Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 0 PLN
„Kompleksowa wymiana oświetlenia ulicznego wraz z rozbudową o nowoczesne efektywne punkty oświetlenia ulicznego LED” w formule „Zaprojektuj i wybuduj”
Zamawiający
Gmina Sulików
Sulików, Dolnośląskie
NIP: 6151808708
REGON: 1.4) Adres zamawiającego
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Pollight Sp. z o.o. | Warszawa | 5272704077 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Pollight Sp. z o.o. (Warszawa) | Umowa podpisana | - | - |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Dolnośląskie — na podstawie 1 rozstrzygniętych przetargów (CPV 31500000-1)
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Pollight Sp. z o.o. Warszawa | 1 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Cała Polska — 5 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00380173 z dnia 2026-08-06 |
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Roboty budowlane
„Kompleksowa wymiana oświetlenia ulicznego wraz z rozbudową o nowoczesne efektywne punkty oświetlenia ulicznego LED” w formule „Zaprojektuj i wybuduj”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sulików
1.3.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821440
1.4) Adres zamawiającego
1.4.1.) Ulica: Dworcowa 5
1.4.2.) Miejscowość: Sulików
1.4.3.) Kod pocztowy: 59-975
1.4.4.) Województwo: dolnośląskie
1.4.5.) Kraj: Polska
1.4.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.4.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@sulikow.pl
1.4.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.sulikow.pl/
1.5.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7d87f145-2216-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.2.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00380173
2.3.) Wersja ogłoszenia: 01
2.4.) Data ogłoszenia: 2026-08-06
SEKCJA III – PODSTAWOWE INFORMACJE O POSTĘPOWANIU W WYNIKU KTÓREGO ZOSTAŁA ZAWARTA UMOWA
3.1.) Charakter zamówienia:
Zamówienie klasyczne - od kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy, ale o wartości mniejszej niż progi unijne
3.2.) Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE: Tak
3.2.1.) Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE: 2023/BZP 00307177
3.3.) Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej:
Nie
3.5.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną:
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
3.6.) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane
3.7.) Nazwa zamówienia:
„Kompleksowa wymiana oświetlenia ulicznego wraz z rozbudową o nowoczesne efektywne punkty oświetlenia ulicznego LED” w formule „Zaprojektuj i wybuduj”
3.8.) Krótki opis przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w formule zaprojektuj i wybuduj polegające na opracowaniu dokumentacji projektowej i na jej podstawie wykonaniu robót budowlanych
w ramach inwestycji pn. „Kompleksowa wymiana oświetlenia ulicznego wraz z rozbudową
o nowoczesne efektywne punkty oświetlenia ulicznego LED” finansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – EDYCJA Nr 2 oraz ze środków własnych Gminy Sulików (inwestycja pn. „Kompleksowa wymiana oświetlenia ulicznego wraz z rozbudową o nowoczesne efektywne punkty oświetlenia ulicznego LED”).
Głównym celem zamówienia jest poprawa efektywności energetycznej oświetlenia ulic na terenie gminy, a także zapewnienie zgodności systemu oświetlenia z obowiązującą w tym zakresie normą PN-EN 13201 Oświetlenie Dróg (lub normą do niej równoważną). Całość zamierzenia inwestycyjnego dzieli się na dwa zakresy: dotyczący modernizacji oświetlenia oraz
wykonania nowych odcinków oświetleniowych.
Zakres zamówienia:
a) Wymiana obecnych oraz dowieszenie nowych opraw zlokalizowanych na słupach należących do Gminy Sulików– ilość 146 sztuk, w tym:
- wymiana – 142 sztuki
- dowieszenie – 4 sztuki
b) Zaprojektowanie i dobudowa oświetlenia w Gminie Sulików – 881 sztuk, w tym:
-linie zastępcze dla punktów świetlnych na słupach linii przesyłowych TAURON Dystrybucja SA i TAURON Nowe Technologie – 700 sztuk
-nowe linie dla punktów świetlnych – 181 sztuk
c) Zaprojektowanie i budowa szaf sterująco – pomiarowych – minimum 10 sztuk
Zamówienie należy wykonać zgodnie z Programem Funkcjonalno – Użytkowym, zawierającym szczegółowy zakres wykonania robót, zwanym dalej PFU, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ oraz na zasadach opisanych we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ.
3.9.) Główny kod CPV: 31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne
3.10.) Dodatkowy kod CPV: 31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
31600000-2 - Sprzęt i aparatura elektryczna
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
51000000-9 - Usługi instalowania (z wyjątkiem oprogramowania komputerowego)
SEKCJA IV – PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAWARTEJ UMOWIE
4.1.) Data zawarcia umowy: 2023-11-23
4.2.) Okres realizacji zamówienia:
24 miesiące4.3.) Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę:
4.3.1.) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Pollight Sp. z o.o.
4.3.2.) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5272704077
4.3.3.) Ulica: Al. J. Ch. Szucha 11B lok.H2
4.3.4.) Miejscowość: Warszawa
4.3.5.) Kod pocztowy: 00-580
4.3.6.) Województwo: mazowieckie
4.3.7.) Kraj: Polska
4.4.) Wartość umowy: 7933500,00 PLN
4.5.) Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej: 2023/BZP 00511512/01
SEKCJA V PRZEBIEG REALIZACJI UMOWY
5.1.) Czy umowa została wykonana: Tak
5.2.) Termin wykonania umowy: 2026-07-10
5.3.) Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie: Nie
5.4.) Informacje o zmianach umowy
5.4.1.) Liczba zmian: 6
5.4.2.) Numer zmiany: 1
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana numeru rachunku bankowego
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
w paragrafie 6 ust. 9 wpisano nowy rachunek bankowy Wykonawcy na który będą przelewane należności za faktury
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 2
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Potrzeba doprecyzowania transz wypłacanych wykonawcy
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Doprecyzowano płatności Wykonawcy w ramach transz
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 3
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wydłużenie terminu zakończenia robót budowlanych na skutek okoliczności niemożliwych do przewidzenia;
-wystąpienie powodzi we wrześniu 2024r.
-zmiana przepisów Wód Polskich
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Nowy termin - 4 kwietnia 2026r
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 4
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wydłużenie terminu zakończenia robót budowlanych na skutek okoliczności niemożliwych do przewidzenia;
-ujawnienie odmiennych niż wynikające z map do celów projektowych warunków terenowych oraz dodatkowych wymagań i decyzji po stronie Zamawiającego i gestorów sieci, co wymusza zmianę przyjętych rozwiązań projektowych i technologicznych.
-negatywny wynik narad koordynacyjnych ZUD (Zespołu Uzgadniania Dokumentacji) przeprowadzonych przez Starostę Zgorzeleckiego
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Nowy termin - 15 czerwca 2026r
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 5
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Zmiana numeru rachunku bankowego
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
w paragrafie 6 ust. 9 wpisano nowy rachunek bankowy Wykonawcy na który będą przelewane należności za faktury
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.4.2.) Numer zmiany: 6
5.4.3.) Podstawa prawna zmiany:
art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy
5.4.4.) Przyczyny dokonania zmian:
Wydłużenie terminu zakończenia robót budowlanych na skutek okoliczności niemożliwych do przewidzenia;
Konieczność wykonania robót zamiennych wynikła z braku możliwości realizacji i w konsekwencji zmiany lokalizacji realizacji oświetlenia względem części lokalizacji pierwotnie przewidzianych. Dla realizacji Umowy i potrzeb Zamawiającego uwzględniających liczbę 881 opraw oświetleniowych Wykonawca zobowiązany był wykonać roboty zamienne polegające na przeprojektowaniu oświetlenia z uwzględnieniem innych lokalizacji, tj. w Starym Zawidowie (działki nr 4, 19/9, 21 i 25). Mapa do celów projektowych dla tego zakresu, niezbędna do opracowania dokumentacji, została pozytywnie zweryfikowana przez Starostę Zgorzeleckiego i wydana w dniu 3 kwietnia 2026 r. ; niezwłocznie po jej otrzymaniu Wykonawca przystąpił do prac projektowych.
5.4.5.) Krótki opis zamówienia po zmianie:
Nowy termin - 10 lipca 2026r
5.4.6.) Wartość zmiany: 0
5.4.7.) Kod waluty: PLN
5.4.8.) Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej: Nie
5.5.) Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy: 7933500,00 PLN
5.6.) Czy umowa została wykonana należycie: Tak
5.7.) Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania:
nie dotyczy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 06.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 0 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE