Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 10.09.2026 08:00 (4 dni)

„Mobilny agregat prądotwórczy o dużej mocy – powyżej 100kW (2sztuki)" - II postępowanie

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00419007

Numer referencyjny: WO. 272.2.2026

Zamawiający

POWIAT BEŁCHATOWSKI

ul. Pabianicka 17 lokal 19

97-400 Bełchatów, Łódzkie

NIP: 7692204721

REGON: 590648422

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest„Mobilny agregat prądotwórczy o dużej mocy – powyżej 100kW (2sztuki)” Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wykaz rzeczowy i ilościowy sprzętu zostały przedstawione w OPISIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA, stanowiącym Załącznik Nr 5 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
gwarancja 30%
Moc znamionowa agregatu (M 10%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Łódzkie — na podstawie 29 rozstrzygniętych przetargów (CPV 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze)

Najniższa cena

144 PLN

Średnia cena

90 388 PLN

Najwyższa cena

418 200 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
FORTIQ Spółka ograniczoną odpowiedzialnością Warszawa 5 5 246 PLN 26 230 PLN
AVEXA Damian Pałaszewski Warszawa 4 18 155 PLN 54 320 PLN
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ARKAMA Henryk Sołyga Łęka Opatowska 2 21 800 PLN 21 800 PLN
TYTAN Przedsiębiorstwo Handlowe Balcerzak i Wspólnicy Spółka Komandytowa Gostynin 2 7 935 PLN 15 870 PLN
GREENERGY PIOTR SZULC Łódź 2 249 014 PLN 498 027 PLN
Riello Delta Power Sp. z o.o. Warszawa 1 - -
LCG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Cieszyn 1 2 232 PLN 2 232 PLN
LCG Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Cieszyn 1 - -
SUMERA MOTOR Sp. z o.o. Sp.k. Andrychów 1 - -
AVEXA DAMIAN PAŁASZEWSKI Warszawa 1 6 585 PLN 6 585 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Zakup i dostawa mobilnych agregatów prądotwórczych o mocy znamionowej 100 kVa na przyczepkach samochodowych dwuosiowych.

P.U.H. KING - STEN - TRANS. Piotr Stępień -

2026-09-03 11:51:44Z

Zakup agregatu prądotwórczego o mocy min. 100 kWA na potrzeby Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach im. Stanisława Rybickiego

SUMERA MOTOR Sp. z o.o. Sp.k. -

2026-09-01 12:05:24Z

Dostawa sprzętu i oprogramowania teleinformatycznego w ramach projektu Zwiększenie cyberbezpieczeństwa w gminie Brąszewice w ramach projektu „Cyberbezpieczny Samorząd” część II

F.H.U.Pilmet Aneta Kwapisz 61 254 PLN

2026-08-12 09:32:19Z

Dostawa agregatów prądotwórczych

Bisol Sp. z o.o. 354 372 PLN

2026-08-11 11:32:50Z

Zakup mobilnych agregatów prądotwórczych wraz z zainstalowaniem przyłączy do budynku

IN-EL Strzelecki Spółka Komandytowa 418 200 PLN

2026-07-30 07:21:00Z

Zakup sprzętu w ramach zadania pn. „ Realizacja Programu OLiOC w 2026 roku na terenie Powiatu Tomaszowskiego w zakresie zadań własnych

AMP POWER Sp. z o.o. 271 830 PLN

2026-07-22 10:25:48Z

Dostawa i montaż agregatów prądotwórczych w ramach projektu grantowego pn. „Cyberbezpieczny Samorząd”

GREENERGY PIOTR SZULC 246 984 PLN

2026-05-27 11:35:58Z

Dostawa i montaż agregatów prądotwórczych w ramach projektu grantowego pn. „Cyberbezpieczny Samorząd”

GREENERGY PIOTR SZULC 251 043 PLN

2026-05-27 11:35:58Z

Zakup sprzętu i wyposażenia w ramach programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na 2025 rok (część nr 1)

Riello Delta Power Sp. z o.o. -

2026-05-15 09:10:25Z

Dostawa wraz z rozmieszczeniem i uruchomieniem agregatów prądotwórczych oraz infrastruktury towarzyszącej na potrzeby wydarzenia „Juwenalia 2026”.

AGAR AGNIESZKA PARADECKA-STAŃCZAK 291 355 PLN

2026-05-12 07:44:05Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 7 011 PLN Średnia: 182 818 PLN Max: 1 067 640 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
„Mobilny agregat prądotwórczy o dużej mocy – powyżej 100kW (2sztuki)" - II postępowanie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT BEŁCHATOWSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648422

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Pabianicka 17 lokal 19

1.5.2.) Miejscowość: Bełchatów

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-400

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@powiat-belchatowski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-belchatowski.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Mobilny agregat prądotwórczy o dużej mocy – powyżej 100kW (2sztuki)" - II postępowanie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5c7c2dcd-1270-4716-a49b-53e8ffb0abd1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00419007

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00051608/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.8 „Mobilny agregat prądotwórczy o dużej mocy – powyżej 100kW (2sztuki)”

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368272

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368272

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zamawiający spełnia obowiązek informacyjny w dokumentach postępowania

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: WO. 272.2.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest„Mobilny agregat prądotwórczy o dużej mocy – powyżej 100kW (2sztuki)”
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wykaz rzeczowy i ilościowy sprzętu zostały przedstawione w OPISIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA, stanowiącym Załącznik Nr 5 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

31121100-1 - Generatory z silnikami o zapłonie samoczynnym

34223300-9 - Przyczepy

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

80533100-0 - Usługi szkolenia komputerowego

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2026-11-09

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi
kryteriami oceny ofert:
1) CENA (C) – waga kryterium 60 %,
2) GWARANCJA (G) – waga kryterium 30 %
3) Moc znamionowa agregatu (M) – waga kryterium 10 %

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: gwarancja

4.3.6.) Waga: 30

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Moc znamionowa agregatu (M

4.3.6.) Waga: 10

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

O zamówienie publiczne mogą ubiegać się Wykonawcy spełniający warunki, o których mowa
w art. 112 ust. 2 ustawy PZP, tj.:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie określa wymagań w tym zakresie,
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej o ile wynika to z odrębnych przepisów - Zamawiający nie określa wymagań w tym zakresie,
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej - Zamawiający nie określa wymagań w tym zakresie,
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca skieruje do przeprowadzenia szkolenia jedną osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia w zakresie realizacji zadania: „Mobilny agregat prądotwórczy o dużej mocy – powyżej 100kW (2sztuki)”.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2025 r. poz. 1714), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 3 do SWZ;
2) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Wykaz osób uprawnionych do przeprowadzenia szkolenia dla zadania „Mobilny agregat prądotwórczy o dużej mocy – powyżej 100kW (2sztuki) wraz ze wskazaniem uprawnień”

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale VIII ust. 1 SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy.
4.Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Określone w par. 10 projektu umowy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-10 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1368272

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-10 10:05

8.4.) Termin związania ofertą: 30 dni

2026-09-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
02.09.2026
Termin składania ofert
10.09.2026 08:00
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 31122000-7 - Jednostki prądotwórcze
31122000-7 (Jednostki prądotwórcze) 31121100-1 (Generatory z silnikami o zapłonie samoczynnym) 34223300-9 (Przyczepy) 45311000-0 (Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych) 45311200-2 (Roboty w zakresie instalacji elektrycznych) 80533100-0 (Usługi szkolenia komputerowego) 31121100-1 - Generatory z silnikami o zapłonie samoczynnym 34223300-9 - Przyczepy 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych 80533100-0 - Usługi szkolenia komputerowego

Okres realizacji

do 2026-11-09