Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 356 292 PLN
Modernizacja drogi powiatowej nr 2269D w m. Groble - zamówienie uzupełniające
Zamawiający
Powiat Legnicki
pl. Słowiański 1
59-220 Legnica, Dolnośląskie
NIP: 6912226286
REGON: 390647200
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Franciszek Michalik | Gryfów Śląski | 6161568312 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Franciszek Michalik (Gryfów Śląski) | Umowa podpisana | - | 356 292 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Dolnośląskie — na podstawie 81 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45233000-9)
Najniższa cena
187 477 PLN
Średnia cena
1 463 751 PLN
Najwyższa cena
4 783 117 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| SERAFIŃSKI ROADS Sp. z o.o. Ludwikowice Kłodzkie | 8 | 1 042 845 PLN | 5 214 224 PLN |
| MG-TECH Inżynieria Lądowa Mariusz Gałkowski Jeżów Sudecki | 6 | 1 697 557 PLN | 8 487 785 PLN |
| Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Franciszek Michalik Gryfów Śląski | 5 | 588 569 PLN | 1 533 430 PLN |
| MAZUREK Ireneusz Mazurek Szczytna | 3 | 786 209 PLN | 1 572 418 PLN |
| Budownictwo Drogowe i Ogólne " BUDO-SAG" Gmerek Adrian Gmerek Ostrzeszów | 2 | 945 235 PLN | 945 235 PLN |
| Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych „DROGMOST” Sp. z o.o. w Kłodzku Kłodzko | 2 | 2 079 281 PLN | 4 158 563 PLN |
| Usługi Budowlane Łukasz Kondratowicz Polkowice | 2 | 1 433 737 PLN | 1 433 737 PLN |
| POL-DRÓG S.A. Drawsko Pomorskie | 2 | - | 1 037 437 PLN |
| Usługi Ogólnobudowlane Anna Chleboś Granowiec | 2 | 1 369 408 PLN | 1 369 408 PLN |
| Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. Głogów | 2 | 2 617 235 PLN | 5 234 470 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Modernizacja drogi powiatowej nr 2269D w m. Groble - zamówienie uzupełniające
2026-08-31 14:05:28Z
Modernizacja drogi powiatowej nr 2269D w m. Groble
2026-08-31 13:59:43Z
Przebudowa drogi powiatowej nr 3067D– budowa chodnika w miejscowości Kowalskie w 2026 roku
2026-08-26 07:14:46Z
Przebudowa drogi powiatowej nr 3301D Szczytna - Dolina na długości 0,99 km
2026-08-26 06:28:34Z
Przebudowa drogi w m. Koźlice
2026-08-18 09:37:21Z
Postępowanie o udzielenie zamówienia na wykonanie robót budowlanych pn. „Przebudowa drogi na działce nr 473 w Dziwiszowie”.
2026-08-14 07:23:06Z
Przebudowa drogi nr 25 w Dziwiszowie- droga dojazdowa do gruntów rolnych.
2026-08-14 05:48:36Z
"Odbudowa drogi powiatowej nr 3310D, km 5+380 - 6+207 [powódź - wrzesień 2024 r.]"
2026-08-12 10:51:12Z
Odbudowa drogi powiatowej nr 3259D, km 0+000-0+384 [powódź - wrzesień 2024 r.]
2026-08-12 10:37:36Z
Odbudowa drogi powiatowej nr 3269D, km 5+100 - 7+700 [powódź - wrzesień 2024 r.] - Nowa Wieś - Goworów, II etap: 5+479 - 7+682
2026-08-12 09:11:57Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00342446 z dnia 2026-07-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja drogi powiatowej nr 2269D w m. Groble - zamówienie uzupełniające
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Legnicki
1.3.) Oddział zamawiającego: Zarząd Powiatu Legnickiego
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647200
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Słowiański 1
1.5.2.) Miejscowość: Legnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-220
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiat-legnicki.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.sp-legnica.dolnyslask.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13243671.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Administracja publiczna samorządowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja drogi powiatowej nr 2269D w m. Groble - zamówienie uzupełniające2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b4ccab49-4938-4277-a877-a0f324d861a8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00342446
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00005318/16/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja drogi powiatowej nr 2269 w m. Groble
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W ogłoszeniu o zamówieniu podstawowym nr 2026/BZP 00034242/01 z dnia 14.01.2026 r. oraz w SWZ nr RZ.272.1.1.2026 opracowanej do zamówienia podstawowego Zamawiający przewidział możliwość udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu Wykonawcy, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych na kolejnym odcinku drogi objętej zamówieniem o wartości nieprzekraczającej 50% wartości zamówienia podstawowego. Wartość niniejszego zamówienia stanowi kwotę odpowiadającą ok. 36% wartości zamówienia podstawowego. Przedmiotem zamówienia są te same roboty, co w zamówieniu podstawowym na kolejnym odcinku drogi objętej zamówieniem podstawowym.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-becf6ae4-f012-44b0-a6ba-9a533226cb5b
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZ.272.1.17.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1205640,45 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 401880,15 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę kolejnego odcinka drogi powiatowej 2269D długości 443 m na terenie miejscowości Groble, polegającą na podwyższeniu parametrów technicznych istniejącej jezdni i zjazdów poprzez wymianę warstw bitumicznych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Franciszek Michalik
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6161568312
7.3.3) Ulica: ul. Akacjowa 14a/2
7.3.4) Miejscowość: Gryfów Śląski
7.3.5) Kod pocztowy: 59-620
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 356291,55 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-09-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia: w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 14.07.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość umowy
- 356 292 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE