ile zachodzi
taka okoliczność) winien złożyć każdy wykonawca. Oświadczenia potwierdzają brak podstaw wykluczenia.
2.2. Dokumenty wymagane w pkt 5.11) ppkt 1 winien złożyć każdy wykonawca.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Nie
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-31 09:00
8.2.) Miejsce składania ofert: : Składanie ofert odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. za pośrednictwem zakładki „Oferty/wnioski”, widocznej w podglądzie postępowania po zalogowaniu się na konto Wykonawcy
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-31 09:30
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-29
SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE
1. Wykonawcy zobowiązani są złożyć:1.1. Formularz ofertowy
1.2. Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu
1.3. Podmiotowe środki dowodowe, wykazujące przesłanki określone w art. 110 ust. 2,w przypadku zajścia okoliczności
określonych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2, 5 ustawy Pzp.
2. Termin wykonania zamówienia:
2.1. Termin wykonania zamówienia w roku 2027:
2.1.1. pierwsze koszenie roślinności z zebraniem i wywiezieniem biomasy: 10 dni kalendarzowych od dnia 19 maja 2027 r.
2.1.2. drugie koszenie roślinności z zebraniem i wywiezieniem biomasy: 10 dni kalendarzowych od dnia 18 sierpnia 2027 r.
2.2. Termin wykonania zamówienia w roku 2028:
2.2.1. pierwsze koszenie roślinności z zebraniem i wywiezieniem biomasy: 10 dni kalendarzowych od dnia 19 maja 2028 r.
2.2.2. drugie koszenie roślinności z zebraniem i wywiezieniem biomasy: 10 dni kalendarzowych od dnia 18 sierpnia 2028 r.
2.3. Termin wykonania zamówienia w roku 2029:
2.3.1. pierwsze koszenie roślinności z zebraniem i zagospodarowaniem biomasy - 10 dni kalendarzowych od dnia 21 maja 2029 r.
2.3.2. drugie koszenie roślinności z zebraniem i zagospodarowaniem biomasy: 10 dni kalendarzowych od dnia 20 sierpnia 2029 r.
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 23.07.2026
- Termin składania ofert
- 09.09.2026 07:00
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.1.1
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
10 dni