Postępowanie zostało rozstrzygnięte. Wartość umowy: 1 474 155 PLN

Modernizacja klimatyzacji w serwerowni w budynku Fizyki Starej na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie

Rozstrzygnięty Roboty budowlane 2025/BZP 00307607

Numer referencyjny: TP/45-2025/DZP-p

Zamawiający

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5

20-031 Lublin, Lubelskie

NIP: 7120103692

REGON: 000001353

Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji klimatyzacji w serwerowni w budynku Fizyki Starej na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie przy Placu Marii Curie-Skłodowskiej 1, 20-031 Lublin. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ.

Kryteria oceny ofert

Cena 60%
Okres gwarancji 40%

Wykonawcy

Nazwa Miasto NIP
SYMETRIUM Sp. z o.o. Zabierzów 6762549147

Wynik postępowania — szczegóły kontraktów

Część Wykonawca Status Cena oferty Wartość umowy
1 SYMETRIUM Sp. z o.o. (Zabierzów) Umowa podpisana 1 474 155 PLN 1 474 155 PLN

Kto wygrywa podobne przetargi?

Lubelskie — na podstawie 200 rozstrzygniętych przetargów (CPV 45000000-7 - Roboty budowlane)

Najniższa cena

29 520 PLN

Średnia cena

1 193 302 PLN

Najwyższa cena

9 975 723 PLN

Najczęściej wygrywający wykonawcy

Wykonawca Wygrane Śr. cena Łączna wartość
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. Lubartów 3 680 474 PLN 1 360 949 PLN
BIEL-BUD Waldemar Bielak Kolonia Sól 3 303 639 PLN 910 916 PLN
GOLDEN ELEKTRIC SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Warszawa 2 - -
Zakład Remontowo Budowlany Paulina Jedut Lubartów 2 704 175 PLN 1 408 350 PLN
BUDIMAR Usługi Budowano-Remontowe Mariusz Pióro Tomaszów Lubelski 2 757 194 PLN 1 514 388 PLN
Zakład Remontowo-Budowlany Adam Kustra Sp. z o.o. Zamość 2 981 633 PLN 1 963 266 PLN
MATANET Mateusz Momot Lublin 2 245 090 PLN 490 180 PLN
Zakład Usługowy KRECIK Barbara Kisiel Podedwórze 2 2 822 083 PLN 5 644 167 PLN
Przedsiębiorstwo Usługowo – Budowlane Roman Głowala Biłgoraj 2 1 849 500 PLN 3 699 000 PLN
Zakład Usług Administracyjno Budowlanych Karol Liberski Zwoleń 2 111 372 PLN 222 744 PLN

Ostatnie rozstrzygnięcia

Budowa systemu sygnalizacji pożaru w budynku laboratoryjno-biurowym przy ul. Obywatelskiej 13 w Lublinie - w formule „zaprojektuj i wybuduj"

SG Technologies Sp. z o. o. 355 707 PLN

2026-09-04 06:26:41Z

"Budowa hali magazynowo - garażowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą służącej Obronie Cywilnej i Ochronie Ludności oraz dostawa i montaż kontenera podwójnego: część II–dostawa i montaż kontenera"

METALOPLASTYKA MW MAŁYSZA WALDEMAR 139 960 PLN

2026-09-03 11:39:07Z

Modernizacja klimatyzacji w serwerowni w budynku Fizyki Starej na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie

SYMETRIUM Sp. z o.o. -

2026-09-03 11:26:04Z

Wykonanie remontu I piętra budynku będącego siedzibą Urzędu Skarbowego w Białej Podlaskiej przy ul. Prostej 19

MATANET Mateusz Momot 286 000 PLN

2026-09-03 10:40:22Z

Modernizacja (przebudowa) drogi dojazdowej do gruntów rolnych na działkach nr 532 i 582 w miejscowości Sobieszyn od km 0+000 do km 0+920

FEDRO Sp. z o.o. 196 231 PLN

2026-09-03 09:14:53Z

„Zagospodarowanie terenu parku zabytkowego w Dominowie”

Active Line Marcin Taczalski -

2026-09-03 08:58:50Z

Budowa drogi gminnej w miejscowości Skorodnica

Pref-Bet Wytwórnia Mas Bitumicznych, Betonu i Prefabrykatów Spółka z o.o. -

2026-09-03 08:33:36Z

Budowa drogi gminnej Wołoskowola – Wielki Łan

Jacek Michałek Przedsiębiorstwo Transportowo Handlowo Usługowe -

2026-09-03 07:57:16Z

Modernizacja kompleksu sportowego „Moje Boisko - Orlik 2012” przy ul. Zygmunta Augusta w Białej Podlaskiej

RS Investment LTD Sp. z o. o. 628 983 PLN

2026-09-03 07:34:11Z

Dostosowanie budynku D-11 przy ul. Stanisława Staszica 11 w Lublinie do obowiązujących warunków ochrony przeciwpożarowej

Przedsiebiorstwo Budowlane ,,JUR-AND" Sp. J.J.Kościk, A.Wrona -

2026-09-03 07:18:07Z

Cała Polska — 200 przetargów

Min: 64 PLN Średnia: 1 191 734 PLN Max: 15 751 688 PLN

Pełna treść ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Modernizacja klimatyzacji w serwerowni w budynku Fizyki Starej na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001353

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Marii Curie-Skłodowskiej 5

1.5.2.) Miejscowość: Lublin

1.5.3.) Kod pocztowy: 20-031

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubl@mail.umcs.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umcs.pl

1.6.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.7.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja klimatyzacji w serwerowni w budynku Fizyki Starej na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-df922d47-8eb3-4161-be58-b61783cde62e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00307607

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy: Nie

2.14.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.16.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA III – UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA

3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pzp.umcs.pl

3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie

3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak

3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: Postępowanie prowadzone jest w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy SmartPzp, pod adresem: https://pzp.umcs.pl i pod oznaczeniem sprawy (TP/45-2025/DZP-p).

Środki komunikacji elektronicznej, zgodnie z pkt 7 Specyfikacji Warunków Zamówienia dostępnej pod adresem internetowym: https://pzp.umcs.pl

Link bezpośredni do przedmiotowego postępowania na stronie Platformy SmartPzp:

https://pzp.umcs.pl/umcs/public/postepowanie?postepowanie=1376759

3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania techniczne i organizacyjne dot. korespondencji elektronicznej, zgodnie z pkt 7 Specyfikacji Warunków Zamówienia dostępnej pod adresem internetowym: https://pzp.umcs.pl

3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie

3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy

3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:

polski

3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z załącznikiem nr 11 do Specyfikacji Warunków Zamówienia - Klauzula
informacyjna z art. 13 RODO.

3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Zgodnie z załącznikiem nr 11 do Specyfikacji Warunków Zamówienia - Klauzula
informacyjna z art. 13 RODO.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.

4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie

4.1.2.) Numer referencyjny: TP/45-2025/DZP-p

4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie

4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak

4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:

Zamawiający określił wymagania dotyczące wydajności lub funkcjonalności, zgodnie z art. 101 ust. 1 ustawy

4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:

4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji klimatyzacji w serwerowni w budynku Fizyki Starej na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie przy Placu Marii Curie-Skłodowskiej 1, 20-031 Lublin.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ.

4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:

45442100-8 - Roboty malarskie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

50000000-5 - Usługi naprawcze i konserwacyjne

4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie

4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie

4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie

4.3.) Kryteria oceny ofert

4.3.1.) Sposób oceny ofert: Opis kryteriów oceny ofert, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty wraz z podaniem wag tych kryteriów oraz sposobu oceny ofert, określony został w pkt 13 Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo

4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

Kryterium 1

4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena

4.3.6.) Waga: 60

Kryterium 2

4.3.4.) Rodzaj kryterium:

inne.

4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji

4.3.6.) Waga: 40

4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie

SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW

5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Nie

5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak

5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.

Zdolność techniczna lub zawodowa:
Zamawiający określa minimalne warunki udziału w postępowaniu w tym zakresie:

A) Doświadczenie:
Wykonawca spełni warunek, jeśli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał w sposób należyty, minimum jedną robotę budowlaną w budynku lub pomieszczeniach budynku, w ramach, której wykonano między innymi system klimatyzacji opartej na urządzeniach klimatyzacji precyzyjnej** o wartości nie mniejszej niż 500 000,00 złotych brutto* dla przedstawionego zakresu.

** Przez klimatyzację precyzyjną, Zamawiający rozumie system klimatyzacji zapewniający możliwość utrzymania założonych parametrów powietrza z bardzo dużą dokładnością. Za klimatyzację precyzyjną uznaje się przede wszystkim takie urządzenia chłodnicze, które muszą sprostać ciągłej dwudziestoczterogodzinnej pracy, zapewniając w danym miejscu stałą temperaturę.

Przez wartość jednej roboty budowlanej Zamawiający rozumie łączną wartość wykonanych robót budowlanych, obejmujących wskazany zakres dot. systemu klimatyzacji precyzyjnej, w ramach jednej umowy.

* W przypadku podania kwot w walutach obcych Zamawiający dokona ich przeliczenia według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego (NBP) z dnia opublikowania ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych. Jeżeli w dniu opublikowania ogłoszenia o zamówieniu, NBP nie opublikuje informacji o średnim kursie walut, Zamawiający dokona odpowiednich przeliczeń według średniego kursu z pierwszego, kolejnego dnia, w którym NBP opublikuje wyżej wymienione informacje.

B) Kwalifikacje zawodowe:
Wykonawca spełni warunek, jeśli wykaże, iż dysponuje osobą, która będzie skierowana przez Wykonawcę do realizacji zamówienia oraz będzie pełnić funkcję określoną przepisami ustawy Prawo budowlane, w następującej specjalności i będzie posiadać niżej wymienione doświadczenie zawodowe:
- jedną osobę pełniącą funkcję kierownika robót***, posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń oraz posiadającą co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierownika budowy lub kierownika robót,
- jedną osobę pełniącą funkcję kierownika robót***, posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności sanitarnej bez ograniczeń oraz posiadającą co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierownika budowy lub kierownika robót,
- jedną osobę pełniącą funkcję kierownika robót**, posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności elektrycznej bez ograniczeń oraz posiadającą co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierownika budowy lub kierownika robót,

*** Kierownik robót powinien posiadać uprawnienia budowlane zgodnie z ustawą Prawo budowlane oraz rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (t.j. Dz. U z 2019r. poz. 831) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
Zgodnie z art. 12a ustawy Prawo budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych. Regulację odrębną stanowią przepisy ustawy z dnia 22 grudnia 2015r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t.j. Dz. U. z 2023r. poz. 334).

5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak

5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej (doświadczenie i kwalifikacje zawodowe), Zamawiający żąda:
1) Wykazu robót budowlanych (w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym), według wzoru stanowiącego załącznik do SWZ, w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku zdolności technicznej lub zawodowej (doświadczenia) opisanego w pkt 5.2 ppkt 4) lit. A) SWZ, wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty zostały wykonane oraz załączeniem dowodów (w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym), określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie.
Dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty.
Jeżeli Wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji robót budowlanych, wykonywanych wspólnie z innymi Wykonawcami, wykaz dotyczy robót budowlanych, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył.
W przypadku przedstawienia przez Wykonawcę robót budowlanych obejmujących szerszy zakres niż wskazany w warunku zdolności technicznej lub zawodowej (doświadczenia), Wykonawca powinien podać w wykazie robót budowlanych całkowitą wartość robót budowlanych oraz podać wartość robót budowlanych w zakresie wymaganym warunkiem.
2) Wykazu osób (w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym), według wzoru stanowiącego załącznik do SWZ, w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku zdolności technicznej lub zawodowej (kwalifikacji zawodowych) opisanego w pkt 5.2 ppkt 4) lit. B) SWZ, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, ze wskazaniem kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia, zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:

Zamawiający nie wymaga składania przedmiotowych środków dowodowych z zastrzeżeniem przypadku, gdy Wykonawca oferuje rozwiązania równoważne opisanym w opisie przedmiotu zamówienia. W przypadku, gdy Wykonawca oferuje rozwiązania równoważne opisanym w opisie przedmiotu zamówienia (dokumentacji technicznej), Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych (w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym). Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający nie przewiduje wzywania Wykonawcy do ich złożenia lub uzupełnienia.

5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:

1. Na ofertę składa się:
1) Wypełniony formularz oferty (w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym), zgodny ze wzorem formularza oferty, stanowiącym załącznik do SWZ.
W przypadku złożenia oferty bez użycia załączonego formularza oferty, złożona oferta musi zawierać wszelkie informacje wymagane w SWZ i wynikające z zawartości wzoru formularza oferty.
2) Wypełniony formularz opisu oferowanego towaru (w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym), zgodny ze wzorem formularza, stanowiącym załącznik do SWZ. W przypadku złożenia oferty bez użycia załączonego formularza opisu oferowanego towaru, złożona oferta musi zawierać wszelkie informacje wymagane w SWZ i wynikające z zawartości wzoru opisu oferowanego towaru.
Uwaga:
Formularz opisu oferowanego towaru stanowi integralną część oferty i nie podlega uzupełnieniu po upływie terminu składania ofert.
2. Do oferty winny być dołączone:
1) Wypełnione oświadczenia wskazane w pkt 6.1 SWZ (w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym), zgodne ze wzorami oświadczeń, stanowiących załączniki do SWZ.
2) Pełnomocnictwo do podpisania oferty, o ile umocowanie do dokonania przedmiotowej czynności nie wynika z dokumentów rejestrowych (w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym). Dopuszczalna jest elektroniczna kopia notarialnie potwierdzona przez notariusza.
3) W przypadku złożenia oferty wspólnej – pełnomocnictwo, zgodnie z pkt 6.3 ppkt 5) SWZ.
4) Wypełnione oświadczenie, o którym mowa w pkt 6.3 ppkt 3) SWZ (w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym), zgodne ze wzorem oświadczenia, stanowiącym załącznik do SWZ – jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia.
5) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do dyspozycji Wykonawcy na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy (w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym), zgodne ze wzorem oświadczenia, stanowiącym załącznik do SWZ – jeżeli Wykonawca będzie korzystał z takich zasobów.

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie

6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie

6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie

6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak

6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:

Dokumenty wymagane w przypadku składania oferty wspólnej, przez kilku przedsiębiorców (konsorcjum) lub przez spółkę cywilną:
1) Oświadczenie potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu, wymienione w pkt 6.1 ppkt 1) SWZ, oświadczenie potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu wymienione w pkt 6.1 ppkt 2) SWZ, oraz oświadczenie, o którym mowa w pkt 6.3 ppkt 3) SWZ, składa oddzielnie każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
2) Oświadczenia i dokumenty wymienione w pkt 6.2 SWZ, formularz oferty, formularz opisu oferowanego towaru są składane przez pełnomocnika Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
3) W odniesieniu do warunków dotyczących doświadczenia i kwalifikacji zawodowych Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane / usługi / dostawy, do realizacji których te zdolności są wymagane. W takim przypadku, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie według wzoru stanowiącego załącznik do SWZ (w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym), z którego wynika, jaki zakres zamówienia wykonają poszczególni Wykonawcy (podstawa prawna: art. 117 ust. 4 ustawy).
4) Poza oświadczeniami i dokumentami wymienionymi w ppkt 1) - 3) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia winni załączyć do oferty pełnomocnictwo wymienione w pkt 6.3 ppkt 5) SWZ, (w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym).
5) Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia, zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania. Dokument pełnomocnictwa powinien zostać podpisany przez wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, w tym Wykonawcę pełnomocnika. Podpisy muszą być złożone przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli. Wszelka korespondencja dokonywana będzie wyłącznie z pełnomocnikiem. Oferta musi być podpisana w taki sposób, aby prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie.

6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie

SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY

7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie

7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak

7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:

1. Zamawiający zawrze umowę, według projektowanych postanowień umowy zawartych w SWZ z Wykonawcą, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zgodnie z art. 308 ust. 2 ustawy, z zastrzeżeniem art. 308 ust. 3 pkt 1) lit. a) ustawy oraz zgodnie z postanowieniami Działu VII ustawy.
2. Zmiana umowy w sprawie zamówienia publicznego może nastąpić w formie pisemnego aneksu pod rygorem nieważności. Zmiana umowy może nastąpić w przypadkach określonych w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik do SWZ.
3. Strona występująca o zmianę postanowień umowy zobowiązana jest do udokumentowania zaistnienia okoliczności zmiany. Wniosek o zmianę postanowień umowy musi być wyrażony na piśmie.
4. Zmiany umowy nie mogą naruszać postanowień zawartych w art. 454 – 455 ustawy.

7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak

7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA VIII – PROCEDURA

8.1.) Termin składania ofert: 2025-07-24 11:00

8.2.) Miejsce składania ofert: Platforma SmartPzp: https://pzp.umcs.pl

8.3.) Termin otwarcia ofert: 2025-07-24 11:15

8.4.) Termin związania ofertą: do 2025-08-22

SEKCJA IX – POZOSTAŁE INFORMACJE

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023r. poz. 1605 ze zmianami) oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz. U. z 2025r. poz. 514).
2025-07-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Roboty budowlane

Informacje kluczowe

Data publikacji
03.07.2025
Termin składania ofert
01.08.2025 09:00
Wartość umowy
1 474 155 PLN
Rodzaj zamawiającego
1.1.13
Próg unijny
Poniżej progów UE

Kody CPV

Główny 45000000-7 - Roboty budowlane
45000000-7 (Roboty budowlane) 45442100-8 (Roboty malarskie) 45310000-3 (Roboty instalacyjne elektryczne) 45331200-8 (Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych) 45320000-6 (Roboty izolacyjne) 45450000-6 (Roboty budowlane wykończeniowe pozostałe) 45332300-6 (Roboty instalacyjne kanalizacyjne) 50000000-5 (Usługi naprawcze i konserwacyjne) 45442100-8 - Roboty malarskie 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych 45320000-6 - Roboty izolacyjne 45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe 45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne 50000000-5 - Usługi naprawcze i konserwacyjne

Okres realizacji

5 miesiące