Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 1 468 379 PLN
Modernizacja i doposażenie poradni specjalistycznych Pleszewskiego Centrum Medycznego.
Numer referencyjny: ZP/25/2026
Zamawiający
"PLESZEWSKIE CENTRUM MEDYCZNE W PLESZEWIE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
ul. Poznańska 125A
63-300 Pleszew, Wielkopolskie
NIP: 6080074563
REGON: 300770088
Opis przedmiotu zamówienia
Kryteria oceny ofert
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| M-INVEST PRO Sp. z o.o. | Poznań | 782 292 93 69 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | M-INVEST PRO Sp. z o.o. (Poznań) | Umowa podpisana | 1 468 379 PLN | 1 468 379 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Wielkopolskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)
Najniższa cena
12 177 PLN
Średnia cena
1 764 235 PLN
Najwyższa cena
20 664 000 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| ELEKTROINSTALATORSTWO POMIARY ELEKTRYCZNE Badyniak Grzegorz Konin | 7 | 30 645 PLN | 214 517 PLN |
| Instalacje Elektryczne Aron Balcerzak Słupca | 5 | 35 950 PLN | 179 751 PLN |
| SKONIECZNY KRZYSZTOF FIRMA BUDOWLANA CEGBUD Chlebów | 5 | 1 756 285 PLN | 8 781 425 PLN |
| Kępińskie Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe S.A. Kępno | 3 | 388 447 PLN | - |
| AB. Rental Arkadiusz Błażejczak Wolsztyn | 3 | 356 290 PLN | 1 068 870 PLN |
| ELKON BIS Zakład Instalatorstwa Elektrycznego Grzeszczak Błażej Konin | 2 | 22 694 PLN | 45 387 PLN |
| Mardo Sport Sp. z o.o. Puszczykowo | 2 | 543 074 PLN | 1 086 149 PLN |
| MAT-POL Mateusz Podraza Przysieka | 2 | 717 050 PLN | 1 434 100 PLN |
| Summit Polska SA Gdańsk | 2 | - | - |
| VIABUD Sp. z o.o. Sp. k. Czarnków | 2 | 2 157 227 PLN | 4 314 453 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Modernizacja kotłowni w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Tarnowie Podgórnym.
2026-09-02 08:17:37Z
Kompleksowa modernizacja pomieszczeń biurowych wraz z toaletami, zlokalizowanych na parterze budynku administracyjnego przy Al. Kościuszki 22 w Kościanie
2026-09-02 07:52:11Z
Zaprojektowanie i wykonanie nowego systemu zawiesi (podpór) kanałów wentylacyjnych oraz wymiana wieszaków sufitu podwieszanego na nowe w części sportowej Kompleksu Termy Maltańskie w Poznaniu.
2026-09-02 07:41:24Z
Remont pomieszczeń w budynkach Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu – drugie postępowanie.
2026-09-02 07:37:29Z
budowa Centrum Sportowego przy ul. Wierzbowej w Lusowie
2026-09-02 06:56:31Z
Roboty budowlane w budynku położonym w Pile przy ul. Rydygiera 23 na potrzeby siedziby Powiatowego Urzędu Pracy
2026-09-02 06:21:51Z
Modernizacja i doposażenie poradni specjalistycznych Pleszewskiego Centrum Medycznego.
2026-09-02 06:12:37Z
Budowa żłobka publicznego w Sierakowie
2026-09-01 19:25:05Z
Budowa drogi wraz z parkingiem w rejonie ulicy Kościuszki w Ostrowie Wielkopolskim
2026-09-01 11:15:54Z
Budowa drogi między ul. Komuny Paryskiej a ul. Kazimierza Frąszczaka w Ostrowie Wielkopolskim
2026-09-01 10:50:47Z
Cała Polska — 200 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00349376 z dnia 2026-07-17 |
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Modernizacja i doposażenie poradni specjalistycznych Pleszewskiego Centrum Medycznego.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego
1.2.) Nazwa zamawiającego: "PLESZEWSKIE CENTRUM MEDYCZNE W PLESZEWIE" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 300770088
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Poznańska 125A
1.5.2.) Miejscowość: Pleszew
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-300
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.7.) Numer telefonu: 62 7420719
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@szpitalpleszew.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://szpitalpleszew.pl
1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja i doposażenie poradni specjalistycznych Pleszewskiego Centrum Medycznego.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-671496d9-009c-4cff-acc5-e1e67b00f523
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00349376
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie
2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.15.) Nazwa projektu lub programu
Dostawa będzie realizowana w ramach projektu: Umowa o dofinansowanie Projektu pt. „Modernizacja poradni specjalistycznych Pleszewskiego Centrum Medycznego” nr FEWP.05.03-IZ.00-0029/24-00 w ramach: Priorytetu 05 „Fundusze europejskie wspierające społeczną infrastrukturę dla Wielkopolan (EFRR)” Działania 05.03 „Infrastruktura ochrony zdrowia” Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027
2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://szpitalpleszew.ezamawiajacy.pl/pn/CMPLESZEW/demand/306883/notice/public/details3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://szpitalpleszew.ezamawiajacy.pl/pn/CMPLESZEW/demand/306883/notice/public/details
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja w postępowaniu o udzielenie niniejszego zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów i oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Ofertę, oświadczenia oraz inne dokumenty dotyczące niniejszego postępowania, w tym podmiotowe środki dowodowe Wykonawca przekazuje odpowiednio jako dokument elektroniczny bądź cyfrowe odwzorowanie dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, elektronicznym podpisem zaufanym lub elektronicznym podpisem osobistym (dokument w formatach danych wymienionych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z 12 kwietnia 2012r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym).
W postępowaniu o udzielenie zamówienia, komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem platformy zakupowej dostępnej pod adresem: https://szpitalpleszew.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP/25/2026
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Modernizacja poradni specjalistycznych Pleszewskiego Centrum Medycznego.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: do 2027-04-16
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 90
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 10
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:4) zdolności technicznej lub zawodowej - w celu potwierdzenia minimalnych zdolności technicznych i zawodowych, Wykonawca winien wykazać, że:
a) w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie, przebudowie lub rozbudowie budynku w którym prowadzona jest działalność lecznicza, o wartości nie mniejszej niż 1 400 000,00 zł brutto każda (wymagane referencje),
b) dysponuje osobą lub osobami, posiadającymi łącznie uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalnościach budowlanej, elektrycznej i sanitarnej w zakresie niezbędnym do realizacji przedmiotu zamówienia.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
a) oświadczenie potwierdzające zgodność realizacji przedmiotu umowy z zasadą DNSH – na druku własnym,5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Tak
5.10.) Przedmiotowe środki dowodowe podlegające uzupełnieniu po złożeniu oferty:
Zamawiający wezwie Wykonawcę, który nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym przez siebie terminie, chyba, że przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania,Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.
a) oświadczenie potwierdzające zgodność realizacji przedmiotu umowy z zasadą DNSH – na druku własnym,
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Opisano w SWZ7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie
SEKCJA VIII – PROCEDURA
8.1.) Termin składania ofert: 2026-08-07 10:00
8.2.) Miejsce składania ofert: https://szpitalpleszew.ezamawiajacy.pl
8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-08-07 10:10
8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-09-05
Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 17.07.2026
- Termin składania ofert
- 10.08.2026 08:00
- Wartość umowy
- 1 468 379 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.4
- Próg unijny
- Poniżej progów UE
Kody CPV
Okres realizacji
do 2027-04-16