Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 12 786 123 PLN

Modernizacja dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w podziale na części

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00351471

Numer referencyjny: 56/WZP/2026/TP/WUDiM

Zamawiający

ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH W GDAŃSKU

ul. Mostowa 11A

80-778 Gdańsk, Pomorskie

NIP: 5832590397

REGON: 191687276

Opis przedmiotu zamówienia

Część 1 – „Modernizacja nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 206 na odcinku od km 42+596 do 47+400 - granica województwa - Świerzenko”

Kryteria oceny ofert

Część 1

Cena 60%
Doświadczenie zawodowe kierownika budowy 20%
Długość okresu rękojmi i gwarancji 20%

Część 2

Cena 60%
Doświadczenie zawodowe kierownika budowy 20%
Długość okresu rękojmi i gwarancji 20%

Część 3

Cena 60%
Doświadczenie zawodowe kierownika budowy 20%
Długość okresu rękojmi i gwarancji 20%

Część 4

Cena 60%
Doświadczenie zawodowe kierownika budowy 20%
Długość okresu rękojmi i gwarancji 20%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
POL-DRÓG SPÓŁKA AKCYJNA Drawsko Pomorskie 330917763
PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG SA Starogard Gdański 191448821
Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „DROMOS” Sp. z o.o. Kartuzy 191303880
Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „DROMOS” Sp. z o.o. Kartuzy 191303880

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 POL-DRÓG SPÓŁKA AKCYJNA (Drawsko Pomorskie) Umowa podpisana 8 247 897 PLN 8 247 897 PLN
2 PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG SA (Starogard Gdański) Umowa podpisana 2 097 247 PLN 2 097 247 PLN
3 Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „DROMOS” Sp. z o.o. (Kartuzy) Umowa podpisana 1 177 069 PLN 1 177 069 PLN
4 Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „DROMOS” Sp. z o.o. (Kartuzy) Umowa podpisana 1 263 910 PLN 1 263 910 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Pomorskie — na podstawie 157 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233140-2 - Roboty drogowe)

Najniższa cena

8 573 PLN

Średnia cena

1 844 756 PLN

Najwyższa cena

17 189 802 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Kruszywo Sp. z o.o. Linia 7 1 654 875 PLN 15 608 676 PLN
Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe "DROMOS" Sp. z o.o. Kartuzy 5 2 595 803 PLN 2 595 803 PLN
Colas Polska Sp. z o.o. Palędzie 5 3 533 786 PLN 7 616 474 PLN
Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „DROMOS” Sp. z o. o. Kartuzy 5 338 446 PLN 1 692 232 PLN
Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „DROMOS” Sp. z o.o. Kartuzy 4 1 792 440 PLN 7 388 800 PLN
Pol-Dróg S.A. Drawsko Pomorskie 4 261 035 PLN 1 044 140 PLN
Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych "STRZELBUD" Sp. z o.o. Kwidzyn 4 1 333 419 PLN 5 333 675 PLN
PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG SPÓŁKA AKCYJNA Starogard Gdański 3 3 847 936 PLN 7 695 871 PLN
Usługi Transportowe, Ziemne, Melioracyjne i Ogólnobudowlane Henryk Czarnowski Kalisz 3 5 120 222 PLN 10 240 443 PLN
Przedsiębiorstwo Drogowe Roman Jereczek Przyborzyce 3 562 695 PLN 1 688 085 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Remont drogi powiatowej nr 1328G od km 7+730 do 8+130, Remont drogi powiatowej nr 1315G od km 4+920 do 5+470

Pol-Dróg S.A. 336 433 PLN

2026-09-02 06:01:43Z

PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ – UL. WCZASOWEJ W MIEJSCOWOŚCI NOWY KLINCZ

P.P.H.U. SZTAMA Paweł Szymański 674 040 PLN

2026-09-01 12:35:57Z

Modernizacja dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w podziale na części

POL-DRÓG SPÓŁKA AKCYJNA 8 247 897 PLN

2026-09-01 05:36:10Z

Modernizacja dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w podziale na części

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG SA 2 097 247 PLN

2026-09-01 05:36:10Z

Modernizacja dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w podziale na części

Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „DROMOS” Sp. z o.o. 1 177 069 PLN

2026-09-01 05:36:10Z

Modernizacja dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w podziale na części

Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „DROMOS” Sp. z o.o. 1 263 910 PLN

2026-09-01 05:36:10Z

ROZBUDOWA DROGI GMINNEJ W MIEJSCOWOŚCI STAWISKA

P.P.H.U. SZTAMA Paweł Szymański 651 900 PLN

2026-08-28 11:41:52Z

PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ – UL. DŁUGIEJ W MIEJSCOWOŚCI KŁOBUCZYNO

Przedsiębiorstwo Drogowe Roman Jereczek 1 089 500 PLN

2026-08-28 10:51:29Z

PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ – UL. WIOSENNEJ W MIEJSCOWOŚCI ŁUBIANA

Przedsiębiorstwo Drogowe Roman Jereczek 234 910 PLN

2026-08-28 10:33:25Z

PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ – UL. DZ. NR 98/1 I 94/9 W MIEJSCOWOŚCI KOŚCIERSKA HUTA

Przedsiębiorstwo Drogowe Roman Jereczek 363 675 PLN

2026-08-27 11:30:12Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 10 455 PLN Średnia: 676 809 PLN Max: 8 877 498 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Modernizacja dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w podziale na części

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH W GDAŃSKU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191687276

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Mostowa 11A

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-778

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.7.) Numer telefonu: (58)3264990

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdwgdansk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdw-gdansk.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność

zarządzanie drogami wojewódzkimi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w podziale na części

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-87b44830-d012-4819-8813-e2e66ed7babe

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00351471

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038122/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.37 Modernizacja dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku w podziale na 4 części

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zdw_gdansk

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej: https://platformazakupowa.pl/ lub poprzez adres profilu nabywcy: https://platformazakupowa.pl/pn/zdw_gdansk

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem platformy. Niezbędne wymagania techniczne umożliwiające pracę na platformie zakupowej: 1) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 256 kbit/s, 2) przeglądarka
internetowa EDGE, Chrome lub FireFox w najnowszej dostępnej wersji, z włączoną obsługą języka Javascript, akceptująca pliki typu „cookies”. Wymagania techniczne i organizacyjne dot. korespondencji elektronicznej zostały szczegółowo opisane w pkt 11 Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). W zakresie kwestii nieuregulowanych SWZ obowiązują przepisy ustawy Pzp oraz Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna RODO określona została w pkt 21.3 IDW –
Rozdział I SWZ.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Klauzula informacyjna RODO określona została w pkt 21.3 IDW –
Rozdział I SWZ.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: 56/WZP/2026/TP/WUDiM

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Tak

4.1.9.) Liczba części: 4

4.1.10.) Ofertę można składać na wszystkie części

4.1.11.) Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

Część 1

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1 – „Modernizacja nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 206 na odcinku od km 42+596 do 47+400 - granica województwa - Świerzenko”

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 140 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do wysokości 100% netto wartości zamówienia podstawowego w następującym zakresie: powtórzenie robót obejmujących ten sam asortyment robót, co w przedmiocie zamówienia podstawowego.
Warunki udzielenia zamówienia podobnego, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp:
1) Wykonawca wykonał lub wykonuje należycie zamówienie podstawowe,
2) Wykonawca zapewni wykonanie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w standardzie nie gorszym niż
przyjęty do wykonania zamówienia podstawowego.
3) W ramach prowadzonych negocjacji, Zamawiający i Wykonawca dojdą do porozumienia odnośnie ceny i terminu wykonania.
4) Istotne postanowienia umowy o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, inne niż określone w
pkt. 3 powyżej, będą zgodne z istotnymi po-stanowieniami umowy zawartymi w umowie dla zamówienia podstawowego.

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie zawodowe kierownika budowy

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Długość okresu rękojmi i gwarancji

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 2

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2 - „Modernizacja nawierzchni DW 237 na odcinku od km 3+630 do km 5+070 - Złotowo”

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 80 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do wysokości 100% netto wartości zamówienia podstawowego w następującym zakresie: powtórzenie robót obejmujących ten sam asortyment robót, co w przedmiocie zamówienia podstawowego.
Warunki udzielenia zamówienia podobnego, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp:
1) Wykonawca wykonał lub wykonuje należycie zamówienie podstawowe,
2) Wykonawca zapewni wykonanie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w standardzie nie gorszym niż
przyjęty do wykonania zamówienia podstawowego.
3) W ramach prowadzonych negocjacji, Zamawiający i Wykonawca dojdą do porozumienia odnośnie ceny i terminu wykonania.
4) Istotne postanowienia umowy o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, inne niż określone w
pkt. 3 powyżej, będą zgodne z istotnymi po-stanowieniami umowy zawartymi w umowie dla zamówienia podstawowego.

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie zawodowe kierownika budowy

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Długość okresu rękojmi i gwarancji

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 3

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 3 - „Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 214 na odcinku km 39+500 – 40+750 – Osowo Lęborskie - Łebunia”

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 80 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do wysokości 100% netto wartości zamówienia podstawowego w następującym zakresie: powtórzenie robót obejmujących ten sam asortyment robót, co w przedmiocie zamówienia podstawowego.
Warunki udzielenia zamówienia podobnego, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp:
1) Wykonawca wykonał lub wykonuje należycie zamówienie podstawowe,
2) Wykonawca zapewni wykonanie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w standardzie nie gorszym niż
przyjęty do wykonania zamówienia podstawowego.
3) W ramach prowadzonych negocjacji, Zamawiający i Wykonawca dojdą do porozumienia odnośnie ceny i terminu wykonania.
4) Istotne postanowienia umowy o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, inne niż określone w
pkt. 3 powyżej, będą zgodne z istotnymi po-stanowieniami umowy zawartymi w umowie dla zamówienia podstawowego.

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie zawodowe kierownika budowy

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Długość okresu rękojmi i gwarancji

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

Część 4

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 4 - „Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 214 km 35+300 – 36+050 i 37+000 – 37+500 Malczyce – Osowo Lęborskie”

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 80 dni

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak

4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do wysokości 100% netto wartości zamówienia podstawowego w następującym zakresie: powtórzenie robót obejmujących ten sam asortyment robót, co w przedmiocie zamówienia podstawowego.
Warunki udzielenia zamówienia podobnego, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp:
1) Wykonawca wykonał lub wykonuje należycie zamówienie podstawowe,
2) Wykonawca zapewni wykonanie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w standardzie nie gorszym niż
przyjęty do wykonania zamówienia podstawowego.
3) W ramach prowadzonych negocjacji, Zamawiający i Wykonawca dojdą do porozumienia odnośnie ceny i terminu wykonania.
4) Istotne postanowienia umowy o udzielenie zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, inne niż określone w
pkt. 3 powyżej, będą zgodne z istotnymi po-stanowieniami umowy zawartymi w umowie dla zamówienia podstawowego.

4.3.) Kryteria oceny ofert:

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium: organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.) Nazwa kryterium: Doświadczenie zawodowe kierownika budowy

4.3.6.) Waga: 20

Kryterium 3

4.3.4.) Rodzaj kryterium: inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Długość okresu rękojmi i gwarancji

4.3.6.) Waga: 20

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

1. Zdolność zawodowa Wykonawcy:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał roboty odpowiadające swoim rodzajem robotom budowlanym będącym przedmiotem niniejszego zamówienia, tzn.:
• dot. części 1:
Wykonał (tj. zakończył) co najmniej 1 zamówienie polegające na budowie lub przebudowie lub remoncie drogi klasy min. „Z”* o dł. odcinka min. 2,5 km;
• dot. części 2 i 3:
Wykonał (tj. zakończył) co najmniej 1 zamówienie polegające na budowie lub przebudowie lub remoncie drogi klasy min. „Z”* o dł. odcinka min. 0,8 km;
• dot. części 4:
Wykonał (tj. zakończył) co najmniej 1 zamówienie polegające na budowie lub przebudowie lub remoncie drogi klasy min. „Z”* o dł. odcinka min. 0,5 km;
* lub odpowiadających parametrom technicznym tej klasie drogi [droga w rozumieniu ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych; klasa drogi zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych obowiązującym w terminie uzyskania decyzji na realizację inwestycji (pozwolenie na budowę, ZRID, zgłoszenie robót)]
2. Zdolność zawodowa personelu Wykonawcy:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże (oświadczy), że skieruje do realizacji zamówienia osoby, legitymujące się uprawnieniami i doświadczeniem określonymi poniżej:
• dot. części 1:
Kierownik budowy pełniący jednocześnie funkcję kierownika robót branży drogowej:
- posiadanie uprawnień budowlanych do kierowania robotami bez ograniczeń w specjalności drogowej lub równoważne
- pełnienie funkcji kierownika budowy lub kierownika robót branży drogowej na min. 1 zadaniu, polegającym na budowie lub przebudowie, lub remoncie drogi klasy min. „Z”* o dł. odcinka min. 2,5 km;
• dot. części 2 i 3:
Kierownik budowy pełniący jednocześnie funkcję kierownika robót branży drogowej:
- posiadanie uprawnień budowlanych do kierowania robotami bez ograniczeń w specjalności drogowej lub równoważne
- pełnienie funkcji kierownika budowy lub kierownika robót
branży drogowej na min. 1 zadaniu, polegającym na budowie lub przebudowie, lub remoncie drogi klasy min. „Z”* o dł. odcinka min. 0,8 km;
• dot. części 4:
Kierownik budowy pełniący jednocześnie funkcję kierownika robót branży drogowej:
- posiadanie uprawnień budowlanych do kierowania robotami bez ograniczeń w specjalności drogowej lub równoważne
- pełnienie funkcji kierownika budowy lub kierownika robót branży drogowej na min. 1 zadaniu, polegającym na budowie lub przebudowie, lub remoncie drogi klasy min. „Z”* o dł. odcinka min. 0,5 km.
* lub odpowiadających parametrom technicznym tej klasie drogi [droga w rozumieniu ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych; klasa drogi zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych obowiązującym w terminie uzyskania decyzji na realizację inwestycji (pozwolenie na budowę, ZRID, zgłoszenie robót)]
Dopuszcza się skierowanie tej samej osoby do pełnienia funkcji kierownika budowy na nie więcej niż dwóch częściach.
Osoby wskazane do pełnienia funkcji kierownika budowy powinny posiadać uprawnienia budowlane do kierowania robotami zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane w specjalności właściwej do powierzonej funkcji lub odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniejszych przepisów oraz - na moment podpisania umowy - przynależeć do właściwej okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Zgodnie z obowiązującymi w Rzeczpospolitej Polskiej przepisami prawa krajowego, osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego, na warunkach określonych w ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz w ustawie z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa:
- mogą ubiegać się i uzyskać decyzję w sprawie uznania kwalifikacji zawodowych w budownictwie, nabytych w państwach członkowskich UE oraz wpis do właściwej okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, po przeprowadzeniu postępowania przez właściwy organ samorządu zawodowego w Rzeczpospolitej Polskiej,
- jeżeli posiadają kwalifikacje zawodowe inżyniera budownictwa i prowadzą zgodnie z prawem działalność w zakresie tego zawodu w innym niż Rzeczpospolita Polska państwie członkowskim UE, mają prawo do tymczasowego i okazjonalnego wykonywania zawodu inżyniera budownictwa, tj. do świadczenia usług transgranicznych, bez konieczności uznawania kwalifikacji zawodowych, po złożeniu pisemnego oświadczenia o zamiarze świadczenia danej usługi wraz z niezbędnymi dokumentami i uzyskaniu tymczasowego wpisu do właściwej okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa; świadczenie usług transgranicznych podlega każdorazowo indywidualnej ocenie dokonywanej przez właściwy organ samorządu zawodowego w Rzeczpospolitej Polskiej.

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości:
- część 1: 70 000,00 zł (słownie złotych: siedemdziesiąt tysięcy 00/100),
- część 2: 19 000,00 zł (słownie złotych: dziewiętnaście tysięcy 00/100),
- część 3: 10 000,00 zł (słownie złotych: dziesięć tysięcy 00/100),
- część 4: 11 000,00 zł (słownie złotych: jedenaście tysięcy 00/100).
2. Szczegółowe informacje dotyczące wnoszenia wadium zostały zawarte w pkt 18 IDW - Rozdział I SWZ.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie
ubiegających się o udzielenie zamówienia zostały szczegółowo wskazane w pkt 7.7. IDW - Rozdział I SWZ.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Zmiana umowy jest możliwa jedynie w szczególnie uzasadnionych okolicznościach i na warunkach określonych w SWZ.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-05 09:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Za pośrednictwem platformy zakupowej Zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/zdw_gdansk

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-05 09:05

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-03

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

1. Termin realizacji zamówienia:
a) Część 1 – termin realizacji robót budowlanych wynosi:
120 dni od dnia podpisania umowy + czynności odbiorowe (szacunkowo 20 dni);
b) Część 2, 3, 4 – termin realizacji robót budowlanych wynosi:
60 dni od dnia podpisania umowy + czynności odbiorowe (szacunkowo 20 dni).
2. Szczegółowe informacje dotyczące oświadczeń i dokumentów jakie Wykonawca powinien złożyć wraz z ofertą zostały
zawarte w pkt 10 IDW - Rozdział I SWZ.
2026-07-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
20.07.2026
Termin składania ofert
05.08.2026 07:00
Wartość umowy
12 786 123 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.5
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233140-2 - Roboty drogowe
45233140-2 (Roboty drogowe)

Okres realizacji

140 dni