Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 162 360 PLN
Wykonanie rozbiórek obiektów budowlanych w rejonie ,,Czarnej Wody’’ oraz przy ul. Zwycięskiej 39 we Wrocławiu.
Zamawiający
ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ
Al. Śląska 1
54-118 Wrocław, Dolnośląskie
NIP: 8971617948
REGON: 932104838
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Magdalena Łukomska - Walusiak SPECBAU Roboty Ziemne i Wyburzeniowe | Wrocław | 8991601525 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Magdalena Łukomska - Walusiak SPECBAU Roboty Ziemne i Wyburzeniowe (Wrocław) | Umowa podpisana | - | 162 360 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Dolnośląskie — na podstawie 25 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45110000-1)
Najniższa cena
68 287 PLN
Średnia cena
319 175 PLN
Najwyższa cena
806 000 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Przedsiębiorstwo Robót Drogowych KK Kamil Kowalski Bolesławiec | 2 | 455 556 PLN | 911 111 PLN |
| Magdalena Łukomska Walusiak SPECBAU Roboty Ziemne i Wyburzeniowe Wrocław | 2 | 68 891 PLN | 168 756 PLN |
| Usługi Montażowo Budowlane A.J.M. Artur Gawłowski Czadrów | 2 | - | - |
| Przedsiębiorstwo Usługowo Budowlane Robert Kleniuk Kamieniec Ząbkowicki | 1 | 118 449 PLN | 118 449 PLN |
| ULMAN DARIUSZ MAŁEK Łaziska Górne | 1 | 806 000 PLN | 806 000 PLN |
| City Connect Sp. z o.o. Wrocław | 1 | 274 290 PLN | 274 290 PLN |
| Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Rybka Ziemnice | 1 | 367 237 PLN | 367 237 PLN |
| Ryszard Droszcz prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa „RICARDO” Zgorzelec | 1 | - | - |
| ABM ZGORZELEC I Sp. z o.o. Sp. Kom. Jędrzychowice 113 | 1 | - | - |
| ULMAN Polska Sp. z o.o. Mikołów | 1 | 79 212 PLN | 68 287 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Wykonanie rozbiórki budynku oświaty R1 i budynków R2 i R3 o przeznaczeniu magazynowym zlokalizowanych na działce nr 97 przy ul. gen. Romualda Traugutta 19/21 we Wrocławiu.
2026-09-01 09:08:12Z
„Rozbiórka budynku mieszkalnego przy ul. Szkolnej 3 w Wałbrzychu”
2026-08-27 12:56:17Z
„Rozbiórka budynku mieszkalnego zlokalizowanego przy ul. Rzecznej 1 w Wałbrzychu – „zaprojektuj i wyburz”
2026-08-27 12:47:19Z
Wykonanie rozbiórek obiektów budowlanych w rejonie ,,Czarnej Wody’’ oraz przy ul. Zwycięskiej 39 we Wrocławiu.
2026-08-13 12:34:07Z
Przebudowa sceny z budową widowni oraz zagospodarowaniem terenu na Wzgórzu Chmielowym w Parku Piastowskim w Chojnowie
2026-07-30 12:45:03Z
Rozbiórka budynków stanowiących własność Gminy Wrocław, usytuowanych przy ul. Sołtysowickiej 11, 11a, 11b, 11c we Wrocławiu, działka nr 8/2, AM-10, obręb Sołtysowice w systemie „zaprojektuj i wyburz”
2026-07-20 12:52:14Z
„Wykonanie rozbiórki obiektów budowlanych z podziałem na cztery zadania”
2026-07-01 09:20:58Z
„Wykonanie rozbiórki obiektów budowlanych z podziałem na cztery zadania”
2026-07-01 09:20:58Z
„Wykonanie rozbiórki obiektów budowlanych z podziałem na cztery zadania”
2026-07-01 09:20:58Z
„Wykonanie rozbiórki obiektów budowlanych z podziałem na cztery zadania”
2026-07-01 09:20:58Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00391955 z dnia 2026-08-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie rozbiórek obiektów budowlanych w rejonie ,,Czarnej Wody’’ oraz przy ul. Zwycięskiej 39 we Wrocławiu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 932104838
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Śląska 1
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 54-118
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zzm.wroc.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zzm.wroc.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie rozbiórek obiektów budowlanych w rejonie ,,Czarnej Wody’’ oraz przy ul. Zwycięskiej 39 we Wrocławiu.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e33d7b4e-e254-478f-afd8-3205c82d46bd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00391955
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-08-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040115/39/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.62 Wykonanie rozbiórek obiektów budowlanych w rejonie ,,Czarnej Wody’’ oraz przy ul. Zwycięskiej 39 we Wrocławiu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamówienie zostało udzielone w trybie z wolnej ręki na podstawie przepisów art. 305 pkt. 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2026 poz. 793 ze zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp” tj.: w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu Wykonawcy robót budowlanych / usług, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych / usług, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości. W przedmiotowej sprawie zamówienie podstawowe zostało udzielone w postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym z możliwością negocjacji, znak sprawy: ZP/TP/220/40/2026/DO, a wszystkie ww. przesłanki zostały spełnione.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/ZWR/220/61/2026/DO
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są prace rozbiórkowe na niżej wymienionych lokalizacjach:
1. ruiny altany - 3 ściany bez dachu, ściana wolnostojąca, resztki ogrodzenia, itp. (dz. nr 60, AM-4, obręb Zacisze) oraz kompostownika (działka nr 3/7, AM-1, obręb Zalesie),
2. obiekty budowlane zlokalizowane przy ul. Zwycięskiej 39 we Wrocławiu (wiata nr 43, budynek magazynu nr 74, budynek magazynu nr 75, budynek magazynu nr 76, wiata magazyn nr 77, wiata magazyn nr 78, hydrofornia nr 91) – zaświadczenie nr 11001/2023 o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu o którym mowa w art. 30 ust 5c ustawy Prawo budowlane
4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Magdalena Łukomska - Walusiak SPECBAU Roboty Ziemne i Wyburzeniowe
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8991601525
7.3.3) Ulica: Osobowicka 159/5
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 51-001
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-08-03
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 162360,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 13.08.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 162 360 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.5
- Próg unijny
- Poniżej progów UE