Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
Dzierżawa wielofunkcyjnych urządzeń drukujących dla Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.
Zamawiający
Gmina Dąbrowa Górnicza
Dąbrowa Górnicza, Śląskie
NIP: 6292462689
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| DKS sp. z o.o. | Kowale | 0000099557 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | DKS sp. z o.o. (Kowale) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Śląskie — na podstawie 5 rozstrzygniętych przetargów (CPV 79820000-8)
Najniższa cena
9 934 PLN
Średnia cena
205 368 PLN
Najwyższa cena
906 913 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| GRUPA INFOMAX sp. z o.o. Katowice | 3 | 129 602 PLN | 388 807 PLN |
| Firma poligraficzno-introligatorska ”UDZIAŁOWIEC” sp. z o.o. Olsztyn | 2 | 41 377 PLN | 82 754 PLN |
| DKS sp. z o.o. Kowale | 1 | - | - |
| DKS sp. zo.o. Kowale | 1 | 906 913 PLN | 906 913 PLN |
| Boston Media Izabela Goniwiecha Ruda Śląska | 1 | 59 100 PLN | 59 100 PLN |
| Agencja Wydawnicza „ARGI”S.c. R. Błaszak, P. Pacholec, J. Prorok Wrocław | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Drukowanie materiałów z podziałem na części
2026-08-05 11:51:44Z
Drukowanie materiałów z podziałem na części
2026-08-05 11:51:44Z
Drukowanie materiałów z podziałem na części
2026-08-05 11:51:44Z
Drukowanie materiałów z podziałem na części
2026-08-05 11:51:44Z
Drukowanie materiałów z podziałem na części
2026-08-05 11:51:44Z
Dzierżawa wielofunkcyjnych urządzeń drukujących dla Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.
2026-07-28 13:40:51Z
Dzierżawa i utrzymanie wielofunkcyjnych urządzeń drukujących dla Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.
2026-07-03 09:35:47Z
Wydruk plakatów wielkoformatowych i wyklejanie 10 billboardów na terenie Rybnika w terminie od marca do grudnia 2026 roku
2026-04-21 05:40:30Z
„Wykonanie i dostawa druków na potrzeby Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach”.
2026-04-08 07:49:00Z
Cała Polska — 25 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00366394 z dnia 2026-07-28 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Usługi
Dzierżawa wielofunkcyjnych urządzeń drukujących dla Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dąbrowa Górnicza
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255312
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Graniczna 21
1.4.2.) Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
1.4.3.) Kod pocztowy: 41-300
1.4.4.) Województwo: śląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: pporeba@dg.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.dabrowa-gornicza.pl/5823
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7154a9db-e5ad-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00366394
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-07-28
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2023/BZP 00212269
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Usługi
3.7.) Nazwa zamówienia:
Dzierżawa wielofunkcyjnych urządzeń drukujących dla Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Opis przedmiotu zamówienia
1.1. Przedmiotem zamówienia jest: Usługa dzierżawy 22 urządzeń wielofunkcyjnych kolorowych z formatem drukowania A4 i A3 oraz przejęcie do obsługi w zakresie serwisu i dostawy materiałów eksploatacyjnych 13 urządzeń wielofunkcyjnych Konica Minolta będących własnością Zamawiającego zgodnie z tabelą znajdującą się w opisie przedmiotu zamówienia w SWZ.
1.2. Urządzenia podlegające dzierżawie muszą być wyprodukowane po roku 2017 i o maksymalnej ilości wydrukowanych kopii 100 000 na pojedynczym urządzeniu.
1.3. Urządzenia dzierżawy powinny zostać dostarczone, wniesione i skonfigurowane przez Wykonawcę do lokalizacji Urzędu Miejskiego przy ul. Granicznej 21, 41-300 Dabrowa Górnicza; 1 urządzenie przeznaczone dla Wydziału Organizacji Pozarządowych zlokalizowanego w Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ul. Sienkiewicza 6a, 41-300 Dabrowa Górnicza.
1.4. Urządzenia przejęte do obsługi będące własnością Zamawiającego należy dostosować sprzętowo i licencyjnie do posiadanego przez Zamawiającego systemu zarządzania wydrukiem i kontroli kosztów PaperCut MF w sposób umożliwiający korzystanie z wszystkich funkcjonalności systemu.
1.5. Wszystkie zaoferowane urządzenia powinny mieć identyczny interfejs na panelu dotykowym urządzenia
1.6. Na przedmiot zamówienia składa się następujący zakres rzeczowy czynności wykonawcy:
1.6.1. Dostarczenie urządzeń do miejsc wskazanych przez Zamawiającego.
1.6.2. Instalacja, uruchomienie oraz konfiguracja urządzeń w sposób umożliwiający wydruk, autoryzację oraz monitorowanie stanów liczników poszczególnych urządzeń.
1.6.3. Instalacja i konfiguracja urządzeń w systemie zarządzania wydrukiem i kontroli kosztów PaperCut MF posiadanym przez Zamawiającego.
1.6.4. Przekazanie urządzeń Zamawiającemu w dzierżawę na podstawie protokołów zdawczo-odbiorczych sporządzonych w obecności obu stron z odnotowaniem stanów liczników.
1.6.5. Dostosowanie czytników kart wykorzystywanych w urządzeniach wielofunkcyjnych objętych umową do współpracy z kartami zbliżeniowymi obecnie wykorzystywanymi w systemie kontroli dostępu Urzędu Miasta Dabrowa Górnicza do systemu centralnej autoryzacji, skonfigurowanie ich w systemie zarządzania drukowaniem oraz przeszkolenie w zakresie rejestracji kolejnych kart wskazanych przez Zamawiającego pracowników. Zamawiający wykorzystuje karty zbliżeniowe ATS1475, w systemie BMS wykorzystuje czytniki ATS1190 oraz ATS1192.
1.6.6. Szkolenie wybranych pracowników Zamawiającego z zakresu obsługi urządzeń oraz szkolenie zaawansowane z obsługi urządzeń i zaproponowanego rozwiązania do zarządzania flotą drukarek wraz z raportowaniem.
1.6.7. Dostarczenie instrukcji obsługi urządzeń w języku polskim i deklaracji zgodności CE razem z dostawą urządzeń.
1.7. Zapewnienie pełnej obsługi serwisowej przez autoryzowany serwis gwarancyjny w zakresie serwisu kserokopiarek obejmującej w szczególności:
1.7.1. Bieżące monitorowanie stanu urządzeń oraz systemu do zarządzania wydrukiem i kontroli kosztów.
1.7.2. Dostarczanie części do urządzeń dzierżawionych oraz do 13 urządzeń Konica Minolta będących własnością Zamawiającego.
1.7.3. Przeprowadzanie napraw, regulacji, kontroli stanu technicznego urządzeń wielofunkcyjnych.
1.7.4. Wykonywanie przeglądów technicznych urządzeń zgodnie z dokumentacją techniczną.
1.7.5. Bieżące monitorowanie stanu zużycia tonerów oraz dostawę materiałów eksploatacyjnych do dostarczonych urządzeń w celu zapewniania ciągłości działania usługi na własny koszt Wykonawcy.
1.7.6. Podłączenie wszystkich urządzeń do instalacji sieciowej pod nadzorem wyznaczonego przedstawiciela Zamawiającego.
1.8. Wymagania dotyczące materiałów eksploatacyjnych i serwisu urządzeń
1.8.1. Zamawiający wymaga, aby materiały eksploatacyjne takie jak tonery były dostarczone do siedziby Zamawiającego, w której znajduje się urządzenie, w terminie do 3 dni roboczych od momentu pojawienia się informacji na urządzeniu, że zawartość ww. materiału eksploatacyjnego wynosi 10% lub mniej.
1.8.2. Zamawiający wymaga, dostarczania materiałów eksploatacyjnych fabrycznie nowych, nieregenerowanych, nierefabrykowanych, niewchodzących wcześniej (pierwotnie) w całości ani też w części w skład innych materiałów a w przypadku artykułów eksploatacyjnych produkowanych z wyznaczeniem okresu przydatności do użytku, minimalny okres przydatności do użytku w dniu dostawy nie może być krótszy niż 2/3 terminu podanego przez producenta na opakowaniu, bez wad fizycznych i prawnych. Materiały eksploatacyjne mają być dostarczone w formie zamkniętych opakowań. Zamawiający wymaga aby dostarczane materiały eksploatacyjne były opakowane i oznaczone w sposób umożliwiający jego identyfikację pod względem ilościowym i rodzajowym bez konieczności naruszania opakowania. Wykonawca gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie zaoferowanego produktu, do czasu wyczerpania materiału drukującego lub limitu wykonanych kopii, który jest wymagany dla dostarczonego materiału eksploatacyjnego
1.8.3. Utrzymanie u Zamawiającego podręcznego magazynu materiałów eksploatacyjnych w którym powinien znajdować się zapas minimum po dwa tonery każdego koloru do każdego typu urządzenia objętego umową.
1.8.4. Zamawiający wymaga, aby materiały eksploatacyjne inne niż tonery były wymienione przez Wykonawcę w terminie do 3 dni roboczych od momentu pojawienia się informacji na urządzeniu, że do końca zużycia takiego materiału eksploatacyjnego pozostaje 3% lub mniej.
1.8.5. Zamawiający wymaga, aby zużyte materiały eksploatacyjne takie jak tonery były odbierane od Zamawiającego bezpośrednio przez Wykonawcę lub firmę kurierską na koszt Wykonawcy w terminie do 3 dni roboczych od momentu zgłoszenia ww. zużytych materiałów eksploatacyjnych przez Zamawiającego do odbioru.
1.8.6. Zamawiający wymaga, aby zużyte materiały eksploatacyjne inne niż tonery były odbierane od Zamawiającego bezpośrednio przez Wykonawcę w dniu ich wymiany przez Wykonawcę.
1.8.7. Zamawiający wymaga, aby przyjazd serwisu do uszkodzonego urządzania nastąpił maksymalnie w ciągu 12 godzin w dni robocze od momentu zgłoszenia. Czas przyjazdu stanowi kryterium oceny ofert.
1.8.8. Zamawiający informuje, że przyjazd serwisu możliwy jest w godzinach pracy Zamawiającego, tj. poniedziałek – środa w godzinach 7.30 – 15.30, czwartek w godzinach 7.30 – 18.00, piątek w godzinach 7.30 – 13.00. Czas przyjazdu serwisu do uszkodzonego urządzenia liczony jest w ww. godzinach i przechodzi proporcjonalnie na następny dzień roboczy.
1.9. Wymagania dotyczące awarii urządzeń i zapewnienia urządzeń dodatkowych
1.9.1. W przypadku awarii dostarczonych lub dzierżawionych urządzeń – czas skutecznej naprawy wynosi maksymalnie do 16 godzin roboczych od zgłoszenia.
1.9.2. W przypadku braku możliwości skutecznej naprawy w wymaganym czasie, Wykonawca w ww. czasie na swój koszt dostarczy urządzenie zastępcze o nie gorszych parametrach. Urządzenie to zostanie dostarczone i skonfigurowane w czasie 24 godzin roboczych. Wykonawca wskaże telefon kontaktowy oraz adres e-mail na który będzie można zgłaszać awarie. Wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy za użytkowanie urządzenia zastępczego będzie liczone na podstawie cennika dla urządzeń klienta objętych umową serwisową.
1.9.3. W razie potrzeby, na wyraźne polecenie Zamawiającego, Wykonawca dostarczy, zainstaluje, uruchomi własnym staraniem i na własny koszt najpóźniej w ciągu 10 dni roboczych urządzenie dodatkowe o parametrach nie gorszych niż urządzenia wielofunkcyjne będące w posiadaniu Zamawiającego (tab. w pkt. 1.1) umożliwiające realizację wszystkich funkcjonalności systemu zarządzania wydrukiem i kontroli kosztów. Wynagrodzenie przysługujące Wykonawcy za użytkowanie urządzenia dodatkowego będzie liczone na podstawie cennika dla urządzeń klienta objętych umową serwisową. W trakcie trwania umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo uruchomienia maksymalnie czterech dodatkowych urządzeń.
2. Okres trwania umowy
Od dnia 1 lipca 2023 r., lub później w przypadku zawarcia umowy po tym terminie, na okres 36 m-cy.
Ciąg dalszy opisu przedmiotu zamówienia w treści SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 79820000-8 - Usługi związane z drukowaniem
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 50313100-3 - Usługi w zakresie naprawy fotokopiarek
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2023-06-07
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
od 2023-07-01 do 2026-06-304.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): DKS sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 0000099557
4.3.3.) Ulica: ulica Energetyczna 15
4.3.4.) Miejscowość: Kowale
4.3.5.) Kod pocztowy: 80-180
4.3.6.) Województwo: śląskie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 688111,20 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2023/BZP 00294109/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-06
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Tak
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 0
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 671983,13 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 28.07.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE