Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 430 500 PLN
Modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie Gminy Tarnówka
Zamawiający
Gmina Tarnówka
Zwycięstwa 2
77-416 Tarnówka, Wielkopolskie
NIP: 7671674657
REGON: 570791394
Wykonawcy
| Nazwa | Miasto | NIP |
|---|---|---|
| ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. | Szczecin | 8521962912 |
Wynik postępowania — szczegóły kontraktów
| Część | Wykonawca | Status | Cena oferty | Wartość umowy |
|---|---|---|---|---|
| 1 | ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. (Szczecin) | Umowa podpisana | 430 500 PLN | 430 500 PLN |
Kto wygrywa podobne przetargi?
Wielkopolskie — na podstawie 3 rozstrzygniętych przetargów (CPV 31500000-1)
Najniższa cena
83 512 PLN
Średnia cena
635 600 PLN
Najwyższa cena
1 392 788 PLN
Najczęściej wygrywający wykonawcy
| Wykonawca | Wygrane | Śr. cena | Łączna wartość |
|---|---|---|---|
| LIGHT ON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa | 1 | 83 512 PLN | 83 512 PLN |
| ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. Szczecin | 1 | 430 500 PLN | 430 500 PLN |
| ENEA Oświetlenie sp. z o.o. Szczecin | 1 | 1 392 788 PLN | 1 415 375 PLN |
Ostatnie rozstrzygnięcia
Modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie Gminy Tarnówka
2026-09-02 11:19:37Z
„Rozbudowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Poniec”
2026-06-05 11:07:59Z
Rozbudowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Poniec
2026-06-05 10:31:13Z
Cała Polska — 5 przetargów
Pełna treść ogłoszenia
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00418548 z dnia 2026-09-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie Gminy Tarnówka
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tarnówka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 570791394
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Zwycięstwa 2
1.5.2.) Miejscowość: Tarnówka
1.5.3.) Kod pocztowy: 77-416
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL411 - Pilski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@tarnowka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.tarnowka.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie Gminy Tarnówka2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2c1f01f5-4de4-42e5-b099-16a35cc45cd2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00418548
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-09-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00098800/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie Gminy Tarnówka
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Przedmiotem zamówienia jest wymiana nieenergooszczędnych opraw oświetlenia ulicznego, które są własnością ENEA
Oświetlenie Sp. z o.o.
Biorąc pod uwagę ochronę praw wyłącznych wynikających z prawa własności,
zamówienia udzielono w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZPW.271.13.2206
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 350000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż opraw oświetlenia ulicznego w ramach uzyskanej Wstępnej promesy dla zadania pn.: Modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie Gminy Tarnówka. Zakres zamówienia obejmuje modernizację 232 szt. opraw nieenergooszczędnych (sodowych) poprzez ich wymianę na kompletne oprawy w technologii LED gwarantujące możliwość zdalnego sterowania bez dodatkowej modyfikacji oprawy i jednocześnie posiadające łącznie certyfikaty: ENEC, ENEC+, ZD4i lub równoważne. Wykonawca dostarczy i zamontuje nowe oprawy wyprodukowane na terenie Unii Europejskiej lub nowe oprawy dopuszczone do użycia na terenie Unii Europejskiej. Realizacja inwestycji poprzez modernizację systemu oświetlenia drogowego na terenie Gminy Tarnówka, podniesie sprawność urządzeń oświetleniowych, ich nowoczesność i niezawodność, oraz pozwoli na racjonalne i efektywne wydatkowanie środków gminy na zadania związane z oświetleniem dróg leżących na terenie Gminy Tarnówka.
4.5.3.) Główny kod CPV: 31500000-1 - Urządzenia oświetleniowe i lampy elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 430500,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 430500,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENEA Oświetlenie Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8521962912
7.3.3) Ulica: Ku Słońcu 34
7.3.4) Miejscowość: Szczecin
7.3.5) Kod pocztowy: 71-080
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-09-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 430500,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-11-30Informacje kluczowe
- Data publikacji
- 02.09.2026
- Termin składania ofert
- Brak daty
- Wartość szacunkowa
- 350 000 PLN
- Wartość umowy
- 430 500 PLN
- Rodzaj zamawiającego
- 1.1.2
- Próg unijny
- Poniżej progów UE