Aktywne ogłoszenie - termin składania ofert: 09.09.2026 06:30 (5 dni)

Modernizacja infrastruktury technicznej w pomieszczeniach technicznych i serwerowych, w tym m.in. systemów zasilania i klimatyzacji w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej

Aktywny Dostawy 2026/BZP 00416068

Numer referencyjny: SPT.2370.17.2026

Zamawiający

SZKOŁA PODOFICERSKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W BYDGOSZCZY

ul. Glinki 86

85-861 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

NIP: 9531094487

REGON: 090585370

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja infrastruktury technicznej w pomieszczeniach technicznych i serwerowych, w tym m.in. systemów zasilania i klimatyzacji w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej. Wykonanie audytu otwarcia, opracowanie i wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji dalej SZBI oraz audytu zamknięcia wraz z dostawą, montażem, uruchomieniem, wdrożeniem oraz kompleksową usługa obejmującą ocenę stanu wyjściowego, zaprojektowanie, udokumentowanie i praktyczne wdrożenie SZBI, a następnie niezależną weryfikację skuteczności wdrożenia obejmująca przeszkoleniem wskazanych pracowników Zamawiającego oraz przekazaniem dokumentacji technicznej, dokumentów gwarancyjnych oraz dokumentacji powykonawczej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, określa załącznik nr 3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, załącznik nr 3a do SWZ – Audyt otwarcia, opracowanie i wdrożenie SZBI oraz audyt zamknięcia jak i projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 4 do SWZ. 1.1 Opis przedmiotu zamówienia oraz Audyt otwarcia, opracowanie i wdrożenie SZBI oraz audyt zamknięcia nie stanowią podstawy do ograniczenia zakresu zobowiązania Wykonawcy. W przypadku gdy dla prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia konieczne jest wykonanie robót ziemnych lub zastosowanie materiałów, urządzeń albo wyposażenia wynikających z dokumentacji zamówienia, a nieujętych wprost, Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić je w cenie ofertowej. 1.2 Wykonawca przed sporządzeniem oferty zobowiązany jest do odbycia wizji lokalnej w celu zapoznania się ze stanem technicznym obiektów oraz warunkami realizacji dostaw i robót ziemnych. Szczegółowe informacje dotyczące wizji lokalnej zawarto w rozdziale XXVIII- Informacje dotyczące przeprowadzenia przez wykonawcę wizji lokalnej w SWZ. 1.3 Uwaga wizja lokalna dokonywana będzie w dwóch lokalizacjach: a) Szkoła Podoficerska Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy ul. Glinki 86, 85-861 Bydgoszcz; b) Ośrodek Szkoleniowy Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej W Tylnej Górze, Tylna Góra 2 (gmina Koronowo)

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Termin wykonania 40%

Kto wygrywa podobne przetargi?

Na podstawie 60 rozstrzygniętych przetargów z kodem CPV 32000000-3 - Sprzęt radiowy, telewizyjny, komunikacyjny, telekomunikacyjny i podobny (cała Polska)

Najniższa cena

24 723 PLN

Średnia cena

269 985 PLN

Najwyższa cena

698 550 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Miecz Net Karol Labe Czeladź 3 73 760 PLN 97 573 PLN
Audio Plus Sp. z o.o. Łomianki 2 - -
Image Recording Solutions Sp. z o.o. Warszawa 2 161 263 PLN 161 263 PLN
BEMIX MEDIA Sp. z o.o. Zabrze 2 157 091 PLN 152 312 PLN
BEIKS SP. Z O.O. Kraśnik 2 - -
Poke Yoke Marcin Szopa Bibice 2 363 636 PLN 363 636 PLN
TDC POLSKA Sp. z o.o. Suchy Las 2 337 348 PLN 337 348 PLN
Eugeniusz Sienicki GIGA MULTIMEDIA Warszawa 1 - -
Anna Borawska APLY Warszawa 1 264 327 PLN 264 327 PLN
VISIONCUBE S.A. Kraków 1 436 162 PLN 436 162 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Dostawa systemu produkcji wideo z panelem sterowania (Vizrt TriCaster TC410 Plus i Vizrt TriCaster Flex) na potrzeby jednostki organizacyjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

4Visions Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K. -

2026-09-03 06:13:44Z

Kompleksowa dostawa wraz z montażem systemu elektroakustycznego (nagłośnieniowego) na potrzeby działalności Teatru Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi

Audio Plus Sp. z o.o. -

2026-07-08 12:22:58Z

Sprzedaż i dostawa zestawu nagłośnieniowego, oświetlenia scenicznego i rampy montażowej niezbędnego dla przedsięwzięcia pt. „Inwestycje CM UR do celów kształcenia przedklinicznego i klinicznego”

PARAMEDYK Sp. z o.o. -

2026-07-01 12:14:54Z

Dostawa zestawu testera radiokomunikacyjnego

Anna Borawska APLY 264 327 PLN

2026-06-19 03:43:19Z

Kompleksowa dostawa wraz z montażem systemu elektroakustycznego (nagłośnieniowego) na potrzeby działalności Teatru Lalek Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi

Audio Plus Sp. z o.o. -

2026-06-16 12:58:33Z

Dostawa monitora interaktywnego dla Politechniki Warszawskiej Filii w Płocku

Eugeniusz Sienicki GIGA MULTIMEDIA -

2026-06-15 07:44:38Z

Dostawa sprzętu audiowizualnego wraz z akcesoriami

BEIKS SP. Z O.O. -

2026-06-02 09:25:04Z

Zakup i dostawa sprzętu multimedialnego do sali konferencyjnej Domu Studenckiego nr 2 w Krynicy-Zdrój

Poke Yoke Marcin Szopa -

2026-05-29 08:03:21Z

Zakup z dostawą mikrofonów i kolumn stanowiących doposażenie sal wykładowych oraz sal konferencyjnych w Gmachu Głównym oraz w budynku przy ul. Rektorskiej 4 Politechniki Warszawskiej

Image Recording Solutions Sp. z o.o. -

2026-05-26 08:05:27Z

dostawa systemu dwóch wielkoformatowych ekranów LED wraz z procesorem wideo i akcesoriami montażowymi, oraz ze skrzyniami transportowymi typu case dla Narodowego Starego Teatru w Krakowie

TDC POLSKA Sp. z o.o. -

2026-05-20 12:49:47Z

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Dostawy
Modernizacja infrastruktury technicznej w pomieszczeniach technicznych i serwerowych, w tym m.in. systemów zasilania i klimatyzacji w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SZKOŁA PODOFICERSKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W BYDGOSZCZY

1.3.) Oddział zamawiającego: SP PSP

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 090585370

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Glinki 86

1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz

1.5.3.) Kod pocztowy: 85-861

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.7.) Numer telefonu: +47 751 46 00

1.5.8.) Numer faksu: +48 52 375 30 77

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@sppsp.bydgoszcz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sppsp.bydgoszcz.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja infrastruktury technicznej w pomieszczeniach technicznych i serwerowych, w tym m.in. systemów zasilania i klimatyzacji w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-047066e1-671f-4bae-84c0-0bb72bda4ee8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00416068

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00133185/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.10 Modernizacja infrastruktury technicznej w pomieszczeniach technicznych i serwerowych, w tym m.in. systemów zasilania i klimatyzacji w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366541

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1366541

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Postępowanie, którego dotyczy niniejszy dokument oznaczone jest znakiem: SPT.2370.17.2026 Wykonawcy we wszelkich kontaktach z Zamawiającym powinni powoływać się na ten znak.
2. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim, za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl Korzystanie z Platformy jest bezpłatne.
3. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu platformazakupowa.pl, chyba że w Ogłoszeniu o zamówieniu, specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) lub zaproszeniu do składania ofert stwierdzono inaczej.
4. Link do postępowania dostępny jest na stronie operatora platformazakupowa.pl oraz Profilu Nabywcy zamawiającego .
5. Zamawiający w zakresie pytań technicznych związanych z działaniem systemu prosi o kontakt
z Centrum Wsparcia Klienta platformazakupowa.pl pod numer 22 101 02 02, cwk@platformazakupowa.pl
6. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
1) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym
na stronie internetowej https://platformazakupowa.pl/strona/1-regulamin w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wiążący;
2) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert dostępnej pod linkiem:
https://drive.google.com/file/d/1Kd1DttbBeiNWt4q4slS4t76lZVKPbkyD/view

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Zamawiający dopuszcza dołączenie katalogu elektronicznego do oferty

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku
z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119
z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO” informuję, że:
1.1 Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Komendant Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, ul. Glinki 86, 85-861 Bydgoszcz, tel. 52 349 84 90, e-mail: sekretariat@sppsp.bydgoszcz.pl.
1.2 W Szkole Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy wyznaczony został Inspektor Ochrony Danych, mail: iod@sppsp.bydgoszcz.pl.
1.3 Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. w celu związanym
z postępowaniem o udzielenia zamówienia publicznego pn.: Modernizacja infrastruktury technicznej w pomieszczeniach technicznych i serwerowych, w tym m.in. systemów zasilania i klimatyzacji w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej nr sprawy SPT.2370.17.2026.
1.4 Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793) dalej „ustawa Pzp”.
1.5 Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.
1.6 Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących, jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym
z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp.
1.7 W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO.
1.8 Posiada Pani/Pan:
1) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
2) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy;
3) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub
w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego);
4) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): 1.9 Nie przysługuje Pani/Panu:
1) w związku z art. 17 ust. 3 lit. B, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
2) prawo do przenoszenia danych osobowych, o których mowa w art. 20 RODO;
3) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
2. Wykonawca ubiegając się o udzielenie zamówienia publicznego jest zobowiązany do wykonania wszystkich obowiązków formalno-prawnych związanych z udziałem w postępowaniu, w tym obowiązki wynikające z RODO. W związku z powyższym, Wykonawca zobowiązany jest do złożenia
w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego oświadczenia o wypełnienie przez niego obowiązków informacyjnych przewidziany w art. 13 lub art. 14 RODO.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: SPT.2370.17.2026

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest modernizacja infrastruktury technicznej w pomieszczeniach technicznych i serwerowych, w tym m.in. systemów zasilania i klimatyzacji w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej. Wykonanie audytu otwarcia, opracowanie i wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji dalej SZBI oraz audytu zamknięcia wraz z dostawą, montażem, uruchomieniem, wdrożeniem oraz kompleksową usługa obejmującą ocenę stanu wyjściowego, zaprojektowanie, udokumentowanie i praktyczne wdrożenie SZBI, a następnie niezależną weryfikację skuteczności wdrożenia obejmująca przeszkoleniem wskazanych pracowników Zamawiającego oraz przekazaniem dokumentacji technicznej, dokumentów gwarancyjnych oraz dokumentacji powykonawczej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, określa załącznik nr 3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia, załącznik nr 3a do SWZ – Audyt otwarcia, opracowanie i wdrożenie SZBI oraz audyt zamknięcia jak i projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 4 do SWZ.
1.1 Opis przedmiotu zamówienia oraz Audyt otwarcia, opracowanie i wdrożenie SZBI oraz audyt zamknięcia nie stanowią podstawy do ograniczenia zakresu zobowiązania Wykonawcy.
W przypadku gdy dla prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia konieczne jest wykonanie robót ziemnych lub zastosowanie materiałów, urządzeń albo wyposażenia wynikających
z dokumentacji zamówienia, a nieujętych wprost, Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić je
w cenie ofertowej.
1.2 Wykonawca przed sporządzeniem oferty zobowiązany jest do odbycia wizji lokalnej w celu zapoznania się ze stanem technicznym obiektów oraz warunkami realizacji dostaw i robót ziemnych. Szczegółowe informacje dotyczące wizji lokalnej zawarto w rozdziale XXVIII- Informacje dotyczące przeprowadzenia przez wykonawcę wizji lokalnej w SWZ.
1.3 Uwaga wizja lokalna dokonywana będzie w dwóch lokalizacjach:
a) Szkoła Podoficerska Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy ul. Glinki 86,
85-861 Bydgoszcz;
b) Ośrodek Szkoleniowy Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej W Tylnej Górze, Tylna Góra 2 (gmina Koronowo)

4.2.6.) Główny kod CPV: 32000000-3 - Sprzęt radiowy, telewizyjny, komunikacyjny, telekomunikacyjny i podobny

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

35000000-4 - Sprzęt bezpieczeństwa, gaśniczy, policyjny i obronny

45000000-7 - Roboty budowlane

31213300-5 - Szafy kablowe

35121700-5 - Systemy alarmowe

32562000-0 - Kable światłowodowe

32410000-0 - Lokalna sieć komputerowa

32421000-0 - Okablowanie sieciowe

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45331221-1 - Instalowanie urządzeń klimatyzacji częściowej powietrza

72800000-8 - Usługi audytu komputerowego i testowania komputerów

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Ocena ofert zostanie przeprowadzona wyłącznie w oparciu o przedstawione wyżej kryterium. Najkorzystniejszą ofertą będzie oferta, która przedstawia najlepszą cenę, oraz termin wykonania przedmiotu zamówienia wpisane w formularzu ofertowym (załącznik nr 1 do SWZ).
Zwycięży oferta, która uzyska łącznie najwyższą ilość punktów po przeliczeniu udziału procentowego w każdym kryterium.
Wyliczenie punktów zostanie dokonane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z matematycznymi zasadami zaokrąglania.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60,00

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Termin wykonania

4.3.6.) Waga: 40,00

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak

5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Nie

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. Zamawiający odstępuje od wymagania podmiotowych środków dowodowych w zakresie niepodlegania wykluczeniu z postępowania oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający dokona oceny braku podstaw wykluczenia z postępowania oraz warunków udziału
w postępowaniu na podstawie oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Zamawiający odstępuje od wymagania podmiotowych środków dowodowych w zakresie niepodlegania wykluczeniu z postępowania oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający dokona oceny braku podstaw wykluczenia z postępowania oraz warunków udziału
w postępowaniu na podstawie oświadczenia o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający odstępuje od wymagania przedmiotowych środków dowodowych.

5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

3.4 Osoby reprezentujące Wykonawcę przy podpisaniu umowy muszą posiadać ze sobą dokumenty potwierdzające ich umocowanie do podpisania umowy, o ile umocowanie to nie będzie wynikać z dokumentów załączonych do oferty lub dokumentów rejestrowych Wykonawcy.
4. Wykonawca zobowiązany jest w dniu podpisania umowy złożyć oświadczenie stanowiące załącznik do umowy określający sposób rozliczania pomiędzy stronami umowy wynikający
z reżimu KSeF.
5. Wykonawca zobowiązany jest przed podpisaniem umowy przedstawić Zamawiającemu dokument potwierdzający wpłatę ZNWU.
6. Przedstawić wykaz osób i pojazdów Wykonawcy, które będą poruszać się po terenie Zamawiającego
7. Przedstawić oświadczenia, że Wykonawca nie będzie używał mediów Zamawiającego, zaznaczy to w pisemnym oświadczeniu przy podpisaniu umowy. Inaczej zobowiązany jest ponosić koszty zużytej wody i energii.
Złożenie dokumentów, o których mowa powyżej są warunkiem zawarcia umowy i nie podlegają ocenie w toku badania oraz wyboru najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak

6.4.1) Informacje dotyczące wadium:

1. Wadium wynosi:
3 000,00 zł (słownie: trzy tysiące złotych 00/100).
2. Wadium może być wnoszone w jednej z kilku form wymienionych w art. 97 ust. 7 ustawy Pzp.
Konto bankowe: NBP o/o Bydgoszcz nr: 40 1010 1078 0091 4613 9120 0000
3. Jeżeli wadium jest wnoszone w postaci niepieniężnej o których mowa w art. 97 ust. 7 pkt 2-4 ustawy Pzp, Wykonawca przekazuje (wraz z ofertą) Zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia,
w postaci elektronicznej (opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub zaufanym lub osobistym osób upoważnionych do jego wystawienia ze Strony gwaranta) i musi obejmować końcowy termin związania ofertą o którym mowa w części XI SWZ.
4. Wadium powinno być wystawione na Zamawiającego.
5. Konieczne jest, aby wadium w postaci gwarancji lub poręczenia obejmowało odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę, określone w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp. Wadium to musi być bezwarunkowe, realizowane na żądanie Wykonawcy.
6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie dopuszcza się aby wadium zostało wniesione przez pełnomocnika (lidera) lub jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, z poniższym zastrzeżeniem.
7. W przypadku Wykonawców składających ofertę wspólną treść dokumentu wadialnego musi zapewniać możliwość zaspokojenia interesów Zamawiającego, co oznacza że uzyskanie zagwarantowanej zapłaty wadium musi obejmować wszystkie wskazane w ustawie przesłanki zatrzymania wadium, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy Pzp, tj.: działania lub zaniechania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
8. Wadium w formie pieniężnej (przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego) musi wpłynąć na rachunek bankowy najpóźniej przed upływem terminu składania ofert, o którym mowa w części XIII SWZ.
9. Zwrot wadium:
9.1 Zwrot wadium z urzędu:
Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia jednej z okoliczności wskazanych w art. 98 ust. 1 pkt 1-3 ustawy Pzp, tj.:
1) upływu terminu związania ofertą;
2) zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego;
3) unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, z wyjątkiem sytuacji gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia.
9.2 Zwrot wadium na wniosek:
Zamawiający, niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku zwraca wadium Wykonawcy:
1) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert;
2) którego oferta została odrzucona;
3) po wyborze najkorzystniejszej oferty, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza;
4) po unieważnieniu postępowania, w przypadku gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia.
Złożenie wniosku o zwrot wadium powoduje rozwiązanie stosunku prawnego z Wykonawcą wraz z utratą przez niego prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej, o których mowa w ustawie Pzp.

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

3. W przypadku Wykonawców składających ofertę wspólną, stosowne oświadczenia z art. 125 ust. 1 ustawy Pzp., składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
5. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego lub spółek cywilnych, Zamawiający wymaga złożenia do oferty oświadczenia na podstawie art. 117 ust 4 ustawy Pzp dotyczącego podziału prac przy realizacji niniejszego zamówienia.
1.2 Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (nie dotyczy spółki cywilnej, o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki, bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę).
1.3 Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są złożyć wraz z ofertą stosowne pełnomocnictwo (nie dotyczy spółki cywilnej), o ile upoważnienie/pełnomocnictwo do występowania w imieniu tej spółki wynika z dołączonej do oferty umowy spółki bądź wszyscy wspólnicy podpiszą ofertę.
Pełnomocnictwo, o którym mowa powyżej może wynikać albo z dokumentu pod taką samą nazwą, albo z umowy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
1.4 Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie obowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie (przez każdego z Wykonawców lub upoważnionego pełnomocnika).

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia opisany jest szczegółowo w załączniku nr 4 projektowane postanowienia umowy stanowiącego integralna część SWZ SPT.2370.17.2026

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2026-09-09 08:30

8.2.) Miejsce składania ofert: Wykonawca składa ofertę lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, za pośrednictwem formularza składania oferty lub wniosku dostępnego na platformazakupowa.pl w konkretnym postępowaniu w sprawie udzielenia zamówienia publicznego.

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2026-09-09 09:30

8.4.) Termin związania ofertą: do 2026-10-08

2026-09-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy

Informacje kluczowe

Data publikacji
01.09.2026
Termin składania ofert
09.09.2026 06:30
Rodzaj zamawiającego
1.2
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 32000000-3 - Sprzęt radiowy, telewizyjny, komunikacyjny, telekomunikacyjny i podobny
32000000-3 (Sprzęt radiowy telewizyjny komunikacyjny telekomunikacyjny i podobny) 72000000-5 (Usługi informatyczne: konsultacyjne opracowywania oprogramowania internetowe i wsparcia) 35000000-4 (Sprzęt bezpieczeństwa gaśniczy policyjny i obronny) 45000000-7 (Roboty budowlane) 31213300-5 (Szafy kablowe) 35121700-5 (Systemy alarmowe) 32562000-0 (Kable światłowodowe) 32410000-0 (Lokalna sieć komputerowa) 32421000-0 (Okablowanie sieciowe) 45312000-7 (Instalowanie systemów alarmowych i anten) 45331221-1 (Instalowanie urządzeń klimatyzacji częściowej powietrza) 72800000-8 (Usługi audytu komputerowego i testowania komputerów) 72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia 35000000-4 - Sprzęt bezpieczeństwa, gaśniczy, policyjny i obronny 45000000-7 - Roboty budowlane 31213300-5 - Szafy kablowe 35121700-5 - Systemy alarmowe 32562000-0 - Kable światłowodowe 32410000-0 - Lokalna sieć komputerowa 32421000-0 - Okablowanie sieciowe 45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten 45331221-1 - Instalowanie urządzeń klimatyzacji częściowej powietrza 72800000-8 - Usługi audytu komputerowego i testowania komputerów

Okres realizacji

2 miesiące