Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 350 464 PLN
Modernizacja dróg na terenie gminy Dąbrówka
Numer referencyjny: ZRS.271.1.12.2026
Zamawiający
GMINA DĄBRÓWKA
ul. Tadeusza Kościuszki 14
05-252 Dąbrówka, Mazowieckie
NIP: 1251334785
REGON: 550667971
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Mariusz Balcerak Usługi transportowe Samochodowe Budowa Dróg, | Postoliska | 7621617864 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Mariusz Balcerak Usługi transportowe Samochodowe Budowa Dróg, (Postoliska) | Umowa podpisana | 350 464 PLN | 350 464 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Mazowieckie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233140-2 - Roboty drogowe)
Najniższa cena
80 627 PLN
Średnia cena
1 211 711 PLN
Najwyższa cena
10 969 402 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych S.A. Gostynin | 11 | 499 764 PLN | 3 852 517 PLN |
| DROG-BET MARCIN GŁUCHOWSKI SOCHACZEW | 10 | 256 058 PLN | 2 463 494 PLN |
| DROG-BET Marcin Głuchowski Sochaczew | 8 | 491 605 PLN | 2 949 629 PLN |
| PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG I MOSTÓW "WAPNOPOL" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Płońsk | 5 | 1 584 551 PLN | 7 922 756 PLN |
| Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. Lipno | 4 | 6 218 970 PLN | 6 218 970 PLN |
| Firma Wielobranżowa DESO Stanisław Sowiński Warka | 3 | 163 920 PLN | 491 760 PLN |
| Tombruk Sp. z o. o. Warszawa | 3 | 4 089 997 PLN | - |
| Zakład Usługowo Remontowo Budowlany PAROL Jerzy Parol Garwolin | 2 | 627 336 PLN | 1 254 672 PLN |
| PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT DROGOWYCH LUBARTÓW SPÓŁKA AKCYJNA LUBARTÓW | 2 | 658 259 PLN | 1 316 517 PLN |
| Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe Wapnopol Adam Nowakowski Glinojeck | 2 | - | - |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Modernizacja dróg na terenie gminy Dąbrówka
2026-09-01 14:10:13Z
Budowa odcinka ścieżki pieszo-rowerowej ul. Jabłoniowa w Książenicach i w Urszulinie
2026-09-01 10:41:36Z
Utrzymanie i remont dróg leśnych w Nadleśnictwie Przysucha w 2026 roku
2026-08-31 11:20:50Z
Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Podoblin
2026-08-31 08:52:32Z
Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 161002W w Starych Biskupicach
2026-08-28 11:33:57Z
Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 161002W w Starych Biskupicach (Etap III)
2026-08-28 09:07:07Z
"Rozbudowa drogi gminnej nr 250953W ul. Gen. Józefa Bema w obrębie ewidencyjnym Kruki i Drężewo, gm. Olszewo-Borki wraz z infrastrukturą"
2026-08-28 06:58:51Z
Remont dróg na terenie gminy Łąck
2026-08-27 10:14:07Z
Remont dróg na terenie gminy Łąck
2026-08-27 10:14:07Z
Przebudowa drogi powiatowej nr 2602W granica województwa – Przeździecko–Lenarty – Przeździecko–Grzymki – etap IV
2026-08-25 13:42:49Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00356868 z dnia 2026-07-22 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Modernizacja dróg na terenie gminy Dąbrówka
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA DĄBRÓWKA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550667971
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 14
1.5.2.) Miejscowość: Dąbrówka
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-252
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@dabrowka.net.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dabrowka.net.pl/
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja dróg na terenie gminy Dąbrówka
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e4125f9e-39c9-4015-b69b-4ee83c91f647
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00356868
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00063442/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Modernizacja dróg na terenie Gminy Dąbrówka
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/dabrowka/proceedings3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/dabrowka Dopuszcza się komunikację między
Zamawiającym a Wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej zamowienia@dabrowka.net.pl Zapis ten nie dotyczy złożenia oferty.
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Korespondencja między Zamawiającym
a Wykonawcami odbywa się przy użyciu platformy zakupowej https://platformazakupowa.pl/pn/dabrowka.
Korzystanie z platformy jest bezpłatne. Szczegóły określa pkt XV SWZ.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z pkt XXIII SWZ.
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z pkt XXIII SWZ.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZRS.271.1.12.2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest Modernizacja dróg na terenie gminy Dąbrówka.
Inwestycja będzie realizowana w podziale na 4 etapy.
Etap nr 1 Remont drogi w ulicy Wydmowej w Guzowatce o długości ulicy 360,0m, szerokości 4,0m i powierzchni 1440 m2.
Etap nr 2 Remont odcinka drogi w ulicy Lipowej, Wierzbowej w Kowalisze o długości ulicy 550,0m, szerokości 3,50m i powierzchni 1 925,00 m2.
Etap nr 3 Remont odcinka drogi w ulicy Szmaragdowej w Ludwinowie o długości ulicy 120,0m, szerokości 5,0m i powierzchni 600 m2.
Etap nr 4 Remont odcinka drogi w ulicy Leśnej w Ostrówku o długości ulicy 300,0m, szerokości 5,0m i powierzchni 1500 m2.
Zakres zamówienia dla wszystkich etapów obejmuje wykonanie nowej nawierzchni (powierzchniowe utrwalenie drogi z wykorzystaniem emulsji asfaltowej) wraz z podbudową.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załącznikach do SWZ tj. Załączniki 11 –a-d Opis przedmiotu , Załączniki nr 10 a-d przedmiary robót oraz Załącznik nr 9 tj. Specyfikacja techniczna.
Załączone przedmiary ( załączniki nr 10a-d) stanową podstawę sporządzenia kosztorysów ofertowych.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak
4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: 7) Zamawiający przewiduje udzieleni zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych, jak te opisane w niniejszej SWZ (tj. roboty tego samego rodzaju, co stanowiące przedmiot zamówienia).
1) Zamówienie podobne może być udzielone na cały zakres obejmujący przedmiot zamówienia.
2) Zamówienie będzie udzielone pod warunkiem, że:
a) Zamawiający będzie posiadał niezbędne środki finansowe;
b) dotychczasowy Wykonawca realizował zakres umowy w terminie i z najwyższą starannością;
c) dotychczasowy Wykonawca zapewni nie gorszy standard wykonania nowego zamówienia niż podstawowego;
3) Strony w wyniku negocjacji uzgodnią wynagrodzenie oraz termin wykonania zamówienia.
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
Zamawiający wymaga aby Wykonawca wykazał, że posiada zdolność zawodową (wiedza i doświadczenie) w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał należycie co najmniej jedną robotę budowlaną w zakresie budowy, przebudowy lub remontu drogi o długości minimum 200 m.5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej. Wraz ze złożeniem oświadczenia, wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia. –Załącznik nr 7 do SWZ
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne dokumenty – załącznik nr 6 do SWZ.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.W takim przypadku wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania
ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego
zamówienia publicznego. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem.
Oferta składa przez Spółki cywilne jest traktowana, jako oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie
zamówienia publicznego (art. 58 ustawy Pzp) i solidarnie za nie odpowiadających.
W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie
ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców (konsorcjantów), którzy
wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Zamawiający zgodnie z art. 455 ustawy Pzp, przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy.2. Wszelkie zmiany w umowie pod rygorem nieważności muszą być dokonane w formie pisemnej.
3. Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian określa projekt umowy, który stanowi załącznik do SWZ.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-06 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/dabrowka
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-06 10:10
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-04
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 22.07.2026
- Termin składania ofert
- 06.08.2026 08:00
- Wartość umowy
- 350 464 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
3 miesiące