Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 03.09.2026 08:00 (Dziś)

„LPD Remont ul. Jagiellońskiej.”

Aktywny Roboty budowlane 2026/BZP 00397116

Numer referencyjny: DI/38/2026

Zamawiający

Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy

ul. Wojska Polskiego 10

59-220 Legnica, Dolnośląskie

NIP: 6910018833

REGON: 390278090

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu nawierzchni drogi gminnej nr 107552D w pasie drogowym ul. Jagiellońskiej w Legnicy o długości ok. 360 m.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres udzielonej rękojmi i gwarancji 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Dolnośląskie — na podstawie 25 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne)

Najniższa cena

68 287 PLN

Średnia cena

319 175 PLN

Najwyższa cena

806 000 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych KK Kamil Kowalski Bolesławiec 2 455 556 PLN 911 111 PLN
Magdalena Łukomska Walusiak SPECBAU Roboty Ziemne i Wyburzeniowe Wrocław 2 68 891 PLN 168 756 PLN
Usługi Montażowo Budowlane A.J.M. Artur Gawłowski Czadrów 2 - -
Przedsiębiorstwo Usługowo Budowlane Robert Kleniuk Kamieniec Ząbkowicki 1 118 449 PLN 118 449 PLN
ULMAN DARIUSZ MAŁEK Łaziska Górne 1 806 000 PLN 806 000 PLN
City Connect Sp. z o.o. Wrocław 1 274 290 PLN 274 290 PLN
Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Rybka Ziemnice 1 367 237 PLN 367 237 PLN
Ryszard Droszcz prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa „RICARDO” Zgorzelec 1 - -
ABM ZGORZELEC I Sp. z o.o. Sp. Kom. Jędrzychowice 113 1 - -
ULMAN Polska Sp. z o.o. Mikołów 1 79 212 PLN 68 287 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Wykonanie rozbiórki budynku oświaty R1 i budynków R2 i R3 o przeznaczeniu magazynowym zlokalizowanych na działce nr 97 przy ul. gen. Romualda Traugutta 19/21 we Wrocławiu.

ULMAN DARIUSZ MAŁEK 806 000 PLN

2026-09-01 09:08:12Z

„Rozbiórka budynku mieszkalnego przy ul. Szkolnej 3 w Wałbrzychu”

Rozbiórki i Wyburzenia Brajan Matusiewicz -

2026-08-27 12:56:17Z

„Rozbiórka budynku mieszkalnego zlokalizowanego przy ul. Rzecznej 1 w Wałbrzychu – „zaprojektuj i wyburz”

Rozbiórki i Wyburzenia Brajan Matusiewicz -

2026-08-27 12:47:19Z

Wykonanie rozbiórek obiektów budowlanych w rejonie ,,Czarnej Wody’’ oraz przy ul. Zwycięskiej 39 we Wrocławiu.

Magdalena Łukomska - Walusiak SPECBAU Roboty Ziemne i Wyburzeniowe 162 360 PLN

2026-08-13 12:34:07Z

Przebudowa sceny z budową widowni oraz zagospodarowaniem terenu na Wzgórzu Chmielowym w Parku Piastowskim w Chojnowie

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych KK Kamil Kowalski 700 000 PLN

2026-07-30 12:45:03Z

Rozbiórka budynków stanowiących własność Gminy Wrocław, usytuowanych przy ul. Sołtysowickiej 11, 11a, 11b, 11c we Wrocławiu, działka nr 8/2, AM-10, obręb Sołtysowice w systemie „zaprojektuj i wyburz”

Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane Robert Kleniuk -

2026-07-20 12:52:14Z

„Wykonanie rozbiórki obiektów budowlanych z podziałem na cztery zadania”

Magdalena Łukomska Walusiak SPECBAU Roboty Ziemne i Wyburzeniowe 68 287 PLN

2026-07-01 09:20:58Z

„Wykonanie rozbiórki obiektów budowlanych z podziałem na cztery zadania”

ULMAN Polska Sp. z o.o. 79 212 PLN

2026-07-01 09:20:58Z

„Wykonanie rozbiórki obiektów budowlanych z podziałem na cztery zadania”

Magdalena Łukomska Walusiak SPECBAU Roboty Ziemne i Wyburzeniowe 69 495 PLN

2026-07-01 09:20:58Z

„Wykonanie rozbiórki obiektów budowlanych z podziałem na cztery zadania”

Magdalena Łukomska Walusiak SPECBAU Roboty Ziemne 69 495 PLN

2026-07-01 09:20:58Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 25 218 PLN Średnia: 623 335 PLN Max: 5 185 102 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
„LPD Remont ul. Jagiellońskiej.”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390278090

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wojska Polskiego 10

1.5.2.) Miejscowość: Legnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-220

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdm@zdm.legnica.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdm.legnica.eu

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„LPD Remont ul. Jagiellońskiej.”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4d9b7da5-43d4-4746-aed0-e99710f2426a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00397116

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00160806/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Legnicki Program Drogowy: Remont ul.Jagiellońskiej W/B/5222

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.platformazakupowa.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: www.platformazakupowa.pl

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: może trafić do folderu SPAM.
6. Zamawiający, zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (t.j. Dz. U. z 2020r. poz. 2452, z pózn. zm.), określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformie, tj.:
a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 2 Mbit/s;
b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje;
c) zainstalowana przeglądarka internetowa obsługująca Javascript np.: EDGE, Chrome,FireFox, w najnowszej dostępnej wersji, z włączoną obsługą języka Javascript, akceptująca pliki typu „cookies” lub możliwością korzystania z lokalnej pamięci przeglądarki,
d) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf;
e) szyfrowanie na platformie odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3;
f) oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
7. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
a) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie
zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz
uznaje go za wiążący;
b) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem.
8. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instrukcją korzystania z platformy, w szczególności za sytuację, gdy Zamawiający zapozna się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert (np. złożenie oferty w zakładce „Wyślij wiadomość do Zamawiającego”). Taka oferta zostanie uznana przez Zamawiającego za ofertę handlową i nie będzie brana pod uwagę w przedmiotowym postępowaniu, ponieważ nie został spełniony obowiązek narzucony w art. 221 ustawy Pzp.
9. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/instrukcje-wykonawca.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: DI/38/2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu nawierzchni drogi gminnej nr 107552D w pasie drogowym
ul. Jagiellońskiej w Legnicy o długości ok. 360 m.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-12-15

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres udzielonej rękojmi i gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym :
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów :
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej :
Wykonawca wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje,
w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest
krótszy – w tym okresie wykonał/li co najmniej:
1 robotę budowlaną polegającą na: remoncie, przebudowie, rozbudowie lub budowie drogi o nawierzchni bitumicznej w terenie zabudowanym o długości min. 300 m,
5) do wykonania zleconych prac, Wykonawca musi wykazywać się możliwością korzystania z następujących
maszyn i sprzętu gwarantującego właściwą jakość robót:
- samochód osobowo-dostawczy – 1 szt.
- pojazd przystosowany do transportu mieszanki mineralno-asfaltowej - 2 szt.
- piła do cięcia asfaltu – 1 szt.
- frezarka do nawierzchni bitumicznych o szerokości min. 1,5m – 1 szt.
- rozściełacz do asfaltu o szerokości min. 3,0m – 1 szt.
- urządzenie czyszczące – 1 szt.
- urządzenie do skrapiania warstw bitumicznych – 1 szt.
- walec drogowy – 1 szt.
6) do wykonania zleconych prac Wykonawca musi wykazywać się możliwością korzystania z personelu
gwarantującego właściwą jakość robót:
- 1 osoba - Kierownik robót z uprawnieniami budowlanymi w specjalności drogowej:
osoba z uprawnieniami budowlanymi w specjalności drogowej, wpisana na listę członków izby samorządu zawodowego zgodnie z zapisami Rozdziału 2 ustawy Prawo budowlane z 07.07.1994 r. (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 524) i ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej za szkody, które mogą wyniknąć w związku z wykonywaniem ww. funkcji,
- 4 osoby – pracownicy drogowi, posiadających uprawnienia do obsługi urządzeń stanowiących niezbędne techniczne wyposażenie Wykonawcy.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zamawiający dopuszcza zmiany warunków umowy w następujących przypadkach:
1) zwiększenie lub zmniejszenie zakresu robót wynikające z rzeczywistych obmiarów
przy rozliczeniu ryczałtowo – ilościowym – zgodnie z art. 455 ust.1 pkt 1 ustawy Pzp.
2) z powodu uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonania przedmiotu zamówienia
proponowanych przez Zamawiającego lub Wykonawcę, jeżeli te zmiany są korzystne dla
Zamawiającego.
3) z powodu działań osób trzecich uniemożliwiających wykonanie prac, które to działania
nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze stron.
4) z powodu siły wyższej, to znaczy niezależnego od stron losowego zdarzenia zewnętrznego,
które było niemożliwe do przewidzenia w momencie zawarcia Umowy i któremu nie
można było zapobiec mimo dochowania należytej staranności.
14. Warunkiem zmian postanowień umowy jest zgoda obu stron wyrażona na piśmie pod rygorem
nieważności takiej zmiany w formie aneksu do umowy,

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-03 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: www.platformazakupowa.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-03 10:05

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-02

8.5.) Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji: Tak

2026-08-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
19.08.2026
Termin składania ofert
03.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45110000-1 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne) 45100000-8 (Przygotowanie terenu pod budowę) 45232130-2 (Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej) 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

Okres realizacji

do 2026-12-15