Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 97 170 PLN

Modernizacja drogi dojazdowej do pól w miejscowości Nowa Ruś, gmina Wysokie Mazowieckie

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2026/BZP 00349618

Numer referencyjny: RIR.271.6.2026

Zamawiający

Gmina Wysokie Mazowieckie

Mickiewicza 1A

18-200 Wysokie Mazowieckie, Podlaskie

NIP: 7221620348

REGON: 450670249

Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: modernizacja drogi dojazdowej do pól w miejscowości Nowa Ruś, gmina Wysokie Mazowieckie po przez przebudowę drogi dojazdowej do pól w granicach pasa drogi, dz. Nr 2379 w lokalizacji 0+000,00 – 0+387,00 km, w zakresie przebudowy nawierzchni jezdni drogi i poboczy. Prace należy wykonać zgodnie z zakresem prac określonym w przedmiarze robót oraz opisie technicznym wykonania robót. W cenie oferty należy uwzględnić również inwentaryzację powykonawczą geodezyjną przebudowywanego odcinka drogi.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
GRZEŚ-POL GRZEGORZ OGRODNIK Budziszewo 551295483

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 GRZEŚ-POL GRZEGORZ OGRODNIK (Budziszewo) Umowa podpisana 97 170 PLN 97 170 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Podlaskie — na podstawie 150 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg)

Najniższa cena

47 355 PLN

Średnia cena

1 452 351 PLN

Najwyższa cena

10 888 575 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
STRABAG Sp. z o.o. Pruszków 9 2 035 823 PLN 14 250 761 PLN
Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów Sp. z o.o. Białystok 5 2 003 690 PLN 8 014 759 PLN
BIK - PROJEKT Sp. z o.o. Łomża 4 283 871 PLN 851 613 PLN
Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe MAKSBUD Sp. z o.o. Bielsk Podlaski 4 479 172 PLN 958 344 PLN
STRABAG Sp. z o.o. Pruszków 4 2 550 436 PLN 7 651 308 PLN
Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Spółka Akcyjna Suwałki 3 1 528 684 PLN 3 057 368 PLN
AC Piotr Sidorowicz Białystok 2 47 355 PLN 38 500 PLN
REM – BUD Sp. z o .o. Suwałki 2 722 010 PLN 722 010 PLN
TRANSPOL Michał Pietraszko, Łapy 2 147 600 PLN 147 600 PLN
GILMERA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Suwałki 2 298 363 PLN 596 727 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1234B Gruszki – Rubcowo – Skieblewo – do drogi Nr 664, Etapy IV - VI

STRABAG Sp. z o.o. 3 070 371 PLN

2026-09-03 05:59:04Z

Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1234B Gruszki – Rubcowo – Skieblewo – do drogi Nr 664, Etapy IV - VI

STRABAG Sp. z o.o. 5 524 453 PLN

2026-09-03 05:59:04Z

Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1234B Gruszki – Rubcowo – Skieblewo – do drogi Nr 664, Etapy IV - VI

STRABAG Sp. z o.o. 2 248 857 PLN

2026-09-03 05:59:04Z

Budowa ul. Powstańców Śląskich w Suwałkach

REM – BUD Sp. z o .o. -

2026-09-02 12:51:45Z

Budowa ul. H. Sienkiewicza i ul. K.I. Gałczyńskiego w Sokółce oraz rozbudowa ul. C.K. Norwida w Sokółce

KDBUD Sp. z o.o. 5 094 435 PLN

2026-09-02 12:41:21Z

Modernizacja drogi dojazdowej do pól w miejscowości Nowa Ruś, gmina Wysokie Mazowieckie

GRZEŚ-POL GRZEGORZ OGRODNIK 97 170 PLN

2026-09-02 09:28:55Z

Przebudowa drogi gminnej ul. Gnilica łączącej się z drogą wojewódzką DW 685 – odcinek I

Przedsiębiorstwem Drogowo Mostowym „MAKSBUD” Sp. z o. o. 447 164 PLN

2026-09-02 07:55:36Z

Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej Nr 101689B Przystawańce II

Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Spółka Akcyjna -

2026-09-01 12:01:18Z

Rozbudowa drogi powiatowej nr 1626B na odcinku od drogi powiatowej nr 1619B w kierunku wsi Koweła do granicy gminy Hajnówka i gminy Narew.

Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe MAKSBUD Sp. z o.o. -

2026-09-01 05:12:35Z

Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1308B na odcinku DK8-Białousy-Sitkowo

Powiatowe Przedsiębiorstwo Drogowo Budowlane Sp. z o.o. -

2026-08-28 08:27:45Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 13 958 PLN Średnia: 1 257 260 PLN Max: 9 099 073 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Modernizacja drogi dojazdowej do pól w miejscowości Nowa Ruś, gmina Wysokie Mazowieckie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wysokie Mazowieckie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450670249

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 1A

1.5.2.) Miejscowość: Wysokie Mazowieckie

1.5.3.) Kod pocztowy: 18-200

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gminawysokiemazowieckie@gmwm.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.gmwm.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja drogi dojazdowej do pól w miejscowości Nowa Ruś, gmina Wysokie Mazowieckie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3453efbf-9e45-4ed2-bc85-f9bb7bb38da4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00349618

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00066029/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w m. Nowa Ruś

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3453efbf-9e45-4ed2-bc85-f9bb7bb38da4

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
2. W uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: gminawysokiemazowieckie@gmwm.pl (nie dotyczy składania ofert).

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl. oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”.
2. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”). Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”).
3. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
4. W celu złożenia oferty należy zarejestrować (zalogować) się skutecznie na Platformie e- Zamówienia i postępować zgodnie z instrukcjami dostępnymi u dostawcy rozwiązania informatycznego pod adresem https://ezamowienia.gov.pl/.
5. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: RIR.271.6.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: modernizacja drogi dojazdowej do pól w miejscowości Nowa Ruś, gmina Wysokie Mazowieckie po przez przebudowę drogi dojazdowej do pól w granicach pasa drogi, dz. Nr 2379 w lokalizacji 0+000,00 – 0+387,00 km, w zakresie przebudowy nawierzchni jezdni drogi i poboczy. Prace należy wykonać zgodnie z zakresem prac określonym w przedmiarze robót oraz opisie technicznym wykonania robót. W cenie oferty należy uwzględnić również inwentaryzację powykonawczą geodezyjną przebudowywanego odcinka drogi.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 1 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit a

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit b

Art. 109 ust. 1 pkt 2 lit c

Art. 109 ust. 1 pkt 3

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 6

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Nie

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Rodzaj i zakres zmian określono w specyfikacji warunków zamówienia

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-03 10:00

8.2.) Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-03 10:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-01

2026-07-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
17.07.2026
Termin składania ofert
03.08.2026 08:00
Wartość umowy
97 170 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg) 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg) 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg) 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Okres realizacji

1 miesiące